Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει ενα all-in one calculator(graphing-shientific-converting) που να τρέχει καλά στο διαμάντι?

 

Αν το γυρίσεις οριζόντια, μετατρέπεται σε scientific:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=474406&page=179

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε userkkk με έσωσες. Γλίτωσα το hard reset, τον φουσκωμένο λογαριασμό από την Voda και απο την ΔΕΗ για τις συνεχείς φορτίσεις. (τραγικό το πόσα μπορεί να σε χρεώσει ένα bug lol). Ευχαριστώ πάρα πολύ!

φιλε μου ευχαριστω για τα καλα σου λογια αλλα εγω δεν εκανα τιποτα.Αυτος που εγραψε το noData μας εσωσε ολους ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω υπάρχει κάποιο tutorial για το πως περνάμε καινούργια rom στο διαμάντι μας? Επίσης αν κάτι πάει στραβά πως το επαναφέρουμε στην αρχική rom και τέλος αν θέλετε να μου προτείνετε κάποια καλύτερη διότι δεν έχω πειράξει ποτέ την αρχική που είχε το διαμάντι μου...

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω υπάρχει κάποιο tutorial για το πως περνάμε καινούργια rom στο διαμάντι μας? Επίσης αν κάτι πάει στραβά πως το επαναφέρουμε στην αρχική rom και τέλος αν θέλετε να μου προτείνετε κάποια καλύτερη διότι δεν έχω πειράξει ποτέ την αρχική που είχε το διαμάντι μου...

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=416211

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι στο XDA γινεται χαμος απο ROM. τι να πρωτοδοκιμασει κανείς?

περασα την Gen.Y_D2_R2-Rev.Y-WWE.7z που τυγχανει αποδοχης αλλα δε ουσιαστικα δε παιζει το G sensor

 

εχει δοκιμασει κανεις καμμια 6,1 που να χει καλή αποκριση να αφηνει μνημη και να δουλευει και το G sensor? και ασ μην ειναι TF3D2 και λοιπο καλουδια κλπ !! ή μήπως υπαρχει κανα λινκ για την τελευταια οfficial μιας και με το δικο μου s/n δε με αφηνει να κατεβασω? vodafone γαρ !

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Εγώ έχω το εξής πρόβλημα από τότε που έκανα αναβάθμιση σε 2.03.401.2 WWE. Δε δουλευει ο Internet Explorer αλλά και το RSS Hub.

Στον Explorer μου εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα:

The address is not valid. Check the address and try again. Η διευθυνση που βάζω είναι http://www.google.com αλλά και άλλη να δοκιμάσω πάλι τα ίδια.

Στο RSS Hub μου βγάζει unspecified error.

Έχετε καμία ιδέα??

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι στο XDA γινεται χαμος απο ROM. τι να πρωτοδοκιμασει κανείς?

περασα την Gen.Y_D2_R2-Rev.Y-WWE.7z που τυγχανει αποδοχης αλλα δε ουσιαστικα δε παιζει το G sensor

 

εχει δοκιμασει κανεις καμμια 6,1 που να χει καλή αποκριση να αφηνει μνημη και να δουλευει και το G sensor? και ασ μην ειναι TF3D2 και λοιπο καλουδια κλπ !! ή μήπως υπαρχει κανα λινκ για την τελευταια οfficial μιας και με το δικο μου s/n δε με αφηνει να κατεβασω? vodafone γαρ !

 

τελικα την βρηκα την ακρη εδω

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας εγω εχω περασει την πιο καινουρια ρομ αυτη που ειναι με windows 6.5 αλλα εχω παρατηρησει οτι τραβαει πολλη μνημη και μονο αμα βγαλεις το touch flow σου απελευθερωνει καποιο χωρο.Δεν ειναι βεβαια οπως τα παλια windows mobile 6.1 που αμα εβγαζες το touch flo δουλευε σαν ρολοι.

Βασικα θελει πιο καλο λειτουργικο δηλαδη να εχει πιο δυνατη μνημη ram και ρομ οπως ειναι του htc HD.Μηπως υπαρχει καποια ρομ που να εχουν φτιαξει και να μην τραβαει τοση μνημη????Ιδου το ερωτημα:worry::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

φιλοι καλησπερα εκανα αναβαθμιση στην καινουρια rom kαι εχασα το μαυρο πληκτρολογιο με τους ελληνικους χαρακτηρες που ειχε δωσει εδω καπιος φιλος παλιοτερα.ηταν πολυ καλο αυτο γιατι σοθ εδειχνε ολα τα γραμματα τα ελληνικα στην αναζητηση καποιας επαφης πατωντας πανω εκει που λεει τηλεγωνο κατω αριστερα ξερει κανεις που μπορω να το βρω αυτο?ευχαριστω πολυ εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

φιλοι καλησπερα εκανα αναβαθμιση στην καινουρια rom kαι εχασα το μαυρο πληκτρολογιο με τους ελληνικους χαρακτηρες που ειχε δωσει εδω καπιος φιλος παλιοτερα.ηταν πολυ καλο αυτο γιατι σοθ εδειχνε ολα τα γραμματα τα ελληνικα στην αναζητηση καποιας επαφης πατωντας πανω εκει που λεει τηλεγωνο κατω αριστερα ξερει κανεις που μπορω να το βρω αυτο?ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

 

Αν εννοείς αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το mobile shell 3 (μαζι με το spb weather).

 

Αμα θελω να γυρισω στο touch flo, τι κανω? Με ενα restart που εκανα, ανοιξε παλι το mobile shell.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τη συμβουλή σας. Σκοπεύω να αγοράσω μερικά πραγματάκια από το netimes.com μιας και από όσο ξέρω θεωρείται αξιόπιστο. Ένα από αυτά είναι το ακόλουθο καλωδιάκι μετατροπής της ExtUSB θύρας σε mini-jack για να μπορώ να συνδέω τα ακουστικά της επιλογής μου:

 

http://www.netimes.com/shop/stereo-audio-adapter-for-htc-extusb-black-p-325.html?cPath=80_421

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν θα δουλεύει το ραδιόφωνο με αυτό το καλώδιο. Το έχει δοκιμάσει κανείς ή έστω κάποιο αντίστοιχο;

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το mobile shell 3 (μαζι με το spb weather).

 

Αμα θελω να γυρισω στο touch flo, τι κανω? Με ενα restart που εκανα, ανοιξε παλι το mobile shell.

 

Πάτα το κουμπι κάτω δεξιά,δίπλα απο τις επαφές και στο μενού που θα σου εμφανιστεί πάτα την επιλογή "προβολή σήμερα".Έτσι θα σου γυρίσει το τηλέφωνο στο touchflo.Αν θέλεις να χειρίζεσαι το mobile shell αντι του touchflo τότε προτείνω να απενεργοποιήσεις το touchflo γιατι καταναλώνει μνήμη τρέχοντας στο παρασκήνιο.

Αν όμως πιστεύεις πως δεν σε βολεύει το shell τότε καλύτερα να το απεγκαταστήσεις διοτι δεν έχει επιλογή ενεργοποίησης-απενεργοποίησης οπότε τρέχει συνέχεια στο background.;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τη συμβουλή σας. Σκοπεύω να αγοράσω μερικά πραγματάκια από το netimes.com μιας και από όσο ξέρω θεωρείται αξιόπιστο. Ένα από αυτά είναι το ακόλουθο καλωδιάκι μετατροπής της ExtUSB θύρας σε mini-jack για να μπορώ να συνδέω τα ακουστικά της επιλογής μου:

 

http://www.netimes.com/shop/stereo-audio-adapter-for-htc-extusb-black-p-325.html?cPath=80_421

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν θα δουλεύει το ραδιόφωνο με αυτό το καλώδιο. Το έχει δοκιμάσει κανείς ή έστω κάποιο αντίστοιχο;

 

Δουλεύει το ραδιόφωνο κανονικά αλλά το βισματάκι που συνδέεται στο κινητό θα σου χαλάσει σύντομα, από το βάλε-βγάλε. Είναι κακής ποιότητας.

Link to comment
Share on other sites

Πάτα το κουμπι κάτω δεξιά,δίπλα απο τις επαφές και στο μενού που θα σου εμφανιστεί πάτα την επιλογή "προβολή σήμερα".Έτσι θα σου γυρίσει το τηλέφωνο στο touchflo.Αν θέλεις να χειρίζεσαι το mobile shell αντι του touchflo τότε προτείνω να απενεργοποιήσεις το touchflo γιατι καταναλώνει μνήμη τρέχοντας στο παρασκήνιο.

Αν όμως πιστεύεις πως δεν σε βολεύει το shell τότε καλύτερα να το απεγκαταστήσεις διοτι δεν έχει επιλογή ενεργοποίησης-απενεργοποίησης οπότε τρέχει συνέχεια στο background.;)

 

χμμμ εκανα οπως το λες αλλα μου βγαζει μια κενη μαυρη οθονη, που εχει τον καιρο μονο. Το T3D ειναι απενεργοποιημενο και εχει ενα κουμπι Spbhome και ημερολογιο.

 

Τελος παντων, οχι οτι με πειραζει και πολυ. Μαλλον για απεγκατασταση παει. Πιο πολυ για τον καιρο το ηθελα αλλα μπορω να βαλω και το σκετο Spb Weather.

 

Ευχαριστω για την βοηθεια:)

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει το ραδιόφωνο κανονικά αλλά το βισματάκι που συνδέεται στο κινητό θα σου χαλάσει σύντομα, από το βάλε-βγάλε. Είναι κακής ποιότητας.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου. Απογοητεύτικα για να πω την αλήθεια αλλά κάνει μόνο 1.44 ευρώ οπότε θα το πάρω κι όσο αντέξει.

Link to comment
Share on other sites

χμμμ εκανα οπως το λες αλλα μου βγαζει μια κενη μαυρη οθονη, που εχει τον καιρο μονο. Το T3D ειναι απενεργοποιημενο και εχει ενα κουμπι Spbhome και ημερολογιο.

 

Τελος παντων, οχι οτι με πειραζει και πολυ. Μαλλον για απεγκατασταση παει. Πιο πολυ για τον καιρο το ηθελα αλλα μπορω να βαλω και το σκετο Spb Weather.

 

Ευχαριστω για την βοηθεια:)

 

Μπορείς να πας και στις ρυθμίσεις της today screen και να το ενεργοποιήσεις πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου. Απογοητεύτικα για να πω την αλήθεια αλλά κάνει μόνο 1.44 ευρώ οπότε θα το πάρω κι όσο αντέξει.

 

Πάρε 3-4 τότε...

 

Εγώ τα ήθελα για το τρέξιμο, όπου τα στάνταρ ακουστικά δεν βολεύουν καθόλου.

Τελικά κατέληξα σε έναν ηλεκτρονικό ο οποίος συνέδεσε τα ακουστικά της επιλογής μου με το original handsfree βίσμα. Ετσι έχω και mp3-radio και τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

τελικα καταφερα και περασα στο voda diamond την τελευταια επίσημη ROM αφου οι μαγειρεμενες ολο και καπου εμπαζαν. Ελπίζω να κρατησει.

 

Μιας και ειμαι στις πρωτες μερες επαφης με τη συσκευη ηθελα να ρωτησω το εξης. (Δεν ξερω αν το γραφει το manual κατι - το δηλωνω δε το διαβασα)

 

Οταν κανω κληση ειτε αποδοχη ειτε καλεσω εγω σβηνει η οθονη και δεν εχω προσαβση στο μενου. Οταν γινει τερματισμος η οθονη αργει να ανοιξει.

 

Δεν ξερω αν ειναι καποια λειτουργια που χρησιμοποιεί το G sensor αλλα το βρισκω λιγο ενοχλητικο απο την στιγμη που η οθονη δεν επανερχεται γρηγορα .

 

Μπορω νατο απενεργοποιήσω?

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οταν κανω κληση ειτε αποδοχη ειτε καλεσω εγω σβηνει η οθονη και δεν εχω προσαβση στο μενου. Οταν γινει τερματισμος η οθονη αργει να ανοιξει.

 

Δεν ξερω αν ειναι καποια λειτουργια που χρησιμοποιεί το G sensor αλλα το βρισκω λιγο ενοχλητικο απο την στιγμη που η οθονη δεν επανερχεται γρηγορα .

 

Μπορω νατο απενεργοποιήσω?

 

Τρέξε αυτό... NoSleep!!.cab

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα μικρό προβληματάκι με το Diamond:

Δεν μπορώ να παραλάβω MMS ενώ μπορώ να στείλω.

Μήπως υπαρχει κάποια ρυθμιση που δεν βρήκα ή θέλει καμια αναβαθμιση?

Ευχαριστώ.;)

Apple Iphone 4s

Apple Ipad 2

HTC HD2

Fujitsu Siemens loox n560

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Τρέξε αυτό... NoSleep!!.cab

 

 

καταρχην ευχαριστω

 

απ την αλλη εχει πλακα. υπαρχει ενα cabακι για καθε περιπτωση. Μήπως ειναι το ιδιου που εφτιαξε και το Nodata?

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστω

 

απ την αλλη εχει πλακα. υπαρχει ενα cabακι για καθε περιπτωση. Μήπως ειναι το ιδιου που εφτιαξε και το Nodata?

 

Τρέξε αυτό... NoSleep!!.cab

 

μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος?

μετα απο την νεα ρομ ακομα κι αν το τρεχω το nosleep παλι κλεινει η οθονη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...