Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ok παιδια δεν θα διαφωνησω.:)

Ας ελπισουμε οτι θα ερθει πιο γρηγορα στο play απο τα υπολοιπα μαγαζια.

Και αν δεν κανω λαθος η τιμη στο play ανεβηκε.Απο 585 σε 596.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ok παιδια δεν θα διαφωνησω.:)

Ας ελπισουμε οτι θα ερθει πιο γρηγορα στο play απο τα υπολοιπα μαγαζια.

Και αν δεν κανω λαθος η τιμη στο play ανεβηκε.Απο 585 σε 596.

 

Να αισθανομαι τυχερος που πληρωσα συνολο 490euro, ε? :D

 

Θα προτεινα να κανουμε ομαδικη παραγγελια με το ΑΦΜ του φιλου μου αλλα δεν μπορουσε να κανει μαζικη, δεν το δικαιολογουσε η εταιρια

 

Για οσους ανησυχουν παντως για τη συσκευη εχω να πω:

 

Το παρελαβα σημερα απο expansys

 

1) Ενω καιγομασταν απο τη ζεστη, μετα την 1η 2ωρη φορτιση η συσκευη ηταν ΚΡΥΑ!

2) Ολη μερα το χω στα χερια μου (απο τις 2 το μεσημερι δηλαδη) και το ψαχνω, παιζω, ακουω μουσικη και η μπαταρια ειναι στο 47 %

3) Το λογισμικο μετα απο τα "registry tweaks" θα το χαρακτηριζα ικανοποιητικα γρηγορο (και χωρις αυτα μια χαρα ηταν)

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

προς το παρον θα το αντεξω μιας και πηρα και το htc shift ,αλλα αλλαξα γιαννη βαρεθηκα τα μεγαλα εχουνε ογκο και δεν τα μπορω αλλο :)

το touch pro ειναι στολιδι ...:p

να πω και κατι απενεργοποιοντας τα keyboard μερικα που εχει επανω το diamond ειδα διαφορα ειναι πολυ ποιο γρηγορο !

 

Ποια απενεργοποιησες και πως?

 

αν ξερει καποιος ας πει

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

ok παιδια δεν θα διαφωνησω.:)

Ας ελπισουμε οτι θα ερθει πιο γρηγορα στο play απο τα υπολοιπα μαγαζια.

Και αν δεν κανω λαθος η τιμη στο play ανεβηκε.Απο 585 σε 596.

 

αν πάρουμε σαν βάση ότι το play247 όλα τα καινούργια μοντέλα της htc τα είχε πρώτο από όλους 15-30 ημέρες γιατί να μην είναι έτσι? θα δείτε πότε θα είναι άμεσα στα καταστήματα του πατρα και ηράκλειο κρητης και μετά θα βγάλετε τα συμπεράσματα σας! το ίδιο είχε γίνει με το cruise και το είχε 20 μέρες πριν από όλους τους άλλους!;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποια απενεργοποιησες και πως?

 

αν ξερει καποιος ας πει

 

Απενεργοποιείς αυτά που δεν θέλεις. Γίνεται εύκολα με το SKTools.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αν πάρουμε σαν βάση ότι το play247 όλα τα καινούργια μοντέλα της htc τα είχε πρώτο από όλους 15-30 ημέρες γιατί να μην είναι έτσι? θα δείτε πότε θα είναι άμεσα στα καταστήματα του πατρα και ηράκλειο κρητης και μετά θα βγάλετε τα συμπεράσματα σας! το ίδιο είχε γίνει με το cruise και το είχε 20 μέρες πριν από όλους τους άλλους!;)

 

Σωστός.....

Και όχι μόνο με αυτά τα μοντέλα, αλλά και με πολλά άλλα.....:):):)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

to pira apo expansys prin mia evdomada alla einai to asiatiko mallon..na upotheso den perni tin europaiki rom ?pos ginete i vga apikonisi?eidika gia ton explorer me niazei
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποιος ειναι κατα την γνωμη σας ο καλυτερος media player για το Diamond?

Οταν λεω καλυτερος εννοω να παιζει τα πιο πολλα formats.

 

CoreCodec CorePlayer v1.2.4 Build 4204

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Άριστη![/quote

 

pos omos tha mpo se vga mode?me ti programa i poia ruthmisi?

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα ,πως γινεται να βαλουμε τα εξωφυλα απο τα αλμπουμ της μουσικης στο touch flo, στο windows media playerοταν κανω συγχρωνισμο περνανε ολες οι πληροφοριες,στο touch flo οτι και να εκανα δεν φαινονται τα εξωφυλλα απο τα αλμπουμ΅Ευχαριστω για το χρονα σας.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα ,πως γινεται να βαλουμε τα εξωφυλα απο τα αλμπουμ της μουσικης στο touch flo, στο windows media playerοταν κανω συγχρωνισμο περνανε ολες οι πληροφοριες,στο touch flo οτι και να εκανα δεν φαινονται τα εξωφυλλα απο τα αλμπουμ΅Ευχαριστω για το χρονα σας.

 

Πρέπει να έχεις φτιαγμένα τα ID3 Tags των τραγουδιών με κάποιο πρόγραμμα όπως το tag and rename. Επι της ουσίας αυτό που κάνεις είναι να παιρνάς πάνω στο αρχείο πληροφορίες μια εκ των οποίων είναι και το εξώφυλλο του δίσκου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. θα ήθελα να ρωτήσω κάτι πρακτικό για το κινητό αυτό.η οθόνη και το σώμα του αντέχουν στις γρατσουνιές;

 

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ το προτέρων

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. θα ήθελα να ρωτήσω κάτι πρακτικό για το κινητό αυτό.η οθόνη και το σώμα του αντέχουν στις γρατσουνιές;

 

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ το προτέρων

 

μηπως εισαι ο ιδιος φιλε μου ?:)

 

http://www.htc.com.gr/forum/showpost.php?p=74194&postcount=77

 

 

 

 

γιατι αν ναι,την εχεις παρει ηδη την απαντηση σου εκει...

 

αλλα αν δεν εμπιστευεσαι και πολυ τα παιδια στα φορουμ που γραφεις .....γιατι ρωτας την γνωμη τους?:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ναι ο ίδιος είμαι. αλλά δεν μου έχεις δώσει μια απάντηση πιο εμπεριστατωμένη, σου έγραψα ότι είδα τεστ με το i phone και το τηλέφωνο δεν χάραζε με τίποτα.δεν είπα φίλε μου να το χτυπάω κάτω αν αντέχει η οθόνη στις γρατσουνιές και στην καθημερινή χρήση με τα δάχτυλα. είμαι πάρα πολύ προσεκτικός με τις συσκευές που έχω. άπλα ρωτάω πριν το πάρω. είναι αρκετά τα λεφτά. zaharakis έτσι δεν είναι? εμπιστεύομαι όλα τα παιδιά σε όλα τα fotums γιαυτό και σας ρωτάω άλλα δεν έχω και αποκλειστικότητες, θα ρωτήσω όλα τα παιδιά σε όλα τα forum. πιστεύω το ίδιο θα έκανες και εσύ αν δεν ήξερες κάτι. εξάλλου και εσύ είσαι και εδώ και εκεί. αλλά zaharakis δεν είναι το θέμα αυτό. επειδή έχεις γνώσεις θα ήθελα την βοήθεια σου,
Link to comment
Share on other sites

Eβαλα τον 8.65 opera και βρηκα την υγεια μου.

Ανοιγει πολυ πιο πολλα sites, εχει πιο πολλες επιλογες και ειναι κ πιο γρηγορος.

Και με wind plus non stop ολα αυτα.

Για παραδειγμα με τον opera 9.5 τον νεο δηλαδη που ειχε πανω το diamond, δεν μπορουσα με wind plus non stop να ανοιξω το calendar του http://www.openseas.gr με καμία δυναμη.

Τωρα δουλευει τέλεια.(Αν καποιος ανοιξει το calendar του http://www.openseas.gr με τον νεο opera 9.5 και με wind plus non stop,ας μας το πει, μηπως και εγω κανω λαθος ή δεν ξερω κατι)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ναι ο ίδιος είμαι. αλλά δεν μου έχεις δώσει μια απάντηση πιο εμπεριστατωμένη, σου έγραψα ότι είδα τεστ με το i phone και το τηλέφωνο δεν χάραζε με τίποτα.δεν είπα φίλε μου να το χτυπάω κάτω αν αντέχει η οθόνη στις γρατσουνιές και στην καθημερινή χρήση με τα δάχτυλα.

 

To Diamond είναι μια λεπτεπίλεπτη συσκευή που χρειάζεται φροντίδα (όπως και οι περισσότερες σήμερα). Εάν την προσέχεις δεν θα έχεις πρόβλημα. Επειδή ξέρω για ποιο video του iphone λες, αυτά με το Diamond... ξέχασε τα! :rolleyes:

 

EDIT: Να τον ακούς το Δημήτρη (zaharaki)... κάτι παραπάνω ξέρει! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
pos omos tha mpo se vga mode?me ti programa i poia ruthmisi?

 

Ούτως ή άλλως η συσκευής μονίμως σε VGA mode δουλεύει. Mήπως θέλεις να ρωτήσεις κάτι άλλο που δεν καταλαβαίνω; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Eβαλα τον 8.65 opera και βρηκα την υγεια μου.

Ανοιγει πολυ πιο πολλα sites, εχει πιο πολλες επιλογες και ειναι κ πιο γρηγορος.

Και με wind plus non stop ολα αυτα.

 

Wind plus non stop μπορεις να χρησιμποιησεις και με καρτοκινητο wind?

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Wind plus non stop μπορεις να χρησιμποιησεις και με καρτοκινητο wind?

 

Αν δεν κανω λαθος, μπορεις να χρησιμοποιησεις Wind plus non stop μόνο με καρτοκινητο wind

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι ρυθμισεις πρεπει να κανω για να χρησιμοποιησω wind plus non stop?

 

Γινεται να κανει αυτοματη ενημερωση καιρου χωρις να χρεωνομαι επιπλεον και αν ναι πως μπορω να το ρυθμισω?

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Ωραίααααα, αφού λοιπόν λύσαμε το πρόβλημα με την μπαταρία, λύσαμε και αυτό με τις νέες και γρήγορες rom, το μόνο που απομένει είναι ένα softeare από την htc, η τους xda-developers, που θα αποτρέπει τις δακτυλιές.

Κάτι σαν τους υαλοκαθαριστήρες στα αυτοκίνητα ίσως με μίνι usb......

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος, μπορεις να χρησιμοποιησεις Wind plus non stop μόνο με καρτοκινητο wind

 

Και με συμβολαιο.

 

Ενεργοποίησα το tim plus non stop ( PLUS στο 349 ), και έβαλα αυτές τις ρυθμίσεις :\\Press Start

Select Settings

Select Connections tab

Select Connections

Select Advanced tab

Press Select Networks

Press New

Set the following

Name: TIM WAP GPRS

Select Modem tab

Press New

Set the following

Name: TIM WAP GPRS

Modem: Cellural Line (GPRS)

Press Next

Access Point Name: gwap.b-online.gr

Press Next

User name: wap

Password: wap

Domain:

Press Finish

Select Proxy Settings tab

Set the following

This network connects to the Internet: tick

This network uses a proxy server to connect to the Internet: tick

Proxy server: 192.168.200.10

Press Advanced

HTTP: 192.168.200.10 port 9401

WAP: 192.168.200.10 port 9401

Secure WAP: 192.168.200.10 port 9401

Socks: 192.168.200.10 port 1080

Press Ok

Press Ok again

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Προσπαθούμε με ένα φίλο να κάνουμε το destinator 7 να δουλέψει σε ένα diamond, αλλά δεν βρίσκει κεραία gps με τίποτα.

 

Τι ρυθμίσεις θέλει στο external gps για να δουλέψει; Βασικά ότι port και να του βάλεις στο gps hardware port και πατήσεις οκ μετά τη χάνει και γράφει none. Στο gps program port βάζω gpd 1, όπως στο δικό μου το 3600.

 

Τι φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...