Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest lagoudakis
καλημερα! Μια ερωτηση: εχω παρει μια extra μπαταρια απο το netime! Ξερετε μηπως τι φορτιση χρειαζεται; την βαζω στο diamond και μολις δειξει πληρως φορτισμενη ειναι οκ η χρειαζεται καποιεσ ωρες παραπανω; Ευχαριστω και Καλες Γιορτες σε ολους!:lol::happy:
γνωμη ειναι βαλτην πανω και ασε να παει στο 10% περιπου και μετα φορτισε την για 3-4 ωρες την πρωτη φορα και εισαι οκ,καλες γιορτες;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να κανω μια ερώτηση ρε παιδιά..εδώ κ καιρό μου εχει χαλάσει το ακουστικό στο diamond..μια δουλεύει,μία οχι..το prob είναι πώς δεν ξέρω ποιά ειναι η original rom που φορούσε για να το φλασάρω κ να το στείλω με εγγύηση! καμιά βοήθεια?? ειναι απο τα πρώτα κιν που έφερε η wind

 

δωστε τα φώτα σας ρε παιδιά..καίγομαιιιι,δεν ακούω τπτα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα να ρωτησω κατι , υπαρχει περιπτωση αν βαλουμε εναν ηχο σε αλλη μορφη να το παιζει πιο δυνατα απο ενα mp3 ?

Εχω απογοητευτει με την ενταση του γαμοτο.:mad: :( :confused:

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτήσω πως μπορώ να δώ με ποιο spl ήρθε η συσκευή μου??

 

Μονο αν σου πει καποιος που το εχει παρει απο wind σε κοντινη ημερομηνια.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι .......

 

Οταν συνδεω το κινητο στο PC δεν μου κανει Update και στον καιρο μηπως ειναι ευκολο να μου πειτε ποιες ρυθμισεις πρεπει να κανω για να κανει Update αυτοματα με το ActiveSync ?????

 

Σας ευχαριστω εκ των πρωτερων:) :D

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να σε ρωτήσω πως μπορώ να δώ με ποιο spl ήρθε η συσκευή μου??

 

Den exei simasia. Bale mia official ROM kai meta bale kai to stock SPL pou tis antistoixei. Etsi tha eisai kathola nomimos kai den xreiazetai na exeis to SPL pou irthe arxika i syskevi mias kai ektote exoun bgei arketa episima updates.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@cash

πας στο tab του καιρου menu/ρυθμισεις/κ τσεκαρεις το κουτακι αυτοματη λυψηδεδομενων

να ξερεις οτι ειναι καλητερα να το κανεις μονος σου γιατι μ αυτη την ρυθμιση οταν δεν θα εισαι συνδεδεμενος οταν πας στον καιρο θα ψαχνει για ενημερωση και θα ψιλοκολαει

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

@cash

πας στο tab του καιρου menu/ρυθμισεις/κ τσεκαρεις το κουτακι αυτοματη λυψηδεδομενων

να ξερεις οτι ειναι καλητερα να το κανεις μονος σου γιατι μ αυτη την ρυθμιση οταν δεν θα εισαι συνδεδεμενος οταν πας στον καιρο θα ψαχνει για ενημερωση και θα ψιλοκολαει

 

 

Σε ευχαριστω πολυ ναι εχεις δικιο ετσι κολαει

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...

Κατι απιστευτο που επαθα την πλακα μου μολις το ειδα.

Ηξερα οτι η μπαταρια του diamond δεν κραταει πολυ...

Σημερα μετα απο πληρη φορτιση 100% ενεργοποιησα το destinator και μετα απο μια ωρα περιπου συνεχους πλοηγησης εκλεισα το προγραμμα και ειδα οτι η μπαταρια επεσε στο 18%.

Ρε παιδια τοσο ασχημα ειναι η κατασταση για να ξερω?

Τοσο λιγο κραταει η μπαταρια σε ολα τα diamond?

Η μηπως εχω καποιο προβλημα εγω......

Αναμενω απαντησεις σας!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε βγαλει συμπερασμα με ποια προγραμματα κανουμε diamond πολυ γρηγορο?

Oσο για την μπαταρια του κανει μονο 8 ευρω στο http://www.batteries.gr

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε βγαλει συμπερασμα με ποια προγραμματα κανουμε diamond πολυ γρηγορο?

Oσο για την μπαταρια του κανει μονο 8 ευρω στο http://www.batteries.gr

 

αδερφε εχω δευτερη μπαταρια για εκτακτη αναγκη αλλα δεν περιμενα να κραταει τοσο λιγο με χρηση gps.

Σχετικα με τα προγραμματα που αναφερεις ποια ειναι αυτα ετσι αν θα μπορουσες να μου κανεις μια λιστα με αυτα θα ημουν ευγνωμων.....:O

Link to comment
Share on other sites

Mα αυτα τα προγραμματα ζηταω και εγω.

Ξερει κανεις ποια προγραμματα ή ποιες κινησεις το κανουν γρήγορο χωρις να του βγάζουν τα ματια?

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις φίλοι μου καθώς έχουμε ένα κινητούλι απο φιλο μας που το έστειλε για τις γιορτές...με το αζημίωτο βέβαια αλλά σε πολύ καλή τιμή.

Αρχικά βλέπω οτι η κυλιόμενη μπάρα- έχει ελληνικά- δεν υπακούει πολλες φορές στις εντολές και με τα δάκτυλα αλλά και με το πενάκι. Κατά τα άλλα η απόκριση είναι μια χαρά και επίσης ρωτώ

1ον πως βλέπω τις επαφές που πέρασα με ΒΤ απο κινητό νοκια το μέγεθος και πόσες ειναι συνολικά στο κινητό?

2ον ΠΟυ κάνει soft reset και αν υπάρχει κουμπί τερματισμού γιατί απο τα παλιά που ειχα ppc δεν υπήρχε τέτοια επιλογή...

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις φίλοι μου καθώς έχουμε ένα κινητούλι απο φιλο μας που το έστειλε για τις γιορτές...με το αζημίωτο βέβαια αλλά σε πολύ καλή τιμή.

Αρχικά βλέπω οτι η κυλιόμενη μπάρα- έχει ελληνικά- δεν υπακούει πολλες φορές στις εντολές και με τα δάκτυλα αλλά και με το πενάκι. Κατά τα άλλα η απόκριση είναι μια χαρά και επίσης ρωτώ

1ον πως βλέπω τις επαφές που πέρασα με ΒΤ απο κινητό νοκια το μέγεθος και πόσες ειναι συνολικά στο κινητό?

2ον ΠΟυ κάνει soft reset και αν υπάρχει κουμπί τερματισμού γιατί απο τα παλιά που ειχα ppc δεν υπήρχε τέτοια επιλογή...

 

Για soft reset ανοίγεις το καπάκι και πατάς το κόκκινο κουμπάκι που βρίσκεται κάτω αριστερά εκεί που μπαίνει το πενάκι.:)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση και περιμένω κι άλλες απαντήσεις απο φίλους, επίσης στο φάκελο mydocuments του κινητού- οχι στην εσωτερική μνήμη- έστειλα ένα αρχείο mp3 το οποιο ομως δεν μπορω να διαγράψω. Απλά το μετέφερα στην εσωτερική μνήμη που ήθελα. Πάντως υπάρχει περίπτωση τα αρχεία που έρχονται μέσω ΒΤ να αποθηκεύονται κατευθείαν στην εσωτερική μνήμη των 4 γίγκα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...εχω ενα μεγαλο προβλημα και χρειαζομαι την βοηθεια σας.εκανα σημερα στην wind το 2 σε 1.δηλαδη 2 αριθμους σε 1 καρτα sim...απο το τμημα εξυπηρετησης πελατων μου ειπαν οτι ειναι συμβατο το κινητο με την νεα καρτα.για να κανω την εναλλαγη απο τον εναν αριθμο στον αλλο πρεπει να παω στα προγραμματα και στο μενου της sim TIM ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ...το συγκεκριμενο μενου δεν μου ανοιγει καθολου...ουτε με αυτη την καρτα αλλα ουτε με αλλη που δοκιμασα...εχετε εσεις καποιο τετοιο προβλημα??ειναι αδυναμια του κινητου ή εχω καποια δυσλειτουργια στη δικη μου συσκευη??μηπως βρισκεται πουθενα αλλου αυτο το μενου??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...

Κατι απιστευτο που επαθα την πλακα μου μολις το ειδα.

Ηξερα οτι η μπαταρια του diamond δεν κραταει πολυ...

Σημερα μετα απο πληρη φορτιση 100% ενεργοποιησα το destinator και μετα απο μια ωρα περιπου συνεχους πλοηγησης εκλεισα το προγραμμα και ειδα οτι η μπαταρια επεσε στο 18%.

Ρε παιδια τοσο ασχημα ειναι η κατασταση για να ξερω?

Τοσο λιγο κραταει η μπαταρια σε ολα τα diamond?

Η μηπως εχω καποιο προβλημα εγω......

Αναμενω απαντησεις σας!!!!!

 

Λοιπόν σου γράφω από ΝΟΚΙΑ Ε71 ... Καταλαβαίνεις γιατί ... Εγώ το έστειλα στο ράφι της βιβλιοθήκης μου ... Η μπαταρία του είναι πολύ χάλια τόσο που θα θέλεις 3 φορές την ημέρα φοίτηση αν μπορείς να το κανείς το κρατάς αν δουλεύεις με το κινητό δύσκολο το πράγμα ως πολύ δύσκολο δοκίμασα και μπαταρία 1100 αλλά τα πράγματα ήταν ελάχιστα καλύτερα . Απλά πιστεύω ότι έγινε λάθος επιλογή μπαταρίας από την εταιρεία και δεν πιστεύω ότι το είδανε ως εργαλείο αλλά ως gadget . Με μεγάλη μου λίπη αυτα που σου λέω είναι αλήθεια και η άποψη μου για το diamond σαν συσκευή είναι η καλύτερη αλλά η μπαταρία του απερίγραπτη ....

*

Σ αν σξ

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλησπερα στην παρεα. :happy::happy:

Ειμαι κατοχος ενος htc diamond και δεν μπορω να βρω λυση στο προβλημα μου.

Στην αρχικη σελιδα το φοντο ειναι ασπρο.. οπως και στο: προσωπα, μηνυματα, αλληλογραφια, εφαρμοφες, φωτο,μουσικη, internet, καιρο, ρυθμισεις. (Σ'ολες δηλαδη τις ενοτητες του Touch Flo)

Πως γινεται να φυγει αυτο το ασπρο φοντο και να μπει ενα αλλο χρωμα?:(

Οταν αλλαζω το θεμα (Εναρξη, Ρυθμισεις, Σημερα) τα χρωματα πανω και κατω τις οθονης αλλαζουν (αναλογα με το θεμα) ενω το ασπρο στην μεση παραμενει.

Οταν απενεργοποιω το Touch flo (Εναρξη, Ρυθμισεις, Σημερα, Στοιχεια) το θεμα φαινεται κανονικα ΑΛΛΑ δεν εχω την μπαρα κυλισης (το Touch Flo ).

Υπαρχει λυση στο προβλημα μου η ειναι κατι το τοσο απλο που δεν εχω ακομα ανακαλυψει.

Συγνωμη αν σας κουρασα αλλα οποιον και αν εχω ρωτησει δεν εχω βρει απαντηση και σας ευχαριστω εκ των προτερων.:bow:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Ψάχνω 2 μέρες τώρα αλλά δεν κατάφερα να βρω κάτι.

Ενεργοποίησα το 5Gb Wireless Internet.

Μήπως γνωρίζει κανένας τις ρυθμίσεις σε περίπτωση που μου σπάσουν τα νεύρα από τη Cosmote πράγμα που είναι το πιο πιθανό?

Προς το παρόν περιμένω τηλεφώνημα από Cosmote (2 μέρες τώρα) αλλά βλέπω να μου στέλνουν ρυθμίσεις για wap η τίποτα άσχετο γενικότερα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...