Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Να απενεργοποιήσεις στο PC (εάν το έχεις ενεργοποιημένο) τη δυνατότητα να μπαίνει σε stand-by ή Hebernation. Αυτό για να μην κλείσει κατά τη διάρκεια της αναβάθμισης και μείνει στη μέση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να απενεργοποιήσεις στο PC (εάν το έχεις ενεργοποιημένο) τη δυνατότητα να μπαίνει σε stand-by ή Hebernation. Αυτό για να μην κλείσει κατά τη διάρκεια της αναβάθμισης και μείνει στη μέση.

 

Ευχαριστώ φίλε μου....:)

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο μήνυμα ότι δεν είναι το update για τη συσκευή μου... Οπότε δεν είναι παραεισαγωγή. Άλλωστε κάποια στιγμή δοκίμασα από ένα site που έδωσε κάποιος εδώ με το ΙΜΕΙ της συσκευής και μου έβγαλε ότι είναι από Αγγλία (UK) αν δεν κάνω λάθος.

 

Μόνο υπομονή μπορώ να κάνω, μέχρι να βγάλει η vodafone αγγλίας, τουλάχιστον, ένα firmware update...

φιλε ειναι σιγουρα παραεισαγωγης. απλα πρεπει να ψαξεις και να δεις απο ποια χωρα ειναι. μολις βρεις τη χωρα να δεις θα κατεβει και η rom. εμενα κατεβηκε χτες απο το site του Hong Kong. εκτος και αν στο εχει κλειδωσει η vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την κατέβασα πριν 2 ώρες και μου έβγαλε την TouchDiamond_EUR_WWE2.03.401.2

Και τώρα που ξαναπροσπάθησα πάλι την ίδια βγάζει (2.03.401.2) ! :worry:

Για ξαναπροσπάθησε...

 

E D I T

 

Όπα φίλε...

Βάζοντας το δικό σου S/N HT823GN43033 βγάζει ΟΝΤΩΣ την 2.03.405. Τί κουλαμάρα είναι αυτή!!!

 

 

Καλημέρα σε όλους,

Αντιμετωπίζω και γω το ίδιο πρόβλημα με το S/N μου και η htc μου βγάζει την 405.2 για download, οπότε η επιλογή για Ελληνικά και 160 χαρακτήρες δεν υπάρχει. Αν είναι εύκολο θα μπορούσε κάποιος να ποστάρει ένα serial number που να δίνει τη δυνατότητα να κατεβάσουμε την 401.2 (ή σε ένα ΡΜ)?

Μια άλλη λύση θα ήταν κάποιος που την έχει ήδη, να την ανεβάσει σε κάποιο rapidshare (ή αντίστοιχο) ώστε να μπορέσουμε να την περάσουμε και μεις (αν και ένα file που βρήκα σε ένα server ξεκινάει την εγκατάσταση και μετά μου λέει ότι δεν υπάρχει σύνδεση του diamond με τον υπολογιστή)

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να μπορεις να βαλεις οτι θελεις εσυ (διορθωστεμε εαν κανω λαθος) εκτος κ εαν ξεκλειδωσεις την συσκευη.

 

Λογικα θα σου λεει οτι η ΡΟΜ που θελεις να βαλεις (401,2) δεν κανει για την συσκευη σου κ πρεπει να βαλεις την 405.2

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Θα ήθελα να δωτήσω τα εξής δύο πραγματα:

1. Μπορεί κάποιος να μου πει τι αλλαγές-βελτιώσεις έχει παρατηρήσει με την καινούρια ROM? (πχ μπαταρία, ταχύτητα, κολλήματα, slide to answer?, κλπ). Υπάρχει κάπου λίστα με όλα αυτά?

2. Ξέρετε σε ποιούς φακέλλους αποθηκεύονται τα SMS και τα MMS για να τα πάρω copy από εκεί και να τα επαναφέρω μετά την εγκατάσταση της νέας ROM? Δε θέλω να κάνω backup με κάποιο εργαλείιο.

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν νομιζω να μπορεις να βαλεις οτι θελεις εσυ (διορθωστεμε εαν κανω λαθος) εκτος κ εαν ξεκλειδωσεις την συσκευη.

 

Λογικα θα σου λεει οτι η ΡΟΜ που θελεις να βαλεις (401,2) δεν κανει για την συσκευη σου κ πρεπει να βαλεις την 405.2

 

Etsi einai. Den mporeis na baleis opoia theleis mias kai oles oi syskeves einai CID-locked gia sygkekrimeno CID.

 

Gia na ksekatharistei ligo to topio sto mperdema pou yparxei... ektos twn Asiatikwn, yparxoun syskeves WWE kai ME-WWE (diladi Midle East) oi opoies pairnoun diaforetikes ROMs opws blepoume kai gia afto to logo oi prwtes exoun ellinika enw oi defteres oxi.

 

1. Μπορεί κάποιος να μου πει τι αλλαγές-βελτιώσεις έχει παρατηρήσει με την καινούρια ROM? (πχ μπαταρία, ταχύτητα, κολλήματα, slide to answer?, κλπ). Υπάρχει κάπου λίστα με όλα αυτά?

 

Den yparxei changelog. Prokeitai gia anabathmisi tou leitourgikou pou kata ti gnwmi mou aksizei.

 

2. Ξέρετε σε ποιούς φακέλλους αποθηκεύονται τα SMS και τα MMS για να τα πάρω copy από εκεί και να τα επαναφέρω μετά την εγκατάσταση της νέας ROM? Δε θέλω να κάνω backup με κάποιο εργαλεί

 

Den yparxei asfalis tropos gia afto pou les. Anagkastika tha xrisimopoiiseis h' to PIM Backup, i tha peraseis tis epafes sou sto Outlook tou PC sou kai meta to flasarisma tis ksanapernas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειδα σημερα στο Πλαισιο το Diaamond στα 500 ευρω.Σαν γνησιος επαρχιωτης :p διεκρινα την καλη ευκαιρια και σκεφτομαι να το χτυπησω.Ομως για να το δινουν μισοτιμης,μηπως εχει βγει σκαρτο?

Και εγώ απο Πλαίσιο το πήρα και είναι με την rom της ACE Hellas.:D

Link to comment
Share on other sites

Etsi einai. Den mporeis na baleis opoia theleis mias kai oles oi syskeves einai CID-locked gia sygkekrimeno CID.

 

Gia na ksekatharistei ligo to topio sto mperdema pou yparxei... ektos twn Asiatikwn, yparxoun syskeves WWE kai ME-WWE (diladi Midle East) oi opoies pairnoun diaforetikes ROMs opws blepoume kai gia afto to logo oi prwtes exoun ellinika enw oi defteres oxi.

 

Μα πιο πάνω διαβάζω πως κάποιοι άλλαξαν την 405.2 σε 401.2 χωρίς πρόβλημα.

Πάντως το πρόβλημά μου γενικεύτηκε. Μετά το connection Error 202 που μου έβγαλε όταν προσπάθησα να περάσω την 401 το ίδιο ακριβώς error έφαγα όταν πήγα να ξανα-περάσω την 405 που έχω τώρα στο τηλέφωνο! Ίσως ένα hard reset σώσει την κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μα πιο πάνω διαβάζω πως κάποιοι άλλαξαν την 405.2 σε 401.2 χωρίς πρόβλημα.

 

Afto ean exei ontws symbei... einai pragmatika ektos logikis! :confused:

 

Ίσως ένα hard reset σώσει την κατάσταση.

 

Kane kai mia epanekinisi sto PC sou.

 

Και εγώ απο Πλαίσιο το πήρα και είναι με την rom της ACE Hellas.:D

 

Allo afto. To sygkekrimeno pou endiaferei to filo den einai pantws.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως θα κατεβασω την τελευταια official rom 2.03.401.2 και τα ελληνικα ,οχι ομωσ απο το htc download center γιατι το τηλεφονο ειναι ιταλικο?
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως θα κατεβασω την τελευταια official rom 2.03.401.2 και τα ελληνικα ,οχι ομωσ απο το htc download center γιατι το τηλεφονο ειναι ιταλικο?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=471699

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ean to tilefwno einai Italiko, den mpainei i sygkekrimeni official WWE ROM xwris na ksekleidwseis ti syskevi sou.

 

Ta ellinika den mpainoun me kanena tropo. Mono se ellinikes syskeves tis ACE Hellas mpainoun.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ean to tilefwno einai Italiko, den mpainei i sygkekrimeni official WWE ROM xwris na ksekleidwseis ti syskevi sou.

 

Ta ellinika den mpainoun me kanena tropo. Mono se ellinikes syskeves tis ACE Hellas mpainoun.

 

ευχαριστω πολυ ,αλλα πως ξεκλιδονο την συσκευη???? με το glofiish x600 εκανα οτι διαολο ηθελα ,με αυτο το ριμαδι τι γινετε ολο προβληματα ειναι?????

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστω πολυ ,αλλα πως ξεκλιδονο την συσκευη???? με το glofiish x600 εκανα οτι διαολο ηθελα ,με αυτο το ριμαδι τι γινετε ολο προβληματα ειναι?????

 

Ti problimata? Isa isa pou se prostatevei apo lanthasmenes prospathies gia flasharisma pou se kathe alli periptwsi tha petages ti syskevi.

 

Anyway... i methodos ksekleidwmatos (alla kai kleidwmatos se periptwsi pou theleis na anaktiseis tin eggyisi sou) perigrafetai analytika kai leptomerws edw. Einai dokimasmena aksiopisto.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

φιλε ειναι σιγουρα παραεισαγωγης. απλα πρεπει να ψαξεις και να δεις απο ποια χωρα ειναι. μολις βρεις τη χωρα να δεις θα κατεβει και η rom. εμενα κατεβηκε χτες απο το site του Hong Kong. εκτος και αν στο εχει κλειδωσει η vodafone

Δεν είναι παραεισαγωγή. Είναι θέμα του ότι παίρνει μόνο ROMs της Vodafone. Στο International Numbering Plans, με το IMEI μου, μου βγάζει τα εξής:

Information on range assignment

Est. Date of Range Issuance 	Around Q2 2007
Reporting Body 	British Approvals Board of Telecommunications (BABT)
Primary Market 	Europe
Legal Basis for Allocation 	EU R&TTE Directive

 

Επειδή δε βλέπω προκοπή, πιστεύετε ότι αξίζει να παρακάμψω το κλείδωμα και να βάλω την ευρωπαϊκή 2.03.401.2 να τελειώνουμε; Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος στο πως θα γίνει η διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

παιδεια βοηθεια !!! πηρα update με το πιμ μπακαπ κε τρα δν μπορο να βρω πουθενα το αρχειο πως θα ξαναβρω τις επαφες μου μ

εχο κρατησει μπακαπ της προηγουμενης να βαλο την παλια να περασω το μπακαπ κε μετα να παρο παλι μπακαπ απο τις επαφες μου με το προγραμα κε να σιγουρεφτω οτι κρατηθηκανε κε μετα να ξαναπερασω τη νεα ρομ εε?? τι μπορω να κανο

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδεια βοηθεια !!! πηρα update με το πιμ μπακαπ κε τρα δν μπορο να βρω πουθενα το αρχειο πως θα ξαναβρω τις επαφες μου

 

Sigoura den yparxei kapou stin Internal Storage sou? Otan pires to backup den to ebales esy opou itheles? :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το προβλημα το εψαξα εκει που ιταν κε δν ειναι

αδειος ειναι ο φακελος

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Afto ean exei ontws symbei... einai pragmatika ektos logikis! :confused:

 

 

 

Kane kai mia epanekinisi sto PC sou.

 

Ανεκδιήγητα πράγματα συμβαίνουν! Μετέφερα το rom αρχείο στο laptop που τρέχει vista και ως εκ θαύματος η εγκατάσταση της 401.2 ολοκληρώθηκε κανονικά! Όλα καλά. Αν υποστήριζε και 160 χαρακτήρες sms σε Τ9 mode θα ήταν άψογα...

Link to comment
Share on other sites

Edw tha breis analytikes odigies.

Πέρασα το HardSPL και χάθηκαν και τα δεδομένα μου (δεν είχα κάνει backup, αλλά δε με ενδιέφερε έτσι κι αλλιώς καθώς μόνο οι επαφές ήταν το σημαντικό που τις είχε κρατήσει και τις πέρασε με το ActiveSync). Τώρα αν τρέξω απλά τον installer του official 2.03 firmware είναι οκ ή πρέπει να κάνω τίποτα άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...