Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εβαλα την νέα rom απο ace και :

1. Το vito audio notes δεν παίζει και καταστράφηκα γιατί ήταν βασικός λόγος που το αγόρασα τους πήρα τηλέφωνο αλλά μάλλον είναι διακοπές

2. Μου έχει χάσει δυό φορές στον καιρό τον καιρό του χωριού μου και τον καιρό της Αθήνας και στα καλλα καθούμενα μου δείχνει Τόκιο και Σακγκάη αν και επισταμένος του είπα ότι δεν θα πάω εκεί διακοπές (φαίνεται ότι αντί για τον καιρό του χωριού μου θέλει να δείχνει τον καιρό του δικού του χωριού γα.....ώ :X το χωριό του έχει αρχίσει να μου την δίνει στα νεύρα .:O

3. Οι λοιπές καθηστερήσεις δεν με νιάζουν :cry:

 

ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ VITO AUDIO NOTES ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙς ΚΆΤΙ

Καλύτερη η πορεία απο τον προορισμό
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ VITO AUDIO NOTES ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙς ΚΆΤΙ

 

Έχεις βάλει την έκδοση Touch 1.02 και δεν παίζει; Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την νέα rom απο ace και :

1. Το vito audio notes δεν παίζει και καταστράφηκα γιατί ήταν βασικός λόγος που το αγόρασα τους πήρα τηλέφωνο αλλά μάλλον είναι διακοπές

2. Μου έχει χάσει δυό φορές στον καιρό τον καιρό του χωριού μου και τον καιρό της Αθήνας και στα καλλα καθούμενα μου δείχνει Τόκιο και Σακγκάη αν και επισταμένος του είπα ότι δεν θα πάω εκεί διακοπές (φαίνεται ότι αντί για τον καιρό του χωριού μου θέλει να δείχνει τον καιρό του δικού του χωριού γα.....ώ :X το χωριό του έχει αρχίσει να μου την δίνει στα νεύρα .:O

3. Οι λοιπές καθηστερήσεις δεν με νιάζουν :cry:

 

ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ VITO AUDIO NOTES ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙς ΚΆΤΙ

 

 

1.γιατι δεν ρωτας εδω

 

http://vitotechnology.com/en/products/mobile-audio-recorder.html

 

και ρωτας την Ace???:wacko:

 

2.δεν παρατηρησα τετοιο προβλημα...:O

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει την έκδοση Touch 1.02 και δεν παίζει; Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Εχω την 1.1 και πάνω της έβαλα την 1,2 και μου ηχογραφεί το 3 πρώτα δευτερόλεπτα . Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο όταν την δουλεύεις με BT σου κάνει ηχογράφηση ;

Καλύτερη η πορεία απο τον προορισμό
Link to comment
Share on other sites

1.γιατι δεν ρωτας εδω

 

http://vitotechnology.com/en/products/mobile-audio-recorder.html

 

και ρωτας την Ace???:wacko:

 

2.δεν παρατηρησα τετοιο προβλημα...:O

 

Τους στέλνω τώρα email

Καλύτερη η πορεία απο τον προορισμό
Link to comment
Share on other sites

Ψάχε παραπάνω θα βρεις σχετικό θέμα..... Υπάρχει Weather database config.... .net 3.5

 

Εψαξα και δεν βρηκα κατι.. Μπορεις να μου παραθεσεις ενα link?

 

thnx

Link to comment
Share on other sites

Εψαξα και δεν βρηκα κατι.. Μπορεις να μου παραθεσεις ενα link?

 

thnx

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=408918

 

Με σαφέστατες οδηγίες στο πρώτο post. :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω την 1.1 και πάνω της έβαλα την 1,2 και μου ηχογραφεί το 3 πρώτα δευτερόλεπτα . Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο όταν την δουλεύεις με BT σου κάνει ηχογράφηση ;

 

Παιζουν και τα δουλευω χωρις κανενα απολυτως προβλημα το

Vito Audio Notes v.1.32 kai

Audio Notes Touch v. 1.02

Σβησε τελειως την 1.01 εκδοση και κανε καθαρη εγκατασταση την 1.02

Με Bluetooth δεν εχω δοκιμασει. Αλλα ολα τα προγραμματα ηχογραφουν σε πολυ χαμηλη ενταση τον αλλον, εκτος αν το βαλεις στην ανοιχτη ακροαση.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

gia ta sms iparxei kanena programma na ta taktopoiei;ola mazi anafores-ekserxomena poli disxristo to blepo sta sms....episeis pos mporo na dimiourgiso mia sintomeysi na anoigei amesos gia neo sms;
Link to comment
Share on other sites

gia ta sms iparxei kanena programma na ta taktopoiei;ola mazi anafores-ekserxomena poli disxristo to blepo sta sms....episeis pos mporo na dimiourgiso mia sintomeysi na anoigei amesos gia neo sms;

 

Κατεβασε το wm5newmenu και βάλτο σε ενα softkey.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις αυτο?

 

http://www.fonefunshop.co.uk/dualsim/magicsim.htm

ή αυτο?

 

http://gadget.brando.com.hk/prod_detail.php?prod_id=00109&dept_id=001&cat_id=044

 

ή ξερετε καποιον τροπο να βαλω 2 sim cards χωρις να κλεισω το ppc κτλ απλα να αλλαζει? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Σορι παιδια αλλα πως κανω την αναβαθμηση; θελει πολυ ωρα για να τελειωσει;:)

 

κοιταξε εδω

 

http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=9495

Link to comment
Share on other sites

 

επειδη δεν εχω ασχοληθει με μπαταριες κτλ τι εννοεις 1.800 mAh ? ειναι ποσο ενεργεια διαθετει και οτι κραταει πολυ ωρα? ή κανω λαθος :confused:

Link to comment
Share on other sites

Gia na sto pw apla einai diplasia apo auth pou exeis twra

 

 

- sorry gia ta greeklish - grafw apo to diamond k den exw perasei elliniko keyboard

Link to comment
Share on other sites

αν χάνονται και βελτιώνεται η απόκριση είναι πρόβλημα ε;

Μα...δεν ειπα οτι ειναι προβλημα! αντιθετως!:)

Εν μέρει ναι... αξίζει όμως η βελτίωση της απόκρισης του plugin.

οκ καποια στιγμη θα βρω χρονο να την περασω κ εγω--βλεπεις δεν με αφηνουν οι καφεδες κ οι παραλιες:lol:

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από μια βδομάδα χρήσης του diamond μπορώ να πω ότι είμαι γενικά ευχαριστημένος για πρώτη επαφή με wm κινητό. Αρχικά είχα πολλές απορίες που ψάχνοντας βρήκα λύση ή νομίζω ότι βρήκα λύση (!). Παραθέτω λοιπόν όσο συνοπτικά μπορώ κάποια θέματα που με απασχολούν. Κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.

 

1) Για ηχογράφηση συνομιλίας πρέπει να βάλω κάποιο πρόγραμμα έτσι δεν είναι; Δοκίμασα να ηχογραφήσω με τις "Σημειώσεις" του diamond αλλά ο άλλος δεν ακούγεται καθόλου, είτε τον έχω σε ανοιχτή ακρόαση είτε όχι.

2) Για να έχω μετρητές κλήσεων και να τους μηδενίζω χειροκίνητα επίσης χρειάζομαι πρόγραμμα από όσο έχω καταλάβει.

3) Έχω αφήσει την default ρύθμιση να πηγαίνει σε standby μετά από 40secs. Όταν όμως χτυπάει το ξυπνητήρι (αυτό που έχει το diamond, όχι κάποιο άλλο) μετά από 40secs μπαίνει το standby και σταματάει να χτυπάει! Μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό πέρα από το να απενεργοποιώ το standby μετά από 40 κάθε φορά που βάζω ξυπνητήρι;

4) Στις ρυθμίσεις του GPS έχω ορίσει την COM4 για να παίρνουν τα προγράμματα δεδομένα και το Destinator μου τρέχει μια χαρά. Όμως δεν μπορώ με τίποτα να αλλάξω το baud rate στην καρτέλα "Υλικό" από 4800. Με το που πατάω ΟΚ και βγαίνω από την εφαρμογή, γυρνάει αυτόματα σε 4800 πάλι! Το επισημαίνω γιατί έχει αναφερθεί ότι καλό είναι να το βάζουμε στα 57600. Επίσης η θύρα στην καρτέλα "Υλικό" είναι στο κανένα.

5) Στις ρυθμίσεις τηλεφώνου, καρτέλα "Μπάντα" έχω αλλάξει τη ρύθμιση από auto σε GSM, με το σκεπτικό να μην ψάχνει για 3G δίκτυο και σώνει την μπαταρία αφού δεν μου χρειάζεται. Είναι σωστό αυτό ή λέω βλακείες;

6) Τέλος, προβληματίζομαι σχετικά με την νέα ROM που έχει βγει. Άλλοι λένε ότι έχουν πρόβλημα με το wifi, άλλοι ότι βελτιώθηκε το wifi, άλλοι ότι δεν τρέχει το Destinator και πολλά άλλα. Έχω ψιλοτρομοκρατηθεί, δεδομένου ότι δεν έχω την παρούσα ROM αποθηκευμένη κάπου ώστε να την ξαναπεράσω σε περίπτωση που το μετανιώσω. Από την άλλη, κάθε update υποτίθεται ότι διορθώνει bugs και γενικά βελτιώνει τη συσκευή. Εσείς τί λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...