Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.713 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      926
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος coftaras ( 9 Οκτ. 2004 , 18:00)

 

ΑΠΟΡΙΑ : ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΤΙ ΚΕΡΔΟΣ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΕΙΔΟΣ ΤΙΣ ΚΑΡΤΕΣ?

ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΕΝΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ (ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΚΑΤΑΒΑΛΟΜΕΝΟ ΟΡΙΟ 300 ,ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΛΙΓΟΤΕΡΟ)

ΑΡΑ ΑΠΟ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΧΡΗΜΑ ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΓΙΑΤΙ ΦΥΛΑΝΘΡΩΠΙΚΟ ΙΔΡΥΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

 

 

Στην Alpha Bank τουλαχιστον σε χρεωνει το 1% επι του ποσου. (δεν ξερω αν συμβαινει αυτο σε μεγαλα ποσα, εως 100€ παντως τοσο ειναι). Ελπιζω να βοηθησα.

 

Και μια χαρουλα, μην γραφεις με κεφαλαια ειναι κοινως αποδεκτο οτι φωναζεις ετσι ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Draken ( 9 Οκτ. 2004 , 18:59)

 

Στην Alpha Bank τουλαχιστον σε χρεωνει το 1% επι του ποσου. (δεν ξερω αν συμβαινει αυτο σε μεγαλα ποσα, εως 100€ παντως τοσο ειναι). Ελπιζω να βοηθησα.

 

Και μια χαρουλα, μην γραφεις με κεφαλαια ειναι κοινως αποδεκτο οτι φωναζεις ετσι ;)

 

 

Εχω κανει απειρες συναλλαγες με την electron visa της Αλφα μπανκ και ποτε δεν με εχει χρεωσει ουτε Ευρωσεντ. Μηπως κανεις λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg ( 9 Οκτ. 2004 , 19:13)

 

Εχω κανει απειρες συναλλαγες με την electron visa της Αλφα μπανκ και ποτε δεν με εχει χρεωσει ουτε Ευρωσεντ. Μηπως κανεις λαθος?

 

 

Μπορει να ειναι η στρατηγικη να χρεωνει στους books διοτι σε συναλλαγες με την ACN λογου χαρη δεν με χρεωνει ουτε εμενα η ακομα και για αγορες μεσω eshops.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Draken ( 9 Οκτ. 2004 , 20:05)

 

Μπορει να ειναι η στρατηγικη να χρεωνει στους books διοτι σε συναλλαγες με την ACN λογου χαρη δεν με χρεωνει ουτε εμενα η ακομα και για αγορες μεσω eshops.

 

 

Και στοιχημα επαιζα με τη συγκεκριμενη καρτα.Ισως παιζει ρολο ο λογαριασμος που εχεις.Εγω εχω εναν νεανικο 1-2-3.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Draken ( 9 Οκτ. 2004 , 18:59)

 

Στην Alpha Bank τουλαχιστον σε χρεωνει το 1% επι του ποσου. (δεν ξερω αν συμβαινει αυτο σε μεγαλα ποσα, εως 100€ παντως τοσο ειναι). Ελπιζω να βοηθησα.

 

Και μια χαρουλα, μην γραφεις με κεφαλαια ειναι κοινως αποδεκτο οτι φωναζεις ετσι ;)

 

μήπως δεν τα χρεώνει η alpha αυτά αλλά ο booker ;)

Οι τράπεζες βγάζουν τα λεφτά τους από την προμήθεια που παίρνουν από αυτούς!

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έτσι έχω παρατηρήσει και εγώ, κάθε φορά χρεώνουν 2-3% Προφανώς αυτό το 2-3% δεν θα το παίρνουν ολόκληρο το eshop.

 

Έχω ακούσει και κάποια καλά λόγια για την χρεωστική electron Κύπρου Connct card (της τράπεζας Κύπρου βεβαίως). Τι λέτε? Την έχει δοκιμάσει κανείς?

Επίσης αν δεν κάνω λάθος η Πειραιώς έχει συνδρομή :O

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος l3ft3r1s (10 Οκτ. 2004 , 00:25)

 

Επίσης αν δεν κάνω λάθος η Πειραιώς έχει συνδρομή :O

 

 

Αληθεια ισχυει αυτο? Σκεφτομε να παρω electron visa απο την Πειραιως λογο που απο οτι καταλαβα εχει μικρη αρχικη καταθεση.Στην eurobet μπορω να την χρησιμοποιησω? Σορυ που κανω πολλες ερωτησεις αλλα επειδη τελευταια παιζω με λογ/μο φιλο μου (και παραδοξος κερδιζω πολυ συχνα(εχω πολυ τυχη)) θελω σμεσα να ανοιξω δικο μου .

Link to comment
Share on other sites

de mas les kai mas na paroume kai meis kana fragko...xexe...

 

o filos mou sti eurobet epaize..akou ti na kaneis.. i eurobet exei mia forma pou simplirwneis gia apories..kai se pairnoun epi topou tilephono spiti sou kai tous rwtas oti thes!!!

Link to comment
Share on other sites

Λιγη κωλοφαρδια ,λιγη μελετη απο το http://www.betshow.gr και το http://www.risco.tv και παω ταμειο 1 φορα στις 2 με αποδοση 7,5 κερδος καθε φορα
Link to comment
Share on other sites

Για την χρεωστική και μόνο κάρτα της Πειραιώς δεν πληρώνεις καμοιά συνδρομή,δεν είναι πιστωτική! :) 1χρόνο την χρησιμοποιώ για να παίζω στοίχημα,και στις καταθέσεις και στις αναλήψεις σε books,δεν είχα ποτέ κανένα προβλήμα! Οι προμήθειες τους είναι κατι cents 0,12-0,20eyrw το πολύ! :)

 

Προσοχή! Προς αποφυγή παρεξηγήσεων και επειδή οι τράπεζες ειναι πονηρές! :D Οι περισσότερες τράπεζες έχουν χρεωστική/πιστωτική κάρτα..και σε ξεγελάνε!

Για την κάρτα που λέω εγώ είναι η wincard Visa electron shop&cash η οποία είναι μόνο χρεωστική και όχι η visa electron που είναι πιστωτική/χρεωστική! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Quasimodo (10 Οκτ. 2004 , 11:51)

 

Για την χρεωστική και μόνο κάρτα της Πειραιώς δεν πληρώνεις καμοιά συνδρομή,δεν είναι πιστωτική! :) 1χρόνο την χρησιμοποιώ για να παίζω στοίχημα,και στις καταθέσεις και στις αναλήψεις σε books,δεν είχα ποτέ κανένα προβλήμα! Οι προμήθειες τους είναι κατι cents 0,12-0,20eyrw το πολύ! :)

 

Προσοχή! Προς αποφυγή παρεξηγήσεων και επειδή οι τράπεζες ειναι πονηρές! :D Οι περισσότερες τράπεζες έχουν χρεωστική/πιστωτική κάρτα..και σε ξεγελάνε!

Για την κάρτα που λέω εγώ είναι η wincard Visa electron shop&cash η οποία είναι μόνο χρεωστική και όχι η visa electron που είναι πιστωτική/χρεωστική! ;)

 

 

Έχεις δίκιο, αφού την έχεις για να το λες εσύ έτσι θα είναι. Αυτή που έχει στο site είναι μάλλον η electron πιστωτική. Αλλά όσο και αν έψαξα δεν βρηκα (στο site) αυτή που λες εσυ! Κανά link? ;)

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως εχω μια electron της Πειραιως, στην οποια μπαινει η μισθοδοσια μου και ειναι καθαρα χρεωστικη. Νομιζω γραφει wincard η κατι τετοιο πανω.....

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος l3ft3r1s (11 Οκτ. 2004 , 00:40)

 

Έχεις δίκιο, αφού την έχεις για να το λες εσύ έτσι θα είναι. Αυτή που έχει στο site είναι μάλλον η electron πιστωτική. Αλλά όσο και αν έψαξα δεν βρηκα (στο site) αυτή που λες εσυ! Κανά link? ;)

 

 

win card Visa Electron της Τράπεζας Πειραιώς :cool:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά συγγνώμη αν αυτό που θα ρωτήσω έχει αναφερθεί σε προηγούμενα post αλλά μήπως ξέρετε τι παίζει με την university electron visa από την Πειραιώς με πιστωτικό όριο 600 (??????)..?

Είχα ανάγκη να κλείσω κάποια εισιτήρια μέσω νετ πριν 1 μήνα και δεν μου τη δεχόταν...

Τι διαφορά έχει η electron visa από τις άλλες? Και γιατί δεν επιτρέπονται οι συναλλαγές μέσω αυτής της κάρτας?

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mariel19 (11 Οκτ. 2004 , 16:33)

 

παιδιά συγγνώμη αν αυτό που θα ρωτήσω έχει αναφερθεί σε προηγούμενα post αλλά μήπως ξέρετε τι παίζει με την university electron visa από την Πειραιώς με πιστωτικό όριο 600 (??????)..?

Είχα ανάγκη να κλείσω κάποια εισιτήρια μέσω νετ πριν 1 μήνα και δεν μου τη δεχόταν...

 

 

Περίεργο,αυτή την κάρτα την έχω μόνο για αγορές μέσω net :confused:

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

έχεις καταθέσεις μέσα σε αυτή την κάρτα ή απλά την ξεπληρώνεις όταν έρχεται ο λογαριασμός κάθε μήνα?

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mariel19 (11 Οκτ. 2004 , 16:59)

 

έχεις καταθέσεις μέσα σε αυτή την κάρτα ή απλά την ξεπληρώνεις όταν έρχεται ο λογαριασμός κάθε μήνα?

 

 

Tην πληρώνω όποτε χρειάζεται για να παίρνω dvd από το intenet :p

 

Πάντως μου έχει τύχει να έχει χρήματα μέσα,600ευρώ,και να μην παίρνει έγκριση από κατάστημα :mad:

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου έχει τύχει γι 'αυτό και μου φαίνεται περίεργο...

Μάλλον έχει να κάνει με την εκάστοτε εταιρία και συγκεκριμένα με ποιες πιστωτικές συνεργάζεται...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mariel19 (11 Οκτ. 2004 , 16:33)

 

παιδιά συγγνώμη αν αυτό που θα ρωτήσω έχει αναφερθεί σε προηγούμενα post αλλά μήπως ξέρετε τι παίζει με την university electron visa από την Πειραιώς με πιστωτικό όριο 600 (??????)..?

Είχα ανάγκη να κλείσω κάποια εισιτήρια μέσω νετ πριν 1 μήνα και δεν μου τη δεχόταν...

Τι διαφορά έχει η electron visa από τις άλλες? Και γιατί δεν επιτρέπονται οι συναλλαγές μέσω αυτής της κάρτας?

 

 

mipws itan stin easy jet?? nomizw ekei na tin baleis ws credit card tin dexetai alla sou xrewnei ena epipleon poso. (2 i 3 eurw)

Link to comment
Share on other sites

και easy jet και virgin και κατι αγορες που ηθελα να κάνω!!τπτ...

τέσπα..τώρα και ταξίδι πήγα και γύρισα οπότε.... την επόμενη φορά που θα τη χρειαστώ..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος harryal (11 Οκτ. 2004 , 18:55)

 

mipws itan stin easy jet?? nomizw ekei na tin baleis ws credit card tin dexetai alla sou xrewnei ena epipleon poso. (2 i 3 eurw)

 

 

Ετσι ακριβως ειναι!Και εγω τη πρωτη φορα λεω τι παιζει...και μετα την εβαλα σαν credit card και ολα δουλεψαν :)

Link to comment
Share on other sites

γμτ!!

και το κορυφαίο είναι... ότι έδωσα τα λεφτά σε άλλον για να μου βγάλει και τα εισιτήρια της easy jet και έμεινα με το ΠΟΥΛΙ (αν και δεν έχω...) στο χέρι... αφού μας κορόιδεψε (ήταν και άλλα 5 παιδιά μαζί με μένα..) και μας έφαγε τα λεφτά της easy jet (επιστροφής...)

Αχ...δεν μου το λέγατε 3 βδομάδες πιο πριν βρε παιδιά...? Τζάμπα έφαγα την ταλαιπωρία..

 

Αλλά καλύτερα ίσως τώρα που το σκέφτομαι...

το πάθημα έγινε μάθημα!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Όποια κάρτα και να χρησιμοποιήσεις δεν υπάρχει πρόβλημα. Αγορές στο Internet (περι αυτού πρόκειται το Online στοίχημα) γίνονται χρόνια τώρα με πιστωτικές και χρεωστικές με ελάχιστα προβλήματα.

Το θέμα είναι προσωπικό του καθενός, δηλαδή με την πιστωτική μπορεί να παρασυρθείς πάνω από τα λεφτά που έχεις ενώ με την χρεωστική όχι... :o

 

Κ.

 

ps: όλα σχεδόν τα betting sites παίρνουν και τους δύο τύπους καρτών... Ακόμα κι αν δεν έχει επιλογή για electron, βάλε την σαν πιστωτική...

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Reginald (17 Σεπ. 2003 , 18:50)

 

Ενδιαφέρομαι για On line στοίχημα,ποιά κάρτα είναι καλύτερο να χρησιμοποιήσω;Sorry αν είναι χαζή ερώτηση αλλα είμαι άσχετος με το θέμα.

 

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να κανω εγγραφη στο betandwin και εχω καρτα VISA Electron της Πειραιως (εκενα την αιτηση χθες και περιμενω να την παρω στα χερια μου) και μου ζητησε 2% προμηθεια στην αρχικη καταθεση.

α)Εγω περναω την καρτα VISA Electron της Πειραιως ως πιστωτικη VISA?

β)Οταν μου βαζει τα λεφτα στον λογιαριασμο θα μου κραταει προμηθεια?

γ)Η αρχικη προμηθεια θα συνεχηζετε και για ολες τις αλλες συναλλαγες ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...