Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.712 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      925
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Ξερουμε τι γινετε στην winbank?Απο το πρωι 12:00 δεν μπορω να μπω!κατι διαβασα για hakers απο την ρωσια...
Link to comment
Share on other sites

Η revolut έχει κάποια δυνατότητα αμφισβήτησης συναλλαγής; ή εκτός paypal με απευθείας αγορά απο αυτή, είμαστε στο έλεος του πωλητή;
Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε τι γινετε στην winbank?Απο το πρωι 12:00 δεν μπορω να μπω!κατι διαβασα για hakers απο την ρωσια...

 

Ούτε εγώ μπόρεσα να μπω πριν λίγο που δοκίμασα. "Η υπηρεσία προσωρινά δεν είναι διαθέσιμη".

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σύνδεσα προχθές τη Revolut με το Paypal. Η συναλλαγή του 1$ που έκανε το PP για επαλήθευση, φαίνεται ακόμα ως pending στο app της Revolut παρά το ότι τα χρήματα αφαιρέθηκαν. Να υποθέσω ότι όταν εκκαθαριστεί θα φανεί και ο 4ψήφιος κωδικός που πρέπει να εισάγω στο Paypal στη συνέχεια ή θα πρέπει να τον μάθω με άλλον τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη Ελληνική τράπεζα μου τηλεφώνησε το μεσημέρι να μου πει ότι ακύρωσε μια visa διοτι πιθανόν διέρρευσαν τα στοιχεία της

Φαίνεται ότι οι χάκερ επιτέθηκαν

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ μπόρεσα να μπω πριν λίγο που δοκίμασα. "Η υπηρεσία προσωρινά δεν είναι διαθέσιμη".

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σύνδεσα προχθές τη Revolut με το Paypal. Η συναλλαγή του 1$ που έκανε το PP για επαλήθευση, φαίνεται ακόμα ως pending στο app της Revolut παρά το ότι τα χρήματα αφαιρέθηκαν. Να υποθέσω ότι όταν εκκαθαριστεί θα φανεί και ο 4ψήφιος κωδικός που πρέπει να εισάγω στο Paypal στη συνέχεια ή θα πρέπει να τον μάθω με άλλον τρόπο;

Πρεπει να πας στον λογαριασμο στο paypal στο profil και να πατισεις να γινει η επιβεβεωση/χρεωση των 1,5 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη Ελληνική τράπεζα μου τηλεφώνησε το μεσημέρι να μου πει ότι ακύρωσε μια visa διοτι πιθανόν διέρρευσαν τα στοιχεία της

Φαίνεται ότι οι χάκερ επιτέθηκαν

http://news247.gr/eidiseis/koinonia/eglima/epithesh-xaker-se-treis-ellhnikes-trapezes.3795971.html

 

Και τελικα Βασιλη τι γινεται?Σου βγαζουν καινουργια καρτα και τρεχεις παλι ?

Καλα και η Αλφαμπανκ εχει ενα κουλο συστημα να σου δινει καρτες.... σε αλλο καταστημα παει το πιν σε αλλο η καρτα και πρεπει να τρεχεις σαν τον χαζο απο εδω και απο κει...

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η διαδικασια και το κοστος του ebanking της alpha?

Γιατι το'χουν τοσο πολυπλοκο; Δλδ σου δινουν logins αλλά αμα θες να στειλεις λεφτα καπου πρεπει να εχεις μπλιμπλικι;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

http://news247.gr/eidiseis/koinonia/eglima/epithesh-xaker-se-treis-ellhnikes-trapezes.3795971.html

 

Και τελικα Βασιλη τι γινεται?Σου βγαζουν καινουργια καρτα και τρεχεις παλι ?

Καλα και η Αλφαμπανκ εχει ενα κουλο συστημα να σου δινει καρτες.... σε αλλο καταστημα παει το πιν σε αλλο η καρτα και πρεπει να τρεχεις σαν τον χαζο απο εδω και απο κει...

 

προσωπικα αυτες τις μερες ανανεωθηκη η amex bonus της alpha και οι καρτες και τα PIN ενεργοποιησης των καρτων ηρθαν στην ιδια διευθυνση.

Μια φορα τους ειχα ζητησει να παραλαβω pin και καρτα απο καταστημα (δηλωμενη διευθυνση ειχα το πατρικο μου ενω κατοικουσα σε αλλη περιοχη) και μου εκαναν την εξυπηρετηση.

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η διαδικασια και το κοστος του ebanking της alpha?

Γιατι το'χουν τοσο πολυπλοκο; Δλδ σου δινουν logins αλλά αμα θες να στειλεις λεφτα καπου πρεπει να εχεις μπλιμπλικι;

 

Δεν χρειαζεται απαραιτητα το τοκεν κανεις την δουλεια κατεβαζοντας την εφαρμογη. 8 ευρω το κοστος και αφαιρουνται απο τον λογαριασμο σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η διαδικασια και το κοστος του ebanking της alpha?

Γιατι το'χουν τοσο πολυπλοκο; Δλδ σου δινουν logins αλλά αμα θες να στειλεις λεφτα καπου πρεπει να εχεις μπλιμπλικι;

 

Κανεις αιτηση για να σου δωσουν user name και login κωδικο σε ενα καταστημα.Αυτο σου επιτρεπει να δινεις κινησεις στον λογαριασμο σου ,να παρακολουθεις καρτες κτλ.Για εξτρα ασφαλεια σου δινει το μηχανηματακι για εξτρα κωδικους για πληρωμες,μεταφορες κτλ.Αν θυμαμαι καλα το κοστος ειναι 8ε

Link to comment
Share on other sites

Από Origin έχει αγοράσει κανένας; Προσπαθώ από χτες με μια Visa της Eurobank, μία της Alpha και μια χρεωστική της Εθνικής και απορρίπτονται και οι τρεις
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε amex

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Είχα μια πιστωτική στην Citi με όριο 1000ε ως φοιτητής, περίπου 7 χρόνια την έχω, παντα πληρωνα κανονικά την δόση μου ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα και μάλιστα υπήρχαν περιοδοι που ητανε 0 το χρεος. Άλλαξε και πήγα στην Alpha με όριο πάλι 1000ε και τώρα έχω χρέος λιγα περίπου 300ε ..

 

Γίνεται να αυξήσω το πιστωτικό όριο στην Αλφα; το δέχονται πλέον;

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται , θα σου ζητήσουν εκκαθαριστικό της εφορίας
Link to comment
Share on other sites

Κανεις αιτηση για να σου δωσουν user name και login κωδικο σε ενα καταστημα.Αυτο σου επιτρεπει να δινεις κινησεις στον λογαριασμο σου ,να παρακολουθεις καρτες κτλ.Για εξτρα ασφαλεια σου δινει το μηχανηματακι για εξτρα κωδικους για πληρωμες,μεταφορες κτλ.Αν θυμαμαι καλα το κοστος ειναι 8ε

Πριν από κανα μήνα που άνοιξα το ebanking της alpha, με ρώτησαν αν θέλω token ή αποστολή κωδικού με sms, και πλέον κάνω πληρωμές/μεταφορές χωρίς token. Απλά πριν την ολοκλήρωση της συναλλαγής ερχετε sms με κωδικό. Φυσικά τον αριθμό του κινητού μπορώ να τον αλλάξω αν χρειαστεί απο το ίντερνετ

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Πριν από κανα μήνα που άνοιξα το ebanking της alpha, με ρώτησαν αν θέλω token ή αποστολή κωδικού με sms, και πλέον κάνω πληρωμές/μεταφορές χωρίς token. Απλά πριν την ολοκλήρωση της συναλλαγής ερχετε sms με κωδικό. Φυσικά τον αριθμό του κινητού μπορώ να τον αλλάξω αν χρειαστεί απο το ίντερνετ

Ερχεται sms με κωδικο ή βαζεις τον κωδικο απο την εφαρμογη Alpha safe access που εχεις εγκαταστησει στο κινητο σου;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ερχετε sms και αν αργήσεις να το βάλεις σου στέλνουν άλλο. Έχει επιλογή να σου στείλουν sms ένα βήμα πριν την εκτέλεση εντολής

Δηλαδή, δεν χρειάζεται να είναι smartphone. Όσο παλιό κι αν είναι το κινητό, αρκεί να δέχεται sms

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Ερχετε sms και αν αργήσεις να το βάλεις σου στέλνουν άλλο. Έχει επιλογή να σου στείλουν sms ένα βήμα πριν την εκτέλεση εντολής

Δηλαδή, δεν χρειάζεται να είναι smartphone. Όσο παλιό κι αν είναι το κινητό, αρκεί να δέχεται sms

 

Επιμενω. Ισχυει αυτο που λες για την Alpha; Μηπως εχεις μπερδεψει τις Τραπεζες;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Πριν από κανα μήνα που άνοιξα το ebanking της alpha, με ρώτησαν αν θέλω token ή αποστολή κωδικού με sms, και πλέον κάνω πληρωμές/μεταφορές χωρίς token. Απλά πριν την ολοκλήρωση της συναλλαγής ερχετε sms με κωδικό. Φυσικά τον αριθμό του κινητού μπορώ να τον αλλάξω αν χρειαστεί απο το ίντερνετ

 

Εδωσες 8€;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Επιμενω. Ισχυει αυτο που λες για την Alpha; Μηπως εχεις μπερδεψει τις Τραπεζες;

Επιβεβαιώνω και εγώ αυτά που γράφει ο φίλος για το ebanking της alpha bank. Για να προχωρήσουν οι συναλλαγές σου στέλνει sms με κωδικό στο κινητό, δεν χρειάζεται ούτε εφαρμογή ούτε κάποιο μηχανάκι. Η δυνατότητα αποστολής κωδικών μέσω sms έχει περίπου 2 μήνες που ξεκίνησε να υπάρχει στην alpha.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ αυτά που γράφει ο φίλος για το ebanking της alpha bank. Για να προχωρήσουν οι συναλλαγές σου στέλνει sms με κωδικό στο κινητό, δεν χρειάζεται ούτε εφαρμογή ούτε κάποιο μηχανάκι. Η δυνατότητα αποστολής κωδικών μέσω sms έχει περίπου 2 μήνες που ξεκίνησε να υπάρχει στην alpha.

Σηκωνω τα χερια ψηλά ..... Δεν το ηξερα.

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στην Alpha με έβαλαν να πάω σε Wind να πάρω χαρτί ότι είναι δικό μου το καρτοκινητο για να μπορώ να το συνδέσω στον λογαριασμό μου να μπορώ να δέχομαι SMS με τον πρόσθετο κωδικό ασφαλείας. Είχα και το μηχανάκι αλλά με βολεύει με το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

χιλια μπραβο στην alpha που διχνει συνολο δοσεων κα υπολοιπο δοσεων στο e-banking αντιθετα η eurobank κοιμαται και δεν δειχνει τιποτα στις κινησεις της καρτας πρεπει να κοιτας το statement καθε φορα εχω στειλει e-mail αλλα δεν ενδιαφερονται
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Στην εθνική πως διάολο της έδωσαν 9 βραβεία για την ηλεκτρονική της εξυπηρέτηση ενώ δεν έχει ούτε alert για τους λογαριασμούς καταθέσεων?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...