Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα στην παρεα..

Μολις το πηρα και γω το διαμαντακι..

Θελω να κανω καποιες ερωτησεις γιατι εχω χαθει με τα σαιτ..

Εχουν μεινει σε windows 6.1??

Android μπαινει??

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η γνωμη μου ειναι να μην ασχοληθεις με android το κινητο δεν θα ειναι λειτουργικο.

Βαλε μια ελαφρια 6.1 ,μετα βαλε spb και εναν resco explorer.

και ενοειται τα καμια 10-15 βασικα προγραματακια και μετα εισαι ετοιμος.

τελειο κινητο σε διαστασεις για εμενα,ακυρο απο μπαταρια.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι τι παιζει με το wifi...

Απο τι καταλαβα για πουλημα θα παει :(:(:(:(

Ευχαριστω για την αμεση αποκριση

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εαν ειναι ενταξει το κινητο πρεπει να δουλευει και το wi-fi.

Αλλα λειτουργικα μην περιμενεις να εχει τις ευκολιες ενος android.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators
Δεν ξερω δν μπορω να το κανω να συνδεθει με το wifi με τιποτα..

 

Δεν μας δίνεις πληροφορίες και δεν μπορούμε να καταλάβουμε αν φταίει η συσκευή ή το router σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας και συγχαρητηρια για το forum!

Πρωτα απ'ολα θελω να ρωτησω αν γινεται να κανω jailbreak σε κινητο htc touch diamond P3700?

Αν ναι, πως μπορω να το κανω?

Το προβλημα μου ειναι το εξης: Εχω περασει στη συσκευη τo Windows Mobile 6.5 και κατεβασα απο το MarketPlace το Shazam (προγραμμα αναγνωρισης τραγουδιου) που ειναι trial.Ψαχνω να το βρω πειρατικο αλλα τπτ ... Μηπως ξερετε τι πρεπει να κανω για να το ενεργοποιησω ωστε να μη λιγει ??? Ευχαριστω προκαταβολικα!

Καθε γνωμη,αποψη δεκτη!! :)

Edited by axilleasrules
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

1. Τα widows mobile δεν χρειάζονται root η jailbreak. Διάβασε στο παρόν θέμα και θα καταλάβεις.

 

2. Στο παρόν φόρουμ δεν μας επιτρέπεται η συζήτηση για σπασμένες εφαρμογές. Παρακαλώ προς συμμόρφωση βάσει των κανονισμών για να μην υπάρξουν κυρώσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλησπερα παιδια

βρηκα το κινητο 60 ευρω να το παρω απο γνωστο ειναι σε παρα πολυ καλη κατασταση

τι λετε αξιζει σημερα?

ευχαριστω

φιλικα θεολογος

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

βρηκα το κινητο 60 ευρω να το παρω απο γνωστο ειναι σε παρα πολυ καλη κατασταση

τι λετε αξιζει σημερα?

ευχαριστω

φιλικα θεολογος

:)

 

Γι' αυτά τα χρήματα αν σου αρέσει το λειτουργικό για μένα αξίζει.. Αλλά εξαρτάται κι από το τι θες από μια συσκευή..

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι

σαν συεκευη μου κανει εχει τα προγραμματακια που θελω να το ντυσω οπως το θελω κτλ το μονο που με χαλαει οτι ειναι παλιο κινητο αλλα γ***ει πιστευω ακομη και σημερα απο εμφανιση μικρο και στυλατο... τι λετε ???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι

σαν συεκευη μου κανει εχει τα προγραμματακια που θελω να το ντυσω οπως το θελω κτλ το μονο που με χαλαει οτι ειναι παλιο κινητο αλλα γ***ει πιστευω ακομη και σημερα απο εμφανιση μικρο και στυλατο... τι λετε ???

 

Κοίταξε...εγώ δεν είμαι πολύ αντικειμενική γιατί το Diamond είναι στις αγαπημένες μου συσκευές.. Και είναι από τα ομορφότερα σχέδια για μένα... Είναι πολύ λίγα τα χρήματα κι από τη στιγμή που σου αρέσει σαν συσκευή από πλευράς λειτουργικού, μην το σκέφτεσαι.. Παρ' το...:)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα και παλι

σαν συεκευη μου κανει εχει τα προγραμματακια που θελω να το ντυσω οπως το θελω κτλ το μονο που με χαλαει οτι ειναι παλιο κινητο αλλα γ***ει πιστευω ακομη και σημερα απο εμφανιση μικρο και στυλατο... τι λετε ???

 

συγνωμη που επεμβαινω φιλε μου, αλλα το θεωρω αδιανοητο την σημερινη ημερα να ασχολεισαι με το diamond. και να μου το χαριζαν και παλι θα το σκεφτομουν. με τα ιδια λεφτα και ελαχιστα παραπανω, παιρνεις συσκευη μεταχειρισμενη android , που δεν εχει καμια σχεση με diamond. ενοω προς το καλυτερο παντα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
απο εφαρμογες τι δεχετε το κινητο αυτο? τι μπορεις να κανεις με αυτο δηλαδη?
Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παλιό και παροπλισμένο μου Diamond το χρησιμοποιώ ως Gps tracker στο ποδήλατο και ως music player.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλημερα και παλι παιδια! το εχει κανεις που να θελει να το πουλησει ? (σε λογικη τιμη και να ειναι ΑΨΟΓΟ...και να μην εχει κιτρινιλες στο ασπρο φοντο.....(ειχα διαβασει αλλου οτι ειχε ελλατωματικη παρτιδα οταν ειχε βγει που εμφανιζε στιγματα στην οθονη)

 

ΦΥΣΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΦΟΡΤΙΣΤΗ ΤΟΥ..... στειλτε μου pm

Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Φίλε μου έψαξα λίγο το θέμα και διαπίστωσα πως η rom που δίνει ο athanasso (2.03.405.3) ΜΑΛΛΟΝ δεν είναι συμβατή με τα ελληνικά που ανέβασα εγώ. Η τελευταία επίσημη rom που είχε δώσει η Ace Hellas (μαζί με τα ελληνικά) ήταν η 2.03.401.3, την οποία την δοκίμασα και δουλεύει κανονικά με τα ελληνικά. Επειδή λοιπόν τυγχάνει να κρατάω αρχείο, την ανέβασα εδώ (και ξαναβάζω το link για τα ελληνικά για να είναι όλα μαζεμένα, όλα από την Ace Hellas):

 

Diamond_HTC_Europe_2.03.401.3

HTC_Touch_Ell_no_installer.zip

 

Συνοψίζοντας:

1. Συνδέεις το κινητό με το καλώδιο στον υπολογιστή ώστε να συνδεθεί με το Activesync

2. από τον υπολογιστή "τρέχεις" την rom και ακολουθείς τις οδηγίες, αρχικά στην οθόνη του υπολογιστή και στην συνέχεια στην οθόνη του κινητού

3. αφού τελειώσει η εγκατάσταση της rom, πρέπει να κάνεις hard reset!

4. αποσυμπιέζεις το αρχείο με τα ελληνικά (στον υπολογιστή) και αντιγράφεις το αρχείο που θα βρείς (ExtendedPKG.cab.pkg) στην μνήμη του κινητού

5. μέσα από το κινητό "τρέχεις" το αρχείο των ελληνικών

6. αφού τελειώσει η εγκατάσταση των ελληνικών, κάνεις ΠΑΛΙ hard reset!

 

Έτσι έχει η διαδικασία και λογικά θα πάνε όλα καλά :rolleyes:

 

Μήπως σου είναι εύκολο να δώσεις ένα νέο link για την rom?

Επισης αγόρασα ένα diamond με μενού vodafone. Τι χρειάζεται για να το βγάλω το μενού?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επισης αγόρασα ένα diamond με μενού vodafone. Τι χρειάζεται για να το βγάλω το μενού?

Ευχαριστώ

 

Να εγκαταστήσεις την non-branded rom που δίνεται παραπάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως σου είναι εύκολο να δώσεις ένα νέο link για την rom?

Επισης αγόρασα ένα diamond με μενού vodafone. Τι χρειάζεται για να το βγάλω το μενού?

Ευχαριστώ

 

Ανέβασα πάλι την rom Diamond_HTC_Europe_2.03.401.3 ΕΔΩ!

Πάει πολύς καιρός και δεν θυμάμαι αν ισχύει αυτό που λέω αλλά έχω την εντύπωση πως αν περάσεις αυτήν την rom θα σβηστεί η προηγούμενη της vodafone και μαζί και το μενού της.

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα πάλι την rom Diamond_HTC_Europe_2.03.401.3 ΕΔΩ!

Πάει πολύς καιρός και δεν θυμάμαι αν ισχύει αυτό που λέω αλλά έχω την εντύπωση πως αν περάσεις αυτήν την rom θα σβηστεί η προηγούμενη της vodafone και μαζί και το μενού της.

 

Σ ευχαριστουμε πολύ.

Προσωπικά εγω μάλλον θα χρειαστώ βοήθεια γιατί όταν πάω να εγκαταστήσω τη νέα rom όταν είναι ακόμα στο 0% μου βγάζει ένα μύνημα

ERROR [294] : INVALID VENDER ID

This update utility cannot be used for your pda phone.Please check your update utility

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστουμε πολύ.

Προσωπικά εγω μάλλον θα χρειαστώ βοήθεια γιατί όταν πάω να εγκαταστήσω τη νέα rom όταν είναι ακόμα στο 0% μου βγάζει ένα μύνημα

ERROR [294] : INVALID VENDER ID

This update utility cannot be used for your pda phone.Please check your update utility

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

 

 

Προσωπικά δεν γνωρίζω τί μπορεί να σημαίνει αυτό το μύνημα. Υποθέτω πως ίσως χρειαστεί να ξεκλειδώσεις και το HardSPL για να μπορέσεις να περέσεις μια καινούργια rom. Διάβασε και ΑΥΤΟ το μήνυμα ή περίμενε να σου απαντήσει και ο athanasso77 που είναι πιο ειδικός :cool:

 

Επίσης, το θέμα με την rom της vodafone έχει συζητηθεί και παλαιότερα αρκετές φορές και νομίζω πως με μια αναζήτηση σε παλαιότερα μυνήματα θα βρεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα πάλι την rom Diamond_HTC_Europe_2.03.401.3 ΕΔΩ!

Πάει πολύς καιρός και δεν θυμάμαι αν ισχύει αυτό που λέω αλλά έχω την εντύπωση πως αν περάσεις αυτήν την rom θα σβηστεί η προηγούμενη της vodafone και μαζί και το μενού της.

 

Mήπως γνωρίζεις το site για να δω αν έχει βγει καμιά καινούργια official rom;

Link to comment
Share on other sites

Καινούργια official rom??? Καλό! :p Αστειεύομαι αλλά δεν υπάρχει περίπτωση. Αυτή ήταν η τελευταία που κυκλοφόρησε. H ACE Hellas που έβγαζε τα ελληνικά για τις roms δεν ασχολείται με το θέμα και ούτε συνεργάζεται πλέον με την HTC. Ούτε και η ίδια η HTC αναβαθμίζει τόσο παλιές συσκευές. Ρίξε μια ματιά στους XDA να δεις τί υπάρχει σε custom rom. Όλο και κάποιος θα ασχολείται ακόμα με την συσκευή ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...