Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η διαχείριση αρχειων εκει τα στελνει (\Windows\Rings) τουλαχιστον ετσι γινοταν με τα προηγουμενα μοντελα που ειχα, δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι στο diamond, ουτε καν το εχω δοκιμασει.

χμμμ έχω να χρησιμοποιήσω τον default file explorer, από τα windows 2003se οπότε, δεν γνωρίζω :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τα mp3 σαν ηχος κλησης ακουγοντε ικανοποιητικα?

 

επι της ευκαιριας αν πουλαει κανεις το διαμαντακι ας ριξει ενα μηνυμα γιατι ενδιαφερομαι αμεσα.

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

τα mp3 σαν ηχος κλησης ακουγοντε ικανοποιητικα?

 

επι της ευκαιριας αν πουλαει κανεις το διαμαντακι ας ριξει ενα μηνυμα γιατι ενδιαφερομαι αμεσα.

 

Με την καταλληλη επεξεργασία και αυξηση των db, ναι.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

χμμμ έχω να χρησιμοποιήσω τον default file explorer, από τα windows 2003se οπότε, δεν γνωρίζω :)

 

Και γω μονο γι αυτο το λογο το εχω χρησιμοποιήσει, resco και αγιος ο Θεος.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να ανοίξει η mobile έκδοση του gmail μέσα από τον opera; Μέχρι τώρα μόνο ο pocket ie την ανοίγει και μάλιστα αυτόματα. Από τον opera βάζω username και pass και το μόνο που κάνει είναι να μου ανοίγει μια λευκή σελίδα που πάνω αριστερά γράφει με απλά μαύρα γράμματα Google.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμμα που να μπορεις να στελλεις μυνηματα απο τον υπολογιστη σου; Ειχα για παραδειγμα το my phone explorer που μπορουσες να φυλαξεις τα sms σου, κτλ ... Ποιο μπορω να χρησιμοποιησω για το διαμαντακι;
Ένα κοινό έχει το National Geographic με το Playboy: Bλέπεις διάφορα μέρη που ποτέ δε θα επισκεφτείς.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να ανοίξει η mobile έκδοση του gmail μέσα από τον opera; Μέχρι τώρα μόνο ο pocket ie την ανοίγει και μάλιστα αυτόματα. Από τον opera βάζω username και pass και το μόνο που κάνει είναι να μου ανοίγει μια λευκή σελίδα που πάνω αριστερά γράφει με απλά μαύρα γράμματα Google.

 

Κανε copy την σελιδα απο ie και paste στον opera.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να ανοίξει η mobile έκδοση του gmail μέσα από τον opera; Μέχρι τώρα μόνο ο pocket ie την ανοίγει και μάλιστα αυτόματα. Από τον opera βάζω username και pass και το μόνο που κάνει είναι να μου ανοίγει μια λευκή σελίδα που πάνω αριστερά γράφει με απλά μαύρα γράμματα Google.

 

βαλε mini opera και θα ξεχασεις pocket ie και opera mobile.

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά η touch έκδοση 7.0Χ ταιριάζει απόλυτα στο ύφος της συσκευής.

 

Σωστα. Εχει ομως προβλημα με την δημιουργια νεου φακελου. 7.02

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

βαλε mini opera και θα ξεχασεις pocket ie και opera mobile.

 

+10000000000000000000000000000000000000000

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ισως δυσκολο.. Δεν εχω το κινητο ακομα στα χερια μου (το περιμενω), και θα ηθελα να ξερω αν υπαρχει καποια εφαρμογη, κατι, για να κανω το παρακατω:

Εστω οτι θελω οταν με παιρνει τηλ καποιος συγκεκριμενος, να μην χτυπαει το κινητο, ουτε να εμφανιζει, οτι με καλει ο ταδε. Να μπορω ομως αργοτερα, να δω σε καποιο μενου στο κινητο οτι "ταδε ωρα σε πηρε ο ταδε" Μπορει να γινει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και προσέξτε τι θα απαντήσετε γιατι με βλέπω να δίνω πολλά λεφτά στην cosmote :-(

 

Πείτε οτι ενημερώνετε ας πούμε τον καιρό μέσω gprs...... αυτό αν προσέξετε μένει ανοιχτό ΧΩΡΙΣ να κατεβάζει μεν συνέχεια στοιχεία.......αλλά γράφει ώρες!

 

Εγώ έχω τα 40 mb που σου δίνει η cosmote με 4 euro το μήνα........

 

Χρεώνεται η παραμονή σε GPRS σύνδεση......τι στο καλό γίνεται ???

 

Και στο κάτω κάτω γιατί πρέπει χειροκίνητα να κλείσεις τον GPRS όταν δεν το ζητάει κανένα πρόγραμμα ???

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να ρωτησω κατι ισως δυσκολο.. Δεν εχω το κινητο ακομα στα χερια μου (το περιμενω), και θα ηθελα να ξερω αν υπαρχει καποια εφαρμογη, κατι, για να κανω το παρακατω:

Εστω οτι θελω οταν με παιρνει τηλ καποιος συγκεκριμενος, να μην χτυπαει το κινητο, ουτε να εμφανιζει, οτι με καλει ο ταδε. Να μπορω ομως αργοτερα, να δω σε καποιο μενου στο κινητο οτι "ταδε ωρα σε πηρε ο ταδε" Μπορει να γινει αυτο?

 

Δοκίμασε να δεις εάν σου κάνει το MagiCall.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χρεώνεται η παραμονή σε GPRS σύνδεση......τι στο καλό γίνεται ???

 

Όχι. Το GPRS δεν έχει χρονοχρέωση αλλά ογκοχρέωση. Πληρώνεις μόνο ότι κατεβάζεις δηλαδή.

 

Και στο κάτω κάτω γιατί πρέπει χειροκίνητα να κλείσεις τον GPRS όταν δεν το ζητάει κανένα πρόγραμμα ???

 

Υπάρχουν τα κατάλληλα toolάκια με τα οποία μπορείς να το κάνεις να κλείνει αυτόματα όταν μετά μείνει inactive μετά από ορισμένο χρονικό διάστημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και προσέξτε τι θα απαντήσετε γιατι με βλέπω να δίνω πολλά λεφτά στην cosmote :-(

 

Πείτε οτι ενημερώνετε ας πούμε τον καιρό μέσω gprs...... αυτό αν προσέξετε μένει ανοιχτό ΧΩΡΙΣ να κατεβάζει μεν συνέχεια στοιχεία.......αλλά γράφει ώρες!

 

Εγώ έχω τα 40 mb που σου δίνει η cosmote με 4 euro το μήνα........

 

Χρεώνεται η παραμονή σε GPRS σύνδεση......τι στο καλό γίνεται ???

 

Και στο κάτω κάτω γιατί πρέπει χειροκίνητα να κλείσεις τον GPRS όταν δεν το ζητάει κανένα πρόγραμμα ???

 

Μηπως αν εβαζες το MoDaCo NoData και να εκλεινες τη συνδεση GPRS χειροκινητα?

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Το GPRS δεν έχει χρονοχρέωση αλλά ογκοχρέωση. Πληρώνεις μόνο ότι κατεβάζεις δηλαδή.

 

Oυυυυυυυυυυυφ το επιβεβαίωσα και ξαλάφρωσααααααααα!

 

Thanks :-)

 

 

 

Υπάρχουν τα κατάλληλα toolάκια με τα οποία μπορείς να το κάνεις να κλείνει αυτόματα όταν μετά μείνει inactive μετά από ορισμένο χρονικό διάστημα.

 

Thank you θα το ψάξω γιατί δεν το είχα πάρει χαμπάρι οτι μένει ανοιχτό......

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

αν βριετ εκατι για να κλεινει Say so... υποθετω οτι τραβαει και μπαταρια....

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ισως δυσκολο.. Δεν εχω το κινητο ακομα στα χερια μου (το περιμενω), και θα ηθελα να ξερω αν υπαρχει καποια εφαρμογη, κατι, για να κανω το παρακατω:

Εστω οτι θελω οταν με παιρνει τηλ καποιος συγκεκριμενος, να μην χτυπαει το κινητο, ουτε να εμφανιζει, οτι με καλει ο ταδε. Να μπορω ομως αργοτερα, να δω σε καποιο μενου στο κινητο οτι "ταδε ωρα σε πηρε ο ταδε" Μπορει να γινει αυτο?

 

Ναι αλλά συνήθως σ' αυτά τα προγράμματα εμφανίζεται στιγμιαία στην οθόνη η κλίση και καταγράφεται στις ληφθέντες κλήσεις.

Οποτε αν το θες για κάλυψη ;) , χμμμμ δύσκολα τα πράγματα.:D

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι να αγορασω αυτη την θηκη την εχει παρει κανεις ειναι καλη??

http://www.expansys.com/p.aspx?i=170436

 

Δές αυτή http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=171976 είναι πολύ καλήτερη και είναι και διαιρούμενη (Βγαίνει το καπάκι )

Καλύτερη η πορεία απο τον προορισμό
Link to comment
Share on other sites

Δές αυτή http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=171976 είναι πολύ καλήτερη και είναι και διαιρούμενη (Βγαίνει το καπάκι )

 

Εγω πάντως πηρα αυτην την θηκη.Το καλο ειναι οτι την φτιαχνεις εσυ.Δηλαδη πως θες να κλεινει,αν την θες οριζοντια ή καθετη και επισης τι χρωμα να ειναι μεσα και εξω.Επισης εχεις την δυνατοτητα να χαραξεις εξωτερικα το ονομα σου.Υποψιν ειναι γνησιο δερμα.Κανει γυρω στα 34-35 ευρω μαζι με τα μεταφορικα.Εγω εμεινα πολυ ευχαριστημένος..

http://cgi.ebay.com/D1-Custom-Made-Leather-case-HTC-Touch-Diamond-100-P3700_W0QQitemZ270268966461QQihZ017QQcategoryZ20336QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ!!!:yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και προσέξτε τι θα απαντήσετε γιατι με βλέπω να δίνω πολλά λεφτά στην cosmote :-(

 

Πείτε οτι ενημερώνετε ας πούμε τον καιρό μέσω gprs...... αυτό αν προσέξετε μένει ανοιχτό ΧΩΡΙΣ να κατεβάζει μεν συνέχεια στοιχεία.......αλλά γράφει ώρες!

 

Εγώ έχω τα 40 mb που σου δίνει η cosmote με 4 euro το μήνα........

 

Χρεώνεται η παραμονή σε GPRS σύνδεση......τι στο καλό γίνεται ???

 

Και στο κάτω κάτω γιατί πρέπει χειροκίνητα να κλείσεις τον GPRS όταν δεν το ζητάει κανένα πρόγραμμα ???

 

Σε καμμια περίπτωση δε χρησιμοποιείς τα 40mb που σου δίνει η κοσμοτέ!

Χρεώνεσε!

Οι ρυθμίσεις για τα 40mb δεν υπάρχουν περασμένες στο Diamond!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο μένα!

Είμαι κάτοχος του διαμαντιού απο την Πέμπτη, και μολονότι είναι το πρώτο μου wm τηλέφωνο, εντούτοις διαβάζοντας ΟΛΑ τα posts αυτού του thread, μπορώ να πω οτι με έχετε ήδη βοηθήσει όλοι με τα γραφόμενα σας να μάθω πολλά πράγματα σε αυτόν τον νέο για εμένα τομέα, και γι αυτό σας ευχαριστώ θερμά!

Το προβληματάκι που μου παρουσιάζει όμως, δεν είδα να το έχει κανένας άλλος φίλος.

Ενώ ''παίζω'' με το tf3d, κάνει soft reset μόνο του! Μάλιστα σήμερα το πρωί,ενώ ήταν σε κατάσταση αναμονής και του ενεργοποίησα την οθόνη, μου ζήτησε PIN, δηλαδή είχε ξανακάνει soft reset.

Καμία ιδέα για το τι μπορεί να φταίει?:confused:

 

Τι παραμετροποιήσεις του TF3D έχεις κάνει (αν έχεις κάνει) και τι εφαρμογές έχεις βάλει;...

 

Ρωτάω γιατί κάτι μπορεί να το "πείραξε". Αν το Diamond σου είναι απείραχτο, τότε κάνε ένα Hard Reset κι αν συνεχίσει πήγαινέ το στην ACE... Δεν δικαιολογούνται αναίτιες επανεκκινήσεις...

Link to comment
Share on other sites

To Advanced Configuration Tool το έχει δοκιμάσει κανείς? ΄που ακριβως χρησιμεύει?

Απαραίτητο εργαλείο αν θες να παραμετροποιείς τη συσκευή όπως επιθυμείς (από απόδοση μέχρι εμφάνιση)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...