Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Δεν υπάρχει πια κινητικότητα εδώ για τη συγκεκριμένη συσκευή. Θα χρειαστεί να ρίξεις μια ματιά εδώ... http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=430

 

Όσον αφορά το android... θα σε απογοητεύσω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
.....και όλα αυτά τα βιντεάκια στο youtube που δείχνουν το diamond να τρέχει android, τι είναι?:worry:

 

Beta-test-unstable δουλειές που δεν βγαίνουν προς τα έξω για ευνόητους λόγους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το HTC Touch Diamond και θα ήθελα αν μπορούσε κάποιος να μου πει αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μεταφέρει τα μηνύματα που έχω από το κινητό μου στο pc και να αναγνώσκονται από εκεί.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα. Έχω το HTC Touch Diamond και θα ήθελα αν μπορούσε κάποιος να μου πει αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μεταφέρει τα μηνύματα που έχω από το κινητό μου στο pc και να αναγνώσκονται από εκεί.

 

http://www.jeyo.com/companion.asp

http://www.jeyo.com/extender.asp

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλημέρα σε όλους. Ενός φίλου το Diamond έχει παρουσιάσει δύο φορές μέχρι τώρα το σύμπτωμα να χάνει τη στοίχιση του. Τι μπορεί να φταίει; Αν γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα σε όλους. Ενός φίλου το Diamond έχει παρουσιάσει δύο φορές μέχρι τώρα το σύμπτωμα να χάνει τη στοίχιση του. Τι μπορεί να φταίει; Αν γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει.

 

Του ζητάει δηλαδή να κάνει align screen; Πολλές μπορεί να είναι οι αιτίες, είτε software, είτε hardware. Βρίσκεται με official rom; Ας κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αν συνεχιστεί το βλέπουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τότε είναι επιβεβλημένη η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (hard reset) και αν δεν φτιάξει... μάλλον μιλάμε για hardware πρόβλημα (στο digitizer).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν και το χω παρατησει το diamond η καλυτερη rom που το χα βαλει και μ εβγαλε μεχρι που τ αφησα γρηγορη και σταθερη εινα WM6.5 BsB Ultimate WWE 5.2.28002 .

Για να μη το βαρυνω το κινητο το χα με το Titanium και δουλευε μια χαρα

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Τη μαμησια rom καθως και ενα αλλο exe αρχειο (που το τρεχουμε στον υπολογιστη) που χρειαζεται για να εγκατασταθει, που μπορω να τα βρω;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τη μαμησια rom καθως και ενα αλλο exe αρχειο (που το τρεχουμε στον υπολογιστη) που χρειαζεται για να εγκατασταθει, που μπορω να τα βρω;

 

H ROM... http://www.imobile.gr/downloads.php?do=file&id=79

και τα ελληνικά της (αν έχεις ελληνική συσκευή)... http://www.imobile.gr/downloads.php?do=file&id=71

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα,ψαχνω μπαταρια για το diamond,την 1500 που ειχε βγαλει,και με την θηκη φυσικα.

αν καποιος εχει ασ μου στειλει pm

η link που μπορω να την βρω

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,ψαχνω μπαταρια για το diamond,την 1500 που ειχε βγαλει,και με την θηκη φυσικα.

αν καποιος εχει ασ μου στειλει pm

η link που μπορω να την βρω

ευχαριστω

 

Σου πουλάω τη δικιά μου στη φιλική τιμή των 125€ Μήτσε!!!

Ρίξε μια ματιά στο ezshop για καινούργια.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα,ψαχνω μπαταρια για το diamond,την 1500 που ειχε βγαλει,και με την θηκη φυσικα.

αν καποιος εχει ασ μου στειλει pm

η link που μπορω να την βρω

ευχαριστω

 

http://cgi.ebay.co.uk/Extended-1800mAh-Battery-HTC-Touch-Diamond-P3700-/200571772885?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2eb3025fd5#ht_1461wt_1139

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

στο nodata εχει 3 επιλογες push services-Vf MMS-Vodafone Web

ποια κανεις disabled και ποια enabled για μην χρεωνεσαι απο τον παροχο?

γιατι δεν μπορω να μπω στο νετ απο το διαμαντι ενω ειναι συνδεμενω στο πσ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
στο nodata εχει 3 επιλογες push services-Vf MMS-Vodafone Web

ποια κανεις disabled και ποια enabled για μην χρεωνεσαι απο τον παροχο?

 

Το Vodafone web.

 

γιατι δεν μπορω να μπω στο νετ απο το διαμαντι ενω ειναι συνδεμενω στο πσ?

 

Έχεις επιλέξει σύνδεση με activesync; Είναι ενεργό;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εκανα το vodafon web disable και τα αλλα 2 enable

 

ειναι συνδεμενο με το activesync κανονικα

ενεργο τι ενοεις?

 

(μολις το εκανα φορματ)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ειναι συνδεμενο με το activesync κανονικα

ενεργο τι ενοεις?

 

Αν το activesync τρέχει κανονικά στο PC σου και βλέπει τη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι το βλεπει κανονικα το πσ το διαμαντι ανοιξα τις ρυθμησεις στο πσ και δεν ηταν τσεκαρισμενο το να κατεβαινουν δεδομενα απο το πσ στο διαμαντι

ολα οκ ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
H ROM... http://www.imobile.gr/downloads.php?do=file&id=79

και τα ελληνικά της (αν έχεις ελληνική συσκευή)... http://www.imobile.gr/downloads.php?do=file&id=71

 

Αυτά δεν δουλεύουν...υπάρχουν κάπου άλλου??

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτά δεν δουλεύουν...υπάρχουν κάπου άλλου??

 

Την τελευταία αγγλική rom θα την κατεβάσεις από εδώ.

 

Τα ελληνικά της θα χρειαστεί να περιμένεις να τα ανεβάσει κάποιος από τους κατόχους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία αγγλική rom θα την κατεβάσεις από εδώ.

 

Τα ελληνικά της θα χρειαστεί να περιμένεις να τα ανεβάσει κάποιος από τους κατόχους.

 

 

Ανέβασα τα ελληνικά εδώ. (Το αρχείο το είχα κατεβάσει από το site της Ace Hellas τότε που κυκλοφόρησε, πριν μερικά χρόνια. Φαντάζομαι να μην υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την διακίνησή του :!: )

Δεν είναι .exe αλλά θα πρέπει να το αποσυμπιέσεις, να το αντιγράψεις στην συσκευή σου και να το εκτελέσεις από εκεί.

Και όπως είπε νωρίτερα και ο athanaso, θα πρέπει να έχεις και ελληνική συσκευή για να εγκατασταθούν.

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία αγγλική rom θα την κατεβάσεις από εδώ.

 

Τα ελληνικά της θα χρειαστεί να περιμένεις να τα ανεβάσει κάποιος από τους κατόχους.

 

Ανέβασα τα ελληνικά εδώ. (Το αρχείο το είχα κατεβάσει από το site της Ace Hellas τότε που κυκλοφόρησε, πριν μερικά χρόνια. Φαντάζομαι να μην υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την διακίνησή του :!: )

Δεν είναι .exe αλλά θα πρέπει να το αποσυμπιέσεις, να το αντιγράψεις στην συσκευή σου και να το εκτελέσεις από εκεί.

Και όπως είπε νωρίτερα και ο athanaso, θα πρέπει να έχεις και ελληνική συσκευή για να εγκατασταθούν.

 

Σας ευχαριστώ και τους δύο!!

Ελληνική συσκευή έχω....την rom την περνάω από το pc στο κινητό μου έτσι??

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...