Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ean exeis eksellinisei to manila... oxi de doulevei afti i lysi.

 

Den xrisimopoiw afto ton eksellinismo alla ean ftiakseis sto idio path ena registry key SaveFolder_0408 kai tou dwseis tin idia timi... de doulevei? To exeis dokimasei?

 

Η μετονομασια απο 0409 σε 0408 δουλευει αψογα!!! Ευχαριστω!

(Για τον as32, φιλε απαντησες σε κατι, χωρις να το δοκιμασεις πιστευω. Γιατι σε εμενα δουλεψε κανονικα.)

Το TouchFlo 3D ειναι γυρισμενο στα Ελληνικα, και απλως εκανα μονο την μετονομασια σε 0408. Και οι φωτογραφιες που τραβαω μπαινουν στον φακελο My pictures και στο αλμπουμ τις δειχνει τωρα.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να απενεργοποιήσουμε να συνδέετε με GPRS όταν πχ ανοίγω το Google maps η ανανέωση του καιρού κτλ?

Όλα αυτά να γίνονται μονό μέσο Wifi !

Βρες και βάλε το πρόγραμμα No Data και όρισέ του να μπλοκάρει τη σύνδεση στο ιντερνετ (δε μπλοκάρει το wifi αυτό).

Link to comment
Share on other sites

Η μετονομασια απο 0409 σε 0408 δουλευει αψογα!!! Ευχαριστω!

(Για τον as32, φιλε απαντησες σε κατι, χωρις να το δοκιμασεις πιστευω. Γιατι σε εμενα δουλεψε κανονικα.)

Το TouchFlo 3D ειναι γυρισμενο στα Ελληνικα, και απλως εκανα μονο την μετονομασια σε 0408. Και οι φωτογραφιες που τραβαω μπαινουν στον φακελο My pictures και στο αλμπουμ τις δειχνει τωρα.

 

file mou den lew pote kati ean den to exw dokimasei.....

 

emena den doulepse.

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση 2 Xρόνια Πλαίσιο ???

P3700 PDA (GSM,GPS, Touch Diamond, με Αγγλικό Λειτουργικό Σύστημα)???

 

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978016&product=1129597

Link to comment
Share on other sites

Βρες και βάλε το πρόγραμμα No Data και όρισέ του να μπλοκάρει τη σύνδεση στο ιντερνετ (δε μπλοκάρει το wifi αυτό).

 

Δεν μπορείς να ορίσεις στο Διαμάντι ποια σύνδεση να χρησιμοποιούν τα προγράμματα για το Internet, από το Connections στο Settings->connections; Πρέπει να εγκαταστήσεις πρόγραμμα;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση 2 Xρόνια Πλαίσιο ???

P3700 PDA (GSM,GPS, Touch Diamond, με Αγγλικό Λειτουργικό Σύστημα)???

 

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978016&product=1129597

αν αγορασω το αγγλικο,οταν κυκλοφορησει το ελληνικο θα μπορεσω να παω στη ace και να μου περασει το ελληνικο λειτουργικο?εστω και με πληρωμη!!!

only Apple
Link to comment
Share on other sites

:wink::wink:

? (δεν σε πιάνω my friend)[/QU

 

OΤΑΝ ΣΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΕΧΟΥΜΕ 3 - 4 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΑΝΟΙΧΤΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΣΤΟ ΑΛΛΟ. ΤΩΡΑ Η ΕΝΑΛΑΓΗ ΓΙΝΕΤΑΙ

ΜΕ ΤΟ SWICH PROGRAMS ΤΗΣ SPB ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΓΙΑΤΙ Η ASUS ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΕΝΣΩΜΑΤΩΣΕΙ :O

Καλύτερη η πορεία απο τον προορισμό
Link to comment
Share on other sites

αν αγορασω το αγγλικο,οταν κυκλοφορησει το ελληνικο θα μπορεσω να παω στη ace και να μου περασει το ελληνικο λειτουργικο?εστω και με πληρωμη!!!

 

ΠΑΡΕ ΤΗΝ ACE ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΠΟΣΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΣΥΝΕΛΘΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΟΚ ΤΟ ΞΑΝΑΒΛΕΠΕΙΣ

Καλύτερη η πορεία απο τον προορισμό
Link to comment
Share on other sites

αν αγορασω το αγγλικο,οταν κυκλοφορησει το ελληνικο θα μπορεσω να παω στη ace και να μου περασει το ελληνικο λειτουργικο?εστω και με πληρωμη!!!

 

 

Οχι,δεν μπορεις να το κανεις αυτο.Εμενα ετσι μου ειχαν πει τηλ.(ρωτησα αν και ημουν σιγουρος για την αρνητικη τους απαντηση.)

Link to comment
Share on other sites

to gnorizei kapoios ?

 

start-settings-phone-band-select your network type-gsm.

 

Επισης μπορεις και με ενα κλικ,με αυτον εδω τον τροπο.

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=9188&page=3

Μηνυμα 23,του Γιαννη.

Πατας πανω στο 3G,του commΜanager και εισαι ετοιμος.

Link to comment
Share on other sites

αν αγορασω το αγγλικο,οταν κυκλοφορησει το ελληνικο θα μπορεσω να παω στη ace και να μου περασει το ελληνικο λειτουργικο?εστω και με πληρωμη!!!

 

Η επίσημη απάντηση της Ace Hellas :

 

Το Πλαίσιο αποφάσισε να κάνει δική του εισαγωγή HTC Touch Diamond συσκευών.

Θα θέλαμε να ενημερώσουμε τους υποψήφιους αγοραστές πως οι συγκεκριμένες συσκευές, δεν είναι απο την ACE-Hellas και δεν διαθέτουν ελληνικά.

Με λίγα λόγια είναι οι ίδιες συσκευές που κυκλοφορούν στην Ευρώπη εδώ και καιρό και είναι συνήθως διαθέσιμες με λιγότερα από €599 (τιμή που δίνει το Πλαίσιο την Αγγλική συσκευή - ενώ το ίδιο κοστίζει και η Ελληνική της ACE-Hellas).

 

http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=9213

Link to comment
Share on other sites

Καλα τους εκανε το Πλαισιο.Οχι θα περιμενε να το παρουν ολοι απο,Κοσμοτε-Γερμανο,και μετα να το διαθεσει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, αυτές οι επιλογές για το που θα διαθέσει η ACE τις πρώτες παρτίδες είναι πολύ ατυχείς κινήσεις, και καλά κάνει το Πλαίσιο και το κάθε Πλαίσιο να κάνει δική του εισαγωγή.

 

Άλλωστε η ΑCE είναι υποχρεωμένη να καλύψει το σέρβις και των εισαγωγών.

 

Το πόσο κακή είναι αυτή η κίνηση από την ACE θα φανεί και από τις πωλήσεις της.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Η Ace απο ότι γνωρίζω είναι υποχρεωμένη να καλύψει τα ευρωαπαϊκά τηλέφωνα.

Τώρα αν το Πλαίσιο έκανε ευρωπαϊκή εισαγωγή δεν θα έβαζε εγγύηση Πλαίσιο..

Οπότε τα συμπεράσματα δικά σας.

Εγώ παντος περιμένω Γερμανό η Play

Link to comment
Share on other sites

Η Ace απο ότι γνωρίζω είναι υποχρεωμένη να καλύψει τα ευρωαπαϊκά τηλέφωνα.

Τώρα αν το Πλαίσιο έκανε ευρωπαϊκή εισαγωγή δεν θα έβαζε εγγύηση Πλαίσιο..

Οπότε τα συμπεράσματα δικά σας.

Εγώ παντος περιμένω Γερμανό η Play

 

Παντος εμενα δεν με φοβιζει καθολου η εγγυηση του Πλαισιου.Το αντιθετο θα ελεγα.Εχει δειξει τα καλυτερα σε αυτο το θεμα.Πιο πολυ προσοχη θελει ο Γερμανος με της παραεισαγωγες(κυριως σε Νοκια)παρα το Πλαισιο.

 

ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΚΑΤΟΡΘΩΣΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ ΜΕΣΩ WI FI.

Τα νευρα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλως σας βρηκα (1ο ποστ)

 

Μια φιλη παραγγειλε απο expansys το htc diamond και μου το εδωσε να της περασω καποια προγραμματα και να της αλλαξω τη γλωσσα των μενου απο αγγλικα σε ελληνικα.

Οσο και να εψαξα ομως δεν βρηκα κατι που να αφορα την αλλαγη της γλωσσας, υπαρχει καποιος τροπος?

Ισως δεν εψαξα αρκετα, ισως ειμαι στραβος:D

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Καλα τους εκανε το Πλαισιο.Οχι θα περιμενε να το παρουν ολοι απο,Κοσμοτε-Γερμανο,και μετα να το διαθεσει αυτο?

 

Μα τι λες τώρα;

Κάθε φορά με όλες τις συσκευές της Htc, το πλαίσιο αγόραζε από ACE Hellas !!!

Και πάντα έφερνε τις συσκευές, με σχετική καθυστέρηση.

Αυτό που κάνει τώρα είναι τρελή απάτη.

Σου πουλάει τη συσκευή με όχι ελληνικό μενού, ίδια δηλαδή με το expansys ή άλλα διαδικτυακά καταστήματα του εξωτερικού, πολύ πιο ακριβά από αυτά.

Στην ίδια τιμή που η Ace, θα πουλάει το ελληνικό. !!!

Εντάξει, αφού αποφάσισε να διαθέσει το μη ελληνικό μενού, its ok to me...

Αλλά όχι και όσο το ελληνικό !!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλως σας βρηκα (1ο ποστ)

 

Μια φιλη παραγγειλε απο expansys το htc diamond και μου το εδωσε να της περασω καποια προγραμματα και να της αλλαξω τη γλωσσα των μενου απο αγγλικα σε ελληνικα.

Οσο και να εψαξα ομως δεν βρηκα κατι που να αφορα την αλλαγη της γλωσσας, υπαρχει καποιος τροπος?

Ισως δεν εψαξα αρκετα, ισως ειμαι στραβος:D

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Δες εδώ φίλε. Το δεύτερο μήνυμα.

 

Μόνο που η γλώσσα δεν αλλάζει στο λειτουργικό αλλά στο Touch flo 3d.

 

Για να αλλάξεις εντελώς τη γλώσσα πρέπει να περιμένεις να έρθει το κινητό στην Ελλάδα επίσημα, και ανεπίσημα μετά να πάρουν κάποιοι τη ρομ από μέσα και να τη διαθέσουν για κατέβασμα.

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ φίλε. Το δεύτερο μήνυμα.

 

Μόνο που η γλώσσα δεν αλλάζει στο λειτουργικό αλλά στο Touch flo 3d.

 

Για να αλλάξεις εντελώς τη γλώσσα πρέπει να περιμένεις να έρθει το κινητό στην Ελλάδα επίσημα, και ανεπίσημα μετά να πάρουν κάποιοι τη ρομ από μέσα και να τη διαθέσουν για κατέβασμα.

 

 

Οκ μολις το αλλαξα και αυτο. Τωρα για την ελληνικη rom...υπομονη:(

Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση !

 

ΥΓ: Σωστοτατη η υπογραφη σου, το IQ τους αγγιζει αυτο του μαρουλιου:D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδια ανακάλυψα το ακόλουθω bug.Εχω γραμμή 2 σε 1 της Cosmote.Οποτε αλλαζω νουμερο ολα ωραια ολα καλα.Αν όμως μετα την αλλαγη γραμμης συνδεσω το Bluetooth(η αν εχω ηδη συνδεδεμενο bluetooth) και κανω μια κληση τοτε το τηλ χανει τη λαλια του.Μουγγενεται στην κυριολεξια.Ουτε ηχους μεσω media player παιζει ουτε να σε παρουν δεν ακους ουτε τπτ.H δοκιμη εγινε και με τις 2 rom 1.37 που υπαρχουν και με τα ιδια αποτελεσματα.Η ολη κατασταση στρωνει μονο με reset.Αν εχει και καποιος αλλος 2 σε 1 ας το δοκιμασει να το επιβεβαιωσει.
Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οκ μολις το αλλαξα και αυτο. Τωρα για την ελληνικη rom...υπομονη:(

 

Έχε στο νου σου ότι χάνεις την εγγύηση περνώντας την ελληνική ROM σε μη ελληνική συσκευή. Όχι ότι αυτό δε διορθώνεται αλλά οφείλω να το πω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πιο πολυ προσοχη θελει ο Γερμανος με της παραεισαγωγες(κυριως σε Νοκια)παρα το Πλαισιο.

 

Στη προκειμένη περίπτωση ο Γερμανός θα προμηθευθεί από ACE Hellas. Αυτό είναι δεδομένο δια στόματος ACE Hellas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...