Jump to content

Περί Facebook


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοείς ; τι πρόβλημα έχει;

 

Έφαγε ένα σκάλωμα την ώρα που έστειλα το μήνυμα για 2-3 λεπτά αλλά μετά έστρωσε πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Έφαγε ένα σκάλωμα την ώρα που έστειλα το μήνυμα για 2-3 λεπτά αλλά μετά έστρωσε πάλι.

Facebook χωρίς προβλήματα γίνεται;;; Το παράξενο θα 'ταν να λειτουργεί σωστα!!

Link to comment
Share on other sites

στην εφαρμογη για android πως γινεται πανω πανω οι ενημερωσεις να ειναι οι πιο προσφατες?παντα οχι να παω στις ρυθμισεις και να επιλεξω στις ροες τις πιο προσφατες!
Link to comment
Share on other sites

Facebook χωρίς προβλήματα γίνεται;;; Το παράξενο θα 'ταν να λειτουργεί σωστα!!

 

Πες το ψέμματα! Δυστυχώς έτσι είναι τώρα τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά sos. εδω και ενα μηνα το φβ μου μπλοκαρε τον λογαριασμό και μου ζητησε ταυτοτητα για να τον επαναφέρει. εστειλα μια φώτο προφιλ επιτηδες μηπως και απεφευγα να δώσω ταυτοτητα αλλα ακόμα μου βγαζει μηνυμα οτι θα εξετασουμε τα εγγραφα. επισης πηγα να κανω ενσταση στο κεντρο βοηθειας για απενεργοποιημενο λογαριασμό αλλα μου λεει οτι ο συγκεκριμένος λογαριασμός δεν ειναι απενεργοποιημενος. Τι μπορώ να κάνω τώρα? θέλω να επαναφέρω τον λογαριασμό εστω και αν χρειαστεί να δώσω ταυτότητα.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά sos. εδω και ενα μηνα το φβ μου μπλοκαρε τον λογαριασμό και μου ζητησε ταυτοτητα για να τον επαναφέρει. εστειλα μια φώτο προφιλ επιτηδες μηπως και απεφευγα να δώσω ταυτοτητα αλλα ακόμα μου βγαζει μηνυμα οτι θα εξετασουμε τα εγγραφα. επισης πηγα να κανω ενσταση στο κεντρο βοηθειας για απενεργοποιημενο λογαριασμό αλλα μου λεει οτι ο συγκεκριμένος λογαριασμός δεν ειναι απενεργοποιημενος. Τι μπορώ να κάνω τώρα? θέλω να επαναφέρω τον λογαριασμό εστω και αν χρειαστεί να δώσω ταυτότητα.

Λογικά δεν είναι μπλοκαρισμενος Ο λογαριασμός σου. Απλά αν έχεις παράξενο όνομα στο προφίλ σου που δεν το αναγνωρίζει σαν πραγματικό όνομα ανθρωπου τυπου

Ford bravo, gior blue η black diamond, takis123, Μανος σουπερντουπερ η κάτι παρόμοιο (σορυ για τα χαζά/τυχαια παραδειγματα) που δεν μοιάζει με πραγματικό όνομα τότε πρέπει να τους δείξεις την ταυτότητα σου για να πιστοποιησου ότι ο λογαριασμός ανήκει σε φυσικό προσωπο Και δεν είναι ψεύτικος. Όταν δώσεις την ταυτότητα σου θα σου αλλάξουν αυτόματα το όνομα και θα βάλουν αυτό που λέει στην ταυτότητα σου.

Όταν το face βλέπει κάποιο πιστικο ονομα δεν ζητάει ταυτοτητα.

 

Αν παρολα αυτά έχεις το όνομα σου ειναι γραμμενο κανονικά με ελληνικούς χαρακτήρες χωρίς έξτρα χαρακτήρες ή γραμματα ή νούμερα τότε δεν ξέρω τι να πω....

 

Δεν θα βγάλεις άκρη μόνο με την φώτο προφίλ που τους έστειλες. Θα την απορρίψουν. Θέλουν ταυτότητα για πιστοποίηση.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Είχα το κανονικό μου όνομα στα ελληνικά απλά το επίθετο το είχα κομμένο. Πως μπορώ τώρα να στειλω την ταυτότητα γιατί δεν μου βγάζει φόρμα.
Link to comment
Share on other sites

Είχα το κανονικό μου όνομα στα ελληνικά απλά το επίθετο το είχα κομμένο. Πως μπορώ τώρα να στειλω την ταυτότητα γιατί δεν μου βγάζει φόρμα.

Μπορεί λόγω του επιθέτου να σου τα κάνει αυτά!

Δεν μου έχει τύχει να μου ζητήσει ταυτότητα και δεν ξέρω να σου πω τι να κάνεις Τώρα που δεν σου εμφανίζει την φορμα..... Περίμενε λίγο ακόμα μπας και απορρίψουν την φώτο που έστειλες ως ταυτότητα και σου εμφανίσει μετά ξανά την φορμα. Λογικά δεν έχουν δει ακόμα την δικιά σου περίπτωση. Πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα απορριφθεί η φωτο σου και θα σου ζητηθεί ξανά.

Link to comment
Share on other sites

στην εφαρμογη για android πως γινεται πανω πανω οι ενημερωσεις να ειναι οι πιο προσφατες?παντα οχι να παω στις ρυθμισεις και να επιλεξω στις ροες τις πιο προσφατες!

εδώ κανείς;

Link to comment
Share on other sites

σε σελίδα πως μπορώ να βάλω ρύθμιση ώστε να δίνω έγκριση ως διαχειρίστρια για τα ταγκ που προσθετουν φίλοι της σελιδας?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Πως κάνουμε ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ λογαριασμου μας από το app του facebook;;;;; Υπάρχει αυτή η δυνατότητα μέσω του app η πρέπει να μπω και να το κάνω από κάποιον browser του κινητού;;; Από browser ξέρω πως γινεται!! Από το app, πως;;;

 

Θέλω να το απενεργοποιησω όχι να αποσυνδεθω!!!'

 

ΕDIT: εντάξει το βρήκα!!!!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία δεν μπορώ να συγχρονίσω το λογαριασμό του Facebook με το κινητό (επαφές , εφαρμογές και δεδομένα εφαρμογών ) συμβαίνει και σε άλλους αυτό .

Ενώ κάνω την κανονικά την διαδικασία για την σύνδεσή στο τέλος μου βγάζει μήνυμα ότι η σύνδεσή δεν είναι εφικτή.

Κάποια βοήθεια ?

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις γιατι οταν μου βγαζει ενημερωση του fb στο google play και παταω να την κανει την ωρα που το κανει εγκατασταστη το κιν μου κρασαρει σβηνει η οθονη του και σε καποια φαση οταν ανοιξει εχει σβησει την εφαρμογη απο μενα και πρεπει να ξανακανω εγκατασταση ?

εκανα και hard reset τη συσκευη αλλα παλι μου κανει το ιδιο

το χει και αλλος αυτο το προβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα, είναι δυνατόν να μπλοκάρω κάποιον εντελώς από τη σελίδα μου (όχι το προφίλ) επίσης γίνεται να επαλήθευσω το προφίλ και τη σελίδα μου και να βγάλει αυτό το μπλε τικ δίπλα από το όνομα

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

http://s27.postimg.org/tlhh1a5ir/Quick_Memo_2015_11_25_23_29_10.png

free photo upload Αυτό που βάλανε τι να είναι πάλι..........

 

Είναι αυτό που λένε "δεν σε ειπαμε και καμπουρα;" :lol:

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είναι δυνατόν να μπλοκάρω κάποιον εντελώς από τη σελίδα μου (όχι το προφίλ) επίσης γίνεται να επαλήθευσω το προφίλ και τη σελίδα μου και να βγάλει αυτό το μπλε τικ δίπλα από το όνομα

 

στα αγγλικά είσαι οκ?

 

για μπλοκ

 

για την επαληθευση πρεπει να καταχωρησεις το τηλ της επιχειρησης για να σε πάρουν

"To verify your Page:

 

1. Click Settings at the top of your Page.

2.From General, click Page Verification.

3.Click Verify this Page, then click Get Started.

4.Enter a publicly listed phone number for your business, your country and language.

5.Click Call Me Now to allow Facebook to call you with a verification code."

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

εγω στα ελληνικά γτ δε βλέπω κάτι αντίστοιχο?

Αν το σχόλιο σου πάει σε μένα.... Δεν ξέρω! Με το τελευταίο update μου το βγάζει αυτό! Ελληνικά το έχω.

Link to comment
Share on other sites

Το εψαξα λιγο παραπάνω και αποτι φαινεται δεν μπορουν ολοι να εχουν αυτο το μπλε σήμα. Για να μπορεις να το κάνεις πρέπει να σε εγκρινει το facebook σαν επιλαχών. Απο αυτά που εψαξα οι μονοι που μπορουσαν να εχουν το μπλε σήμα είναι media celebrities και οργανισμοι. Αποτι φαινεται δημιουργησαν και το γκριζο σήμα για τοπικές επιχειρήσεις, ομως αυτή τη στιγμη ειναι μονο για μερικές χώρες.

"US, UK, Canada, Australia and New Zealand, with other markets to follow." Και στη σελιδα του facebook "how to verify my page" στο τέλος μου βγάζει αυτο το μήνυμα:

"Note: Right now, we're not accepting requests for the blue verification badge in your region."

Οποτε οπως το βλέπω απλά περιμένεις. Και λογικά θα σου δειξει αν εχεις εγκεκριμένη επιλαχοντα σελιδα εδώ request a verified badge

Edited by AngeloDion
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Το εψαξα λιγο παραπάνω και αποτι φαινεται δεν μπορουν ολοι να εχουν αυτο το μπλε σήμα. Για να μπορεις να το κάνεις πρέπει να σε εγκρινει το facebook σαν επιλαχών. Απο αυτά που εψαξα οι μονοι που μπορουσαν να εχουν το μπλε σήμα είναι media celebrities και οργανισμοι. Αποτι φαινεται δημιουργησαν και το γκριζο σήμα για τοπικές επιχειρήσεις, ομως αυτή τη στιγμη ειναι μονο για μερικές χώρες.

"US, UK, Canada, Australia and New Zealand, with other markets to follow." Και στη σελιδα του facebook "how to verify my page" στο τέλος μου βγάζει αυτο το μήνυμα:

"Note: Right now, we're not accepting requests for the blue verification badge in your region."

Οποτε οπως το βλέπω απλά περιμένεις. Και λογικά θα σου δειξει αν εχεις εγκεκριμένη επιλαχοντα σελιδα εδώ request a verified badge

Ακριβώς. Δεν μπορεί ο οποιοσδήποτε να έχει το μπλε σηματακι στο προφίλ του η στην σελίδα του. Μπορείς να κάνεις αίτηση βέβαια αλλά δεν θα την εγκρίνουν. Είναι μόνο για δημόσια πρόσωπα (τραγουδιστές ηθοποιόυς κτλ )

Link to comment
Share on other sites

έστω οτι έχετε ενα λογαριασμό απο το 2008).Μεχρι σημερα ειχατε χ φίλους , σε διαφορες ομαδες: κανονικα, περιορισμένους, να βλέπουν συγκεκριμενα αλμπουμς κτλ.

σημερα προστεθηκε ακόμα ενας φιλος και κατ ευθειαν μπήκε σε λίστα να βλέπει μονο συγκεκριμενα πραγματα: δεν βλέπει κάποια απο τα αλμπουμς και τίποτα απο τα στατους.

Eλα μου όμως που όταν πάω στο "προβολή ως" και βάζω το όνομα του βλέπει μεν στα πιο πρόσφατα μόνο οτι του επιτρέπω,αλλά όταν επιλεγω προηγούμενη χρονιά βλέπει κανονικα όλα τα στατους που έγιναν τοτε.Δε βλέπει φωτοζ που έχει περιορισμό, αλλά τα στατους τα βλέπει κανονικα

Πως περιορίζεται αυτο?

 

σε σελίδα πως μπορώ να βάλω ρύθμιση ώστε να δίνω έγκριση ως διαχειρίστρια για τα ταγκ που προσθετουν φίλοι της σελιδας?

καμία βοήθεια για αυτα?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που υπήρχε για λίγο διάστημα που κάτω από τις δημόσιες φωτο έλεγε και πόσοι την είδαν σταμάτησε η εγώ δεν το βλέπω πουθενα;;; Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν απενεργοποιήσουμε τον λογαριασμό στο facebook μέχρι πότε μπορούμε να τον επαναφέρουμε ; Και αν γίνεται τι χάνεται με την απενεργοποίηση ; Φωτογραφίες, δημοσιεύσεις,κτλ ή απολύτως τίποτα ;
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν απενεργοποιήσουμε τον λογαριασμό στο facebook μέχρι πότε μπορούμε να τον επαναφέρουμε ; Και αν γίνεται τι χάνεται με την απενεργοποίηση ; Φωτογραφίες, δημοσιεύσεις,κτλ ή απολύτως τίποτα ;

Από την απενεργοποίηση δεν χάνεις τίποτα απολύτως από μέσα. Όταν αποφασίσεις να τον ενεργοποιήσεις ξανά, θα είναι όλα όπως τα άφησες στο προφίλ σου.

Μπορείς να το ενεργοποιήσεις ξανά οπότε θες. Όσο και αν λήψεις δεν σου διαγράφετε ο λογαριασμός οριστικά από μόνος του ! Μπορείς να επιστρέψεις ξανά οπότε επιθυμεις βάζοντας το email και τον κωδικό που χρησιμοποιούσες !

 

*Για να σου ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ εντελώς ο λογαριασμός και να μην έχεις ξανά προσβασ η πρέπει να κάνεις ηδικη αίτηση οριστικής διαγραφής λογαριασμού. Αλλά εσύ δεν θες κάτι τέτοιο !

 

Επίσης αν απενεργοποιησεις τον λογαριασμό σου Κ επιλέξεις το "αποχωρώ προσωρινά, θα επιστρέψω" θα σου εμφανίσει λίγο πιο κάτω με μικρά γραμματα ένα πορτοκαλί (η κίτρινο δε θυμάμαι) πλαίσιο τικαρισμενο που λέει να επανενεργοποιηθει αυτόματα ο λογαριασμός σου σε 7 ημέρες. Αυτό το ξετικαρεις!!!!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...