Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Κανενας???

 

Τι πρόβλημα έχεις ακριβώς; Η γρήγορη αναζήτηση των επαφών (μέσω του dialpad) λειτουργεί το ίδιο καλά τόσο σε αγγλικές όσο και σε ελληνικές ROM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι πρόβλημα έχεις ακριβώς; Η γρήγορη αναζήτηση των επαφών (μέσω του dialpad) λειτουργεί το ίδιο καλά τόσο σε αγγλικές όσο και σε ελληνικές ROM.

 

Εννοεί το randomaccess το οποίο δεν παρέχεται στην rom της ACE.

Link to comment
Share on other sites

 

Thanx Athanaso!

Πάντως, δεν νομίζω ότι υπάρχει τίποτα πιο εύχρηστο από την αναζήτηση μέσω του dialpad...

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα κατεβάζεις αυτό που θέλεις. Μετά αν είναι cab αρχείο το περνάς στην συσκευή και το κάνεις εγκατάσταση στην βασική μνήμη.

Αν είναι κάποια αρχεία μαζί *_manila (To * είναι αριθμοί. π.χ. 265544782_manila), τότε τα βάζεις στον φάκελο των windows. Πρώτα όμως απενεργοποιάς το TouchFLO (και αν είναι .cab πάλι το απενεργοποιάς). Ακόμα καλύτερα να χρησιμοποιείς Reso Explorer, αυτό συστήνουν στο XDA για να περνάς τα manila files στον φάκελο των windows.

 

ok φιλε.ευχαριστω.θα το δοκιμασω και θα σου πω.το αρχειο το εβαλα χυμα στο φακελο των windows τι πρεπει να κανω για να το επιλεξω και να εμφανιστει στην οθονη ???

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση.

Έχω εγκατεστημένο το Battery status.

Όταν όμως δεν εμφανίζεται στην today screen (όταν δηλαδή είναι ενεργό το TF3D) δεν μετράει χρόνους εισ-εξ κλήσεων.

Όταν έχω ανενεργό το TF3D όλα οκ!

Έχετε καμιά ιδέα για το πώς διορθώνεται αυτό; :(

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση.

Έχω εγκατεστημένο το Battery status.

Όταν όμως δεν εμφανίζεται στην today screen (όταν δηλαδή είναι ενεργό το TF3D) δεν μετράει χρόνους εισ-εξ κλήσεων.

Όταν έχω ανενεργό το TF3D όλα οκ!

Έχετε καμιά ιδέα για το πώς διορθώνεται αυτό; :(

 

Kalitera na valeis kounadisk.

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Kalitera na valeis kounadisk.

 

Το έβαλα κι αυτό. Πολύ καλό και ΕΛΛΗΝΙΚΟ. Το battery status όμως μου φαίνεται καλύτερο.

Χρησιμοποιώ το HomeScreen++UI. Γιατί στο "About" μου λέει οτι είναι unregistered; Μήπως πρέπει να βάλω το HomeScreen++BASIC;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Το battery status den 8a sou douleuei me to diamond

 

Δουλεύει με το diamond ΚΑΝΟΝΙΚΑ. Αλλα δεν πρέπει να είναι ενεργοποιημένο το TF3D!

Τέλως πάντων...

Μήπως υπάρχουν πουθενά οδηγίες για το πώς θα ρυθμίσουμε σωστά το kounadisk; Είναι αρκετά πολύπλοκο και δεν το καταλαβαίνω 100%!

 

Υ.Γ Το kounadis (στο δικό μου diamond) δεν μετράει τα SMS!

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις Second Today, αν θες το BatteryStatus στο Diamond. Λογικά θα παίξει σωστά.

http://www.chi-tai.info/cs_wm_tools_im_cs.htm#SecondToday

 

Τώρα για το Kounadisk διάβασε στο thread, είναι όντως λίγο περίεργο. Πρέπει να τσεκάρεις στις ρυθμίσεις να σου μετράει sms. Σε μένα μετάει κανονικά.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

τελικα ανακαλυψα:O οτι οταν ειμαι στο τηλ. ειναι ευκολη η αναζητηση των επαφων ενω αντιθετα οταν ειμαι στις επαφες δεν κανει "εξυπνη"αναζητηση
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα τηλεφωνικά με την HTC και τους έδωσα το s/n μου. (Είμαι ένας απο τους πολλούς παθόντες του Γερμανού). Τους εξήγησα οτι όταν παω να κατεβάσω την rom μου λέει οτι δεν είναι για μένα και μου είπε ο παλίκαρος οτι σε κανα 2 βδομάδες θα έχει βγεί rom και για την δικιά μας κατηγορία, το download section θα είναι της Ευρώπης, εχω την εντύπωση μου ανέφερε πως το region το δικό μου βάση του s/n μου είναι: Eastern European.
Link to comment
Share on other sites

τις τελευταιες ημερες ενω βρισκομαι σε μερη με ασυρματα δικτυα "μη ασφαλη" δεν μου κανει ενημερωση καιρου, ειχα ακολουθησει τις οδηγιες καποιου μελους για απενεργοποιηση του gprs(απενεργοποιηται οντως απο τις ρυθμισεις η χρειαζεται το no data οπως διαβαζω στα περισσοτερα posts??) και συνεχιζε κανονικα να ενημερωνεται.

 

ακομα δεν εχω κανει κανενα soft or hard reset ουτε εχω κατεβασει καποιο προγραμμα ουτε την νεα ρομ.

το cd με το sprite b u den το διαβαζει το pc μπορω νατο βρω μεσω του site ths htc? και αν ναι μπορω νατο κατεβασω σε 2pc?

 

τελικα επειδη δεν πηρα απαντηση μπορει ναγινει συγχρονισμος σε 2pc??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Sygxronismos se dyo PC (kai perissotera) mporei na ginei kanonika.

 

To Sprite Backup mporeis na to breis mesa apo to global site tis HTC (oxi tis ACE Hellas) an kai egw tha sou synistousa na mpeis sto ipmart-forum.com kai na katebaseis tin teleftaia v.6.5.4 pou einai safws anwteri.

 

To No Data kata ti gnwmi mou einai aparaitito ean theleis na exeis to kefali sou isixo oti i syskevi sou den mpainei afthaireta sto GPRS.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Τελικά έχει καταφέρει κανείς να δουλέψει το skype στο διαμάντι και πως.

Η έκδοση που κατέβασα απο το site του skype δεν δουλεύει

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Τελικά έχει καταφέρει κανείς να δουλέψει το skype στο διαμάντι και πως.

Η έκδοση που κατέβασα απο το site του skype δεν δουλεύει

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Πρέπει ναι κατεβάσεις την έκδοση για ppc και όχι για smartphone.

Link to comment
Share on other sites

τις τελευταιες ημερες ενω βρισκομαι σε μερη με ασυρματα δικτυα "μη ασφαλη" δεν μου κανει ενημερωση καιρου, ειχα ακολουθησει τις οδηγιες καποιου μελους για απενεργοποιηση του gprs αλλα συνεχιζε κανονικα να ενημερωνεται,τι αλλαξε? που πρεπει να κοιταξω να δω τι φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...