Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε συνέχεια της ερώτησης σχετικά με τη διάρκεια της μπαταρίας πιο πριν, βρήκα την παρακάτω μπαταρία 'HTC Touch Diamond Extended Battery incl Cover BP E270'. Ορίστε και το Link: http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=166204

Κανένα σχόλιο? Λογικά δεν είμαι ο πρώτος που το βλέπει και μάλλον ούτε ο πρώτος που το αναφέρει. Γνωρίζει κανείς κάτι περισσότερο???

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τώρα που παρατηρώ και το δικό μου φαίνεται όταν το κοιτάς επίπεδα από το ακουστικό προς τα κάτω οτι το σημείο του κουμπιού home (εκεί που τελειώνει η οθόνη) προεξέχει λίγο. Αυτό όμως έχει να κάνει με το ελατήριο? από κατω φαντάζομαι....

 

 

Εσένα έχει ανέβει τόσο ώστε να σκαλώνει το νύχι σου?

 

Ακριβως ετσι.Εχει ανεβει πιο ψηλα,σκαλωνει,με αποτελεσμα να ξεκολαει σιγα σιγα...

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια της ερώτησης σχετικά με τη διάρκεια της μπαταρίας πιο πριν, βρήκα την παρακάτω μπαταρία 'HTC Touch Diamond Extended Battery incl Cover BP E270'. Ορίστε και το Link: http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=166204

Κανένα σχόλιο? Λογικά δεν είμαι ο πρώτος που το βλέπει και μάλλον ούτε ο πρώτος που το αναφέρει. Γνωρίζει κανείς κάτι περισσότερο???

 

τώρα το βρήκες ???? όλοι το ξέρουν ότι υπάρχει ... όμως με αυτή τη μπαταρία το πάχος του κινητού θα αυξηθεί ...

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

καποιο αλλο πληκτρολογιο που εχεις το κανει

απεγκατεστησε το και ολα θα ειναι μια χαρα

 

Τι εννοεις δε σε καταλαβαινω.Για πιο πληκτρολογιο λες;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Κάποια κουταμάρα έχω κάνει και μου γράφει γράμματα μόνο στο qwerty keyboard. Σε όλα τα άλλα (phone keypad, compact qwerty) γράφει μόνο αριθμούς παρόλο που στο πληκτρολόγιο φαίνονται τα γράμματα, ανεξάρτητα από το ποια γλώσσα γραφής έχω επιλέξει.

 

Καμμιά ιδέα κανείς;

 

Εβαλες το pcm keyboard; Γιατι αυτο κανει τα μπερδεματα με τα πληκτρολογια της HTC

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

τώρα το βρήκες ???? όλοι το ξέρουν ότι υπάρχει ... όμως με αυτή τη μπαταρία το πάχος του κινητού θα αυξηθεί ...

 

Δεν έχω ψαχτεί ιδιαίτερα για το κινητό...τώρα τελευταία μου έχει έρθει η όρεξη. Σίγουρα το πάχος θα αυξηθεί...το θέμα είναι πόσο...

Με προβληματίζει λίγο το θέμα της αυτονομίας αλλά κατά τα άλλα το κινητό είναι τέλειο! Έχει τα πάντα!

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ετσι.Εχει ανεβει πιο ψηλα,σκαλωνει,με αποτελεσμα να ξεκολαει σιγα σιγα...

 

Είναι μόνο κολημμένο??? Δεν κουμπώνει πουθενά?? Πάντως με ανησύχησες γιατί και εγώ μια βδομάδα το έχω και είναι ψιλο-ανεβασμένο εκείνο το σημείο... θα δούμε στην πορεία....Πάντως πιστεύω ότι πολλοί είναι που δεν θα το έχουν προσέξει (όπως εγώ....)

 

 

http://img225.imageshack.us/img225/715/htctouch2jb2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι μόνο κολημμένο??? Δεν κουμπώνει πουθενά?? Πάντως με ανησύχησες γιατί και εγώ μια βδομάδα το έχω και είναι ψιλο-ανεβασμένο εκείνο το σημείο... θα δούμε στην πορεία....Πάντως πιστεύω ότι πολλοί είναι που δεν θα το έχουν προσέξει (όπως εγώ....)

 

Και μένα είναι αρκετά ανεβασμένο σε εκείνο το σημείο και ασφαλώς και το έχω προσέξει γιατί πολλές φορές μέσα στην τσέπη μου, πιάνονται χνουδάκια εκεί,αλλά θεώρησα ότι είναι απλά ένα κατασκευαστικό "bug" και δεν θα μου δημιουργήσει μεγαλύτερο πρόβλημα.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Εβαλες το pcm keyboard; Γιατι αυτο κανει τα μπερδεματα με τα πληκτρολογια της HTC

 

Αυτό ήταν Κώστα, το απεγκατέστησα, αλλά τώρα όταν πάω να διαλέξω πληκτρολόγιο δεν μου βγάζει το μενού με μεγάλα γράμματα (ξέρετε, εκεί που σου επιτρέπει να αλλάξεις και γλώσσα γραφής), αλλά βγάζει αυτό με τα μικρά γράμματα.

 

Τέσπα, θα ζήσω και με αυτό.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Και μένα είναι αρκετά ανεβασμένο σε εκείνο το σημείο και ασφαλώς και το έχω προσέξει γιατί πολλές φορές μέσα στην τσέπη μου, πιάνονται χνουδάκια εκεί,αλλά θεώρησα ότι είναι απλά ένα κατασκευαστικό "bug" και δεν θα μου δημιουργήσει μεγαλύτερο πρόβλημα.
΄

 

Παιδια δυστυχως εμενα εχει προχωρησει και γινεται οπως ειναι η μεμβρανη που ξεκολαει και απο μεσα μαζευει χνουδακια.

Και γω στην αρχη δεν το ειχα προσεξει αλλα σημερα εγινε πιο εντονο.Και μιλαμε για 5 μερες τηλεφωνο.

Α ρε cruise που εισαι...

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Είναι μόνο κολημμένο??? Δεν κουμπώνει πουθενά?? Πάντως με ανησύχησες γιατί και εγώ μια βδομάδα το έχω και είναι ψιλο-ανεβασμένο εκείνο το σημείο... θα δούμε στην πορεία....Πάντως πιστεύω ότι πολλοί είναι που δεν θα το έχουν προσέξει (όπως εγώ....)

 

 

http://img225.imageshack.us/img225/715/htctouch2jb2.jpg

Ακριβως αυτη η γωνια ειναι.Ειναι ανεβασμενη πιο πανω απο το κανονικο και σκαλωνει παντου.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει κανεις να μου πει πως μπορω να βαλω δικο μου τραγουδι για ηχο κλησεις ? Ευχαριστω

 

 

Πηγαινε στο αρχειο ηχου που δες με τον file explorer πατα παρατεταμενα στο αρχειο - ορισμος ως ηχος κλησης.

 

 

Χρησιμοποιούμε και λίγο το κουμπί "Αναζήτηση", ε; :)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτη η γωνια ειναι.Ειναι ανεβασμενη πιο πανω απο το κανονικο και σκαλωνει παντου.

 

 

Άμα μπορέσεις ανέβασε καμια φωτό ...

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούμε και λίγο το κουμπί "Αναζήτηση", ε; :)

 

Το εχω κανει αυτο αλλα μου βγαζει μονο Αποκοπη Αντιγραφη Μετανομασια Διαγραφη Αποστολη μεσω E mail και Ασυρματη αποστολη.τι κανω λαθος ?:(

Link to comment
Share on other sites

Άμα μπορέσεις ανέβασε καμια φωτό ...

Δεν εχω με τη να το βγαλω εχω ξεχασει τη φωτ.μηχανη στο χωριο.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει αυτο αλλα μου βγαζει μονο Αποκοπη Αντιγραφη Μετανομασια Διαγραφη Αποστολη μεσω E mail και Ασυρματη αποστολη.τι κανω λαθος ?:(

 

Δε σε καταλαβαίνω. :confused:

 

Στο πάνω μέρος της σελίδας δεν βλέπεις την επιλογή "Αναζήτηση";

Όταν την επιλέξεις σου λέει αυτά που γράφεις παραπάνω;

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Δε σε καταλαβαίνω. :confused:

 

Στο πάνω μέρος της σελίδας δεν βλέπεις την επιλογή "Αναζήτηση";

Όταν την επιλέξεις σου λέει αυτά που γράφεις παραπάνω;

 

το καταλαβα αυτο εγω γιαυτο λεω

Πηγαινε στο αρχειο ηχου που δες με τον file explorer πατα παρατεταμενα στο αρχειο - ορισμος ως ηχος κλησης.:)

Link to comment
Share on other sites

το καταλαβα αυτο εγω γιαυτο λεω

Πηγαινε στο αρχειο ηχου που δες με τον file explorer πατα παρατεταμενα στο αρχειο - ορισμος ως ηχος κλησης.:)

 

Τώρα κατάλαβα τι εννοούσες.

 

Μήπως το αρχείο που μαρκάρεις δεν είναι αρχείο ήχου;

 

Μόλις το έκανα σε ένα mp3 και μου βγάζει σαν τελευταία επιλογή "set as ringtone"

 

Φρόντισε να βάλεις τα αρχεία ήχου στο Storage card/my documents

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κατάλαβα τι εννοούσες.

 

Μήπως το αρχείο που μαρκάρεις δεν είναι αρχείο ήχου;

 

Μόλις το έκανα σε ένα mp3 και μου βγάζει σαν τελευταία επιλογή "set as ringtone"

 

Φρόντισε να βάλεις τα αρχεία ήχου στο Storage card/my documents

 

Δυστηχως δεν πετυχε :( το εκανα ακριβος οπως το ειπες ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, δε δοκιμάζεις κι ένα soft reset μπας και στρώσει;

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως δεν πετυχε :( το εκανα ακριβος οπως το ειπες ευχαριστω παντως

 

settings-sound & .... - Notifications - ring tone

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτηκα να δωσω 2 πληροφοριες μια που εμενα μου φανηκαν χρησιμες, στο Ελληνικο διαμαντι:

1. το RSS HUB ειναι ενεργοποιημενο κατα την αγορα του κινητου με αποτελεσμα μια φορα την μερα οταν συνδεεται σε ασυρματο δικτυο π.χ. GPRS να τραβαει περιπου 500ΚΒ, αυτο σημαινει περιπου 5€ την ημερα, μπορει να απενεργοποιηθει με επιλογη του ''μη αυτοματη ενημερωση''.

2. Κρατωντας πατημενο (αρκετη ωρα) το πληκτο κατω δεξια (που κλεινει την κληση) εμφανιζεται ενα μενου που κανει καποιες εργασιες οπως π.χ. κλεινει την ασυρματη συνδεση ή το βαζει στην δονηση, αρκετα χρησιμο. Η χρηση του πληκτρου ειναι παραμετροποιημενη απο τις ρυθμισεις.

Αυτα απο μενα ... καλημερα!

 

Και μια παρατηρηση, χρησιμοποιω WM απο την εποχη το S100 δηλ περιπου 4-5 χρονια, το διαμαντι ειναι οτι καλυτερο εχω πιασει και κυριως ευκολοχρηστο, επισης καταλαβα γιατι βαλαν το RESET μεσα στο καλλυμα, απλα γιατι δεν χρειαζεται. 2 εβδομαδες και ουτε ενα RESET απο κολλημα!

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

http://img225.imageshack.us/img225/715/htctouch2jb2.jpg

 

Μια και μόνο ερώτηση έχω σχετικά με το κινητό...

 

 

 

 

 

 

....ξέρουμε ποια είναι η κοπέλα; :X

Γιάννης Χ.
Link to comment
Share on other sites

Είναι μόνο κολημμένο??? Δεν κουμπώνει πουθενά?? Πάντως με ανησύχησες γιατί και εγώ μια βδομάδα το έχω και είναι ψιλο-ανεβασμένο εκείνο το σημείο... θα δούμε στην πορεία....Πάντως πιστεύω ότι πολλοί είναι που δεν θα το έχουν προσέξει (όπως εγώ....)

 

 

http://img225.imageshack.us/img225/715/htctouch2jb2.jpg

 

Nai auto einai ena kataskevastiko ellatoma ...to exoune ola ta diamond hte ligo hte polu...

 

Afou sta prwta videakia tou diamond prin apo 3,5 mhnes exei anaferthi..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...