Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Πολλά μπορεί να δημιουργούν αυτό το πρόβλημα. Δοκίμασες να βγάλεις το Spb GPRS monitor και να ξαναδοκιμάσεις; Πάντως service δεν θέλει σίγουρα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πολλά μπορεί να δημιουργούν αυτό το πρόβλημα. Δοκίμασες να βγάλεις το Spb GPRS monitor και να ξαναδοκιμάσεις; Πάντως service δεν θέλει σίγουρα.

 

το μηχανάκι δούλευε από τη μέρα που βγήκε η 2.03 rom με πολύ περισσότερα προγράμματα (και το spb wireless monitor) χωρίς το παραμικρό πρόβλημα....

αυτό είναι που με "τρομάζει" ότι θέλει service...

θα δοκιμάσω να το βγάλω πάντως, αν και το χρειάζομαι....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Θα συνιστούσα πάλι ένα hard reset (πέρασε του από backup μόνο επαφές, sms, κτλ) και παρακολούθησε τη συμπεριφορά του βάζοντας τα προγράμματα που θέλεις όχι όλα μαζεμένα. Εάν μετά από hard reset δουλεύει κανονικά, κάτι άλλο είναι που δημιουργεί το πρόβλημα.

 

Και από τη στιγμή που μπαίνει στο net και κατεβάζει έστω μόνο τον καιρό... service δεν θέλει σίγουρα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

χμμ, λοιπον περασα το last official 2.03 firmware.Καποιος που να ξερει που θα μπορουσα να βρω το πακετο ελληνικων που δινει η ace?Ακομα εχετε να μου προτεινετε ενα προγραμμα για back up sms και επαφων?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
χμμ, λοιπον περασα το last official 2.03 firmware.Καποιος που να ξερει που θα μπορουσα να βρω το πακετο ελληνικων που δινει η ace?

 

Εάν η συσκευή σου δεν είναι ελληνική δεν μπορείς να περάσεις τα ελληνικά της ACE. Εάν είναι ελληνική μπορείς να το προμηθευτείς από το forum της.

 

Ακομα εχετε να μου προτεινετε ενα προγραμμα για back up sms και επαφων?

 

PIM Backup

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εάν η συσκευή σου δεν είναι ελληνική δεν μπορείς να περάσεις τα ελληνικά της ACE. Εάν είναι ελληνική μπορείς να το προμηθευτείς από το forum της.

 

 

 

PIM Backup

 

Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.Το κινητο το αγορασα απο vodafone αρα λογικα δεν θα μπορω να περασω το πακετο της ace τουλαχιστον με την νομιμη οδο?Σωστα?Απλα αν καταφερω να το βρω πλεον με το hard-spl στη θεωρεια μπορω να το εγκαταστησω κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με κανέναν τρόπο δεν γίνεται (official ή unofficial) γιατί δεν είναι κάποια ξεχωριστή ROM (κατά συνέπεια δεν μπορεί να σε βοηθήσει το hard-spl) αλλά πρόκειται για ένα αρχείο το οποίο ελέγχει το ΙΜΕΙ της συσκευής. Εάν δει ΙΜΕΙ που δεν είναι συσκευής που έχει περάσει από τα χέρια της ACE δεν εγκαθίσταται και αυτό δεν παρακάμπτεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.Το κινητο το αγορασα απο vodafone αρα λογικα δεν θα μπορω να περασω το πακετο της ace τουλαχιστον με την νομιμη οδο?Σωστα?Απλα αν καταφερω να το βρω πλεον με το hard-spl στη θεωρεια μπορω να το εγκαταστησω κανονικα?

 

Ειχα και γω φιλε το ιδιο προβλημα ,μεχρι που μου εδωσε ενα παιδι ενα cab που βοηθησε στον πληρη εξελληνισμο του κινητου μου.

Αφου εχεις καινει και hard-spl υπαρχουν πολλες λυσεις με διαφορες ελληνικες ρομς που εχουν φτιαξει παιδια χωρις να χρησιμοποιουν κανενα αρχειο της ace hellas!

Link to comment
Share on other sites

Με κανέναν τρόπο δεν γίνεται (official ή unofficial) γιατί δεν είναι κάποια ξεχωριστή ROM (κατά συνέπεια δεν μπορεί να σε βοηθήσει το hard-spl) αλλά πρόκειται για ένα αρχείο το οποίο ελέγχει το ΙΜΕΙ της συσκευής. Εάν δει ΙΜΕΙ που δεν είναι συσκευής που έχει περάσει από τα χέρια της ACE δεν εγκαθίσταται και αυτό δεν παρακάμπτεται.

 

Για ακομα μια φορα 1000 ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ειχα και γω φιλε το ιδιο προβλημα ,μεχρι που μου εδωσε ενα παιδι ενα cab που βοηθησε στον πληρη εξελληνισμο του κινητου μου.

 

Έχεις τέτοιο cab και για την τελευταία έκδοση;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις τέτοιο cab και για την τελευταία έκδοση;

 

το κινητο δεν το εχω πια ,και δεν ξερω τι γινεται με την καινουργια ρομ....

αληθεια υπάρχει???

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο.... :ninja:

 

Διακρίνω μια ειρωνία στις απαντήσεις σου...:blink: και δεν ξέρω τον λόγο...το μονο που ξέρω ειναι οτι πριν λίγο καιρό ειχα σκάσει 600€ να παρω το κινητό (απο e-shop συγκεκριμένα),νομιζα οτι θα ειχα ελληνικα αλλα χωρις να το ξέρω ειχα πάρει μια αγγλικη συσκευη χωρις την επίσημη υποστηριξη της ace hellas που σφυριζε αδιάφορα για το πρόβλημα μου.:mad:

Παντως τωρα που ψαχνω παλι να αγοράσω μια ιδια συσκευη θα επιδιώξω να μην ειναι της ACE....!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Καμία ειρωνεία, μάλλον με παρεξήγησες και εξηγούμαι...

 

Έννοούσα ότι δύσκολο είναι να βρεις το .cab που ανέφερε ο φίλος πιο πάνω για την καινούργια official ROM. Αυτή και φυσικά υπάρχει.

 

Αυτό που αναφέρεις είναι ένα πολύ σοβαρό θέμα που είχε προκύψει με τα Diamond που προσπαθούσαν να φέρουν όσο το γρηγορότερο οι εταιρίες και δεν έκαναν ξεκάθαρο για το εάν πρόκειται για ελληνική ή όχι συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αναφέρεις είναι ένα πολύ σοβαρό θέμα που είχε προκύψει με τα Diamond που προσπαθούσαν να φέρουν όσο το γρηγορότερο οι εταιρίες και δεν έκαναν ξεκάθαρο για το εάν πρόκειται για ελληνική ή όχι συσκευή.

 

Αυτο το προβλημα υπαρχει ακομα ή πλεον ολα τα diamond ειναι Ελληνικα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι απλό... όταν θες να πάρεις ελληνική συσκευή της HTC, το πρώτο πράγμα που πρέπει να ρωτάς είναι εάν το κουτί έχει τις σφραγίδες της ACE Hellas. Μόνο τότε είσαι σίγουρος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να το αγορασω ειμαι αναμεσα στο diamond και στο lg arena και επειδη εχω επιδοτηση απο την vodafone μπορει καποιος να μου πει αν το diamond απο την vodafone εχει κλειδωμενες λειτουργειες και εαν το gps λειτουργει ελευθερα ? επειδη εχω μεινει πισω στον τομεα της τεχνολογειας καπου διαβασα οτι το A-GPS που υποστηριζουν μερικα πληρωνεις για να το χρησιμοποιήσεις .

 

ευχαριστω εκ το προτερων για τις απαντησεις.

 

ps ειμαι σιγουρος οτι οι ερωτησεις μου εχουν ξαναειπωθει αλλα ειναι πολλες οι σελιδες για να τις διαβασω ολλες

Link to comment
Share on other sites

Εκδοση ROM: 2.03.401.2WWE

Ημερομηνια ROM: 12/23/08 (καμια προσφατη δεν υπαρχει?)

Εκδοση ραδιο: 1.09.25.23

Εκδοση πρωτοκ: 52.51.2526H

 

Καλα ειμαι?:D

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να το αγορασω ειμαι αναμεσα στο diamond και στο lg arena και επειδη εχω επιδοτηση απο την vodafone μπορει καποιος να μου πει αν το diamond απο την vodafone εχει κλειδωμενες λειτουργειες και εαν το gps λειτουργει ελευθερα ? επειδη εχω μεινει πισω στον τομεα της τεχνολογειας καπου διαβασα οτι το A-GPS που υποστηριζουν μερικα πληρωνεις για να το χρησιμοποιήσεις .

 

ευχαριστω εκ το προτερων για τις απαντησεις.

 

ps ειμαι σιγουρος οτι οι ερωτησεις μου εχουν ξαναειπωθει αλλα ειναι πολλες οι σελιδες για να τις διαβασω ολλες

 

εγω που το εχω απο vodafone δεν ειναι τπτ κλειδωμενο,αλλα εχει αντι για το μαυρο touch flo 3d κοκκινου χρωματος εικονιδια τα οποια αλλαζουν με διαφορα προγραμματα..για το θεμα του gps ολα δουλευουν ρολοι και free..

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εκδοση ROM: 2.03.401.2WWE

Ημερομηνια ROM: 12/23/08 (καμια προσφατη δεν υπαρχει?)

Εκδοση ραδιο: 1.09.25.23

Εκδοση πρωτοκ: 52.51.2526H

 

Καλα ειμαι?:D

 

Την τελευταία επίσημη έχεις, μια χαρά είσαι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Κι εγω ειμαι σχετικα νεα χρηστης σε wm αλλα διαβασα και τις 722 σελιδες και μπορω να πω οτι τα εχω καταφερει σχετικα και το εχω φερει στα μετρα μου! Μου εχει αρεσει πολυ! Αλλα 2 πραγματακια δεν τα εχω καταφερει! Πολλα themes ειναι σε zip και δεν καταφερε να τα κανω upzip και να τα περασω! Συγχωρεστε μου την αγνοια! Και 2ον ειδα σε προηγουμενες σελιδες οτι προτεινατε το FingerKeyboard και το εγκατεστησα κι εγω! Πραγματικα πολυ καλο αλλα ειδα οτι γινεται το πληκρολογιο και οριζοντιο αλλα δεν καταφερα να βρω πως να το κανω ετσι! Τα φωτο σας plizzzz!

Eυχαριστω προκαταβολικα! :D

Link to comment
Share on other sites

Αν πάω ρυθμίσεις/σύστημα/οθόνη/μέγεθος γραμματοσειράς , μου βγάζει μια μπάρα με πέντε διαβαθμίσεις για το μέγεθος της γραμματοσειράς στην οθόνη σήμερα , αλλά και στις επαφές κλπ.

Το πρόβλημά μου είναι πως στην τρίτη σκάλα τα γράμματα είναι αρκετά μικρά και στην τέταρτη μεγάλα .

Υπάρχει κάποια ρύθμιση στην registry η μέσω του sktools ώστε να επέμβω για να ρυθμίσω κάπου στην μέση ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια SOS..Περασα μια εφαρμογη που κλειδωνει φακελους και μετα την απεγκατεστησα,με αποτελεσμα τωρα να μην μπαινει το κινητο σε κανενα προγραμμα ουτε καν στο fe της συσκευης και ολο γραφει δεν ειναι υπογεγραμμενο με αξιοπιστο πιστοποιητικο η καποιο απο τα αρχεια του δεν μπορει να βρεθει.ουτε hard format με αφηνει να κανω μεσα απο την συσκευη..τι κανω τωρα??:cry:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

παιδια SOS..Περασα μια εφαρμογη που κλειδωνει φακελους και μετα την απεγκατεστησα,με αποτελεσμα τωρα να μην μπαινει το κινητο σε κανενα προγραμμα ουτε καν στο fe της συσκευης και ολο γραφει δεν ειναι υπογεγραμμενο με αξιοπιστο πιστοποιητικο η καποιο απο τα αρχεια του δεν μπορει να βρεθει.ουτε hard format με αφηνει να κανω μεσα απο την συσκευη..τι κανω τωρα??:cry:

Για να κάνεις hard reset πατάς με το πενάκι restart και αμέσως μετά κρατάς το κεντρικό κουμπί και το volume down και ακολουθείς τις οδηγίες της οθόνης σου

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...