Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν βγαλεις και ξαναβαλεις τιν σιμ δεν παιρνει αυτοματα τις ρυθμησεις?αν οχι δες εδω

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=11433&highlight=%CF%81%CF%85%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82+mms+cosmote

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό έκανα και γω και όχι μια φορά λλά παρπάνω.Αλλάζω τις κάρτες αλλά δε βλέπω να συγκινείται το τηλέφωνο!!Και γω ψάχνω ρυθμίσιες για vodafone
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και γω ψάχνω ρυθμίσιες για vodafone

 

http://www.htc.com.gr/img/vodafone.gif

 

Ρυθμίσεις sms mms cosmote internet(gprs)?

 

http://www.htc.com.gr/img/cosmote.gif

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

στο diamond δεν είναι έτσι και μην ξεχνάτε ότι δεν έχουμε όλοι γνώσεις να πάμε παρακάτω...τεσπα,δεν πειράζει ,ας μην στέλνω mms...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
στο diamond δεν είναι έτσι και μην ξεχνάτε ότι δεν έχουμε όλοι γνώσεις να πάμε παρακάτω...τεσπα,δεν πειράζει ,ας μην στέλνω mms...

 

Έτσι είναι και στο Diamond. Τι ιδιαίτερες γνώσεις απαιτούνται για να κάνεις τα βήματα που περιγράφονται ένα ένα τόσο αναλυτικά; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει με τις ρυθμίσεις!Σ ευχαριστώ πολύ Athanaso77. Επικοινώνησα και με το τμήμα της vodafone και μου αποστείλανε mail με ρυθμίσεις. Έχω ακόμα 1 απορία, όταν έχεις τα ακουστικά συνδεδεμένα στο κινητό γίνεται να ακούς τους ήχους όταν σε καλούν η σε μήνυμα για παράδειγμα και απο τοηχείο του κινητού και όχι μόνο από τα ακουστικά?Υπάρχει κάποια ρύθμιση φαντάζομαι
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος μετρητής δεδομένων για το GPRS για το Diamond;

 

Βρήκα τον SPB Wireless Monitor αλλά δεν είναι free.

Καμιά άλλη πρόταση;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αφού ευχαριστήσω για την απάντηση σε προηγούμενη ερώτηση..έχω άλλη μια..ψάχνω ένα πρόγραμμα το οποίο να μετράει τις εξερχόμενες κλήσεις αλλά και τα sms...ψάχνοντας βρήκα αυτό KDPowerMeters το οποίο όμως δεν μπόρεσα να κατεβάσω γιατί κανένα link που βρήκα δεν δούλευε...έχει κανείς να προτείνει κάποιο παρόμοιο ή έστω από που μπορώ να βρω το συγκεκριμένο;Είναι πολυ χρήσιμο πρόγραμμα γιατί ψιλοξεχνιέμαι στις κλήσεις και πληρώνω από βλακεία... :O
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να ρωτησω κατι? στα windows 6.5 πως μπορουμε να δουμε ποιες εφαρμογες τρεχουν στο backround?

 

Με έναν task manager, πχ αυτόν που φοράει ήδη η συσκευή ή με έναν third party όπως ο WkTask Manager.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό με internal storage δε δουλεύει Athanasso. Το έκανα και τα έβαλα μέσα στο φάκελο My documents αλλά δεν τα εμφανίζει στους ήχους παρά μόνο αν το κάνω με τον άλλο τρόπο.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τον έφτιαξες τον φάκελο με το όνομα ακριβώς My Documents (Προσοχή στα κεφαλαία και τα πεζά) στο root της Internal Storage;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο inernal storage δεν υπήρχε ο φάκελος και τον δημιούργησα εγώ!όπως ακριβώς το έχεις γράψει αλλά δεν βλέπω να εμφανίζει τα αρχεία στις επιλογές του ήχου.Υπάεχει άλλος ένας φάκελος στελλήνικά που λέγεται Εσωτερικός χώρος και εκεί υπάρχει ήδη ο φάκελος My Documents με άλλους 3 "Ήχοι κλήσης", "Οι εικόνες μου","Τα βίντεο μου".Παιρνάω και κάποια εκεί αλλά τίποτα πάλι.Μήπως εννοείς τον φάκελο εσωτερικό Χώρο πυ είναι και κλά η κάρτ μνήμης με τα 4 GB?Μήπως χρειάζεται κάποιο soft reset?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως εννοείς τον φάκελο εσωτερικό Χώρο πυ είναι και κλά η κάρτ μνήμης με τα 4 GB?Μήπως χρειάζεται κάποιο soft reset?

 

To internal storage και αυτό που λες είναι το ίδιο πράγμα. Δυστυχώς δεν έχω (πια) τη συγκεκριμένη συσκευή να κάνω τις δοκιμές μου. Δεν είναι κακό να κάνεις και ένα soft reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο inernal storage δεν υπήρχε ο φάκελος και τον δημιούργησα εγώ!όπως ακριβώς το έχεις γράψει αλλά δεν βλέπω να εμφανίζει τα αρχεία στις επιλογές του ήχου.Υπάεχει άλλος ένας φάκελος στελλήνικά που λέγεται Εσωτερικός χώρος και εκεί υπάρχει ήδη ο φάκελος My Documents με άλλους 3 "Ήχοι κλήσης", "Οι εικόνες μου","Τα βίντεο μου".Παιρνάω και κάποια εκεί αλλά τίποτα πάλι.Μήπως εννοείς τον φάκελο εσωτερικό Χώρο πυ είναι και κλά η κάρτ μνήμης με τα 4 GB?Μήπως χρειάζεται κάποιο soft reset?

 

Η internal storage ειναι ο αποθηκευτικός χώρος με τα 4GB.Εκει φτιάξε τον φάκελο My Documents αν δεν υπάρχει ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Απλά το κινητό είναι ελληνικό και έτσι όπως το πήρα έχει όλους αυτούς του φακέλους.Έναν internal storage, έναν Εσωτερικός χώρος με μια micro sd πάνω και άλλον ένα που λέει πάλι Εσωτερικός Χώρος.Γι αυτό μπερδεύομαι.
Link to comment
Share on other sites

Απλά το κινητό είναι ελληνικό και έτσι όπως το πήρα έχει όλους αυτούς του φακέλους.Έναν internal storage, έναν Εσωτερικός χώρος με μια micro sd πάνω και άλλον ένα που λέει πάλι Εσωτερικός Χώρος.Γι αυτό μπερδεύομαι.

 

αυτο με την microsd είναι το σωστό.Λογικά εκει έχει το My Documents και μεσα τον φάκελο My Music. Εκεί πρέπει να τα πετάξεις για να στα βρει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την βρήκα την άκρη με τους ήχους!Όντως αν τους βάλεις στο φάκελο my documents στην εσωτερική μνήμη αποθήκευσης εμφανίζονται στις επιλογές ως ringtones. Σας ευχαριστώ πολύ παιδια για τις πληροφορίες. Θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που κάνει το ηχείο να ακούγεται λίγο πιο δυνατά από οτι τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά την βρήκα την άκρη με τους ήχους!Όντως αν τους βάλεις στο φάκελο my documents στην εσωτερική μνήμη αποθήκευσης εμφανίζονται στις επιλογές ως ringtones. Σας ευχαριστώ πολύ παιδια για τις πληροφορίες. Θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που κάνει το ηχείο να ακούγεται λίγο πιο δυνατά από οτι τώρα.

 

Mε πρόγραμμα δεν γίνεται να ακούγεται πιο δυνατά,αλλά κοίτα εδώ...είναι πολύ εύκολο και αποτελεσματικό...

 

http://www.youtube.com/watch?v=8lJoelghkH8 ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τελικά την βρήκα την άκρη με τους ήχους!Όντως αν τους βάλεις στο φάκελο my documents στην εσωτερική μνήμη αποθήκευσης εμφανίζονται στις επιλογές ως ringtones. Σας ευχαριστώ πολύ παιδια για τις πληροφορίες. Θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που κάνει το ηχείο να ακούγεται λίγο πιο δυνατά από οτι τώρα.

 

Έχουν γίνει κάποιες προσπάθειες στο παρελθόν αλλά αμφιβόλου αποτελέσματος και γιαυτό δεν σου τις συστήνω. Έχουν αναφερθεί και περιπτώσεις (λίγες μεν) με καμένα ηχεία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχετε ιδέα γα καμιά εφαρμογή με γεννεθλια??

 

Δεν γνωρίζω εάν δουλεύει στην ανάλυση της συσκευής σου αλλά δεν έχεις να χάσεις τίποτα να δοκιμάσεις αυτό... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=605879

 

Δοκίμασε το και πες μας μετά εάν σου δούλεψε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω εάν δουλεύει στην ανάλυση της συσκευής σου αλλά δεν έχεις να χάσεις τίποτα να δοκιμάσεις αυτό... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=605879

 

Δοκίμασε το και πες μας μετά εάν σου δούλεψε.

 

QVGA, VGA, WVGA support

Λογικά θα του δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!

 

Δυστυχώς παιδιά δεν δουλεψε!Δεν παειραζει ομως!!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...