Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κανείς δεν ξέρει... αν και κατά τη γνώμη μου δύσκολο λόγω του επερχόμενου Diamond 2.

 

...και εγώ δυστυχώς έτσι πιστεύω...και φαίνονται εντυπωσιακά...

Στην αναμονή και βλέπουμε.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

 

NAI! θενξ! :D

και ήμουν σίγουρος ότι το είχα δει εδώ... :p

 

για τα sms, θες απλά backup ή να τα δεις στο pc?

αν θες το πρώτο, τότε το smsbackup θα σου κάνει τη δουλειά...

για το δεύτερο δεν ξέρω... :(

Link to comment
Share on other sites

για τα sms, θες απλά backup ή να τα δεις στο pc?

αν θες το πρώτο, τότε το smsbackup θα σου κάνει τη δουλειά...

για το δεύτερο δεν ξέρω... :(

 

Έβαλα το Kai's SMS Backup.

Απλό και γρήγορο!

Link to comment
Share on other sites

Πώς αλλάζουμε (μόνιμα) το που θα αποθηκεύονται οι φωτογραφίες ?

 

υποθετω οτι εννοεις τις φωτογραφιες του τραβας με την καμερα.

θα ανοιγεις την καμερα,θα πας ρυθμισεις,μετα προχωριμενες, και μετα θα πας στο 2/5

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πώς αλλάζουμε (μόνιμα) το που θα αποθηκεύονται οι φωτογραφίες ?

 

HKLM\Software\HTC\Camera\Image\SaveFolder_XXXX

 

Όπου XXXX είναι το system locale id του TF3D. Το 0409 είναι για US English και το 0408 είναι για το ελληνικά ανάλογα τι μενού έχεις στη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Εχει περασει καποιος επισημο Garmin στο Diamond?

Εχω την SD απο το προηγουμενο κινητο (i560) κι εχει μεσα εκδοσεις για ολα.

Το εχει δοκιμασει κανεις και πως? c/p σε Disk mode και εγκατασταση απο το κινητο??

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!θα ηθελα να ξερω αν χρησημοποιητε το spb wireless monitor.λογω του οτι η νεα ρομ δεν συμβαδιζει με το παλαιοτερο(spb gprs monitor),εβαλα αυτο αλλα δεν με βολευει το γεγονος οτι δεν υπαρχει το εικονιδιο που με ενα κλικ συδεεσαι/αποσυνδεεσαι στο ινερνετ!κανω κατι λαθος?ελπιζω να καταλαβατε τι θελω να πω:lol:
Link to comment
Share on other sites

Απο το πουθενα χτυπαει δονηση το κινητο μονο του

Εχει τυχει σε εσας αυτο?

Αγγελίες στο Buy & Sell μόνο !
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απο το πουθενα χτυπαει δονηση το κινητο μονο του

Εχει τυχει σε εσας αυτο?

 

Δονείται χωρίς λόγο; Δεν είναι λογικό. Μήπως έχεις βάλει κάποια υπενθύμιση στο calendar ή κάτι σχετικό; Ίσως και να οφείλεται σε κάποιο πρόγραμμα. Μόνο μετά από hard reset θα ξεκαθαρίσεις τι απ' όλα είναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας!

Έχω ένα πρόβλημα με το Diamond και μία συγκεκριμένη Sim cosmote που έχω αναφέρει στο θέμα : ( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2707390&posted=1#post2707390 ).

Μήπως έχει τύχει σε κανέναν αλλο ?

 

Να σημειώσω πως πέρασα και την 2,03 rom και το πρόβλημα δεν λύθηκε..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Εχει περασει καποιος επισημο Garmin στο Diamond?

Εχω την SD απο το προηγουμενο κινητο (i560) κι εχει μεσα εκδοσεις για ολα.

Το εχει δοκιμασει κανεις και πως? c/p σε Disk mode και εγκατασταση απο το κινητο??

Ευχαριστω

 

δε θα δουλεψει ετσι.δεν μπορεις να το κανεις αντιγραφη.ειναι κλειδωμενο στην καρτα μνημης.θελει σπασμενο.

 

εχεις pm

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ευχαριστω πολυ.αν δεν σου ειναι κοπος δεν αλλαζεις ονομα σε μια επαφη να μου πεις αν θα εμφανιστει στο ακουστικο.θα ημουν υποχρεως!

 

η τελευταια και καλυτερη εκδοση του opera browser ποια ειναι;καιι που μπορουμε να τη βρουμε;

δυστυχως και με λατινικους χαρακτηρες εμφανιζει μονο το νουμερο φιλε μου
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς το GSEN στην έκδοση 1,7 γιατί στη νέα ROM HTC η 1,8 δεν παίζει σωστά.

Ευχαριστώ

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια σας παρακαλω.ξερει κανεις τις ρυθμισεις ιντερνετ 3g για βονταφον?εχω συνδεση απο iphone 3g (iphone 200 pro) το οποιο πουλησα και θελω να χρησιμοποιησω το 1gb δωρεαν/μηνα στο διαμαντι....ομως δεν καταφερα να μπω ιντερνετ απο το διαμαντι....επισης ξερει κανεις καποια καλη εφαρμογη για μετρητη δεδομενων 3g?παιδια μη με ξεχασετε γιατι το χρειαζομαι το ιντερνετ λογω δουλειας στο κινητο....
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια μια βοηθεια σας παρακαλω.ξερει κανεις τις ρυθμισεις ιντερνετ 3g για βονταφον?εχω συνδεση απο iphone 3g (iphone 200 pro) το οποιο πουλησα και θελω να χρησιμοποιησω το 1gb δωρεαν/μηνα στο διαμαντι....ομως δεν καταφερα να μπω ιντερνετ απο το διαμαντι....επισης ξερει κανεις καποια καλη εφαρμογη για μετρητη δεδομενων 3g?παιδια μη με ξεχασετε γιατι το χρειαζομαι το ιντερνετ λογω δουλειας στο κινητο....
δοκιμασες αυτες;http://www.htc.com.gr/9090_gprs.html και http://www.spbsoftwarehouse.com/products/wirelessmonitor/
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω λαγουδακη.το ΑΡΝ ηθελε τελικα.ιδιατερα η εφαρμογη φαινεται πολυ καλη.καλο βραδυ....
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως και με λατινικους χαρακτηρες εμφανιζει μονο το νουμερο φιλε μου

 

χιλια ευχαριστω,πραγματικα

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μήπως έχει διαβάσει κανείς τίποτα εάν το κινητούλι μας θα αναβαθμιστεί κάποια στιγμή με windows mobile 6.5?

 

Κανείς δεν ξέρει... αν και κατά τη γνώμη μου δύσκολο λόγω του επερχόμενου Diamond 2.

 

και ομως καπου στο http://forum.xda-developers.com/ ειχα δει σε ΒΕΤΑ για το διαμαντι τα 6.5...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Μαγειρεμένες ROM θα βρεις αρκετές αλλά αυτές δεν είναι αυτούσιες 6.5 αλλά με πολλές προσμίξεις από τα 6.1

 

Εμείς μιλάμε για official WM6.5 ROM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβληματακι με το θεμα mms μου στελνουν mms και ενω το βλεπω να συνδεεται κατεβαζει μεχρι το 2% και μετα κοβεται υπαρχει καποια λυση εχω wind
Link to comment
Share on other sites

Αποθήκευση φωτογραφιών σε συγκεκριμένο φάκελο ?

 

υποθετω οτι εννοεις τις φωτογραφιες του τραβας με την καμερα.

θα ανοιγεις την καμερα,θα πας ρυθμισεις,μετα προχωριμενες, και μετα θα πας στο 2/5

 

HKLM\Software\HTC\Camera\Image\SaveFolder_XXXX

 

Όπου XXXX είναι το system locale id του TF3D. Το 0409 είναι για US English και το 0408 είναι για το ελληνικά ανάλογα τι μενού έχεις στη συσκευή σου.

 

 

Το πρώτο το δοκίμασα αλλά δεν έχει επιλογή φακέλου παρά μόνο σε πια από τις 2 μνήμες θα γίνει η αποθήκευση

 

το Δεύτερο δεν κατάφερα να βρω πώς να το κάνω.

Υπάρχει κάτι πιο συγκεκριμένο ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το Δεύτερο δεν κατάφερα να βρω πώς να το κάνω.

Υπάρχει κάτι πιο συγκεκριμένο ?

 

Χρειάζεσαι έναν registry editor... http://www.phm.lu/Products/PocketPC/RegEdit/

 

Δες και αυτό... http://www.touchxperience.com/en/advanced-configuration-tool.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...