Jump to content

Περί Facebook


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω και μερες...

 

(ΟΛΕ ΠΗΡΑ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ!!!!) :lol::lol::p

 

ΤΟ προφιλ το καινουργιο ρε παιδια, το πηρατε ολοι; Ναι εκεινο που ανακοινωσε το fb πριν μηηηηηηηηηηηνες......

 

Πωπω εμένα έχει αλλάξει εδώ και κανένα δύμηνο και δε μου αρέσει καθόλου. Εν το μεταξύ δεν ήξερα κανέναν άλλο που να του είχε αλλάξει και λέω τι στο καλό.. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να μάθω ποιοι φίλοι μου στο facebook με έχουν ως στενό φίλο;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Παιδια...θελω να ρωτήσω σχετικά με την εφαρμογή για Android στην συνομιλία. Γιατί μερικες φορές διπλα στο όνομα στη συνομιλία δείχνει οτι καποιος εχει να συνδεθει 1λ, 5ω κτλ και αλλες φορες δειχνει μονο το εικονίδιο του κινητού. Τι σημαίνει αυτο ?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Παιδια...θελω να ρωτήσω σχετικά με την εφαρμογή για Android στην συνομιλία. Γιατί μερικες φορές διπλα στο όνομα στη συνομιλία δείχνει οτι καποιος εχει να συνδεθει 1λ, 5ω κτλ και αλλες φορες δειχνει μονο το εικονίδιο του κινητού. Τι σημαίνει αυτο ?

 

Oτι έχει συνδεθεί απο κινητό

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Oτι έχει συνδεθεί απο κινητό

 

Είναι δηλαδή συνδεδεμένος από το κινητό εκεήνη τη στιγμή που δεν γράφει ώρα δίπλα.....

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνάκι δίπλα στο όνομα, σημαίνει οτι ο χρήστης χρησιμοποιεί την εφαρμογή του fb από το κινητό. Όταν σου δείχνει ώρες ή λεπτά δίπλα, σημαίνει ότι πριν από τόση ώρα είχε συνδεθεί μέσω κινητού. Οταν δεν δειχνει καθόλου ώρα, σημαίνει οτι έχει πάνω από 6 ώρες (νομίζω ότι στις 6 "σταματάει") να συνδεθεί μέσω κινητού.
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνάκι δίπλα στο όνομα, σημαίνει οτι ο χρήστης χρησιμοποιεί την εφαρμογή του fb από το κινητό. Όταν σου δείχνει ώρες ή λεπτά δίπλα, σημαίνει ότι πριν από τόση ώρα είχε συνδεθεί μέσω κινητού. Οταν δεν δειχνει καθόλου ώρα, σημαίνει οτι έχει πάνω από 6 ώρες (νομίζω ότι στις 6 "σταματάει") να συνδεθεί μέσω κινητού.

 

Δεν νομιζω να ειναι ετσι...εχω φιλο που λέει 2ημ. να συνδεθεί. .

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Προχθές είχε γενέθλια ένας φίλος. Στη σελίδα του facebook από υπολογιστή φαινόταν κανονικά. Στο email όμως που μου έρχεται όταν πλησιάζουν γενέθλια φίλων, δεν υπήρχαν τα γενέθλια του συγκεκριμένου φίλου. Δοκίμασα και κάποιες εφαρμογές για το κινητό που δείχνουν τα γενέθλια των φίλων του facebook και έλειπε και από εκεί.

Το έχω παρατηρήσει ότι συμβαίνει και σε άλλες επαφές, πολύ λίγες όμως. Τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Προχθές είχε γενέθλια ένας φίλος. Στη σελίδα του facebook από υπολογιστή φαινόταν κανονικά. Στο email όμως που μου έρχεται όταν πλησιάζουν γενέθλια φίλων, δεν υπήρχαν τα γενέθλια του συγκεκριμένου φίλου. Δοκίμασα και κάποιες εφαρμογές για το κινητό που δείχνουν τα γενέθλια των φίλων του facebook και έλειπε και από εκεί.

Το έχω παρατηρήσει ότι συμβαίνει και σε άλλες επαφές, πολύ λίγες όμως. Τι μπορεί να φταίει;

 

Μήπως έχει αλλάξει mail στο facebook...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει αλλάξει mail στο facebook...

 

Κι εγώ είχα αλλάξει παλιά το email του fb αλλά δεν έγινε κάτι τέτοιο σε εμένα. Περίεργο πάντως που στην desktop έκδοση του fb φαίνεται κανονικά η ειδοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα αλλάξει παλιά το email του fb αλλά δεν έγινε κάτι τέτοιο σε εμένα. Περίεργο πάντως που στην desktop έκδοση του fb φαίνεται κανονικά η ειδοποίηση.

 

Μπορεί να το έχει κάνει κρυφό (όπως και εγώ) επίσης υπάρχει και επιλογή που κρύβεις την αναζήτηση κάποιου με μαιλ...Μπορεί να παίζει ρόλο.

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να το έχει κάνει κρυφό (όπως και εγώ) επίσης υπάρχει και επιλογή που κρύβεις την αναζήτηση κάποιου με μαιλ...Μπορεί να παίζει ρόλο.

 

Κρυφό δεν είναι, γιατί στο προφίλ του γράφει την ημερομηνία που έχει γενέθλια.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ανεβάσουμε GIF εικόνα στον τοίχο??
ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ανεβάσουμε GIF εικόνα στον τοίχο??

 

Μονο εάν το ανεβάσεις σε κάποιο sharing site και ανεβάσεις στον τοίχο σου το λινκ.

Άλλος τρόπος δεν υπάρχει.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Συνφορουμίτες γεια σας!!Μια ερώτηση και ελπίζω να μην έχει ήδη συζητηθεί..

Λοιπόν, άπαξ και κάνεις "πρόταση φιλίας" ("Αdd as a friend") σε έναν φίλο και μιλάμε πάντα για "απλό" άνθρωπο και όχι δηλαδή κάποιον star με επαγγελματικό ή εταιρικό προφίλ,ο οποίος έχει ενεργοποιημένους τους "Ακόλουθους'' ("Ακολουθεί").Αν χωρίς να ξέρεις αν ακόμα δεν έχει δει ή όχι το αίτημά σου για να αποδεχτεί αλλά και βλέπεις εσύ ξαφνικά να είσαι ήδη "Ακόλουθός" του τί από τα δύο έγινε;;Ήταν συνδεδεμένος,είδε την πρότασή σου και επειδή δεν ήθελε να σε κάνει φίλο σε έκανε με επιλογή του ακόλουθο Ή το ίδιο το facebook(η εφαρμογή από μόνη της) σε αυτούς που έχουν ενεργοποιημένη την δυνατότητα να έχουν "ακολούθους" μέχρι να δει ο τάδε χρήστης χ ας πούμε το αίτημά σου σε κάνει το ίδιο το facebook του "ακόλουθό" του;;

Τί παίζει ακριβώς;Το ξέρουμε ακριβώς τί γίνεται;

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την απάντησή σας

Link to comment
Share on other sites

Συνφορουμίτες γεια σας!!Μια ερώτηση και ελπίζω να μην έχει ήδη συζητηθεί..

Λοιπόν, άπαξ και κάνεις "πρόταση φιλίας" ("Αdd as a friend") σε έναν φίλο και μιλάμε πάντα για "απλό" άνθρωπο και όχι δηλαδή κάποιον star με επαγγελματικό ή εταιρικό προφίλ,ο οποίος έχει ενεργοποιημένους τους "Ακόλουθους'' ("Ακολουθεί"). Αν χωρίς να ξέρεις αν ακόμα δεν έχει δει ή όχι το αίτημά σου για να αποδεχτεί αλλά και βλέπεις εσύ ξαφνικά να είσαι ήδη "Ακόλουθος" του τί από τα δύο έγινε;;Ήταν συνδεδεμένος,είδε την πρότασή σου και επειδή δεν ήθελε να σε κάνει φίλο σε έκανε με επιλογή του ακόλουθο Ή το ίδιο το facebook(η εφαρμογή από μόνη της) σε αυτούς που έχουν ενεργοποιημένη την δυνατότητα να έχουν "ακολούθους" μέχρι να δει ο τάδε χρήστης χ ας πούμε το αίτημά σου σε κάνει το ίδιο το facebook του "ακόλουθο" του;;

Τί παίζει ακριβώς;Το ξέρουμε ακριβώς τί γίνεται;

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την απάντησή σας

 

Όταν έχει ενεργοποιημένη την επιλογή για "Ακόλουθους" μπαίνεις αυτόματα στην λίστα, χωρίς να χρειάζεται να δει το αίτημα σου ο άλλος.....

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

είναι δυνατπ να γινει κάποιος λογαριασμος κρυφος?να μην μπορεί δλδ να τον εντοπίσουν οσοι ΔΕΝ είναι φιλοι του...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

είναι δυνατπ να γινει κάποιος λογαριασμος κρυφος?να μην μπορεί δλδ να τον εντοπίσουν οσοι ΔΕΝ είναι φιλοι του...

 

Ναι να μην είναι αναζητίσιμος να μην μπορεί αν σε αναζητήσει κάποιος...Πας στις ρυθμίσεις απορρήτου και επιλέγεις στο ποιοι μπορούν να σε αναζητήσουν Βάζεις "φίλοι" και στο αν θέλεις οι μηχανές αναζήτησεις να σε πηγαινουν στο χρονολόγιο σου βάζεις "όχι" :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα κάποτε φίλους από τις επαφές του κινητού. Τώρα που έχω προσθέσει κάποιους στις επαφές πως θα τους ψάξω στο Facebook?
Link to comment
Share on other sites

πως γίνεται οι όμάδες- group στα οποία είμαι μέλος να μην φαίνονται στο προφίλ μου σε αυτούς που δεν με έχουν κάνει add? να φαίνεται δλδ μόνο στους φίλους μου.
Link to comment
Share on other sites

αν οι ομαδες ειναι δημοσιες και οχι κλειστές ή μυστικές, δεν γίνεται
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

τηνχ φίλε μου!

 

εδιτ: συγνωμη δεν ήξερα ότι είναι γυναίκα. τηνχ φιλενάδα λοιπόν!

Edited by mylw_4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...