Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να κανω μια ερωτηση σχετικη? Το κινητο το πηρα απο το epxansys . Μπορω να περασω αυτο το firmware η θα δημιουργηθει προβλημα ; Γιατι γενικοτερα απ'οτι ειδα ελληνικα μπορω να βαλω μονο στο πληκτρολογιο..

 

Ελληνική ROM υπάρχει, του σώτου, η οποία είναι και πολύ πιο ελαφριά απο του πάνου... Επίσης υπάρχουν και τα φουλ σπασμένα ελληνικά της ACE, τα οποία δε τα συνιστώ, πολύ βαριά. (Απορία, γιατί οι δικοί μας rom cookers δεν έχουν ψευδώνυμα????:p)

 

Λύσεις για ελληνικά στην εισαγωγή κειμένου υπάρχουν, όπως και για sms. Και εδώ τα έχουμε postαρει, και στο xda dev...

 

Μου φαίνεται θα φτιάξω ένα general faq site :p

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται θα φτιάξω ένα general faq site :p

 

Παιδια ειναι 356 σελιδες ετσι???? Sorry που δεν τις διαβασα ολες και ασχολουμαι με τις δουλειες μου. Διαβασα τις πρωτες σελιδες (5-6) και τις 2 τελευταιες. και εριξα μια ματια και καποια thread στο navimania και στο φορουμ της ace hellas..

Παρ'ολ'αυτα καποια πραγματα δεν τα καταλαβα.. Στο φορουμ της ace hellas λενε οτι ειναι αδυνατο και μετα στο σιτε τους βλεπω αυτο..

 

Touch Diamond - Ελληνικά έκδοση 1.2.3.0 Για οδηγίες εγκατάστασης δείτε το εδώ 01/08/200

 

 

Αφου αυτα που πουλαει η ace εχουν ελληνικα μεσα για πιο λογο να περασεις παλι τα ελληνικα και για ποιον λογο δεν γινεται να περαστουν πανω απο τα αγγλικα τα ελληνικα? Δεν ζηταω τα ρεστα εγω το ζητησα το αγγλικο (ειχα επιλογες) και ξερω οτι μπορω να αλλαξω το πληκτρολογιο.. Δεν θελω να αλλαξω σε ελληνικα μιας και εχω συνηθισει απο το pc, απλα εχω μπερδευτει..

 

Επισης τα ρομς της ace μπορω να τα βαλω η θα μου δημιουργησουν προβληματα?

 

Δεν εχουμε ολοι τον χρονο να ψαξουμε εδω μεσα οπως μπορει να νομιζουν μερικοι και τα keywords δεν πιανουν παντα. Αν θελει καποιος ας απαντησει... Δεν απαιτησα απαντηση σε καμια περιπτωση.. Απλα την διατυπωση.. Αν δεν εχετε χρονο μην απαντατε τι να σας πω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι 356 σελιδες ετσι???? Sorry που δεν τις διαβασα ολες και ασχολουμαι με τις δουλειες μου. Διαβασα τις πρωτες σελιδες (5-6) και τις 2 τελευταιες. και εριξα μια ματια και καποια thread στο navimania και στο φορουμ της ace hellas..

Παρ'ολ'αυτα καποια πραγματα δεν τα καταλαβα.. Στο φορουμ της ace hellas λενε οτι ειναι αδυνατο και μετα στο σιτε τους βλεπω αυτο..

 

Touch Diamond - Ελληνικά έκδοση 1.2.3.0 Για οδηγίες εγκατάστασης δείτε το εδώ 01/08/200

 

 

Αφου αυτα που πουλαει η ace εχουν ελληνικα μεσα για πιο λογο να περασεις παλι τα ελληνικα και για ποιον λογο δεν γινεται να περαστουν πανω απο τα αγγλικα τα ελληνικα? Δεν ζηταω τα ρεστα εγω το ζητησα το αγγλικο (ειχα επιλογες) και ξερω οτι μπορω να αλλαξω το πληκτρολογιο.. Δεν θελω να αλλαξω σε ελληνικα μιας και εχω συνηθισει απο το pc, απλα εχω μπερδευτει..

 

Επισης τα ρομς της ace μπορω να τα βαλω η θα μου δημιουργησουν προβληματα?

 

Δεν εχουμε ολοι τον χρονο να ψαξουμε εδω μεσα οπως μπορει να νομιζουν μερικοι και τα keywords δεν πιανουν παντα. Αν θελει καποιος ας απαντησει... Δεν απαιτησα απαντηση σε καμια περιπτωση.. Απλα την διατυπωση.. Αν δεν εχετε χρονο μην απαντατε τι να σας πω...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=418475&highlight=swtos

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα έχω ψάξει όλα και δεν βρίσκω λύση.

Το home tab του touch flo 3d είναι άδειο.

 

Επειδή έχω κάνει αρκετά πράγματα και δεν θέλω να επαναφέρω το backup μήπως ξέρει κανέις κάποιον τρόπο;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

 

Hmm με αυτο που μου εδειξες μπερδευτηκα λιγο :(

 

Αυτα να υποθεσω ειναι ελληνικα windows ετσι? Το firmware update που δινει η ace στο site της μπορω να το κατεβασω?

Και για πιο λογο δεν μπορω να βαλω τα ελληνικα που δινει η ace στο diamond? Δημιουργουν προβληματα η ειναι ειδικη παραγελλια της ace?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ξυνο μου βγηκε.Ειχε καμμενο pixel προς το κεντρο της οθονης.Το πηγα πισω στο μαγαζι που το ειχα αγορασει και μου ειπε θα το στελει δευτερα αντιπροσωπεια και θα αντικατασταθει γιατι εχει 0 Pixel εγγυηση στο ελληνικο diamond.

Με λιγα λογια πληρωσα κινητο και δεν εχω κινητο.........Παλι στο περιμενε ,Μακαρι να ισχυσει το "καθε εμποδιο για καλο".

 

Toυλαχιστον αν παρηγοριέσαι το δικο μου είναι ηδη απο τις 20 Αυγ εκει για καμενο Pixel και περιμενω..............:angry:

Link to comment
Share on other sites

Το κάνω όλο quote για να ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΤΕΙ (φαίνεται ότι ήδη κάτω από σένα ξανάρχισαν τα ίδια... αυτό δεν είναι πια thread, είναι το σινικό τείχος). Σε ευχαριστώ πολύ για το post σου.

 

Μάλλον δεν μπορεί να γίνει τίποτα αγαπητέ NLS.

Πιθανώς πρέπει να αλλάξει η δόμιση του φόρουμ τώρα που γίναμε πολλοί για να υπάρξει βελτίωση.

Πριν την έλευση των 2 τελευταίων μοντέλων της HTC, το φόρουμ των WM είχε ελάχιστη κίνηση.

Με τόσα άτομα που πέσαμε μαζεμένα χρειάζεται κάποια παρέμβαση από την πλευρά των συντονιστών.

Δεν ξέρω αν γίνεται να υπάρξει αποκλειστικό φόρουμ για Diamond & Pro, ενταγμένο στο θέμα των WM αλλά με υποκατηγορίες. Έτσι όπως λειτουργεί τώρα, χάνονται οι ουσιώδεις απαντήσεις των έμπειρων μελών.

 

Επίσης όταν γίνεται μια ερώτηση από αρχάρειο, καλό θα είναι αυτός που έχει "όρεξη" να απαντήσει, να ξέρει ότι δεν αρκεί να πει λακονικότα, τρέξε αυτό to αρχείο η άνοιξε το ταδε link.

Για κάποιον που ασχολείται χρόνια, μια τέτοια απάντηση είναι σαφής και πολλά πράγματα δεδομένα. Ο αρχάριος όμως δεν ξέρει καν πως πρέπει να το κάνει.

Ας γράφουμε δυο λόγια παραπάνω αν γίνεται.

 

Νομίζω ότι είναι καλό που μπαίνουν τόσοι νέοι χρήστες στην κατηγορία. Το αν θα παραμείνουν, εξαρτάται από την δική τους επιμονή και την δική σας υπομονή.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
σωστο,αλλα ας κανουν οσοι μπορουν και μια αναζητηση γιατι υπαρχουν συνεχως οι ιδιες ερωτησεις και για αυτο εχει γινει πανικος,με αποτελεσμα πολλοι να εχουν κουραστει και να μην απαντανε
Link to comment
Share on other sites

η μεταβαση απο ενα αλλο λειτουργικο στα wm δεν ειναι ευκολη.

ολοι καποτε βρεθηκαμε σε αυτη τη θεση.

για να γινει πιο ευκολη θα πρεπει λιγο να ασχοληθειτε,να διαβασετε,να καταλαβετε καποια πραγματα γιατι αν αρκεστειτε σε μασημενη τροφη απο τους παλαιοτερους δεν θα κατανοησετε ποτε την δομη τους και θα χρειαζεστε παντα ετοιμες λυσεις.

η γνωμη μου μου ειναι:παλεψτε το λιγο και οπου κολατε ρωτατε.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
δυστυχως τα win mobile θελουν χρονο και διαβασμα,οποτε σιγουρα οποιος δεν τον εχει θα αντιμετωπισει προβλημα,συμφωνω με τον φιλο μου christou
Link to comment
Share on other sites

Και εγω μαζι σας :)

Προσωπικα δεν θελω να τα αλλαξω. Αλλιως θα τα επαιρνα κατευθειαν ελληνικα

. Απλα ερωτηση κανω γιατι δεν εχω και πολυ εμπιστοσυνη στην ace hellas γι αυτο.

 

 

Βεβαια απο καποια αλλα που διαβασα φαινεται οτι εχω μπερδεψει λιγο τις εννοιες firmware update kai rom update.. :)

 

Tί ακριβως κανει το καθενα? η ειναι το ιδιο?

Link to comment
Share on other sites

Και εγω μαζι σας :)

Προσωπικα δεν θελω να τα αλλαξω. Αλλιως θα τα επαιρνα κατευθειαν ελληνικα

. Απλα ερωτηση κανω γιατι δεν εχω και πολυ εμπιστοσυνη στην ace hellas γι αυτο.

 

μπορει να το εχεις ηδη διαβασει αλλα για την περιπτωση που δεν το εμαθες να σου το εξηγησω εγω.

η ace hellas καλως η κακως δεν δινει την υποστηριξη ελληνικων σε συσκευες που δεν εχουν την σφραγιδα της.

οποτε και να θες να βαλεις το update της δεν θα εγκατασταθει σε συσκευη αγγλικη οπως τις λεμε.

φυσικα υπαρχουν λυσεις για να εχεις πληκτρολογιο με ελληνικα,υποστηριξη για 160 χαρακτηρες στα sms οποτε δεν υπαρχει κανενα προβλημα για εσενα και την συσκευη σου.

επειδη καπου μπορει να διαβασες οτι μπορεις να περασεις τα ελληνικα της ace και να μπερδευτηκες να ξερεις οτι εχουν κυκλοφορησει σπασμενα και ισως μερικοι να τα εχουν αλλα λογω του οτι κατι τετοιο ειναι παρανομο και η ace παρακολουθει τα forum και ισως απειλει με μηνυσεις δυσκολα καποιος θα σου πει παρτα και βεβαια παιρνεις το ρισκο της παρανομιας.

απο κει και περα μπορεις να βαλεις καποια cooked rom ελληνικη η αγγλικη αλλα κατι τετοιο παλι καλυτερα να το αποφυγεις μεχρι να μαθεις καλυτερα το λειτουργικο και τις ιδιαιτεροτητες του.

firmware λες την ρομ η οποια ειναι της htc.

για το diamond μπορεις να μαθεις ποια ειναι η τελευταια εχει απαντηθει πολλες φορες εδω μεσα.

το update οπως το λες ειναι η υποστηριξη ελληνικων που καθεται πανω στην οποια ρομ εχει ηδη το τηλεφωνο σου και την οποια κατασκευαζει η ace hellas με την οποια ομως ειπαμε οτι οσοι ψωνισαν απο expansys και απο αλλου αγγλικες εκδοσεις δεν μπορουν να υπολογιζουν στην υποστηριξη της παρα μονο αν η συσκευη παθει βλαβη (hardware οπως συνηθιζουμε να λεμε εδω μεσα)

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Και εγω μαζι σας :)

Προσωπικα δεν θελω να τα αλλαξω. Αλλιως θα τα επαιρνα κατευθειαν ελληνικα

. Απλα ερωτηση κανω γιατι δεν εχω και πολυ εμπιστοσυνη στην ace hellas γι αυτο.

 

 

Βεβαια απο καποια αλλα που διαβασα φαινεται οτι εχω μπερδεψει λιγο τις εννοιες firmware update kai rom update.. :)

 

Tί ακριβως κανει το καθενα? η ειναι το ιδιο?

ναι το ιδιο ειναι;)
Link to comment
Share on other sites

εχω μεγαλο προβλημα με το destinator ενω το εχω ενεργοποιησει κανονικα και οταν ελειπα ταξιδι λειτουργουσε κανονικα και τωρα ποθ γυρισα δν μπορει να βρει δορυφορους gps και παω στα settings gps singal και παταω να κανει search gps και απο κει που το χω ρυθμισμενο στα 4800 και com4 αυτο οταν κανει τηναναζητση γυρναει στη com7 kai meta stin com3 αλλα στην 4 ουτε για δειγμα δν ψαχνει εκει καμια σημειωση εκανα το quick gps τωρα προσφατα εδω και τρεισ μερες το χω και μου λεει ισχυς 4 μερες καμια ιδεα????

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ιδέα. Θέλετε να φτιάξω ένα wiki? θα το στήσω εγώ, θα φτιάξω και ένα χοντροκομμένο index, με κάποια στοιχειώδη, και ότι άλλο μπορώ, και απο εκεί και πέρα όποιος θέλει μπορεί να βοηθήσει, γιατί εγώ δεν έχω και την πιο noob friendly προσέγγιση...
Link to comment
Share on other sites

 

Έχει δοκιμάσει κανείς την παραπάνω rom?αποτι κατάλαβα περνάει τα<< περιβόητα>> ελληνικα σε όσους εχουν αγγλική συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ιδέα. Θέλετε να φτιάξω ένα wiki? θα το στήσω εγώ, θα φτιάξω και ένα χοντροκομμένο index, με κάποια στοιχειώδη, και ότι άλλο μπορώ, και απο εκεί και πέρα όποιος θέλει μπορεί να βοηθήσει, γιατί εγώ δεν έχω και την πιο noob friendly προσέγγιση...

 

εγω παντως θελω!! θα βοηθησει πολλους πιστευω!!

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα είναι πολύ πιο απλά. Αυτό είναι το MyPhone. Δεν υπάρχει η ανάλογη δομή (και υποδομή;...) για να μιλήσουν "νέοι" μεταξύ τους για WM, "παλιοί" μεταξύ τους για WM και "παλιοί με νέους" για WM.

 

Το WM είναι ένα κομμάτι της Πληροφορικής Ιστορίας (μικρό μεν αλλά κομμάτι) και δεν μπορεί να το υποβαθμίζουμε σε "ένα ακόμα OS για έξυπνα κινητά".

 

Δοκιμάστε άλλα fora, υπάρχουν - τα "όλα τα σφάζω όλα τα μαχαιρώνω" (όπως εδώ) θα το ήθελαν, αλλά ΔΕΝ μπορούν να υποκαταστήσουν τα specialized ones.

 

Αυτά είχα να πω, bans welcome (again).

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την παραπάνω rom?αποτι κατάλαβα περνάει τα<< περιβόητα>> ελληνικα σε όσους εχουν αγγλική συσκευη?

 

Ειναι αξιοπιστες οι rom του swtos!!!!!!!!!!!!

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει καταλαβαίνω ότι μπορεί να μιλάω σε ανθρώπους που ζουν με Ελληνικά Windows (εγώ τα απεχθάνομαι μια και πως να το κάνουμε η γλώσσα της πληροφορικής είναι τα Αγγλικά), αλλά πραγματικά δεν καταλαβαίνω το άγχος σας να λέει "Έναρξη" και όχι "Start". Στο κάτω κάτω η "φάτσα" όλη (βλ. tf3d), εξελληνίζεται χωρίς Ελληνική ROM, καθώς και τα πληκτρολόγια... όποιος θέλει να δει το "απο κάτω", συνήθως δεν είναι άνθρωπος που ενοχλείται από Αγγλικά. Άστε που ότι και να εξελληνίσετε, οι εφαρμογές τρίτων θα παραμένουν στην γλώσσα που θέλουν αυτοί (ναι υπάρχουν εξελληνισμένες αλλά όχι και πάρα πολλές).

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα είναι πολύ πιο απλά. Αυτό είναι το MyPhone. Δεν υπάρχει η ανάλογη δομή (και υποδομή;...) για να μιλήσουν "νέοι" μεταξύ τους για WM, "παλιοί" μεταξύ τους για WM και "παλιοί με νέους" για WM.

 

Το WM είναι ένα κομμάτι της Πληροφορικής Ιστορίας (μικρό μεν αλλά κομμάτι) και δεν μπορεί να το υποβαθμίζουμε σε "ένα ακόμα OS για έξυπνα κινητά".

 

Δοκιμάστε άλλα fora, υπάρχουν - τα "όλα τα σφάζω όλα τα μαχαιρώνω" (όπως εδώ) θα το ήθελαν, αλλά ΔΕΝ μπορούν να υποκαταστήσουν τα specialized ones.

 

Αυτά είχα να πω, bans welcome (again).

 

+1.

Εγώ πάντως το wiki θα το στήσω, γιατί σαυτό τον βομβαρδισμό ανούσιων ερωτήσεων χάνονται διάφορα σοβαρά posts και αποθαρρύνονται και οι εμπειροι χρήστες.

Έχω και κάποια πραγματάκια να γράψω σε πιο advanced θέματα, και αν κάποιος θέλει να βοηθήσει σε αυτά που αφορούν τους "καινούριους", θα του φτιάξω λογαριασμό να γράψει ότι θέλει.

 

edit: http://touchdiamond.wetpaint.com/

 

Είπα να βάλω mediawiki, αλλά στο freehostia δε θα δουλεύει καλά. Προς το παρόν όποιος θέλει κάνει εγγραφή και γράφει ότι θέλει για να γεμίσει λίγο, πάντα στα ελληνικά. Όποτε έχω ρεπό θα προσθέσω και εγώ κάποια πράγματα, και θα δώσω permissions σε μόνο σε συγκεκριμένους χρήστες, αιτήσεις δεκτές :-p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...