Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Το έχεις δοκιμάσει; Με τον ίδιο αριθμό μεταφέρω μέσω iris από Εθνική σε alpha Bank

 

 

 

3-4 φορές από Εθνική σε Alpha Bank κιόλας χωρίς αποτέλεσμα.

 

Επίσης έστω ότι έχεις ενεργοποιήσει Iris, PaF η όπως το λέει κάθε τράπεζα σε όλες τις τράπεζες. Τις 4. Πως επιλέγεις σε ποια από τις υπόλοιπες 3 θες να στείλεις ;

 

Έχω την εντύπωση ότι μόνο η τελευταία ενεργοποίηση μετράει.

 

 

Edit : άκυρο τώρα είδα ότι στο Iris βάζεις και iban. Νομίζω το είχα δοκιμάσει μόνο από το app παλιότερα και ήταν διαφορετικά. d3852c685ddcaef2c04817196e37619a.jpg

Edited by dis
Link to comment
Share on other sites

3-4 φορές από Εθνική σε Alpha Bank κιόλας χωρίς αποτέλεσμα.

 

Επίσης έστω ότι έχεις ενεργοποιήσει Iris, PaF η όπως το λέει κάθε τράπεζα σε όλες τις τράπεζες. Τις 4. Πως επιλέγεις σε ποια από τις υπόλοιπες 3 θες να στείλεις ;

 

Έχω την εντύπωση ότι μόνο η τελευταία ενεργοποίηση μετράει.

 

 

Edit : άκυρο τώρα είδα ότι στο Iris βάζεις και iban. Νομίζω το είχα δοκιμάσει μόνο από το app παλιότερα και ήταν διαφορετικά. d3852c685ddcaef2c04817196e37619a.jpg

 

Επειδή είναι λίγο πονοκέφαλος, εγώ το έλυσα φτιάχνοντας IRIS με το κινητό της γυναίκας μου (σε λογαριασμό της alpha που είναι κοινός μας). Οπότε αν έχεις δεύτερο όνομα κάποιον άλλον, μπορείς να το κάνεις σίγουρα με το κινητό του (αν δεν εινα δηλωμένο αλλού).

 

Κατα καιρούς κάποιο γράφουν εδώ και άλλες μεθόδους, αλλά δε μου χρειάστηκε να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι λίγο πονοκέφαλος, εγώ το έλυσα φτιάχνοντας IRIS με το κινητό της γυναίκας μου (σε λογαριασμό της alpha που είναι κοινός μας). Οπότε αν έχεις δεύτερο όνομα κάποιον άλλον, μπορείς να το κάνεις σίγουρα με το κινητό του (αν δεν εινα δηλωμένο αλλού).

 

Κατα καιρούς κάποιο γράφουν εδώ και άλλες μεθόδους, αλλά δε μου χρειάστηκε να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό.

 

 

 

Θα δοκιμάσω αύριο τις ώρες που λειτουργεί το Iris.

 

Αν δε δουλέψει θα δω.

 

Και το δεύτερο κινητό μου είχα δοκιμάσει να δηλώσω εκ των υστέρων σε μια από τις τράπεζες αλλά δεν μου το έπαιρνε από το ebanking.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

3-4 φορές από Εθνική σε Alpha Bank κιόλας χωρίς αποτέλεσμα.

 

Επίσης έστω ότι έχεις ενεργοποιήσει Iris, PaF η όπως το λέει κάθε τράπεζα σε όλες τις τράπεζες. Τις 4. Πως επιλέγεις σε ποια από τις υπόλοιπες 3 θες να στείλεις ;

 

Έχω την εντύπωση ότι μόνο η τελευταία ενεργοποίηση μετράει.

 

 

Edit : άκυρο τώρα είδα ότι στο Iris βάζεις και iban. Νομίζω το είχα δοκιμάσει μόνο από το app παλιότερα και ήταν διαφορετικά. d3852c685ddcaef2c04817196e37619a.jpg

 

Η αλήθεια είναι ότι με παιδεψε και εμένα μέχρι να δουλέψει, θυμάμαι ότι στην alpha bank είχα επιλέξει μόνο για πίστωση λογαριασμού και μετά από μερικές προσπάθειες δούλεψε

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι με παιδεψε και εμένα μέχρι να δουλέψει, θυμάμαι ότι στην alpha bank είχα επιλέξει μόνο για πίστωση λογαριασμού και μετά από μερικές προσπάθειες δούλεψε

 

 

 

Μόλις είχε ενεργοποιηθεί η υπηρεσία (2 χρόνια πριν ??) θυμάμαι να έχω καταφέρει να στείλω δοκιμαστικά λεφτά σε λογαριασμούς μου.

 

Αργότερα όταν πραγματικά χρειάστηκε έφαγα 3-4 φορές άκυρο και το παράτησα.

 

Θα δοκιμάσω πάλι αύριο γιατί έχει καταντήσει αστείο να μου κρατάνε 5€ για ηλεκτρονική συναλλαγή μεταξύ λογαριασμών μου.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ επειδή δεν ήθελα να δίνω αυτά τα χρήματα σε προμήθειες έκανα τη μεταφορά μέσω atm αλλά τις τελευταίες φορές που χρειάστηκε με iris δεν είχα κανένα θέμα
Link to comment
Share on other sites

Μην τα μπερδεύετε άλλο το Iris με iban και άλλο το iris μεσω τηλεφώνου.

Μεσω iban ειναι το iris online payment όπου χρεώνεται +1.5 ευρώ επιπλεον του κόστου εμβάσματος και εκτελειτε μόνο εργάσιμες μέρες και ωρες 8-4 Αμεσα

Το iris 24/7 μεσω τηλεφώνου ειναι ανέξοδο ( Εκτος απο την αγαπημένη πειραίως προς το παρόν) και εκτελετείτε άμεσα όλη την μέρα και ώρα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην τα μπερδεύετε άλλο το Iris με iban και άλλο το iris μεσω τηλεφώνου.

Μεσω iban ειναι το iris online payment όπου χρεώνεται +1.5 ευρώ επιπλεον του κόστου εμβάσματος και εκτελειτε μόνο εργάσιμες μέρες και ωρες 8-4 Αμεσα

Το iris 24/7 μεσω τηλεφώνου ειναι ανέξοδο ( Εκτος απο την αγαπημένη πειραίως προς το παρόν) και εκτελετείτε άμεσα όλη την μέρα και ώρα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Αχα...

 

Και γίνεται μόνο μέσω των app ;

 

Ξανάedit....

 

Μόλις έστειλα από το app της Alpha στην Eurobank. Ευτυχώς εκεί που ήθελα. Γιατί για κανένα 5λεπτο μέχρι να ενημερωθεί δεν ήξερα σε ποια τράπεζα θα μου τα στείλει.

 

Μακράν καλύτερο το app της Alpha ΚΑΙ γι αυτή την υπηρεσία και συνολικά. Μόνο σ αυτή όπως είπε κι ένας φίλος πριν μπορείς να επιλέξεις και λογαριασμό πίστωσης, όπου μου ανέφερε ότι έχει επιλέγει λογαριασμός άλλης τράπεζας.

 

Το θέμα παραμένει πως μπορώ να στείλω από την Alpha στους λογαριασμούς μου στην Πειραιώς και Εθνική. Ίσως μόνο με αλλαγή κινητού στις τελευταίες, αλλά προς το παρόν δεν με απασχολεί.

Edited by dis
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιει κανεις αποστολες με iris προς alpha;

εκανα για ενα διαστημα προς εθνικη (απο eurobank), ολα καλα,

απο χθες δοκιμασα προς alpha και μου σπαει τα νευρα,

καταρχην 500 μπορει να δεχτει;

γιατι δεν το επαιρνε και το εκανα 300+200 και το δεχτηκε,

τελοσπαντων εκανα 300+200 πριν τις 00:00 κανω κι αλλη μια μετα (αφου αλλαξα στις ρυθμισεις της alpha να δεχεται και στις 3 επιλογες),

την δεχτηκε εξαρχης και ενω δεν ερχοταν μηνυμα οτι ολοκληρωθηκε, σημερα το πρωι μου ηρθε οτι απορριφθηκε :wacko:

και το καλυτερο απ ολα ειναι οτι δεν σ αφηνει να ξανακανεις γιατι λεει συμπληρωσες το ημερησιο οριο και

σε παρενθεση -1000!

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιει κανεις αποστολες με iris προς alpha;

εκανα για ενα διαστημα προς εθνικη (απο eurobank), ολα καλα,

απο χθες δοκιμασα προς alpha και μου σπαει τα νευρα,

καταρχην 500 μπορει να δεχτει;

γιατι δεν το επαιρνε και το εκανα 300+200 και το δεχτηκε,

τελοσπαντων εκανα 300+200 πριν τις 00:00 κανω κι αλλη μια μετα (αφου αλλαξα στις ρυθμισεις της alpha να δεχεται και στις 3 επιλογες),

την δεχτηκε εξαρχης και ενω δεν ερχοταν μηνυμα οτι ολοκληρωθηκε, σημερα το πρωι μου ηρθε οτι απορριφθηκε :wacko:

και το καλυτερο απ ολα ειναι οτι δεν σ αφηνει να ξανακανεις γιατι λεει συμπληρωσες το ημερησιο οριο και

σε παρενθεση -1000!

 

κάνω από την εφαρμογή της eurobank προς την alphabank συνέχεια χωρίς πρόβλημα. Εννοείται πως δέχεται 500.

 

αφου αλλαξα στις ρυθμισεις της alpha να δεχεται και στις 3 επιλογες)

 

τι εννοείς;

Edited by thodoris85
Link to comment
Share on other sites

πήρα και τις δύο, η αλφα δεν ξέρει τίποτα, η eurobank λέει να πάρω το πρωί, αδυναμία ανάκτησης στοιχείων συναλλαγής γράφει για την ώρα, θα δοκιμάσω μάλλον μετά τις 12
Link to comment
Share on other sites

Πάμε άλλη μία για τις πληρωμές με χρήση του αριθμό κινητού (αντί IBAN) του αποδέκτη που είναι εγγεγραμμένος στην υπηρεσία μέσω των app: Ο αριθμός κινητού παραμένει συνδεδεμένος με την τράπεζα που το ενεργοποίησες τελευταία φορά, αν στείλεις π.χ. από Πειραιώς, αποστολέας είναι ο αριθμός σου στην Πειραιώς, οπότε δεν μπορείς να στείλεις σε άλλη τράπεζα, η υπηρεσία έχει απενεργοποιηθεί για τις άλλες τράπεζες για τον αριθμό αυτό. Μόνο αν έχεις άλλο τηλεφωνικό αριθμό δηλωμένο σε άλλη τράπεζα θα μπορέσεις να στείλεις σε λογαριασμό σου στην άλλη τράπεζα. Η υπηρεσία έχει στόχο να διευκολύνει μικροσυναλλαγές με ημερήσιο όριο 500€. Το όριο αφορά την υπηρεσία iris, δεν είναι αθροιστικό, δεν μπορείς να ενεργοποιείς την υπηρεσία στις πέντε τράπεζες που συμμετέχουν για να στείλεις 500x5=2.500 τη μέρα, 500 μπορείς να στείλεις συνολικά, ανεξαρτήτως τράπεζας.

 

Alpha: Μπορείτε να εκτελείτε συνολικά έως 15 συναλλαγές ημερησίως (αποστολή ή λήψη ποσού), με μέγιστο ημερήσιο όριο τα Ευρώ 500.

NBG: Ημερήσιο όριο μεταφοράς προς φίλο: 500€

Πειραιώς: Μπορείτε να στείλετε έως 500€ την ημέρα, ανεξαρτήτως αριθμού συναλλαγών. Μπορείτε να λάβετε χρήματα ανεξαρτήτως ποσού και αριθμού συναλλαγών.

Για Eurobank και Αττικής δεν ξέρω τους ειδικότερους περιορισμούς.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια έγκριση 58 ευρώ που δε θυμάμαι σε ποιο κατάστημα έγινε σε μια πιστωτική μου της άλφα εδώ και κάνα χρόνο.

ΤΙ γίνεται?

Τα 58 ευρώ έχουν αφαιρεθεί και από το πιστωτικό 1000 που έχω κάθε μήνα.

Μπορώ να τη καταργήσω?

Θα μου ζητήσουν 58 ευρώ για κάτι που είναι εγκεκριμένο κοντά 1 χρόνο τώρα?

Edited by takpanos
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια έγκριση 58 ευρώ σε μια πιστωτική μου της άλφα εδώ και κάνα χρόνο.

ΤΙ γίνεται?

Τα 58 ευρώ έχουν αφαιρεθεί και από το πιστωτικό 1000 που έχω κάθε μήνα.

Μπορώ να τη καταργήσω?

Θα μου ζητήσουν 58 ευρώ για κάτι που είναι εγκεκριμένο κοντά 1 χρόνο τώρα?

Να κάνω μια βασική ερώτηση: μήπως τα €58 είναι το συνολικό ποσό δόσεων (ή μέρος του συνολικού ποσού δόσεων) που έχεις κάθε μήνα;

 

Προσωπικά έχω δεσμευμένο ποσό στην Alpha σε καταθετικό λογαριασμό (απευθείας, όχι από χρεωστική κάρτα) €10 από τον Μάρτιο 2006! Ναι φίλε, 14 χρόνια!

 

Είχα κάνει ανανέωση χρόνου ομιλίας σε Vodafone καρτοκινητό (à la carte το ονόμαζε τότε) με απευθείας χρέωση του καταθετικού μου λογαριασμού!

Θυμάμαι πως ήταν πολύ πρωτοποριακή υπηρεσία (για εκείνη την εποχή) και είχα πετύχει ένα bug στην ανανέωση που είχε προηγηθεί της επίμαχης, δηλαδή μάλλον τον Φεβρουάριο του 2006. Τότε είχε χρεωθεί ο καταθετικός μου και δεν είχαν μπει τα λεφτά στο καρτοκινητό! Πρέπει να ήταν Παρασκευή απόγευμα και έκανα επίδειξη της υπηρεσίας σε έναν φίλο μου (μάλλον ήταν γκαντέμης διότι δεν μου είχε ξαναεμφανίσει πρόβλημα). Είχα καλέσει την εξυπηρέτηση πελατών της Vodafone που απλά κατέγραψε το αίτημα τότε (Παρασκευή απόγευμα) και νομίζω αναγκάστηκα να βάλω κάρτα από περίπτερο. Η Vodafone επικοινώνησε την Δευτέρα το απόγευμα αν θυμάμαι καλά και μου πίστωσαν εκτός από τα €10 και επιπλέον €10 για την ταλαιπωρία!

Την επόμενη φορά, στις 17 Μαρτίου 2006 (σύμφωνα με την Alpha Bank η ημερομηνία) έγινε η δέσμευση, μπήκαν τα λεφτά στο καρτοκινητό, αλλά η χρέωση δεν ολοκληρώθηκε ποτέ! Υπέθεσα πως κάτι έκαναν λάθος προσπαθώντας να διορθώσουν το προηγούμενο bug, αλλά δεν ασχολήθηκα καθώς δεν με επηρεάζε αρνητικά.

Όταν με κάλεσαν (πριν από καμία δεκαετία) από την Alpha να κλείσω τον λογαριασμό 1|2|3 επισκέφτηκα κατάστημα, αλλά δεν μπορούσαν λόγω της δέσμευσης να κλείσουν τον λογαριασμό! Έκαναν αίτημα στο I.T. και θα με καλέσουν όταν είναι έτοιμοι να ξαναπάω στο κατάστημα! Εδώ και καμια δεκαετία περιμένω τηλεφώνημα! :)

Το κακό είναι πως έχουν μπλέξει κάτι στην Alpha Bank και τόσο τα καταστήματα από το δικό τους σύστημα, όσο και εγώ από το e-banking στις προβλέψεις φαίνεται πως το ποσό είναι δεσμευμένο για τον ΟΠΑΠ και όχι για την Vodafone!

Εγώ σκέφτομαι να το γράψω στην διαθήκη μου πως "αφήνω στην Vodafone το ποσό των €10 που παραμένει δεσμευμένο στον λογαριασμό από το 2006" :lol:

Είμαι βέβαιος πως όταν έρθει η ώρα μου, ακόμα έτσι θα είναι!

 

Στο δικό σου θέμα, για τις κάρτες νομίζω πως οι δεσμεύσεις πρέπει να γίνονται χρεώσεις ή να διαγράφονται μέσα σε σύντομο χρονικό διάστημα (1-2 εβδομάδες το μέγιστο). Δε νομίζω ο πάροχος της κάρτας (Visa/Mastercard) να μην έχει συμφωνημένη την συγκεκριμένη συναλλαγή με την τράπεζα μετά από τόσο καιρό! Αν δεν φαίνεται μέσα από το e-banking, εγώ θα ρωτούσα στην εξυπηρέτηση πελατών να μάθω από πότε και από ποια επιχείριση προέρχεται η δέσμευση. Μετά θα έλεγχα μήπως τυχόν έχει συμπεριληφθεί η συναλλαγή σε μηνιαίο λογαριασμό, αλλά τυχόν "ξεχάστηκε" να σβηστεί η δέσμευση. Προσωπικά θα ήθελα να μάθω αν καταφέρεις να βγάλεις άκρη! Εύχομαι να μην καταλήξεις σαν εμένα να κουβαλάς ένα δεσμευμένο ποσό για χρόνια!

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια βασική ερώτηση: μήπως τα €58 είναι το συνολικό ποσό δόσεων (ή μέρος του συνολικού ποσού δόσεων) που έχεις κάθε μήνα;

 

 

 

Προσωπικά έχω δεσμευμένο ποσό στην Alpha σε καταθετικό λογαριασμό (απευθείας, όχι από χρεωστική κάρτα) €10 από τον Μάρτιο 2006! Ναι φίλε, 14 χρόνια!

 

 

 

Είχα κάνει ανανέωση χρόνου ομιλίας σε Vodafone καρτοκινητό (à la carte το ονόμαζε τότε) με απευθείας χρέωση του καταθετικού μου λογαριασμού!

 

Θυμάμαι πως ήταν πολύ πρωτοποριακή υπηρεσία (για εκείνη την εποχή) και είχα πετύχει ένα bug στην ανανέωση που είχε προηγηθεί της επίμαχης, δηλαδή μάλλον τον Φεβρουάριο του 2006. Τότε είχε χρεωθεί ο καταθετικός μου και δεν είχαν μπει τα λεφτά στο καρτοκινητό! Πρέπει να ήταν Παρασκευή απόγευμα και έκανα επίδειξη της υπηρεσίας σε έναν φίλο μου (μάλλον ήταν γκαντέμης διότι δεν μου είχε ξαναεμφανίσει πρόβλημα). Είχα καλέσει την εξυπηρέτηση πελατών της Vodafone που απλά κατέγραψε το αίτημα τότε (Παρασκευή απόγευμα) και νομίζω αναγκάστηκα να βάλω κάρτα από περίπτερο. Η Vodafone επικοινώνησε την Δευτέρα το απόγευμα αν θυμάμαι καλά και μου πίστωσαν εκτός από τα €10 και επιπλέον €10 για την ταλαιπωρία!

 

Την επόμενη φορά, στις 17 Μαρτίου 2006 (σύμφωνα με την Alpha Bank η ημερομηνία) έγινε η δέσμευση, μπήκαν τα λεφτά στο καρτοκινητό, αλλά η χρέωση δεν ολοκληρώθηκε ποτέ! Υπέθεσα πως κάτι έκαναν λάθος προσπαθώντας να διορθώσουν το προηγούμενο bug, αλλά δεν ασχολήθηκα καθώς δεν με επηρεάζε αρνητικά.

 

Όταν με κάλεσαν (πριν από καμία δεκαετία) από την Alpha να κλείσω τον λογαριασμό 1|2|3 επισκέφτηκα κατάστημα, αλλά δεν μπορούσαν λόγω της δέσμευσης να κλείσουν τον λογαριασμό! Έκαναν αίτημα στο I.T. και θα με καλέσουν όταν είναι έτοιμοι να ξαναπάω στο κατάστημα! Εδώ και καμια δεκαετία περιμένω τηλεφώνημα! :)

 

Το κακό είναι πως έχουν μπλέξει κάτι στην Alpha Bank και τόσο τα καταστήματα από το δικό τους σύστημα, όσο και εγώ από το e-banking στις προβλέψεις φαίνεται πως το ποσό είναι δεσμευμένο για τον ΟΠΑΠ και όχι για την Vodafone!

 

Εγώ σκέφτομαι να το γράψω στην διαθήκη μου πως "αφήνω στην Vodafone το ποσό των €10 που παραμένει δεσμευμένο στον λογαριασμό από το 2006" :lol:

 

Είμαι βέβαιος πως όταν έρθει η ώρα μου, ακόμα έτσι θα είναι!

 

 

 

Στο δικό σου θέμα, για τις κάρτες νομίζω πως οι δεσμεύσεις πρέπει να γίνονται χρεώσεις ή να διαγράφονται μέσα σε σύντομο χρονικό διάστημα (1-2 εβδομάδες το μέγιστο). Δε νομίζω ο πάροχος της κάρτας (Visa/Mastercard) να μην έχει συμφωνημένη την συγκεκριμένη συναλλαγή με την τράπεζα μετά από τόσο καιρό! Αν δεν φαίνεται μέσα από το e-banking, εγώ θα ρωτούσα στην εξυπηρέτηση πελατών να μάθω από πότε και από ποια επιχείριση προέρχεται η δέσμευση. Μετά θα έλεγχα μήπως τυχόν έχει συμπεριληφθεί η συναλλαγή σε μηνιαίο λογαριασμό, αλλά τυχόν "ξεχάστηκε" να σβηστεί η δέσμευση. Προσωπικά θα ήθελα να μάθω αν καταφέρεις να βγάλεις άκρη! Εύχομαι να μην καταλήξεις σαν εμένα να κουβαλάς ένα δεσμευμένο ποσό για χρόνια!

Κάθε μήνα έκανα ολική εξόφληση. Πότε δεν έβαλα δοσεις. Αυτό το ποσό έγκρισης έμενε πάντα σαν έγκριση.

Θα σε ενημερώσω όταν παω από κατάστημα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

 

Για να έχουμε ειδοποιήσεις μετά από κάποια κίνηση λογαριασμού, είτε κάρτας,υπάρχει κάποιος δωρεάν τρόπος?

 

Ενδιαφέρομαι για Eurobank k Πειραιώς

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

 

Για να έχουμε ειδοποιήσεις μετά από κάποια κίνηση λογαριασμού, είτε κάρτας,υπάρχει κάποιος δωρεάν τρόπος?

 

Ενδιαφέρομαι για Eurobank k Πειραιώς

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Για Πειραιώς υπάρχουν τα Winbank alerts που έχει διαφορά πακέτα τα περισσότερα με μηνιαίο πάγιο ή εφάπαξ αλλά υπάρχει και με δωρεάν μόνο ένα πακέτο το οποίο σου στελνει email απεριόριστα για τις κινήσεις του λογαριασμού σου και διάφορα

Link to comment
Share on other sites

Η eurobank έχει δωρεάν ειδοποιήσεις με mail, αλλά σε ενημερώνει αφού γίνει η εκκαθάριση της συναλλαγής. Αυτο σημαίνει ότι για μια συναλλαγή μπορεί να ενημερωθείς άμεσα (συνήθως αγορές σε pos eurobank, πληρωμές μέσω e banking, αναλήψεις από ΑΤΜ), ενώ για άλλες μπορεί να περάσουν και 5 μέρες (κυρίως αγορές από sites καθυστερούν).
Link to comment
Share on other sites

Για Πειραιώς υπάρχουν τα Winbank alerts που έχει διαφορά πακέτα τα περισσότερα με μηνιαίο πάγιο ή εφάπαξ αλλά υπάρχει και με δωρεάν μόνο ένα πακέτο το οποίο σου στελνει email απεριόριστα για τις κινήσεις του λογαριασμού σου και διάφορα

 

Ποιο είναι αυτό? Μέχρι στιγμής χωρίς να έχω πειράξει κάτι δέχομαι μέιλ μόνο για τις μεταφορές. Πως ενεργοοιειται για τις πληρωμές μέσω κάρτας?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Είμαι κάτοχος πιστωτική Eurobank reward.

 

Μια ερώτηση :

Σε αγορά με (άτοκες) δόσεις, τα ευρώ επιβράβευσης πιστώνονται απευθείας επί του συνολικού κόστους της αγοράς, ή κάθε μήνα επί του ποσού της δόσης;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Είμαι κάτοχος πιστωτική Eurobank reward.

 

Μια ερώτηση :

Σε αγορά με (άτοκες) δόσεις, τα ευρώ επιβράβευσης πιστώνονται απευθείας επί του συνολικού κόστους της αγοράς, ή κάθε μήνα επί του ποσού της δόσης;

 

Στους μη συνεργάτες σίγουρα κάθε μήνα με τη δόση. Σε κάποιες κάρτες στους συνεργάτες τους δίνει όλους μαζί. Δες τους όρους της κάρτας.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι αυτό? Μέχρι στιγμής χωρίς να έχω πειράξει κάτι δέχομαι μέιλ μόνο για τις μεταφορές. Πως ενεργοοιειται για τις πληρωμές μέσω κάρτας?

 

Εγώ έχω το δωρεαν με τα απεριόριστα εμαιλ και με ενημερώνει για αλλαγές του υπολοίπου στον λογαριασμό μου πχ εμβάσματα και τετοια ή αγορές με κάρτα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...