Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Η μπαταρία δεν είναι το δυνατό του σημείο. Εντούτοις, μια με δυο μέρες αυτονομίας θα σου τις βγάζει αναλόγως τη χρήση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε Athanaso το πήρα!Αρχίζει το ψάξιμο τώρα!όνο που έχω να διβάσψ καμία 800 σελίδες εδώ μέσα....πίκρα.Να σε ρωτήσω κάτι, μπορώ να στείλω τις επαφές μου από το προηγούμενο κινητό σε αυτό μέσω bluetooth??
Link to comment
Share on other sites

κάπου είχα διαβάσει κάποια λύση για τα flash video on-line, μήπως έχει κανείς πρόχειρο το plugin ;

 

sry εννοούσα ότι έχω βάλει το adobe flash lite 3.1 και το adobe flash player mobile αλλά παρολαυτα ο όπερα δεν φορτώνει τα video ούτε απευθείας ούτε στο player, κάπου είχα διαβάσει ότι υπάρχει λύση αλλά δεν το βρίσκω, μήπως ξέρει κάποιος να βοηθήσει ;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορώ να στείλω τις επαφές μου από το προηγούμενο κινητό σε αυτό μέσω bluetooth??

 

Εξαρτάται από την συσκευή που θέλεις να στείλεις. Το htc σου πάντως λαμβάνει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενο είναι ενα Ericsson G900 που στέλνει όλο τον κατάλογο με bluetooth. Θα δοκιμάσω να δω τι θα γίνει, αλλιώς άλλος τρόπος υπάρχει?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
άλλος τρόπος υπάρχει?

 

Μέσω του SE PC Suite στο Outlook της σουίτας Microsoft Office και από εκεί μέσω activesync στη νέα σου συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες.''Επεσε'' στην κατοχη μου το κινητακι αυτο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος αν εξαιρεσεις την μπαταρια... ηθελα να ρωτησω,αν γνωριζετε βεβαια, μηπως υπαρχει καποιος τροπος να αυξησεις την ενταση του κουδουνισματος και ομιλιας. πχ στο GARMIN με την φωνητικη πλοηγηση ,η οποια ακουγεται ελαχιστα,πρεπει να εχεις κλειστο το ραδιοφωνο.Ενω οταν με καλουν και το εχω στην τσεπη του μπουφαν δεν ακουγεται καθολου.Θα μου πειτε αυξησε το volume στο 100% το οποιο εχω κανει και στο GARMIN και στο κουδουνισμα.Δεν ξερω αν εχει αναφερθει ξανα το προβλημα αυτο και ζηταω συγνωμη αν το επαναλαμβανω ,απλα εινε λιγο δυσκολο να διαβασω 800 σελιδες...Ευχαριστω πολυ οποιος μπορει ας δωσει τα φωτα του....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γενικώς η συγκεκριμένη συσκευή δεν φημίζεται για το δυνατό της μικρόφωνο. Υπάρχουν κάποιοι τρόποι πειράγματος αλλά αμφιβόλου αξιοπιστίας και γιαυτό δεν σου τους προτείνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά...έγινα κι εγώ πρόσφατα κάτοχος του κινητου και έχω να κάνω την εξής ερώτηση...κατά την διάρκεια ακρόασης ραδιοφώνου...δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το πλήκτρο των ακουστικών για να πάω στον επόμενο σταθμό;και στον επόμενο..και στον επόμενο...πατώντας το πλήκτρο παρατήρησα πως απλά καλεί τον τελευταίο αριθμό...

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά...έγινα κι εγώ πρόσφατα κάτοχος του κινητου και έχω να κάνω την εξής ερώτηση...κατά την διάρκεια ακρόασης ραδιοφώνου...δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το πλήκτρο των ακουστικών για να πάω στον επόμενο σταθμό;και στον επόμενο..και στον επόμενο...πατώντας το πλήκτρο παρατήρησα πως απλά καλεί τον τελευταίο αριθμό...

Ευχαριστώ...

 

ακριβως αυτες οι λειτουργιες γινονται. δεν ειναι σαν καποια Νοκια που πατωντας το πληκτρο των ακουστικων αλλαζει ο σταθμος.

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το πλήκτρο των ακουστικών για να πάω στον επόμενο σταθμό;και στον επόμενο..και στον επόμενο...πατώντας το πλήκτρο παρατήρησα πως απλά καλεί τον τελευταίο αριθμό...

Ευχαριστώ...

Όπως ορθώς προαναφέρθηκε, αυτή είναι η προβλεπόμενη λειτουργία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Georgelaros εγω εκανα αυτο εδω ( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2914612#post2914612 ) και ειδα πραγματικη διαφορα,εαν δεν γνωριζεις απο αυτα δεν στο συνιστω,οπως και σε κανεναν αλλο εαν δεν ξερει τι κανει.

Παντως εγω δεν ειχα εγγυηση και το εκανα ,και πλεον ναι ακουγετε και το gps.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Από χτες είμαι και γω κάτοχος το Diamond! Έχω αρχίσει και το σκαλίζω λίγο λλά είμαι σίγουρος ότι θα έχω πάρα πολλές απορίες σε διάφορα θέματα μιας και δεν είχα ποτέ ξανά επαφή με windows mobile. Τις επαφές τελικά τις περασα έγιναν όλα ΟΚ και συγχρονισμός. Να ρωτήσω κάτι υπάρχει επιλογή στις επαφές να εμφανίζει μόνο τα τηλέφωνα και όχι τις mail adresses? Επιπλέον σαν να έχω ένα θέμα με τον καιρό νομίζω, ενώ του έχω περάσει την πόλη και κάνει ενημέρωση μετά δε δείχνει τίποτα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Ε΄χω αρχίσει ήδη το δίαβασμα του foroum από την αρχή και είμαι στιν 100 σελίδα.Άλλες 700 είναι πάρα πολλές....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...γνωρίζει κανένας κανένα προγραμματάκι σε cab που να κλειδώνει φακέλους στο διαμάντι????
http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Μπορει να μου πει καποιος πως μπορω να μεταφερω φωτο απο το διαμαντακι στον υπολογιστη μου?το αντιθετο γνωριζω πως γινεται...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Μπορει να μου πει καποιος πως μπορω να μεταφερω φωτο απο το διαμαντακι στον υπολογιστη μου?το αντιθετο γνωριζω πως γινεται...

 

Ενωνεις το διαμαντι με τον υπολογιστη αφου κανει τα δικα του με drivers κτλ (αν θες το συγχρονιζεις και με το outlook) και μετα στο my computer μπορεις να κανεις browse στο διαμαντι και να βρεις τα παντα.

 

Αλλη μια ερώτηση, δικό μας ήχο κλήσης μπορούμε να βάλουμε με mp3 εννοώ??

 

Βρες μεσω της διαχειρησης αρχειων το mp3 θες πατα παρατεταμενα πανω του και θα βγαλει μενου και το διαλεγεις ως ηχο κλησης

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αλλη μια ερώτηση, δικό μας ήχο κλήσης μπορούμε να βάλουμε με mp3 εννοώ??

 

Βάλε τους ήχους σου στο /Internal Storage/My Documents και μετά σε όποιον φάκελο θέλεις και θα βλέπεις κανονικά τα mp3 σου στις επιλογές για ήχο κλήσης.

 

Βρες μεσω της διαχειρησης αρχειων το mp3 θες πατα παρατεταμενα πανω του και θα βγαλει μενου και το διαλεγεις ως ηχο κλησης

 

Αυτός ο τρόπος είναι πιο εύκολος αλλά αντιγράφει το mp3 στην κύρια μνήμη, κατά συνέπεια... δώρο άδωρο.

 

Καλησπέρα σε όλους...γνωρίζει κανένας κανένα προγραμματάκι σε cab που να κλειδώνει φακέλους στο διαμάντι????

 

Νομίζω ότι υπάρχει αυτή η επιλογή στον Resco Explorer.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο internal storage που λες δεν υπάρχει υποφάκελος My documents, τον δημιουργώ εγώ?

Αν εννοείς στο φάκελο εσωτερικός χώρος, είναι 2, ο ένας είναι η μνήμη και καλά με τα 4 GB και στον άλλο όντως υπάρχει φάκελος documents. Εκεί έφτιαξα άλλον υποφάκελο αλλά δε βλέπω να τα εμφανίζει ως ήχους

Edited by M_Andreas
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω το τευταίο ξανά γιατί με την πρώτη δεν φαίνεται να λειτούργησε αν και τα κάνω όπως μου είπες. Να σε ρωτήσω, μήπως τυχαίνει να ξέρεις πως φτιάχνονται οι ρυθμίσεις για το mobile internet?¨Εχω πακετάκι απο τη vodafone. Στο G900 τα είχα ρυθμίσει όλα μια χαρά, εδώ είναιλίγο πιο περίπλοκα τα πράγματα Edited by M_Andreas
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μήπωε τυχαίνει να ξέρεις πως φτιάχνονται οι ρυθμίσεις για τοmobile internet?¨Εχω πακετάκι απο τη vodafone.

 

Start / Settings / Connections (tab) / Connection Setup

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μία ερώτηση.

Πάω ρυθμίσεις->σύστημα->μπαταρία->οπίσθιος φωτισμός->με μπαταρία ρυθμίζω στο full προς το φωτεινό,και παρ'όλα αυτά όταν τρέχω ένα πρόγραμμα όπως για παράδειγμα το destinator μετά από 5 περίπου δευτερόλεπτα σβήνει ο οπίσθιος φωτισμός, και ξαναγυρίζω στην συγκεκριμένη ρύθμιση και βλέπω ότι έχει γυρίσει προς το εξοικονόμηση ενέργειας άσχετα με το αν το είχα βάλει στο full ή ενα κλικ πιο πριν ή δύο.Και αυτό είναι σπαστικό.

Κάποια άλλη ρυθμιση να κάνω?

 

Ας πούμε ότι είμαι στην κατάσταση αναμονής.Η οθόνη είναι πολύφωτεινη και μετά από 3-4 δευτερόλεπτα σαν να χαμηλωνει ο ''οπίσθιος'' φωτισμός.Το ίδιο κάνει όταν μπω και στο μενου ΄΄ρυθμίσεις'' ή προγράμματα ή σε οποιδήποτε πρόγραμμα όπως είχα αναφέρει και στο ακριβώς από πάνω μύνημα με τυχαίο παράδειγμα το destinator.Δεν το κάνει μόνο στο destinator αλλά σε όλα τα προγράμματα.Αν πάω στις ρυθμίσεις ->οπίσθιος φωτισμός->με μπαταρία και το βάλω τέρμα δεξιά (στο full φωτεινό ) μόλις βγω πάλι τα ίδια.Γυρίζω και βλέπω ότι η ρύθμιση έχει χαθεί και μάλιστα σε τυχαία θέση πάντα κοντά στο εξοικονόμηση ενέργειας ,ανεξάρτητα αν είναι στην φόρτιση ή οχι, ανεξάρτητα αν τρέχει άλλο πρόγραμμα ή όχι, αν έχει πολύ φως ή όχι...

Ελπίζω να σου έδωσα να καταλάβεις:D

 

Παιδιά λίγη βοήθεια.

Έβαλα το wimp 1.3.5 (where Is My Phone) και όλα καλά.Πάω να το δοκιμάσω,βάζοντας καινούρια sim,και δεν την ''βλέπει''!card is missing.Βάζω αυτή που έβαλα το πρόγραμμα ,όλα οκ.Διαβασα το forum του ipmart,δεν είδα κάποιος να έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα.Κάνω back up restore με το sprite,τίποτα.Δεν βλέπει καμμία κάρτα εκτός από αυτή που έβαλα το πρόγραμμα.Το έκανα remove ,ξαναεγκατέστησα ,ξανα remove με διαφορετικές κάρτες,αρχική και μη,αλλά τιποτα.Καμμία ιδέα πώς να το απεγκαταστήσω πλήρως?

(Καλά να πάθω με τα cr@#$ed!)

 

Edit: Με άλλες κάρτες τώρα όλα καλά.Με μία συγκεκριμένη όμως,cosmote 3g που πριν την αναγνώριζε,τώρα δεν την βλέπει.Δηλαδή ,ζητάει pin ,και αν βάλω λάθος μου το λέει,αν βάλω το σωστό μου λεει οτι Xsim,(δεν την βλέπει).Σε άλλα τηλέφωνα η κάρτα παίζει κανονικά ,όπως και σε αυτό μέχρι πριν την εγκατάσταση του προγράμματος.Τώρα τι κάνω?οεο?

 

Αthanasso77 ευχαριστώ για τις ευχές.Δοκίμασα και hard reset και τελικά,μετά από όλα διαπίστωσα,ότι το κάνει μόνο με την συγκεκριμένη κάρτα,στο συγκεκριμένο τηλέφωνο.Τώρα τι κάνω?Αλλάζω κάρτα από cosmote?

Στο diamond δοκίμασα cosmote(άλλη),wind k vodafone,όλα κανονικά.

Την συγκεκριμένη κάρτα την δοκίμασα σε se,nokia,όλα κανονικά.

Έχεις κάτι να προτείνεις?

Από το πρόγραμμα μέσα δεν υπάρχει καμμία επιλογή και κανένας συνδυασμός που να μην έχω δοκιμάσει...

 

τελικά λύθηκαν όλα με εγκατάσταση νέας rom από την vodafone,νέα έκδοση destinator και αλλαγή sim!.

Τώρα να ρωτήσω το εξής.Η συσκευή έχει rom voda.Ρυθμίσεις sms mms cosmote internet(gprs)?κοίταξα την σελίδα της cosmote αλλά δεν βρήκα ρυθμίσεις για diamond,δοκίμασα για κάτι παλιά qtek αλλά δεν αντιστοιχούν κλπ...Υπάρχει μήπως πουθενά κανένας οδηγός ή ακομα καλύτερα κανένα cab έτοιμο? :p

Athanasso77 ευχαριστώ για τις απαντήσεις των παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...