Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας. Με προβληματισε αρκετα η κοινη ολων παροτρυνση για αλλο μοντελο της htc. Δηλαδη δεν υπαρχει ανταγωνιστης αλλης εταιρειας ? Μου φαινεται παραξενο σημερα να υπαρχει εταιρεια που να μονοπωλει μια κατηγορια.

 

Παρακαλω τα παραπανω να μην θεωρηθουν off topic. Απλη πληροφορηση ζητω χωρις να θελω να δημιουργηθει οποιαδηποτε αντιπαραθεση. :)

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας. Με προβληματισε αρκετα η κοινη ολων παροτρυνση για αλλο μοντελο της htc. Δηλαδη δεν υπαρχει ανταγωνιστης αλλης εταιρειας ? Μου φαινεται παραξενο σημερα να υπαρχει εταιρεια που να μονοπωλει μια κατηγορια.

 

Παρακαλω τα παραπανω να μην θεωρηθουν off topic. Απλη πληροφορηση ζητω χωρις να θελω να δημιουργηθει οποιαδηποτε αντιπαραθεση. :)

 

Λίγες μάλλον κάνουν σοβαρό παιχνίδι και ουσιαστικά προσφέρουν λίγο πολύ τα ίδια. Δες όμως εδώ Toshiba TG01 αλλά άγνωστο το πότε.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας. Με προβληματισε αρκετα η κοινη ολων παροτρυνση για αλλο μοντελο της htc. Δηλαδη δεν υπαρχει ανταγωνιστης αλλης εταιρειας ? Μου φαινεται παραξενο σημερα να υπαρχει εταιρεια που να μονοπωλει μια κατηγορια.

 

Παρακαλω τα παραπανω να μην θεωρηθουν off topic. Απλη πληροφορηση ζητω χωρις να θελω να δημιουργηθει οποιαδηποτε αντιπαραθεση. :)

Το θέμα είναι ότι μόνο η HTC μοιάζει να έχει... πιάσει το νόημα! Όλοι οι άλλοι έχουν βαλθεί να φορτώνουν χαρακτηριστικά και δυνατότητες τα κινητά τους, αλλά δεν κάνουν τίποτα για να βελτιώσουν την (ανύπαρκτη) ευχρηστία των WM. Η μόνη εταιρία που μοιάζει να ενδιαφέρεται να σουλουπώσει την κατάσταση με ένα, όσο πιο πλήρες γίνεται, shell είναι η HTC με το TouchFlo και τα εργαλεία που προσφέρει. Γι αυτό είναι η βέλτιστη τομή σε θέματα ευχρηστίας/δυνατοτήτων.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μου φαινεται παραξενο σημερα να υπαρχει εταιρεια που να μονοπωλει μια κατηγορια.

 

Δυστυχώς έτσι είναι αλλά πιστεύω όχι για πολύ ακόμα, για το καλό όλων μας!;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

εχω εδω και 10 μέρες το διαμάντι και του έβαλα μια ελληνική ρομ απο navimania.

μια χαρά ολα αλλά θα ήθελα να μου πείτε γιατί τα μηνύματα μου δεν εμφανίζωντε σε λευκό φάκελο όπως εχω δει σε κάτι βιντεάκια στο youtube;sorry είμαι λίγο άσχετος γι 'αυτό βοηθήστε,please!!!!!

ποτε δεν ειναι αργα,αμα δεν ειναι και νωρις!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν είναι όλες οι ROM ίδιες. Στο video είδες τη ROM του Πάνου που έχεις βάλει ή κάποια οποιαδήποτε άλλη; Μια cooked ROM ο καθένας την φτιάχνει όπως κρίνει αυτός ότι είναι καλύτερα και σύμφωνα με τα δικά του γούστα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ελληνικες cooked rom που βρισκουμε?σορυ αλλα ειναι παρα πολλες 708 σελιδες για να το βρω.ευχαριστω...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν έχεις και πολλές επιλογές. Δες εδώ αλλά δεν την έχω δοκιμάσει και δεν μπορώ να εγγυηθώ για το αποτέλεσμα. Γνώμη μου είναι να βάλεις μια από τις καινούργιες αγγλικές αφού δεν υπάρχει πρόβλημα υποστήριξης ελληνικών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις και πολλές επιλογές. Δες εδώ .

 

Είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει σε 2.03, κάποιοι λένε για προβλήματα στο manila, το χρησιμοποιώ ελάχιστα και δεν γνωρίζω ακριβώς, ας δοκιμάσει ο φίλος.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όντως έχει κάποια προβληματάκια αλλά δεν είναι και τόσο μεγάλα.Γενικά είναι μια πολύ καλή προσπάθεια από το φίλο Γρηγόρη.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι αλλο..ακουστικα άλλα παιρνει επανω στο χειριστηριο η μονο τα δικα του??
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να βρουμε προγραμμα που να λειτουργει σαν χρονομετρο γιατι εχ8ες το εψαχνα κε δν το εβρισκα πουθενα η μηπως υπαρχει αα κε αν υπαρχει προγραμμα που να μετραει ποσα βηματα εχεις κανει ποσες θερμιδες εχεις καψει ( για το diamond τα θελω

Ευχαριστω .

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κάτι για το alarm.... μπορώ να βάλω όποιν ήχο θέλω ή μονο αυτούς που έχει στην λίστα? έχω βάλει κάποια mp3 & wav... αλλά δεν μου τα δείχνει σαν επιλογές για να τα διαλέξω στην λίστα.
[sIGPIC][/sIGPIC]Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ.... Ο IVAN! ΕΦΥΓΕ ΣΤΙΣ 8-8-2006
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κάτι για το alarm.... μπορώ να βάλω όποιν ήχο θέλω ή μονο αυτούς που έχει στην λίστα? έχω βάλει κάποια mp3 & wav... αλλά δεν μου τα δείχνει σαν επιλογές για να τα διαλέξω στην λίστα.

 

Δοκίμασε το g-alarm.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπαρχει περιπτωση να βρουμε προγραμμα που να λειτουργει σαν χρονομετρο γιατι εχ8ες το εψαχνα κε δν το εβρισκα πουθενα

 

Εγώ για αυτό χρησιμοποιώ το Spb Time.

 

η μηπως υπαρχει αα κε αν υπαρχει προγραμμα που να μετραει ποσα βηματα εχεις κανει ποσες θερμιδες εχεις καψει ( για το diamond τα θελω

 

Δες το ESymetric Run GPS Trainer ή το TrackyPro v3.4 αν και δεν ξέρω εάν έχουν αυτό που ζητάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω athanaso,τελικα εκανα λαθος για τα ακουστικα δεν παιρνουν αλλα επανω,αλλα παρειγγειλα τα htc comfy που με καλυπτουν απολυτα..τωρα κατι αλλο,το δικο μου διαμαντακι ειναι δυστυχως vodafone branded..πως μπορω να βγαλω τα αντιαισθητικα κοκκινα icons στο touch flo και να επαναφερω τα μαυρα??γινεται??ευχαριστω και παλι για ολα...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πως μπορω να βγαλω τα αντιαισθητικα κοκκινα icons στο touch flo και να επαναφερω τα μαυρα??γινεται??ευχαριστω και παλι για ολα...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=409901

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=419799

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπάθησα να βρω τις απαντήσεις στα παρακάτω αλλά "είναι πολλές οι σελίδες Άρη"..

 

Ρίξτε λίγο φως:

 

- Το hard reset σβήνει και την εσωτερική 4Gb μνήμη; (δεν νομίζω αλλά better safe..)

- Τα διαμάντια της vodafone έχουν κλειδωμένη ROM; (πρέπει να περάσουμε το hardspl δηλαδή;)

- Ποιά είναι η πιο σύγχρονη stable (full ή light) ROM αγγλική (2.03.XXX); (links would be nice)

- Restore της ROM χωρίς οθόνη κινητού γίνεται; (το ρωτάω για θέματα εγγύησης, το πιο πιθανό είναι να πάθει κάτι η οθόνη οπότε θα ήθελα να περάσω τη μαμά ROM πριν το στείλω πίσω, έχω καλού κακού το celdisp στο startup)

 

Κατά τα άλλα η συσκευή είναι διαμάντι, βλέπω HD επεισόδια (225ΜΒ τα 22 λεπτά) TV με srt υπότιτλους άψογα, τέλεια λειτουργία των προγραμμάτων πλοήγησης, όλες οι εφαρμογές με το accelerometer είναι σκέτη διαφήμιση, wifi BT σταθερά και χωρίς κόλλημα, μέγεθος και βάρος απλά εξωπραγματικά...

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά και συγνώμη αν έχουν ξαναγραφτεί οι απορίες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπάθησα να βρω τις απαντήσεις στα παρακάτω αλλά "είναι πολλές οι σελίδες Άρη"..

 

Ρίξτε λίγο φως:

 

- Το hard reset σβήνει και την εσωτερική 4Gb μνήμη; (δεν νομίζω αλλά better safe..)

- Τα διαμάντια της vodafone έχουν κλειδωμένη ROM; (πρέπει να περάσουμε το hardspl δηλαδή;)

- Ποιά είναι η πιο σύγχρονη stable (full ή light) ROM αγγλική (2.03.XXX); (links would be nice)

- Restore της ROM χωρίς οθόνη κινητού γίνεται; (το ρωτάω για θέματα εγγύησης, το πιο πιθανό είναι να πάθει κάτι η οθόνη οπότε θα ήθελα να περάσω τη μαμά ROM πριν το στείλω πίσω, έχω καλού κακού το celdisp στο startup)

 

Κατά τα άλλα η συσκευή είναι διαμάντι, βλέπω HD επεισόδια (225ΜΒ τα 22 λεπτά) TV με srt υπότιτλους άψογα, τέλεια λειτουργία των προγραμμάτων πλοήγησης, όλες οι εφαρμογές με το accelerometer είναι σκέτη διαφήμιση, wifi BT σταθερά και χωρίς κόλλημα, μέγεθος και βάρος απλά εξωπραγματικά...

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά και συγνώμη αν έχουν ξαναγραφτεί οι απορίες.

 

- Οχι.

 

-Λογικα ναι. Δεν ξερω αν υπαρχει επαναφορα στην αρχικη κατασταση.

 

-http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=430 να διαβαζεις σχολια για να βγαλεις τα συμπερασματα σου.

 

- Με λιγο παιδεμα πιστευω θα τα καταφερεις, γιατι πρεπει να παθει κατι η οθονη?

 

Η συσκευουλα ειναι οντως ολα τα λεφτα, θα προτιμουσα το diamond2 να ειχε πατησει πανω στο 1.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπάθησα να βρω τις απαντήσεις στα παρακάτω αλλά "είναι πολλές οι σελίδες Άρη"..

 

Ρίξτε λίγο φως:

 

- Το hard reset σβήνει και την εσωτερική 4Gb μνήμη; (δεν νομίζω αλλά better safe..)

- Τα διαμάντια της vodafone έχουν κλειδωμένη ROM; (πρέπει να περάσουμε το hardspl δηλαδή;)

- Ποιά είναι η πιο σύγχρονη stable (full ή light) ROM αγγλική (2.03.XXX); (links would be nice)

- Restore της ROM χωρίς οθόνη κινητού γίνεται; (το ρωτάω για θέματα εγγύησης, το πιο πιθανό είναι να πάθει κάτι η οθόνη οπότε θα ήθελα να περάσω τη μαμά ROM πριν το στείλω πίσω, έχω καλού κακού το celdisp στο startup)

 

Κατά τα άλλα η συσκευή είναι διαμάντι, βλέπω HD επεισόδια (225ΜΒ τα 22 λεπτά) TV με srt υπότιτλους άψογα, τέλεια λειτουργία των προγραμμάτων πλοήγησης, όλες οι εφαρμογές με το accelerometer είναι σκέτη διαφήμιση, wifi BT σταθερά και χωρίς κόλλημα, μέγεθος και βάρος απλά εξωπραγματικά...

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά και συγνώμη αν έχουν ξαναγραφτεί οι απορίες.

για να βλεπεις επεισοδια που λες tv τι προγραμμα χρησιμοποιεις?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...