Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τσέκαρε εάν έχεις το σωστό αριθμό κέντρου μηνυμάτων. Έχει εμφανιστεί και σε άλλους. Ένα κολπάκι είναι να βάλεις τη SIM σε ένα συμβατικό κινητό να κάνει τη διόρθωση μόνο του.

 

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Γεννήθηκα χωρίς να θέλω.

Θα πεθάνω χωρίς να θέλω.

Αφήστεμε να ζήσω όπως θέλω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για το δευτερο που ρωτας,το QuickGPS ειναι απλα μια εφαρμογη που βοηθαει στο να βρισκεις πιο ευκολα δορυφορους.Δεν ειναι αναγκη να εχεις εγκαταστησει καποια εφαρμογη,Απλα συνδεσε το diamond με τον υπολογιστη σου,μεσω activesync,και κανε download.Τιποτα παραπανω,και δεν υπαρχει καμια χρεωση.(Μεσω πσ η' μεσω wi-fi).

 

Για την πρωτη σου ερωτηση,λογικα δεν υπαρχει καποιο προβλημα.Πιστευω να σε αφηνει να κατεβαζεις καιρο,και οτι αλλο θες.Προσωπικα το κανω απο τον υπολογιστη η' μεσω wi-fi.

Και αν τελικα σε χρεωνει,ειναι πολυ λιγα τα k/b που θα κατεβουν οποτε και παλι δεν θα εχεις προβλημα.

 

ειναι ποσος καιρος που προσπαθω να κανω update στο γαμ.... quick gps και το μνο που μου λεει ειναι: Ανεπιτυχεις Συνδεση δοκιμαστε παλι αργοτερα. το εχω δικομασει με ολουςσ του τροπους. active sync,WiFi,gprs τιποτα. εχουν αρχισει και παιζουν τα νευρα μου πολυ ασχημα. ασε που κανει και διαφορα κολληματα το κινητο. τι να κανω? ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

elinikotato ego apo kei to pira

 

με γεια σου

δηλαδη ολο το μενου ειναι ελληνικο;

πχ το start το λεει εναρξη;

weather καιρο κτλ;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειναι ποσος καιρος που προσπαθω να κανω update στο γαμ.... quick gps και το μνο που μου λεει ειναι: Ανεπιτυχεις Συνδεση δοκιμαστε παλι αργοτερα. το εχω δικομασει με ολουςσ του τροπους. active sync,WiFi,gprs τιποτα. εχουν αρχισει και παιζουν τα νευρα μου πολυ ασχημα. ασε που κανει και διαφορα κολληματα το κινητο. τι να κανω? ξερει κανεις?

 

με το quick gps το εχω και εγω αυτο το προβλημα , ειναι καμια εβδομαδα τωρα που μου εχει βγαλει την πιστη , με κανεναν τροπο δεν λεει να συνδεθει και να κατεβασει data.:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

με γεια σου

δηλαδη ολο το μενου ειναι ελληνικο;

πχ το start το λεει εναρξη;

weather καιρο κτλ;

 

nai ta panta afou eixe kai aytokolito tis ace hellas

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Στο ipmart-forum.com υπάρχει η λύση που ζητάς.

 

kati pio sigekrimeno ??? iparxei gt ekei dn vrika tpt

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς τον αριθμό κέντρου μηνυμάτων sms cosmote?

Γεννήθηκα χωρίς να θέλω.

Θα πεθάνω χωρίς να θέλω.

Αφήστεμε να ζήσω όπως θέλω.

Link to comment
Share on other sites

kati pio sigekrimeno ??? iparxei gt ekei dn vrika tpt

 

Στα αρχεία που έχεις κατεβάσει κάπου υπάρχει ένα destcore.dll αν δεν κάνω λάθος ή κάπως έτσι. Aυτό το αντιγράφεις (αντικαταστείς) στο destapp/destinator.

 

Aν κάνω λάθος διορθώστε με.

Link to comment
Share on other sites

με το quick gps το εχω και εγω αυτο το προβλημα , ειναι καμια εβδομαδα τωρα που μου εχει βγαλει την πιστη , με κανεναν τροπο δεν λεει να συνδεθει και να κατεβασει data.:mad::mad:

δεν ξερω κιολας αν εχει να κανει το ενα με το αλλο αλλα λογο αυτης της δυλειτουργειας δεν δουλευει και το destinator.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έβγαλα φωτογραφία με την επιλογή GPS. Μου αποθήκευσε την φωτογραφία στην Internal Storage στο My Points. Κάνω δεξί κλικ και properties και δε βλέπω συντεταγμένες ούτε κάτι άλλο για την τοποθεσία που ήμουν. Πως αξιοποιώ αυτές τις φωτογραφίες;

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι μεταδεδομένα της φωτογραφίας, τα βλέπεις χρησιμοποιώντας κάποιο πρόγραμμα στο PC και διαβάζοντας το exif. Επίσης, αν ανεβάσεις τις φωτογραφίες σε κάποια online υπηρεσία (π.χ. flickr) θα τα χρησιμοποιήσει και θα δεις τις φωτογραφίες σου στον χάρτη.

 

Πάντως, και στα Vista αν κάνεις "properties -> details" θα δεις ότι έχει τις πληροφορίες gps.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν ξερω κιολας αν εχει να κανει το ενα με το αλλο αλλα λογο αυτης της δυλειτουργειας δεν δουλευει και το destinator.

 

Δε νομίζω να φταίει αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορει να μου στείλει καποιος με πμ οδηγείες στα ελληνικα πως θα περασω το destinator 7 ή το igo8? έχω τους φακέλλους αλλα δεν μπορω να τα εγκαταστήσω...:(
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορει να μου στείλει καποιος με πμ οδηγείες στα ελληνικα πως θα περασω το destinator 7 ή το igo8? έχω τους φακέλλους αλλα δεν μπορω να τα εγκαταστήσω...:(

 

 

οντως ρε παιδια ,αυτο θα λυσει πολλων τα χερια...

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Στα αρχεία που έχεις κατεβάσει κάπου υπάρχει ένα destcore.dll αν δεν κάνω λάθος ή κάπως έτσι. Aυτό το αντιγράφεις (αντικαταστείς) στο destapp/destinator.

 

Aν κάνω λάθος διορθώστε με.

to mono provlima einai oti to agorasa apo to plaisio

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

οντως ρε παιδια ,αυτο θα λυσει πολλων τα χερια...

 

Αμα διαβάσετε λιγο στο σαΐτ που εχει δοθει θα την βρείτε την άκρη.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αμα διαβάσετε λιγο στο σαΐτ που εχει δοθει θα την βρείτε την άκρη.

 

Για να ρωταμε φιλε εχουμε διαβασει,ταλαιπωρηθει,κοντευουμε να το σπασουμε αλλα λυση δεν εχουμε βρει.Τοσο δυσκολο ειναι να μας πει καποιος τι πρεπει να κανουμε?

στο φορουμ του iphone τα παιδια εχουν περιγραψει τα παντα με καθε λεπτομερεια και ειναι πολυ απλο για τον καθενα να κανει οτιδηποτε.Εδω οσο και αν εχω προσπαθησει δεν μου κανει install το destinator με τπτ.Το activesync παιζει καποιο ρόλο στην εγκ/ση??

Ας γραψει 2 γραμμες καποιος λιγο αναλυτικα τι γινεται.:!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα και το ανεβασα δεν ειναι δικο μου ομως ειναι ο σωστος τροπος.

 

Σκέφτηκα να φτιάξω ένα μικρό οδηγό σχετικά με την εγκατάσταση του Destinator 6 γιά τους νεότερους στο club, μιας που το χρησιμοποιώ εδώ και πολύ καιρό και έχω κάνει επανειλημμένα τη διαδικασία.

 

Κάποιοι ίσως σκεφτούν να γράψουν το πρόγραμμα στην κάρτα μνήμης ώστε να γλυτώσουν χώρο από τη ROM. Συνήθως τρέχει καλά και από τη μνήμη αλλά όταν το κλείνουμε θα κάνει σε κάποιες παλιότερες συσκευές να κλείσει από 5-20 sec.

 

Ξεκινάμε λοιπόν,

 

1. Χρειαζόμαστε ένα φάκελο στην κάρτα μνήμης με ονομασία DestinatorApps. Μέσα βάζουμε το χάρτη GreeceU ολόκληρο με το φάκελλο του αν δεν υπάρχει από προηγούμενη εγκατάσταση.

 

2. Αν έχουμε ήδη εγκαταστημένη παλιότερη έκδοση ή κάνουμε νέα εγκατάσταση ψάχνουμε στην θέση DestinatorApps/Destinator/Commοn/Favorites (PN) ή DestinatorApps/Destinator/UserData/Favorites (6) και παίρνουμε το αρχείο Myfavorites.dat. Αν έχετε και άλλες κατηγορίες αγαπημένων δικών σας που έχετε δημιουργήσει υπάρχουν εκεί με τα ονόματα που τους έχετε δώσει ακολουθούμενα από την κατάληξη .dat. Προσοχή κάθε κατηγορία έχει ένα αρχείο dat και ένα bmp πού είναι η εικόνα του. Δηλαδή π.χ.θα έχετε ένα Myfavorites.dat και ένα Myfavorites.bmp. Αν δεν βλέπετε τις καταλήξεις dat & bmp πάρτε και τα δύο αρχεία και φυλάξτε τα.

 

3. Πηγαίνουμε στην κατάργηση προγραμμάτων και πετάμε ότι έχει σχέση με το Destinator. Μην ανησυχείτε για τους κωδικούς ενεργοποίησης αν έχετε το ΡΝ, είναι οι ίδιοι αρκεί να τους έχετε. Εναλλακτικά αν ήδη υπάρχει εγκατεστημένο Destinator PN ή 6 κοπιάρουμε τον φάκελο Destinator Technologies που θα βρύμε στο My Documents και μετά την εγκατάσταση τον ξαναβάζουμε στην θέση του για να αποφύγουμε εκ νέου ενεργοποίηση. Ψάχνουμε καλά και αν υπάρχει οτιδήποτε παραπάνω από ένα φάκελο στην κάρτα DestinatorApps με τον GreeceU μέσα το πετάμε. Κάνουμε ένα soft reset.

 

4. Προχωράμε στην εγκατάσταση του προγράμματος. Αντιγράφουμε στην κάρτα μνήμης τα αρχεία εγκατάστασης Main.cab, Greek.cab, ForLinks.cab και προεραιτικά για όσους έχουν πρόβλημα χώρου το slideplayer.cab που περιέχει έναν οδηγό χρήσης για τους νέους χρήστες.

 

Τρέχουμε τα αρχεία από τον explorer του PDA με τη σειρά που τα αναφέρω και όταν και αν ερωτηθούμε δίνουμε εντολή να εγκατασταθούν στη βασική μας μνήμη ή στην κάρτα μνήμης.

 

5. Ανοίξτε το φάκελο εγκατάστασης του προγράματος MyDevice/DestinatorApps/Destinator/UserData/Favorites και ρίξτε μέσα χύμα τα Αγαπημένα σας που από την αρχή φυλάξατε.

 

Αυτό ήταν κάντε μια επανεκκίνηση και ξεκινήστε το πρόγραμμα. Όταν τελειώσετε με τις αρχικές ρυθμίσεις από την επιλογή χαρτών διαλέξτε το χάρτη σας και δώστε τους κωδικούς σας για ενεργοποίηση. Αφήστε το πρόγραμμα να βρει μόνο του το GPS και ακόμα κι αν το βρει σε άλλη θύρα η άλλη ταχύτητα από εκεί που το έχετε μην το πειράξετε αν δουλεύει.

 

Καλές σας διαδρομές

:cool:
Link to comment
Share on other sites

αν μετα την εγκατασταση στης ρυθμισης του GPS δεν μπορει να συνδεθει τοτε βαλτε μονοι σας θυρα COM 4 και speed 115200 ,NMEA και ειστε ετοιμοι.
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Για να ρωταμε φιλε εχουμε διαβασει,ταλαιπωρηθει,κοντευουμε να το σπασουμε αλλα λυση δεν εχουμε βρει.Τοσο δυσκολο ειναι να μας πει καποιος τι πρεπει να κανουμε?

στο φορουμ του iphone τα παιδια εχουν περιγραψει τα παντα με καθε λεπτομερεια και ειναι πολυ απλο για τον καθενα να κανει οτιδηποτε.Εδω οσο και αν εχω προσπαθησει δεν μου κανει install το destinator με τπτ.Το activesync παιζει καποιο ρόλο στην εγκ/ση??

Ας γραψει 2 γραμμες καποιος λιγο αναλυτικα τι γινεται.:!::!::!:

 

ok φιλε μου, *** , κατεβασε αυτο και καντο copy paste στην internal storage αφου το αποσημπιεσεις, φτιαξε μια συντομευση του destinator.exe στο windows/start menu/programs και εισαι ετοιμος. Περισσοτερα εδω http://www.navimania.gr/showthread.php?t=5384

Ελπιζω να βοηθησα, συν αυτα που λεει ο φιλος ποιο πανω.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΧΑ ΤΟ LG KS20 ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΑ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟ Diamond .ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚO ΛΟΓΙΣΜΗΚΟ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ.
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΧΑ ΤΟ LG KS20 ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΑ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟ Diamond .ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚO ΛΟΓΙΣΜΗΚΟ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ.

αν εχει αυτοκολλητο ace εχει σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω και γω μια ερωτηση , το cd που συνοδευει το τηλ και εχει τα windows mobile σε trial , τι στο καλο ειναι ?? κατι σαν pc suite της νοκια??

λογισμικο που κανεις απο pc διαφορα χωρις να πειραζεις το τηλ ( παντα αν ειναι συνδεμενο)..???

 

Και γιατι trial ? να το βαλω στο pc ή δεν αξιζει??

Link to comment
Share on other sites

sos!!κατι εκανα και δεν βρισκω την ιnternal storage .εκανα hard reset και δεν επαναφερεται.Τι μπορω να κάνω.Στο pc μου λεει οτι ειναι κατεστραμενο ή δεν υπαρχει.Πως μπορω να την επαναφέρω?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...