Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα!Εχω προβλημα με το touchflo 3d και δεν εχω ιδεα τι πρεπει να κανω για να το ενεργοποιησω.Αν μπορειτε.....Ευχαριστω.

θα πας εναρξη->ρυθμισεις->Σημερα->Στοιχεια και κλικαρε το TF3D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ειχα κι εγω καποιο προβλημα καποτε με το wireless.εβαζα τις ρυθμισεις σωστα αλλα τιποτα.τελικα αλλαξα τις ρυθμισεις απο WPA2 σε WPA και δουλεψε.ελπιζω αυτο να σε βοηθαει

 

Δυστυχώς το έχω ήδη δοκιμάσει και δεν δουλεψε.Ευχαριστω πάντως για την απάντηση.

Έχω άλλη μια ερώτηση.Χρησιμοποιώ το answerkeysdisabler αλλα δεν δουλευει σωστά με αποτέλεσμα να δέχομαι κλήσεις επειδή πατιέται το πλήκτρο αποδοχής παρόλο που το έχω μεσα σε θήκη.Καμμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το έχω ήδη δοκιμάσει και δεν δουλεψε.Ευχαριστω πάντως για την απάντηση.

Έχω άλλη μια ερώτηση.Χρησιμοποιώ το answerkeysdisabler αλλα δεν δουλευει σωστά με αποτέλεσμα να δέχομαι κλήσεις επειδή πατιέται το πλήκτρο αποδοχής παρόλο που το έχω μεσα σε θήκη.Καμμία ιδέα?

 

Γιατι δεν ενεργοποιεις το κλειδωμα κρατωντας πατημενο το πληκτρο που απορριπτει τις κλησεις? (το κατω δεξια δηλαδη)?

Link to comment
Share on other sites

Τράβηξα ένα βίντεο με το diamond και όταν πάω να το δω δεν έχει καθόλου ήχο. :wacko: Καμμιά ιδέα? :(

 

ok, τελικά ακούγεται αλλά χαμηλά. Αλήθεια πολύ απογοητευτικό το βίντεο από το diamond. :mad:

:)
Link to comment
Share on other sites

ok, τελικά ακούγεται αλλά χαμηλά. Αλήθεια πολύ απογοητευτικό το βίντεο από το diamond. :mad:

 

κατω δεξια στο media player εχει ενα - κι ενα + για τον ηχο. Τσεκαρε αν ο ηχος ειναι στο 100%.

Link to comment
Share on other sites

το πληκτρολογιο εχει μια ζελατινα την οποια πηγα να βγαλω γιατι ειχε ξεκολησει και τελικα μαλλον δεν πρεπει γιατι σταματησε να λειτουργει το πληκτρο με το βελακι ..εκτος του οτι ξεκολαει με παρα πολυ μεγαλη δυσκολια .

θα το παω service σημερα ..να δουμε ..

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

το πληκτρολογιο εχει μια ζελατινα την οποια πηγα να βγαλω γιατι ειχε ξεκολησει και τελικα μαλλον δεν πρεπει γιατι σταματησε να λειτουργει το πληκτρο με το βελακι ..εκτος του οτι ξεκολαει με παρα πολυ μεγαλη δυσκολια .

θα το παω service σημερα ..να δουμε ..

 

Εγω την εχω βγαλει αλλα δεν μου εχει χαλασει το πληκτρο

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω ενα θεματακι με το album και τη βιβλιοθηκη

 

εβαλα στην internal mp3 αρχεια μαλιστα με συγχρονισμο με τον mediaplayer.

Ολα καλα .

Καποια στιγμη πηγα να κανω κατι αλλαγες- δεν δουλεψε σωστα. Τα σβησα ολα παλι απο τον media player.

 

Στο Music tab οταν παω ψαχνει ψαχνει ψαχνει και μετα κανα 5λεπτο μου λεει no music

Στην βιβλιοθηκη εχει ακομα τα playlist και ολα τα κομματια με ενα θαυμαστικο. και στο πρωτο απο αυτα εχει και το μεγαφωνακι διπλα και καλα οτι το παιζει.Ενω δεν εμφανιζει τιποτα στα υπολοιπα tab- Artists,Albums,Genres, Composers κλπ

 

Πως τα καθαριζουμε ολα αυτα ? επαιξα λιγο με την registry αλλα τζιφος (δεν ξερω και τι εσβησα κιολας)

Υπαρχει και αλλος τροπος να περασουμε τραγουδακια και να εχουμε ολες τις πληροφορίες διαθεσιμες οπως και τις φωτο απο τα album?

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Σας δουλεύει σωστά το fingerboard? Εγώ έχω 2 θέματα.

 

1)Στα ελληνικά πατάω "κ" και μου βγάζει "k" αγγλικο, οπότε και δεν το αναγνωρίζει σαν ελληνικό χαρακτήρα, δνε παίζει σωστά το Τ9 κλπ. :wacko:

 

2)Πως βάζουμε άλλους χαρακτήρες πχ &, ?, +, κλπ? :confused:

:)
Link to comment
Share on other sites

Με εχει βολεψει η αναζητηση επαφων του sbp mobile shell. Οσοι το εχουν βαλει, σιγουρα καταλαβαινονυ τι εννοω.

 

Υπαρχει καποιος τροπος να γινεται ετσι και το TF3D?

Link to comment
Share on other sites

Σας δουλεύει σωστά το fingerboard? Εγώ έχω 2 θέματα.

 

1)Στα ελληνικά πατάω "κ" και μου βγάζει "k" αγγλικο, οπότε και δεν το αναγνωρίζει σαν ελληνικό χαρακτήρα, δνε παίζει σωστά το Τ9 κλπ. :wacko:

 

2)Πως βάζουμε άλλους χαρακτήρες πχ &, ?, +, κλπ? :confused:

 

Βάλε αυτή την έκδοση:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=501122

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στο forum..ψάχνω κάποιον με τεχνικές γνώσεις να μου αλλάξει το ακουστικό στο diamond μου! το αξεσουάρ το έχω,κάθε βοήθεια δεκτη:D
Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτή την έκδοση:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=501122

 

Από το link έβαλα το "FingerKeyb-2.1.1 VGA by Giannis86.cab" και:

 

-εξακολουθεί το πρόβλημα με το "k"

-δεν κάνει κεφαλαίο το "ο"

 

:confused::confused::wacko:

:)
Link to comment
Share on other sites

Από το link έβαλα το "FingerKeyb-2.1.1 VGA by Giannis86.cab" και:

 

-εξακολουθεί το πρόβλημα με το "k"

-δεν κάνει κεφαλαίο το "ο"

 

:confused::confused::wacko:

 

Για δώσε μου το mail σου να σου στείλω και κάτι άλλο να δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα στο forum..ψάχνω κάποιον με τεχνικές γνώσεις να μου αλλάξει το ακουστικό στο diamond μου! το αξεσουάρ το έχω,κάθε βοήθεια δεκτη:D

 

Γιατί δεν το στέλνεις στην αντιπροσωπία;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από το link έβαλα το "FingerKeyb-2.1.1 VGA by Giannis86.cab" και:

 

-εξακολουθεί το πρόβλημα με το "k"

-δεν κάνει κεφαλαίο το "ο"

 

:confused::confused::wacko:

same problem here to... υπαρχει τελικα καμια λυση?

Link to comment
Share on other sites

same problem here to... υπαρχει τελικα καμια λυση?

Είχα κι εγώ τo ίδιo πρόβλημα όταν χρησιμoπoιoύσα αυτό τo version

Τώρα χρησιμoπoιώ αυτό, http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=174131&d=1239193280

πoυ νoμίζω είναι πιo πλήρες. Βέβαια και αυτό έχει άλλα πρoβλήματα :

όταν πατήσεις τα μικρά τoνoύμενα ά, έ, ύ, και ί βγαζoυν και , δίπλαβ ενώτo κ είναι

 

Είχα κι εγώ τo ίδιo πρόβλημα όταν χρησιμoπoιoύσα αυτό τo version

Τώρα χρησιμoπoιώ αυτό, http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=174131&d=1239193280

πoυ νoμίζω είναι πιo πλήρες. Βέβαια και αυτό έχει άλλα πρoβλήματα :

όταν πατήσεις τα μικρά τoνoύμενα ά, έ, ύ, και ί βγαζoυν και , δίπλαβ ενώτo κ είναι

 

Σορυ, ... έφυγε το post πριν την ώρα του! Σε λίγο θα δώσω ολοκληρωμένη την απάντηση

 

Λοιπόν, πάμε πάλι ... FingerKeyb

Είχα κι εγώ τo ίδιo πρόβλημα όταν χρησιμoπoιoύσα αυτό τo version

Τώρα χρησιμoπoιώ αυτό, http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=174131&d=1239193280

πoυ νoμίζω είναι πιo πλήρες. Βέβαια και αυτό έχει άλλα πρoβλήματα :

όταν πατήσεις τα μικρά τoνoύμενα ά, έ, ύ, και ί βγαζoυν και κόμμα δίπλα, ενώτo κ βγαίνει κεφαλαίο.:(

Θα πρέπει να αντικαταστήσεις τα δύο αρχεία skin-02-vga...... στο skins (Program Files\Fingerkeyb\skins) με αυτά που επισυνάπτω στο depy33.rar. Προσοχή γιατί εμένα για κάποιο περίεργο λόγο δεν μου τα έκανε replace (χωρίς μάλιστα να μου το λέει) και αναγκάστηκα πρώτα να σβήσω τα παλιά από το κινητό και μετά να αντιγράψω αυτά που σου δίνω.;)

Παρόλα αυτά, και αυτό το version έχει δύο προβλήματα :

1) Όταν πατάω enter σε κελί μέσα σε αρχείο excel, αντί να βάλει στο κελί αυτά που γράφω, τα σβήνει και μεταφέρεται κατά ένα κελί (η λύση είναι να αλλάζεις κελιά με βελάκια, αλλά σε κάποιες περιπτώσεις αυτό δεν είναι δυνατό). Αυτό το πρόβλημα το αντιμετώπιζα και στο Version που χρησιμοποιείς εσύ. Δεν ξέρω αν φταίει ότι τό έχω εγκατεστημένο στην Internal Storage ...

2) Στα sms το ο το εμφανίζει μικρό και όχι κεφαλαίο (όπως όλα τα άλλα ελληνικά γράμματα). Επειδή αυτό δεν ξέρω πώς διορθώνεται, εγώ το ο στα sms το βάζω ως ό οπότε όταν μετατρέπεται σε κεφαλαίο είμαι Οκ.

Αν προτιμάς να μείνεις στο δικό σου Version, που είχα παλιά, νομίζω ότι το διορθωμένο skin που είχα είναι αυτό που σου δίνω στο depy33giannis.rar.

Δοκίμασε αν σου λύνει το πρόβλημα. :worry:

Ελπίζω κάτι από όλα να βοηθήσει.

Εν τω μεταξύ, αν κάποιος ξέρει να μας πει κάποια λύση για τα 2 προηγούμενα προβλήματα, θα είναι πολύ welcome :)

Πολύ Φιλικά

Δέσποινα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγω την εχω βγαλει αλλα δεν μου εχει χαλασει το πληκτρο

 

εμενα δυστηχως το βελακι βγηκε off και το πηγα για να το κανουν κ ειναι εντος εγγυησης η συγκεκριμενη βλαβη ..

 

ξεκολησε ευκολα το αυτοκολλητο στο δικο σου ?

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.χθες δοκιμασα και αποθηκευσα στο διαμαντακι μου το spb mobile shell.ως πρωτη εντυπωση μπορω να πω οτι μου αρεσε αυτο που εβλεπα,ηταν κατι το διαφορετικο!απλα μια ερωτηση...εχω την εντυπωση οτι ο καιρος δεν ειναι αξιοπιστος...μπορει να γινει κατι για αυτο?παρακαλω οποιος γνωριζει θα ηθελα να μου δωσει λιγο απο τα φωτα του!ευχαριστω προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.χθες δοκιμασα και αποθηκευσα στο διαμαντακι μου το spb mobile shell.ως πρωτη εντυπωση μπορω να πω οτι μου αρεσε αυτο που εβλεπα,ηταν κατι το διαφορετικο!απλα μια ερωτηση...εχω την εντυπωση οτι ο καιρος δεν ειναι αξιοπιστος...μπορει να γινει κατι για αυτο?παρακαλω οποιος γνωριζει θα ηθελα να μου δωσει λιγο απο τα φωτα του!ευχαριστω προκαταβολικα.

 

 

 

Διάβασε με προσοχή εδώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...