Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

φιλε lewton οντως χρεωνουν τις αναληψεις!θελω να ρωτησω κατι αλλο,εχει κανεις κανεισ αιτηση στην cofidis?θελω να κανω και ειμαι 22 ετων με εισοδημα στο εκκαθαριστικο 10.800 ευρω!θα εγγριθει?τι λετε?ευχαριστω εκ των πρωταιρων!
Link to comment
Share on other sites

φιλε lewton οντως χρεωνουν τις αναληψεις!θελω να ρωτησω κατι αλλο,εχει κανεις κανεισ αιτηση στην cofidis?θελω να κανω και ειμαι 22 ετων με εισοδημα στο εκκαθαριστικο 10.800 ευρω!θα εγγριθει?τι λετε?ευχαριστω εκ των πρωταιρων!

 

 

Νομίζω ότι είναι μεγάλοι αλήτες...Από ότι έχω δει τουλάχιστον. Πρόσεχε...

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη?συμφερει λες καλυτερα μια πιστωτικη με το ιδιο επιτοκιο?ξερεις περιπου τι οριο δινουν στην πιστωτικη για ενα εισοδημα σαν το δικο μου?
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη?συμφερει λες καλυτερα μια πιστωτικη με το ιδιο επιτοκιο?ξερεις περιπου τι οριο δινουν στην πιστωτικη για ενα εισοδημα σαν το δικο μου?

 

 

Tι ακριβως θέλεις να κάνεις? Αν είναι για πιστωτική κάρτα, νομίζω το ταχυδρομικό ταμιευτήριο έχει πολύ καλά επιτόκια!

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να ισχύει αυτό που μου είπαν στο 801802803804 της Πειραιώς, ότι δηλαδή χρεώνονται 55 λεπτά οι αναλήψεις μετρητών από τα δικά τους ΑΤΜ; :!:

 

 

φιλε lewton οντως χρεωνουν τις αναληψεις!

 

Σύμφωνα με το site τους δεν ισχύει κάτι τέτοιο:

 

Δωρεάν 24ωρη εξυπηρέτηση στις Αυτόματες Ταμιακές Μηχανές (ΑΤΜ) της Τράπεζας Πειραιώς στην Ελλάδα, για απεριόριστο αριθμό συναλλαγών με τη χρήση της wincard Visa Electron.

 

lewton κάνε μια εκτύπωση/screenshot την αντίστοιχη σελίδα του site τους με ημερομηνία και αν δεις ότι τελικά σε χρεώσουν κατευθείαν καταγγελία

 

http://www.piraeusbank.gr/ecPage.asp?id=243180&lang=1&nt=18&from=links&tid=234407&fromsearch=234407&sid=

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το site τους δεν ισχύει κάτι τέτοιο:

 

 

 

lewton κάνε μια εκτύπωση/screenshot την αντίστοιχη σελίδα του site τους με ημερομηνία και αν δεις ότι τελικά σε χρεώσουν κατευθείαν καταγγελία

 

http://www.piraeusbank.gr/ecPage.asp?id=243180&lang=1&nt=18&from=links&tid=234407&fromsearch=234407&sid=

To έχω δει το site, προφανώς αυτή που μίλησα δεν κατάλαβε τι ρώτησα επειδή στο τηλεφώνημα της μίλησα και για πιστωτική και για χρεωστική (αλλά της τόνισα ότι η ερώτηση αφορούσε χρεωστική κάρτα).

Μεγάλα μυαλά εκεί στην Πειραιώς...

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εάν ισχύει είναι απαράδεκτο!

 

Γιατί από την μια σου λένε να αποσυμφορήσεις τα ταμεία και να χρησιμοποιείς τα ΑΤΜ και από την άλλη σε χρεώνουν.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εάν ισχύει είναι απαράδεκτο!

 

Γιατί από την μια σου λένε να αποσυμφορήσεις τα ταμεία και να χρησιμοποιείς τα ΑΤΜ και από την άλλη σε χρεώνουν.

 

Θέλω να πιστεύω ότι πρόκειται απλώς για ηλιθιότητα της υπαλλήλου στο call center.

Link to comment
Share on other sites

προφανώς δεν κατάλαβε ο υπάλληλος. έπρεπε να επιμείνεις... χρησιμοποιώ 1 χρόνο τώρα την χρεωστική της Πειραιώς για αγορές και αναλήψεις και δεν έχω παρατηρήσει καμιά τέτοια χρέωση. :)
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω ότι ΔΕΝ χρεώνει για αναλήψεις μέσω ΑΤΜ. :)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

List of Banks Not Using SSL Forms

 

http://www.securewebbank.com/loginssluse.html

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για τη Διαχείριση Πολυκατοικίας

Link to comment
Share on other sites

καλημερα , δυστυχως ειμαι στη δυσαρεστη θεση (οχι λογω πιστωτικων καρτων,χρεων κτλ αλλα λογω ενος δυσαρεστου γεγονοτος) να χρειαζομαι χρηματα και θελω να παρω ενα προσωπικο δανειο υψους 2.500 ευρω.λοιπον κοιταξα τα δικαιολογητικα που χρειαζονται και ειναι τα εξης:

 

α)ταυτοτητα

 

β)τελευταιο εκκαθαριστικο

 

γ)για μισθωτους τελευταια αποδειξη μισθοδοσιας ή 3 τελευταια εκκαθαριστικα για τους μη μισθωτους (διορθωστε με αν κανω καπου λαθος)

 

το εκκαθαριστικο μου του 2004 ειναι 6.400 ευρω

το εκκαθαριστικο μου του 2005 ειναι 7.500 ευρω

το εκκαθαριστικο μου του 2006 θα ειναι 10.900 ευρω (ας μην εχει βγει το εκκαθ. κανει και επικυρωμενη η δηλωση)

η ηλικια μου ειναι 22 ετων.

 

 

με ολα αυτα τα παραπανω στοιχεια μπορει καποιος ο οποιος εχει γνωση στο αντικειμενο να μου πει αν μπορω να το παρω?δηλαδη αν πληρω τις προυποθεσεις?ευαχριστω για την προσοχη σας.

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν ειμαι τραπεζικος....

 

το δάνειο μπορείς να το πάρεις ,καθότι ούτε το ποσό του δανείου είναι μεγάλο , αλλά και το εισόδημα σου το δικαιολογεί !ούτε πρόβλημα ηλικίας έχεις!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Αλέξανδρε λόγω του νεαρού της ηλικίας σου, πιθανότατα δεν θα εγκριθεί το δανειό σου. Μπορείς να βάλεις εναν μεγαλύτερο για εγγυητή (27+) και θα χεις άμεση έγκριση. Μπορείς να κάνεις την αιτηση και τηλεφωνικά στις περισότερες τράπεζες (π.χ Κύπρου, Πειραιώς, Alpha και άλλες) και έχεις απάντηση την ίδια μέρα.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα , δυστυχως ειμαι στη δυσαρεστη θεση (οχι λογω πιστωτικων καρτων,χρεων κτλ αλλα λογω ενος δυσαρεστου γεγονοτος) να χρειαζομαι χρηματα και θελω να παρω ενα προσωπικο δανειο υψους 2.500 ευρω.λοιπον κοιταξα τα δικαιολογητικα που χρειαζονται και ειναι τα εξης:

 

α)ταυτοτητα

 

β)τελευταιο εκκαθαριστικο

 

γ)για μισθωτους τελευταια αποδειξη μισθοδοσιας ή 3 τελευταια εκκαθαριστικα για τους μη μισθωτους (διορθωστε με αν κανω καπου λαθος)

 

το εκκαθαριστικο μου του 2004 ειναι 6.400 ευρω

το εκκαθαριστικο μου του 2005 ειναι 7.500 ευρω

το εκκαθαριστικο μου του 2006 θα ειναι 10.900 ευρω (ας μην εχει βγει το εκκαθ. κανει και επικυρωμενη η δηλωση)

η ηλικια μου ειναι 22 ετων.

 

 

με ολα αυτα τα παραπανω στοιχεια μπορει καποιος ο οποιος εχει γνωση στο αντικειμενο να μου πει αν μπορω να το παρω?δηλαδη αν πληρω τις προυποθεσεις?ευαχριστω για την προσοχη σας.

 

 

Αλεξανδρε υπαρχει μια πιθανοτητα να το παρεις...

Μπορεις να ρωτησεις βεβαια απο Τριτη τις τραπεζες μονος σου για να δεις και ποιο σε συμφερει περισσοτερο...

Αλλα ακομα και στην περιπτωση που δεν το παρεις μπορεις να βγαλεις μια καρτα με χαμηλο επιτοκιο, να κανεις αναληψη μετρητων και να ξεπληρωνεις αυτη ;)

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ αν βαλεις τη δηλωση του 2006 με τα 10κ+ δε θα εχει προβλημα να παρεις τα 2500!!! Για μισθωτους θελει 1 εκκαθαριστικο και βεβαιωση εργοδοτη (+αποδειξη μισθοδοσιας αν δεν αναφερεται ποσο παιρνεις στη βεβαιωση!!!) για την Εθνικη.....Κανε ενα τηλ στο 801 801 802 802 να δεις αν σου το εγκρινουν, αλλα δε βρισκω λογο να μη το κανουν!!!;)
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Opoios theli na vri TA PANTA gia tis kartes - dania mpori na kitaxi edo.... http://www.credit.gr
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς να επιβεβαιώσω μετά από καιρό ότι δεν κρατάει προμήθεια η Πειραιώς για αναλήψεις από τα ΑΤΜ της...

 

Κάτι άλλο μου έκανε εντύπωση στο site της. Δείτε εδώ.

Λέει:

Δυνατότητα ανάληψης μετρητών από τα ΑΤΜ όλων των τραπεζών στην Ελλάδα:

* από τα ΑΤΜ της Τράπεζας Πειραιώς, μπορούν να γίνουν αναλήψεις και καταθέσεις από και σε όλους τους συνδεδεμένους λογαριασμούς,

* από τα ΑΤΜ της Alpha Bank, μπορούν να γίνουν αναλήψεις και καταθέσεις από και σε όλους τους συνδεδεμένους λογαριασμούς,

* από τα ΑΤΜ άλλων τραπεζών στην Ελλάδα (ΔΙΑΣ), μπορούν να γίνουν αναλήψεις από έναν λογαριασμό ταμιευτηρίου και έναν τρεχούμενο.

 

Το γεγονός ότι αναφέρει την Άλφα ξεχωριστά, μήπως μπορεί να σημαίνει και ότι οι αναλήψεις από τα ΑΤΜ της Άλφα είναι δωρεάν;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός ότι αναφέρει την Άλφα ξεχωριστά, μήπως μπορεί να σημαίνει και ότι οι αναλήψεις από τα ΑΤΜ της Άλφα είναι δωρεάν;

 

Κάποια στιγμή παλιότερα που το είχα δοκιμάσει, έχω την εντύπωση πως ήταν....

Στα πόσα τελικιάζει η γραμμή σας?:X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...