Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν πας: ρυθμίσεις, σύστημα, αφαίρεση προγραμμάτων, θα δεις τον όπερα εκεί "ACE-Hellas SA Greek Opera". Δεν είναι μέσα στη ρομ της ACE. Είναι πρόσθετο απο την ACE. (δεν τον έχω απεγκαταστήσει ποτέ, πρέπει να είναι έτσι όμως). Δες και στο site της HTC αν το δίνει σαν add-in.

 

σωστος,δεν το ειχα προσεξει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

File mou pigeneis

 

start\settings\connections\bluetooth\FTP\ENABLE FILE SHARING\kai epilegeis to fakelo pou theleis..

 

συγγνωμη για το δευτερο μηνυμα αλλα αυτο δουλευει?

Link to comment
Share on other sites

MusicID ψαξε στο ipmart, δεν δουλευει σε αναλυση vga αλλα μια χαρα κανει τη δουλεια του.

 

Δοκίμασα να το τρέξω στο dell x51 αλλά δεν πέτυχε. Δεν έχω αποκτήσει ακόμη το diamond. Εσύ το έχεις τρέξει και παίζει κανονικά???

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
σωστος,δεν το ειχα προσεξει.
απλα δημητρη δες και καποια αλλη εκδοση του opera mobile νομιζω οτι ειναι παλια εκδοση αυτη που φοραει το διαμαντι,δυστυχως δεν ξερω να σου απαντησω ποια εκδοση του δουλευει καλα,εχουν βγει τοσες πολλες:O
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να το τρέξω στο dell x51 αλλά δεν πέτυχε. Δεν έχω αποκτήσει ακόμη το diamond. Εσύ το έχεις τρέξει και παίζει κανονικά???

 

Κανονικα, σε όλες τις συσκευές που εχω απο κατω.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...

στο resco explorer όταν πατάω πάνω στο τραγούδι δεν έχει την επιλογή set as ringtone...πως γίνεται?

επίσης πως αλλάζω στο TFLO την ημερομηνια ώστε να μην κοβει το 2008?να είναι π.χ.10/10/2008 και όχι Παρ.10 οκτωμβριου 2008..?

 

ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Καμία έκδοση της OPERA δεν έχει την σταθερότητα της mini opera που δουλεύουμε στα symbians.

Έχω δει πάρα πολλά, και το συμπέρασμα μου είναι ότι χρειάζεται βελτίωση.

Τελευταία τσεκάρω την 1938 που βάζει ο panosha στις ρομ του.

Φλασάρεις την ρομ, δουλευει μια χαρά. Περνας τα προγράμματα σου και αρχίζει τα σπαστικά. Μιλάμε για τα φνωστά προγράμματα που χρησιμοποιούμε όλοι.

όχι τίποτα περίεργα που υπάρχει περίπτωση να επιρεάζουν άλλες εφαρμογές.

Άλλη περίπτωση:

Δουλεύει μια χαρά μέχρι που την ματιάζω, παίρνω backup και φλασάρω άλλη ρομ.

Μετά επαναφέρω την παλια ρομ και βάζω το backup της, όπου πήγαινε σφαίρα η όπερα.

Έλα όμως που ενω η συσκευή έχει γυρίσει με το backup εκεί που ήταν, η όπερα αρχίζει να παίζει καλαματιανά.

Είναι beta εκδόσεις αλλά αφού υπάρχουν προβλήματα θα έπρεπε να ψαχτούν.

Αν δεν μπορούν να τα καταφέρουν με τις touch συσκευές γιατί δεν την κάνουν όπως την ΜΙΝΙ OPERA? να ησυχάσουμε κι εμείς.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καμία έκδοση της OPERA δεν έχει την σταθερότητα της mini opera που δουλεύουμε στα symbians.

Έχω δει πάρα πολλά, και το συμπέρασμα μου είναι ότι χρειάζεται βελτίωση.

Τελευταία τσεκάρω την 1938 που βάζει ο panosha στις ρομ του.

Φλασάρεις την ρομ, δουλευει μια χαρά. Περνας τα προγράμματα σου και αρχίζει τα σπαστικά. Μιλάμε για τα φνωστά προγράμματα που χρησιμοποιούμε όλοι.

όχι τίποτα περίεργα που υπάρχει περίπτωση να επιρεάζουν άλλες εφαρμογές.

Άλλη περίπτωση:

Δουλεύει μια χαρά μέχρι που την ματιάζω, παίρνω backup και φλασάρω άλλη ρομ.

Μετά επαναφέρω την παλια ρομ και βάζω το backup της, όπου πήγαινε σφαίρα η όπερα.

Έλα όμως που ενω η συσκευή έχει γυρίσει με το backup εκεί που ήταν, η όπερα αρχίζει να παίζει καλαματιανά.

Είναι beta εκδόσεις αλλά αφού υπάρχουν προβλήματα θα έπρεπε να ψαχτούν.

Αν δεν μπορούν να τα καταφέρουν με τις touch συσκευές γιατί δεν την κάνουν όπως την ΜΙΝΙ OPERA? να ησυχάσουμε κι εμείς.

 

Βαλε opera mini .

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...

στο resco explorer όταν πατάω πάνω στο τραγούδι δεν έχει την επιλογή set as ringtone...πως γίνεται?

επίσης πως αλλάζω στο TFLO την ημερομηνια ώστε να μην κοβει το 2008?να είναι π.χ.10/10/2008 και όχι Παρ.10 οκτωμβριου 2008..?

 

ευχαριστώ..

 

Ποιος ειπε οτι εχει?αυτο υπαρχει στον file explorer των windows.

 

Βαλε το Advanced Configuration Tool

Menu/More settings/TouchFLO και φτιαξ την οπως θες.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...

στο resco explorer όταν πατάω πάνω στο τραγούδι δεν έχει την επιλογή set as ringtone...πως γίνεται?

επίσης πως αλλάζω στο TFLO την ημερομηνια ώστε να μην κοβει το 2008?να είναι π.χ.10/10/2008 και όχι Παρ.10 οκτωμβριου 2008..?

 

ευχαριστώ..

 

Λογικά έχεις βάλει την τελευταία έκδοση των ελληνικών από την ace. Λίγες μέρες μετά έβγαλε ένα cab αρχείο που διορθώνει το πρόβλημα αυτό.

 

Δες εδώ: http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=10198

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους σας. Δεν μπορώ να καταλάβω τον τρόπο που περνάμε τον καιρό μιας πόλης που δεν είναι καταχωρημένη στις ήδη υπάρχουσες. δεν εννοώ να εισάγω, αλλά να βάλω καινούρια π.χ. Σπάρτη, Άργος κλπ.

Μπορεί κάποιος να μου πει ποιες ενέργειες πρέπει να κάνω;

έχω της ace συσκευή, με ελληνικά.

την αγόρασα την δευτέρα στις 6 Οκτ.

σχετικά με μπαταρία με την πρώτη φόρτιση μου κράτησε 1,5 ημέρα. με την δεύτερη φόρτιση ήδη βρίσκομαι στην τρίτη μέρα και έχω μία παύλα στην ένδειξη της μπαταρίας. Δεν χρησιμοποιώ καθόλου GPS, μιλάω αρκετά στο κινητό λόγω επαγγέλματος, χρησιμοποιώ πολύ αντζέντα και μπαίνω συχνά στο ιντερνετ με wi-fi. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από τη συσκευή γενικότερα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει ενα σπαστικο bug στην 1.93 τουλαχιστον

Φαινεται στο scrolling (περισσοτερo στα προγραμματα) οπου κολλαει στιγμιαια καθως κατεβαινει η μπαρα.

Επισης φαινεται και στα μηνυματα SMS του touchFLO.

Οταν φευγει πανω το μηνυμα και ερχεται απο κατω το επομενο υπαρχει ενα στιγμιαιο κολλημα εκει.

Γενικα το scrolling ειναι αργο.

 

Εχω τρελαθει στο hard reset για να το βρω αλλα τιποτα....

Το παρατηρω οταν ενεργοποιω καποια tweaks ειτε μεσω Diamond TF3D ειτε μεσω Advanced Configuration Tool

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους σας. Δεν μπορώ να καταλάβω τον τρόπο που περνάμε τον καιρό μιας πόλης που δεν είναι καταχωρημένη στις ήδη υπάρχουσες. δεν εννοώ να εισάγω, αλλά να βάλω καινούρια π.χ. Σπάρτη, Άργος κλπ.

Μπορεί κάποιος να μου πει ποιες ενέργειες πρέπει να κάνω;

έχω της ace συσκευή, με ελληνικά.

την αγόρασα την δευτέρα στις 6 Οκτ.

σχετικά με μπαταρία με την πρώτη φόρτιση μου κράτησε 1,5 ημέρα. με την δεύτερη φόρτιση ήδη βρίσκομαι στην τρίτη μέρα και έχω μία παύλα στην ένδειξη της μπαταρίας. Δεν χρησιμοποιώ καθόλου GPS, μιλάω αρκετά στο κινητό λόγω επαγγέλματος, χρησιμοποιώ πολύ αντζέντα και μπαίνω συχνά στο ιντερνετ με wi-fi. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από τη συσκευή γενικότερα.

 

Weather Database Editor;)

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Με ενημερωσαν απο το oteshop οπου αγοραστηκε η συσκευη μου, οτι αποστελλεται σημερα (μετα απο 12 ημερες) με επισκευασμενη οθονη (και οχι νεα συσκευη) γιατι ετσι εκρινε το σερβις.

 

Φυσικα και σε κανενα τηλεφωνο δεν απαντουν πλην αυτου που σηκωνει αναρμοδια τηλεφωνητρια.

 

Ετσι λοιπον την Δευτερα καταθετω μηνυτηρια αναφορα για απατη εκ μερους της ACE HELLAS, πωληση εν γνωση τους ελαττωματικων συσκευων και αρνηση αποσυρσης απο την αγορα αυτων και τελος μη τηρηση του συμφωνημενου χρονοδιαγραμματος του σερβις τους.

 

Οσοι ετυχαν της ιδιας αντιμετωπισης και το επιθυμουν μπορουν να συνυπογραψουν.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι

εχω μια εικονα που στο αλμπουμ την εμφανιζει κανονικα αλλα στα favorites στα πλαγια.μπορω να κανω κατι?

μπορειτε να μου θυμισετε αν περνει παραπανω Favorites?

thankss

Link to comment
Share on other sites

καλησπεριζω τα παιδια ολα, ερωτηση γιατι οταν κανω εγκατασταση το core player kai eortologio δεν μπορω να τα δω στα προγραμματα μετα? παρα μονο στο φακελο που ειναι αποθηκευμενη η εφαρμογη?ευχαριστω

αν μου ζητησει κλειδι και με παει κατευθειαν εκει που λεει μη αποδεκτο κλειδι πως μπαινω γαι να βαλω κλειδι? και παλι ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

Είμαι νέα κάτοχος του Diamond και έχω τις εξής απορίες.

 

1.Υπάρχει τρόπος να μην ανοίγουν μεγαλύτερα εικονίδια στην οθόνη κατάστασης, αλλά να τα επιλέγω απευθείας από την μπάρα? Επίσης αν επιλέξω το εικονίδιο των μηνυμάτων από την μπάρα μερικές φορές (όχι όλες) με πετάει στην αρχική οθόνη και με ενημερώνει σε ποιο Line βρίσκεται το τηλέφωνο .

 

2.Κάθε φορά που επιλέγω την διαγραφή ενός μηνύματος μου πετάει αναδυόμενο παράθυρο που μου ζητάει την επιβεβαίωση της διαγραφής. Μπορούμε να το απενεργοποιήσουμε κάπως και να διαγράφει χωρίς την εμφάνιση της ειδοποίησης?

 

3.Όταν βρίσκομαι στις επαφές και τις κατεβάζω ακουμπώντας την οθόνη, δεν περνάει τις επαφές αργά αλλά πολύ γρήγορα πηγαίνοντας κατ' ευθείαν στη τελευταία. Υπάρχει λύση γι' αυτό?

 

4.Ποιο πρόγραμμα πρέπει να βάλω για να κάνω edit στην registry?

 

5.Ποιος ο λόγος να προσθέτουμε προγράμματα στο κινητό αν υπάρχει εγκατεστημένο ήδη κάποιο το οποίο κάνει την ίδια δουλειά? (π.χ. Media Player. Έχω παρατηρήσει ότι πολλοί βάζετε κάποιο άλλο player αλλά δεν ξέρω τον λόγο). Εάν όντος υπάρχει λόγος, τα προγράμματα που είναι ήδη εγκατεστημένα γίνονται uninstall? διότι στο μενού 12,2 του manual αναφέρει ότι “ Η συσκευή δεν επιτρέπει την απεγκατάσταση των περισσοτέρων προεγκατεστημένων προγραμμάτων”. Εάν μετά θελήσω να τα επαναφέρω στην συσκευή μπορώ να τα βρω κάπου, και θα τα δεχτεί το κινητό? (μην μου πείτε ότι δεν είναι αναγκαίο κάτι τέτοιο λόγω χωρητικότητας του κινητού γιατί πολύ απλά είμαι λίγο ψείρα και δεν μ' αρέσει να κρατάω άχρηστα πράγματα στο κινητό :P )

 

6.Ποια προγράμματα πρέπει να εγκαταθιστώ στην συσκευή και ποια στο internal storage? Ποια είναι η διαδικασία της εγκατάστασης? Αν κάνω hard reset, τα προγράμματα που εγκαταστάθηκαν στο internal storage πρέπει να ξαναπεραστούν?

 

7.Πως εγκαθιστούμε themes? ? Υπάρχει κάποιο site με συλλογή από themes?

 

8. Μπορώ να περάσω στον Opera τα bookmarks μου από το PC?

 

9. Χρειάζεται κάποιο antivirus για την προστασία του κινητού?

 

10. Μπορεί να αλλάξει η μορφή των εικονιδίων από icons σε list ή σε details όπως τα menu στα windows και να εφαρμοστεί το συγκεκριμένο σε όλα τα menu?

 

11. Μπορεί να γίνει κάποια αλλαγή στην registry ώστε να μπορούμε να ανεβοκατεβάζουμε τα μενού ή τις επαφές με τα πλήκτρα του ήχου στο πλάι αριστερά ή με το στοιχείο ελέγχου πλοήγησης (navigation control) περιστροφικά (όπως τα παλιά Ipod για παράδειγμα)

 

12. Πως γίνεται να μην αναδύεται αυτόματα το πληκτρολόγιο αλλά να το επιλέγω εγώ κάθε φορά που θέλω να γράψω κάτι από το εικονίδιο κάτω στη μπάρα?

 

13. Υπάρχει στο κινητό μετρητής κλήσεων και μηνυμάτων? Αν όχι γνωρίζετε κάποιο πρόγραμμα για αυτή την δουλειά ώστε να μην ξεφεύγω από τα free που έχω με το συμβόλαιο μου?

 

14. Μπορώ να μπλοκάρω τηλεφωνικούς αριθμούς από τους οποίους δεν θέλω να λαμβάνω κλήσεις και μηνύματα?

 

15. Πως μπορώ να γνωρίζω ποια προγράμματα από αυτά που έχω εγκαταστήσει ή θα εγκαταστήσω στο κινητό δουλεύουν και στο background (δηλαδή όντας κλειστά όπως το spb time)?

 

16. Στο manual στη σελίδα 55 αναφέρει: “Στην οθόνη του τηλεφώνου πατήστε καρτέλα Μενού > Επιλογές > Για προχωρημένους. Επιλέξτε το πλαίσιο Προσθήκη νέου τηλεφωνικού αριθμού στις Επαφές στο τέλος της κλήσης, έπειτα πατήστε ΟΚ”. Εγώ παιδιά δεν έχω επιλογή “Για προχωρημένους” στο μενού αυτό για να μπορέσω να απενεργοποιήσω αυτή τη λειτουργία (που μου έχει σπάσει τα νεύρα διότι αν ήθελα να αποθηκεύω επαφές θα το έκανα μόνη μου :P )

Υπάρχουν και άλλοι που δεν το έχουν ή μόνο εγώ? Τι λύση υπάρχει για αυτό το θέμα?

 

17. Όταν σε μια επαφή έχω παραπάνω από έναν τηλεφωνικούς αριθμούς, υπάρχει τρόπος να έχω favourite το κινητό ώστε να το καλεί απευθείας με την επιλογή του ονόματος, και αν θέλω κάποιον από τους άλλους αριθμούς να μπαίνω στην επαφή και να τον επιλέγω, αντί να πρέπει κάθε φορά να τον επιλέξω?

 

Γενικότερα αν κάποιο από τα παραπάνω δεν γίνεται με κάποια από τις ήδη υπάρχουσες λειτουργίες ή προγράμματα του κινητού, ποια προγράμματα γνωρίζετε να τα κάνουν?

 

Αυτά τα λίγα....προς το παρόν. Ευχαριστώ για τον χρόνο και τις απαντήσεις σας και συγνώμη αν επανέλαβα κάτι από το προηγούμενο μου post άλλα το έκανα διότι δεν απαντήθηκε. :baby:

http://briefcases.pathfinder.gr/download/604535

 

Non c'e scelta senza me, non c'e vita senza me.....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...

αν και δεν εψαξα αρκετά πως γίνεται να μην απενεργοποιείται η οθόνη ενώ μιλάω στο διαμαντάκι??

 

ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...

αν και δεν εψαξα αρκετά πως γίνεται να μην απενεργοποιείται η οθόνη ενώ μιλάω στο διαμαντάκι??

 

ευχαριστώ...

 

halkis_13 ;)

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

είπα κάτι κακο?:worry:

 

όχι φίλε μου! πάτα πάνω στην φατσούλα μου!

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,θελω να κανω ενα hard reset αλλα να σβησω τα παντα και στην internal storage.

μετα την διαδικασια θα ξαναβγουν φακελοι οπως τωρα,η θα πρεπει να τους δημιουργησω εγω??

απλα θελω να το καθαρισω τελειως

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ενω ειχα καλη αυτονομια στο διαμαντι μου με 2 μπαταριες,τωρα συμβαινει το εξης κουλο:η μπαταρια με φτανει μιση ημερα κ 2 φορες μου εχει τυχει να εχω βαλει φορτισμενη μπαταρια το βραδυ και το πρωι ενω ειναι το κινητο σε κατασταση αναμονης ολο το βραδυ κλεινει ΑΠΟ ΜΠΑΤΑΡΙΑ!!!!ειναι δυνατον?λετε να μαμησα τις μπαταριες?χρησιμοποιω ενα φορτιστη μπαταριων για diamond που ειχα αγορασει απο νετ κ μαλιστα απο το netimes.καμια ιδεα?καποιος που αντιμετωπιζει ιδιο προβλημα?
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...