Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ ευχαριστώ.....

Μετά τα κάνει όλα μόνο του ή πρέπει να κάνω εγώ τις ρυθμίσεις;

 

Ανοιγεις το προγραμματάκι και απλά ενεργοποιείς ή το αντίθετο οτι σου αρέσει!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ανοιγεις το προγραμματάκι και απλά ενεργοποιείς ή το αντίθετο οτι σου αρέσει!

Πραγματικά πολύ λειτουργικό.

Ευχαριστώ πολύ......:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ωραιο προγραματακι το schaps αλλα μετα απο καποιες αλλαγες μου λεει να κανω soft reset

 

Λογικό είναι!Ούτος ή άλλως το Soft reset είναι η αντίστοιχη επανεκκίνηση στα windows!

Ορισμένες αλλαγές για να εφαρμοστούν χρειάζονται restart!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επαιξα με το diamond λιγο και θα πω οτι ειμαι πολυ ικανοποιημενος,αλλα λεω να περιμενω και το pro για να δω ποιο να παρω.

η ελειψη καρτα μνημης ειναι αυτο που με αποθαρινει για το διαμονδ:mad:

εσεις τι λετε??

Η έλλειψη κάρτας μνήμης δεν είναι πρόβλημα (4 GB δεν είναι λίγα), εκτός και εάν θέλεις όλη την δισκοθήκη σου μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Τη Δευτερα μαλλον θα το παρω απο cosmote.Μπορει καποιος να μας πει συνοπτικα τα υπερ και τα κατα.Ευχαριστω.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

H mpataria einai mia xaroula....vgazei 2 me 2,5 meres me kanonikh xrhsh....

 

Makari kai kapies alles etairies na vgazan tetio thlefvno me teties dinatotites kai na kratage toso....

Με κανονική χρήση δεν φτάνει για ολη μέρα (το δικό μου). Προσωπικά χρησιμοποιώ extra usb charger ο οποίος λειτουργεί με 4 ΑΑ μπαταρίες 1,5 V

Link to comment
Share on other sites

Με κανονική χρήση δεν φτάνει για ολη μέρα (το δικό μου). Προσωπικά χρησιμοποιώ extra usb charger ο οποίος λειτουργεί με 4 ΑΑ μπαταρίες 1,5 V

 

Αν δεν φτανει με κανονικη χρηση η μπαταρια μια μερα τοτε αυτο ειναι προβλημα πιστευω.Δεν ειναι και οτι καλυτερο να εισαι με τους φορτιστες ολη μερα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Με κανονική χρήση βγάζει άνετα 2 μέρες!

Το τι θεωρεί ο καθένας κανονική χρήση είναι θέμα υποκειμενικό!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι π.χ. όλη μέρα στο νετ μέσω wifi φυσιολογικό είναι να μην κρατήσει ούτε μέρα.

 

Κι εμένα δυο μέρες τις έχει (με απενεργοποιημένο το 3G).

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Στο αλλο forum του cruise ειπωθηκε οτι μετα απο 1-2 εβδομαδες χρησης του diamond ξεφλουδιζει το χρωμα.

Ισχυει κατι τετοιο;Λιγο υπερβολικο΄μου ακουγεται αυτο.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν!Βάζεις πρωτα το Schaps_AdvancedConfig_v2.1.0.0.CAB

 

Και μετά στο ίδιο μέρος που το έκανες εγκατάσταση κάνεις εγκατάσταση και το Boinger66 diamond advanced config v .51.cab

 

Ωραίος, τα εκανα παλι εγκατασταση και τα εμφανισε.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο αλλο forum του cruise ειπωθηκε οτι μετα απο 1-2 εβδομαδες χρησης του diamond ξεφλουδιζει το χρωμα.

Ισχυει κατι τετοιο;Λιγο υπερβολικο΄μου ακουγεται αυτο.

 

Εγω χωρις καμια προστασια δεν εχω δει κατι τετοιο.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με κανονική χρήση δεν φτάνει για ολη μέρα (το δικό μου). Προσωπικά χρησιμοποιώ extra usb charger ο οποίος λειτουργεί με 4 ΑΑ μπαταρίες 1,5 V

 

Ποσες μερες το εχεις? μετα απο κανα 2 βδομαδες θα στρωσει η μπαταρια σου.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το ότι 900mAh είναι μικρή μπαταρία ΔΕΝ είναι υποκειμενικό.-

 

Από τη μια έχουμε ένα chipset που στις ίδιες συνθήκες, τρώει λιγότερη ενέργεια από τον προκάτοχο του (ωραίο και μπράβο).

 

Από την άλλη έχουμε μια τηλεφωνική συσκευή VGA, με λογικά μόνιμα αναμένο bluetooth, με WiFi, με GPS, με το 2D/3D υποσύστημα του chipset να δουλεύει full-time (αντίθετα από την προηγούμενη γενιά)...

 

...Το ότι 900mAh είναι μικρή μπαταρία ΔΕΝ είναι υποκειμενικό.-

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Το ότι 900mAh είναι μικρή μπαταρία ΔΕΝ είναι υποκειμενικό.-

 

Από τη μια έχουμε ένα chipset που στις ίδιες συνθήκες, τρώει λιγότερη ενέργεια από τον προκάτοχο του (ωραίο και μπράβο).

 

Από την άλλη έχουμε μια τηλεφωνική συσκευή VGA, με λογικά μόνιμα αναμένο bluetooth, με WiFi, με GPS, με το 2D/3D υποσύστημα του chipset να δουλεύει full-time (αντίθετα από την προηγούμενη γενιά)...

 

...Το ότι 900mAh είναι μικρή μπαταρία ΔΕΝ είναι υποκειμενικό.-

 

Που να ηταν και μεγαλη........................

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

κοντός ψαλμός αλληλούια - θα μας πουν αυτοί που παράγγειλαν μεγαλύτερες αλλά και το pro που έρχεται σε 1.5 μήνα

 

από εκεί και πέρα με την απάντηση σου μάλλον εννοείς ότι είναι υπεραρκετή, για το οποίο sorry δεν με πείθεις, αν και καταλαβαίνω το πάθος του κατόχου (το κάνουμε όλοι κατά καιρούς όταν παίρνουμε κάτι που θέλουμε να μας αρέσει - ακόμα και τα μείον του τα βαφτίζουμε θετικά)... άντε να δεχτώ ότι είναι "σχετικά αρκετή υπό όρους", αλλά αν πράγματι εννοείς υπεραρκετή, μπα δεν...

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

με λογικά μόνιμα αναμένο bluetooth, με WiFi, με GPS, με το

 

...Το ότι 900mAh είναι μικρή μπαταρία ΔΕΝ είναι υποκειμενικό.-

 

Τα παραπάνω είναι υποκειμενικά!

Εγώ δε χρησιμοποιοώ τίποτα απο τα παραπάνω για περισσότερο απο 30 λεπτά τη μέρα!Οπότε μου βγάζει 2 μέρες!:)

 

Είναι ανάλογα τη χρήση που κάνεις!

Και επειδή άλλος θεωρεί λογικό να εχει το bluetooth-WiFi-GPS συνέχεια ανοιχτα

και άλλος θεωρεί σωστό να τα χρησιμοποιεί όποτε τα χρειάζεται

αρα δεν μπορείς να πεις να πεις τι είναι λογικό και τι όχι!

 

Είναι όπως με το αυτοκίνητο!Όλα τα καινούργια έχουν aircondition αλλά άμα το πολυχρησιμοποιείς σου ρουφάει τη βενζίνη!:)

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

κοντός ψαλμός αλληλούια - θα μας πουν αυτοί που παράγγειλαν μεγαλύτερες αλλά και το pro που έρχεται σε 1.5 μήνα

 

από εκεί και πέρα με την απάντηση σου μάλλον εννοείς ότι είναι υπεραρκετή, για το οποίο sorry δεν με πείθεις, αν και καταλαβαίνω το πάθος του κατόχου (το κάνουμε όλοι κατά καιρούς όταν παίρνουμε κάτι που θέλουμε να μας αρέσει - ακόμα και τα μείον του τα βαφτίζουμε θετικά)... άντε να δεχτώ ότι είναι "σχετικά αρκετή υπό όρους", αλλά αν πράγματι εννοείς υπεραρκετή, μπα δεν...

Δεν λεω οτι ειναι υπεραρκετη, ειναι normal για wm παρολο που ειναι μικρη, αν ειχε 1500 χωριτηκοτητα στο ιδιο μεγεθος θα ηταν ολα τα λεφτα.

Πως προσθέτουμε στον καιρό δικές μας πόλεις από Ελλάδα?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=408918&highlight=weather

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Εχω εδω και δυο μερες το Diamond. Δε σας κρυβω οτι ειναι η πρωτη φορα που αποκτω ενα PPC κινητο και καπως με ξενιζει αυτο. Για την ωρα το θεωρω δυσχρηστο και καποια πραγματα που ειχα συνηθισει σε αλλα κινητα, νομιζω οτι λειπουν. Διαβασα τις τελευταιες 25 σελιδες περιπου :blink: του thread σας και πραγματικα νομιζα οτι διαβαζα κινεζικα. ΤΟΣΟ ασχετος ειμαι με τους ορους.... Εν τη παροδω θεωρω οτι θα μαθω περισσοτερα, αλλα προς το παρον εχω καποιες, απλες νομιζω, ερωτησεις. Παρακαλω, οποιος ξερει να μου απαντησει.

α) Καταρχην, παρατηρω οτι υπαρχει μονο μια λιστα μηνυματων. Δηλαδη το τηλεφωνο δεν ξεχωριζει "Εισερχομενα", "Εξερχομενα" κλπ κλπ. Κατι που, αν ισχυει, δε μου αρεσει καθολου. Υπαρχει καποια ρυθμιση που να τα συμμαζευει λιγο? Ασε που λαμβανω τις αναφορες σαν ξεχωριστο μηνυμα. Επισης προσεξα οτι δεν εχει καποια επιλογη για να επιλεγει κανεις ολα τα μηνυματα. Δηλαδη εαν φτασω 100 μηνυματα θα πρεπει να τα σβησω ολα ενα ενα?

β) Προσπαθω να μπω στο messenger και στο yahoo mail μου, αλλα δεν μπορω γιατι δεν με αφηνει να το γυρισω απο Ελληνικα σε Αγγλικα. Ετσι δεν μπορω να κανω εγγραφη. Και στα μηνυματα δεν μπορω να βαλω αγγλικες λεξεις.

γ) Και μη γελασετε τωρα. Θελω να καθαρισω την αρχικη οθονη απο οποιαδηποτε πληροφορια, ετσι ωστε να βλεπω το wallpaper που εχω βαλει πεντακαθαρα, χωρις να παρεμβαλλονται αυτες. Δε θελω ουτε ρολοϊ. Μπορει να γινει αυτο?

δ) Τον destinator 7 τον εχω. Πως εγκαθισταται?

ε) Στην αρχη, οταν πρωτοανοιξα το κινητο, με ρωτησε εαν ηθελα να καταχωρω κωδικο οταν το κινητο μενει πολυ ωρα αδρανες, προκειμενου να μπορω να το χρησιμοποιησω και παλι. Απαντησα "Ναι", αλλα τωρα βλεπω οτι αυτο ειναι πολυ ενοχλητικο και δεν το θελω πλεον. Πως το απενεργοποιω?

Παιδια, οι ερωτησεις που εχω ειναι απειρες (να φανταστειτε οταν παω στις ρυθμισεις και στα προγραμματα, δεν καταλαβαινω τι κοιταω. Τοσο καλα....) αλλα προς το παρον, αν μπορειτε, απαντηστε μου σε αυτες γιατι δεν ξερω τι να κανω. Εχω ψαξει και το manual, αλλα δεν απαντα με σαφηνεια.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Υ.Γ. Θα επανελθω! (Απειλη ειναι αυτο, ε?):lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Εχω εδω και δυο μερες το Diamond. Δε σας κρυβω οτι ειναι η πρωτη φορα που αποκτω ενα PPC κινητο και καπως με ξενιζει αυτο. Για την ωρα το θεωρω δυσχρηστο και καποια πραγματα που ειχα συνηθισει σε αλλα κινητα, νομιζω οτι λειπουν. Διαβασα τις τελευταιες 25 σελιδες περιπου :blink: του thread σας και πραγματικα νομιζα οτι διαβαζα κινεζικα. ΤΟΣΟ ασχετος ειμαι με τους ορους.... Εν τη παροδω θεωρω οτι θα μαθω περισσοτερα, αλλα προς το παρον εχω καποιες, απλες νομιζω, ερωτησεις. Παρακαλω, οποιος ξερει να μου απαντησει.

α) Καταρχην, παρατηρω οτι υπαρχει μονο μια λιστα μηνυματων. Δηλαδη το τηλεφωνο δεν ξεχωριζει "Εισερχομενα", "Εξερχομενα" κλπ κλπ. Κατι που, αν ισχυει, δε μου αρεσει καθολου. Υπαρχει καποια ρυθμιση που να τα συμμαζευει λιγο? Ασε που λαμβανω τις αναφορες σαν ξεχωριστο μηνυμα. Επισης προσεξα οτι δεν εχει καποια επιλογη για να επιλεγει κανεις ολα τα μηνυματα. Δηλαδη εαν φτασω 100 μηνυματα θα πρεπει να τα σβησω ολα ενα ενα?

β) Προσπαθω να μπω στο messenger και στο yahoo mail μου, αλλα δεν μπορω γιατι δεν με αφηνει να το γυρισω απο Ελληνικα σε Αγγλικα. Ετσι δεν μπορω να κανω εγγραφη. Και στα μηνυματα δεν μπορω να βαλω αγγλικες λεξεις.

γ) Και μη γελασετε τωρα. Θελω να καθαρισω την αρχικη οθονη απο οποιαδηποτε πληροφορια, ετσι ωστε να βλεπω το wallpaper που εχω βαλει πεντακαθαρα, χωρις να παρεμβαλλονται αυτες. Δε θελω ουτε ρολοϊ. Μπορει να γινει αυτο?

δ) Τον destinator 7 τον εχω. Πως εγκαθισταται?

ε) Στην αρχη, οταν πρωτοανοιξα το κινητο, με ρωτησε εαν ηθελα να καταχωρω κωδικο οταν το κινητο μενει πολυ ωρα αδρανες, προκειμενου να μπορω να το χρησιμοποιησω και παλι. Απαντησα "Ναι", αλλα τωρα βλεπω οτι αυτο ειναι πολυ ενοχλητικο και δεν το θελω πλεον. Πως το απενεργοποιω?

Παιδια, οι ερωτησεις που εχω ειναι απειρες (να φανταστειτε οταν παω στις ρυθμισεις και στα προγραμματα, δεν καταλαβαινω τι κοιταω. Τοσο καλα....) αλλα προς το παρον, αν μπορειτε, απαντηστε μου σε αυτες γιατι δεν ξερω τι να κανω. Εχω ψαξει και το manual, αλλα δεν απαντα με σαφηνεια.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Υ.Γ. Θα επανελθω! (Απειλη ειναι αυτο, ε?):lol:

 

Καταρχην καλως ηρθες στο forum.

α)ξεχωριζει εισερχομενα απο εξεσχομενα και προχειρα,αναφορες ερχονται σαν μυνημα,επιλεγεις οσα μυνηματα θελεις να σβησεις

 

β)δεν γνωριζω

 

γ)δεν γνωριζω

 

δ)προσπαθησε δεν ειναι δυσκολο

 

ε)δεν γνωριζω

 

παντως προσπαθησε και μονος σου διαβασε και μερικες σελιδες πιο πισω και θα καταφερεις αρκετα μην απογοητευεσαι.

Οι περισσοτεροι εδω μεσα αυτοδιδακτοι ειμαστε...

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

α) Καταρχην, παρατηρω οτι υπαρχει μονο μια λιστα μηνυματων. Δηλαδη το τηλεφωνο δεν ξεχωριζει "Εισερχομενα", "Εξερχομενα" κλπ κλπ. Κατι που, αν ισχυει, δε μου αρεσει καθολου. Υπαρχει καποια ρυθμιση που να τα συμμαζευει λιγο? Ασε που λαμβανω τις αναφορες σαν ξεχωριστο μηνυμα. Επισης προσεξα οτι δεν εχει καποια επιλογη για να επιλεγει κανεις ολα τα μηνυματα. Δηλαδη εαν φτασω 100 μηνυματα θα πρεπει να τα σβησω ολα ενα ενα?

 

Ξεχωρίζει!

Οταν μπείς στα μηνύματα πάνω αριστερά σου γράφειθ εισερχόμενα!Πατόντας εκεί μπορείς να διαλέξεις να πας στα υπόλοιπα!

 

Εχει επιλογή που λέει διαγραφή όλων!

 

Εχω 1250 μηνύματα ήδη περασμένα στο κινητό!Δε χρειάζεται να σβήνεις μηνύματα εκτός και αν σε ενοχλούν!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...