Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Μπορώ μέσω του site της Vodafone να πληρώσω και να κάνω και εξαργύρωση για να μην πετυχαίνω άσχετους στα καταστήματα?

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι, δεν μπορείς

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

100 ευρώ κέρδος στα 15,000 μίλια είναι από 0.6% επιστροφή (αν όλες οι αγορές στην κάρτα έρχονται από μη συνεργάτες) μέχρι max 2.6% επιστροφή (αν όλες οι αγορές είναι από συνεργάτες bonus). Δηλαδή κάπου στο 1-1.50% επιστροφή (με ένα ρεαλιστικό μέσο μίγμα συνεργατών-μη συνεργατών) κλείνοντας τα εισιτήρια 2-3 μήνες νωρίτερα και αν βρεις (Από ιουλιο μέχρι μεσα Σεπτ 2018 (!!) για τον προορισμό μου δεν έβρισκα καμια διαθεσιμότητα εξαργύρωσης μιλίων και έψαχνα από τον Μάιο...). Προσωπικά δεν το βρίσκω καθόλου αποδοτικό πρόγραμμα. Αν υπολογίσουμε και τις νέες χρεώσεις της τράπεζας, η % επιστροφή θα είναι ακόμα χαμηλότερη. Αν δεν ήταν πλεον τοσο δυσκολο να ξαναβγάλεις πιστωτική κάρτα, θα την ακύρωνα, τώρα απλά κάνω συλλογή πόντων και ελπίζω κάποια στιγμή να αποκτησουν υψηλότερη χρησιμότητα (αν και το πιθανότερο ειναι η χρησιμοτητα τους να μειωνεται)!

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι η χρησιμότητα του bonus για εξαργυρωση στην aegean όλο και μειώνεται. Και εγώ δυσκολεύομαι να βρω εισιτηρια, κάτι που δε συνεβαινε μερικούς μήνες πριν ή πέρσι

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό ειναι καπως καλυτερο αλλά και πάλι 10 ευρώ στους 3,000 ποντους μιλαμε για επιστροφή κάτω από 1%. Βεβαια αν αναλογιστούμε πως στις υπόλοιπες περιπτώσεις (περαν της Aegean) η επιστροφή είναι κάτω από 0.50%, συγκριτικά της Voda θεωρείται μάλλον ελκυστική προσφορά! :wacko:

 

ΥΓ: Μάλλον άσχετη ήταν η υπάλληλος.

 

αν εχεις premium amex και ψωνιζεις απο μεγαλο συνεργατη η επιστροφη ειναι 2.66% για εξαργυρωση σε vodafone

Edited by pexths
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου κοινοποίησε την απάντηση της Αλφα μπανκ η προστασία καταναλωτών του υπουργείου Ανάπτυξης για την καταγγελία που έκανα για την δημιουργία καρτέλ στο θέμα της χρέωσης ανανέωσης των πιστωτικών/χρεωστικών καρτών.

Εν περιλήψει μου απάντησαν ότι εφόσον το έχουν αναρτήσει στο τιμολόγιο τους είναι καθ'όλα νόμιμοι.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι η χρησιμότητα του bonus για εξαργυρωση στην aegean όλο και μειώνεται. Και εγώ δυσκολεύομαι να βρω εισιτηρια, κάτι που δε συνεβαινε μερικούς μήνες πριν ή πέρσι

 

Aν μπορείτε όσοι θέλετε για εισιτήρια να βγάλετε την aegean visa. Πλέον οι εξαργυρώσεις μέσω bonus πόντων είναι ξεφτίλα, θέλουν 32000 πόντους για ένα εισιτήριο πήγαινε έλα κοντινό και 45000 για μακρινό. Με την aegean visa απλά κάνετε τους πόντους μίλια με αναλογιά 1 προς 1 και θα θέλετε λιγότερους από τους μισούς πόντους σε πολλές περιπτώσεις. Πχ Αθήνα Βιέννη μετ' επιστροφής έβγαλα με 15000 πόντους και 66€ φόρους ενώ με bonus πόντους θέλει 32000+φόρους :X Και Λισαβόνα μετ επιστροφής με 30000+50€ φόροι έναντι 45000 που θέλει σε πόντους+φόροι. Και δε το συζητώ για εσωτερικό που θέλει περίπου 5000 μίλια για ενα απλό εισιτήριο ενώ με bonus 10000. Και στα μίλια βγάζει και δεκάδες προσφορές με -30% μίλια πχ το Μυκονος-Αθήνα το έβγαλα για φίλο με 4200 μιλια +15€ ενώ με bonus θέλεις 10000. Μιλάμε για χαοτικές διαφορές

 

ΥΓ: Kαι μη ξεχνάμε ότι το βασικό πλεονέκτημα των εισιτηριων αυτών (επειδή λένε πολλοί ότι δε συμφέρουν) είναι ότι τα κλείνεις και μήνες πριν και αν αλλάξει κάτι με 20€ τα ακυρώνεις και παίρνεις πίσω φόρους και πόντους μέχρι μισή ώρα πριν τη πτήση ή και αλλάζεις ημερομηνία πάλι με 20€. Οπότε για να βρεις σίγουρα τα κλείνεις και πολλούς μήνες πριν και αν γίνει μια στραβή εντάξει θα χάσεις ενα 20ρικο

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου κοινοποίησε την απάντηση της Αλφα μπανκ η προστασία καταναλωτών του υπουργείου Ανάπτυξης για την καταγγελία που έκανα για την δημιουργία καρτέλ στο θέμα της χρέωσης ανανέωσης των πιστωτικών/χρεωστικών καρτών.

Εν περιλήψει μου απάντησαν ότι εφόσον το έχουν αναρτήσει στο τιμολόγιο τους είναι καθ'όλα νόμιμοι.

Περίμενες κάτι διαφορετικό? Τα ίδια παντού..τράπεζες..εταιρίες κινητής κτλ

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aν μπορείτε όσοι θέλετε για εισιτήρια να βγάλετε την aegean visa. Πλέον οι εξαργυρώσεις μέσω bonus πόντων είναι ξεφτίλα, θέλουν 32000 πόντους για ένα εισιτήριο πήγαινε έλα κοντινό και 45000 για μακρινό. Με την aegean visa απλά κάνετε τους πόντους μίλια με αναλογιά 1 προς 1 και θα θέλετε λιγότερους από τους μισούς πόντους σε πολλές περιπτώσεις. Πχ Αθήνα Βιέννη μετ' επιστροφής έβγαλα με 15000 πόντους και 66€ φόρους ενώ με bonus πόντους θέλει 32000+φόρους :X Και Λισαβόνα μετ επιστροφής με 30000+50€ φόροι έναντι 45000 που θέλει σε πόντους+φόροι. Και δε το συζητώ για εσωτερικό που θέλει περίπου 5000 μίλια για ενα απλό εισιτήριο ενώ με bonus 10000. Και στα μίλια βγάζει και δεκάδες προσφορές με -30% μίλια πχ το Μυκονος-Αθήνα το έβγαλα για φίλο με 4200 μιλια +15€ ενώ με bonus θέλεις 10000. Μιλάμε για χαοτικές διαφορές

 

ΥΓ: Kαι μη ξεχνάμε ότι το βασικό πλεονέκτημα των εισιτηριων αυτών (επειδή λένε πολλοί ότι δε συμφέρουν) είναι ότι τα κλείνεις και μήνες πριν και αν αλλάξει κάτι με 20€ τα ακυρώνεις και παίρνεις πίσω φόρους και πόντους μέχρι μισή ώρα πριν τη πτήση ή και αλλάζεις ημερομηνία πάλι με 20€. Οπότε για να βρεις σίγουρα τα κλείνεις και πολλούς μήνες πριν και αν γίνει μια στραβή εντάξει θα χάσεις ενα 20ρικο

 

Προφανώς η ανάλυση που έκανα και βγήκε επιστροφή 1-2% max ήταν με βάση την Aegean Bonus Visa. Με εξαργύρωση bonus ποντων, άστο: για γέλια μεχρι δακρυων. Από την άλλη, γιατί να το κλείσεις μήνες πριν με μίλια; Κάθε μηνα βγαζει προσφορές η Aegean που ο ναύλος είναι κάτω από 10 ευρώ. Να ξοδέψεις 5,000 μίλια για 7-8 ευρώ με σκοπό να πάρεις πίσω τα 12 ευρώ από επαρχία ή 30 ευρώ από Αθήνα αν τελικά το ακυρώσεις; Τα μιλια προσωπικά τα θέλω να τα χρησιμοποιησω σε κάποια έκτακτη στιγμη που θελω να βγαλω εισιτηριο 10-15 μερες πριν και κοστιζει 70-80-90 ευρώ. Οχι 3 μηνες πριν που κοστιζει 19 ευρώ. Παλαιότερα αυτό ήταν εφικτό κι έχω βγάλει αρκετά εισιτήρια έτσι. Πλέον δεν είναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα μου κοινοποίησε την απάντηση της Αλφα μπανκ η προστασία καταναλωτών του υπουργείου Ανάπτυξης για την καταγγελία που έκανα για την δημιουργία καρτέλ στο θέμα της χρέωσης ανανέωσης των πιστωτικών/χρεωστικών καρτών.

Εν περιλήψει μου απάντησαν ότι εφόσον το έχουν αναρτήσει στο τιμολόγιο τους είναι καθ'όλα νόμιμοι.

 

Να τους απαντήσεις πως η καταγγελία που έκανες είναι άσχετη με την απάντηση που σου έδωσαν. Δεν διαμαρτυρήθηκες για το αν οι τράπεζες ενημέρωσαν τους πελάτες τους (ως ωφείλουν να κάνουν) αλλά για το ότι υπάρχουν εμφανή σημάδια δημιουργίας καρτέλ μεταξύ των 4 συστημικών τραπεζών. Και αντί να σου κοινοποιεί το υπουργείο την απάντηση της Alpha Bank (!!!!) ας σε ενημερώσει τι μέτρα πήρε με σκοπό να διερευνήσει την καταγγελία σου και που κατέληξε! Εκτός κι αν το μέτρο που πήρε ήταν να ρωτήσει την τράπεζα!!!!! Και τί ακριβώς περίμενε να απαντήσει η τράπεζα; "Ναι, έχουμε στήσει Καρτέλ!" ;;;;!!!!! Ενας απέραντος οικος ανοχής είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Να τους απαντήσεις πως η καταγγελία που έκανες είναι άσχετη με την απάντηση που σου έδωσαν. Δεν διαμαρτυρήθηκες για το αν οι τράπεζες ενημέρωσαν τους πελάτες τους (ως ωφείλουν να κάνουν) αλλά για το ότι υπάρχουν εμφανή σημάδια δημιουργίας καρτέλ μεταξύ των 4 συστημικών τραπεζών. Και αντί να σου κοινοποιεί το υπουργείο την απάντηση της Alpha Bank (!!!!) ας σε ενημερώσει τι μέτρα πήρε με σκοπό να διερευνήσει την καταγγελία σου και που κατέληξε! Εκτός κι αν το μέτρο που πήρε ήταν να ρωτήσει την τράπεζα!!!!! Και τί ακριβώς περίμενε να απαντήσει η τράπεζα; "Ναι, έχουμε στήσει Καρτέλ!" ;;;;!!!!! Ενας απέραντος οικος ανοχής είμαστε.

Δεν έχεις άδικο, αλλά ο φίλος μπήκε τουλάχιστον στον κόπο και το έστειλε, σε αντίθεση με εμάς τους υπόλοιπους που καθόμαστε και τα λέμε μεταξύ μας.

Πάντως από πλευράς αρμοδιότητας και δυνατότητας ελέγχου, εικάζω ότι άπτεται και της Επιτροπής Ανταγωνισμού και ενδεχομένως της Τράπεζας της Ελλάδος.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η πιο συμφέρουσα εξαργύρωση στην Alpha πέραν των αεροπορικών εισιτηρίων(δεν γνωρίζω καθόλου γιατί δεν με ενδιαφέρει) είναι στη Vodafone με 3000 πόντους αφαίρεση 10 € από λογαριασμό και μπορείς να βάλεις όσους πόντους θες.

Κάτι που δεν μου άρεσε τελευταία είναι όταν πήγα σε κατάστημα Vodafone να κάνω εξαργύρωση για λογαριασμούς τελικά το σύστημα δεν έκανε καθόλου αφαίρεση και πλήρωσα όλο το λογαριασμό.

Η υπάλληλος μου είπε να το δω με την τράπεζα αλλά μάλλον ήταν άσχετη η κοπέλα η το έκανε επίτηδες!

Μπορώ μέσω του site της Vodafone να πληρώσω και να κάνω και εξαργύρωση για να μην πετυχαίνω άσχετους στα καταστήματα?

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άν έχεις όρεξη και διάθεση πέρασε απο το ίδιο κατάστημα,ζήτησε να καλέσουν στο τηλέφωνο που γράφει το POS για να τους καθοδηγήσουν να ακυρώσουν και να ξαναπεράσουν σωστά την συναλλαγή με εξαργύρωση Bonus Πόντων,όπως ακριβώς ήθελες να γίνει!

Μέσω του site της Vodafone μπορείς άν έχεις σταθερό Vodafone,μέσω της υπηρεσίας My Home Account (ή να το αιτηθείς και μέσω καταστήματος),να ενεργοποιήσεις αυτόματη εξόφληση/πάγια εντολή και να επιλέξεις αυτόματη εξαργύρωση Bonus Πόντων. Παραμένει η προσφορά (απο εποχή της HOL) με 1.500 Bonus Πόντοι = 7€ έκπτωση (2€ επιπλέον έκπτωση σε σχέση με τις κατηγορίες προσφορών για το κατάστημα,αλλά μέσω πάγιας εντολής)

Link to comment
Share on other sites

Άν έχεις όρεξη και διάθεση πέρασε απο το ίδιο κατάστημα,ζήτησε να καλέσουν στο τηλέφωνο που γράφει το POS για να τους καθοδηγήσουν να ακυρώσουν και να ξαναπεράσουν σωστά την συναλλαγή με εξαργύρωση Bonus Πόντων,όπως ακριβώς ήθελες να γίνει!

Μέσω του site της Vodafone μπορείς άν έχεις σταθερό Vodafone,μέσω της υπηρεσίας My Home Account (ή να το αιτηθείς και μέσω καταστήματος),να ενεργοποιήσεις αυτόματη εξόφληση/πάγια εντολή και να επιλέξεις αυτόματη εξαργύρωση Bonus Πόντων. Παραμένει η προσφορά (απο εποχή της HOL) με 1.500 Bonus Πόντοι = 7€ έκπτωση (2€ επιπλέον έκπτωση σε σχέση με τις κατηγορίες προσφορών για το κατάστημα,αλλά μέσω πάγιας εντολής)

Έχουν περάσει 2-2.5 βδομάδες και δεν έχω όρεξη να τους εξηγώ.

Έχω σταθερό vodafone και έχω και account,κάποια στιγμή είχα πληρώσει μέσω του site και νομίζω μου έβγαλε να κάνω εξαργύρωση πόντους αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Πάντως καλό αυτό με την πάγια εντολή!

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει 2-2.5 βδομάδες και δεν έχω όρεξη να τους εξηγώ.

Έχω σταθερό vodafone και έχω και account,κάποια στιγμή είχα πληρώσει μέσω του site και νομίζω μου έβγαλε να κάνω εξαργύρωση πόντους αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Πάντως καλό αυτό με την πάγια εντολή!

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μάλλον λάθος θυμάσαι. Δεν μπορείς να κάνεις εξαργύρωση σε μεμονωμένη online πληρωμη

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

+1

Εγω χρησιμοποιω και την american express μπλε που εχει x8 ποντους σε βασιλοπουλο και κωτσοβολο οποτε μαζευονται ευκολα.

Με τη visa κανω τους ποντους μιλια και ταξιδευω με τα μισα

Aν μπορείτε όσοι θέλετε για εισιτήρια να βγάλετε την aegean visa. Πλέον οι εξαργυρώσεις μέσω bonus πόντων είναι ξεφτίλα, θέλουν 32000 πόντους για ένα εισιτήριο πήγαινε έλα κοντινό και 45000 για μακρινό. Με την aegean visa απλά κάνετε τους πόντους μίλια με αναλογιά 1 προς 1 και θα θέλετε λιγότερους από τους μισούς πόντους σε πολλές περιπτώσεις. Πχ Αθήνα Βιέννη μετ' επιστροφής έβγαλα με 15000 πόντους και 66€ φόρους ενώ με bonus πόντους θέλει 32000+φόρους :X Και Λισαβόνα μετ επιστροφής με 30000+50€ φόροι έναντι 45000 που θέλει σε πόντους+φόροι. Και δε το συζητώ για εσωτερικό που θέλει περίπου 5000 μίλια για ενα απλό εισιτήριο ενώ με bonus 10000. Και στα μίλια βγάζει και δεκάδες προσφορές με -30% μίλια πχ το Μυκονος-Αθήνα το έβγαλα για φίλο με 4200 μιλια +15€ ενώ με bonus θέλεις 10000. Μιλάμε για χαοτικές διαφορές

 

ΥΓ: Kαι μη ξεχνάμε ότι το βασικό πλεονέκτημα των εισιτηριων αυτών (επειδή λένε πολλοί ότι δε συμφέρουν) είναι ότι τα κλείνεις και μήνες πριν και αν αλλάξει κάτι με 20€ τα ακυρώνεις και παίρνεις πίσω φόρους και πόντους μέχρι μισή ώρα πριν τη πτήση ή και αλλάζεις ημερομηνία πάλι με 20€. Οπότε για να βρεις σίγουρα τα κλείνεις και πολλούς μήνες πριν και αν γίνει μια στραβή εντάξει θα χάσεις ενα 20ρικο

Link to comment
Share on other sites

μπορω να μεταφερω με iris λεφτα απο λογαριασμο μου της εθνικης σε λογαριασμο μου στην eurobank και στους 2 εχω δηλωμενο τον ιδιο αριθμο κινητου
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

μπορω να μεταφερω με iris λεφτα απο λογαριασμο μου της εθνικης σε λογαριασμο μου στην eurobank και στους 2 εχω δηλωμενο τον ιδιο αριθμο κινητου

 

Εννοείς ότι και στις δύο τράπεζες έχεις κάνει εγγραφή και ενεργοποίηση του iris βάζοντας τον ίδιο αριθμό τηλεφώνου;

Νομίζω ότι θα υπάρξει μπέρδεμα. Θα σου βγάλει ότι δεν μπορείς να μεταφέρεις χρήματα στον εαυτό σου με iris

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

+1

Εγω χρησιμοποιω και την american express μπλε που εχει x8 ποντους σε βασιλοπουλο και κωτσοβολο οποτε μαζευονται ευκολα.

Με τη visa κανω τους ποντους μιλια και ταξιδευω με τα μισα

 

Καλά ναι εννοείται αυτό συνδυασμός amex και aegean και μεγιστοποιείς το όφελος:happy:

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

μπορω να μεταφερω με iris λεφτα απο λογαριασμο μου της εθνικης σε λογαριασμο μου στην eurobank και στους 2 εχω δηλωμενο τον ιδιο αριθμο κινητου

Χρειάζεσαι διαφορετικο αριθμό ελληνικού κινητού για να στείλεις μέσω IRIS on-line 24/7.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

http://www.trainose.gr/unassinged/δελτίο-τύπου-09-03-2018-συνεργασία-τραινοσε-μ/?fbclid=IwAR120yJW3MrOw4xMvg-7VWPqsi2c1TJ4NTuft-Zh7_r9ICFPIwiSIvMXsFo

 

11 εισιτηρια του οασα&προαστιακου απο 13,50 ευρω το πακετο , μονο 6 ευρω με εξαργυρωση 2000 ποντων της alpha bank αφορα και για κινηση σε ηλεκτρικο,λεωφορειο-τρολεύι , και μετρο και προαστιακο εως Κορωπι!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Η alpha bank εβγαλε νεες καρτες χρεωστικες visa & mastercard που δινουν bonus. Αλλα ...με συνδρομη 12 ευρω. Λογικα με την ληξη των παλιων καρτων θα πρεπει να πληρωνουμε συνδρομη.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Η alpha bank εβγαλε νεες καρτες χρεωστικες visa & mastercard που δινουν bonus. Αλλα ...με συνδρομη 12 ευρω. Λογικα με την ληξη των παλιων καρτων θα πρεπει να πληρωνουμε συνδρομη.

 

Οι παλιες καρτες (χρεωστικες mastercard και visa χωρις bonus) της Alpha bank παραμενουν σε ισχυ και συνεχιζουν να εκδιδονται.

Για τις νεες με bonus η συνδρομη των 12,00€ ειναι ετησια και όχι κατα τη ληξη τους

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Έχω Πειραιώς χρεωστική και πιστωτική MasterCard AB, για αγορές στην Τουρκία ποια από τις δυο κάρτες με συμφαιρει να χρησιμοποιώ;
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το είδα και εγώ αφού το έψαξα στο site της alpha bank . Με λίγα λόγια εάν θέλεις bonus που για μένα έχει αρχίσει και το απαξιώνει η alpha bank πρέπει να το πληρώσεις .
London for ever
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις premium amex και ψωνιζεις απο μεγαλο συνεργατη η επιστροφη ειναι 2.66% για εξαργυρωση σε vodafone

 

 

Η Premium Amex εχει καποιες συγκεκριμενες απαιτησεις για να εκδοθει; Καπου ακουσα πως χρειαζεται να διατηρεις με την Αλφα μιν. 50,000 ευρω σε καταθεσεις, αλλα δεν το βλεπω πουθενα στα χαρακτηριστικα που ειναι αναρτημενα στο διαδικτυο.. Απο την αλλη, φανταζομαι καποια διαφορα θα υπαρχει με την απλη amex γι αυτο θα δινει και διπλασιους ποντους.

Link to comment
Share on other sites

15.000 εκκαθαριστικό.

 

Ευχαριστω. Παντως με παραπανω απο 15,000 εκκαθαριστικο (και χωρις κανενα προβλημα στο παρελθον με δανειο ή καρτα απο καμια τραπεζα), η αλφα με ειχε κοψει 2 φορες για την Aegean bonus visa. Την 3η φορα ήμουν πιο τυχερος. Γι αυτο πιστευα πως η premium Amex θα ειχε ακομα αυστηροτερα κριτηρια.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Παντως με παραπανω απο 15,000 εκκαθαριστικο (και χωρις κανενα προβλημα στο παρελθον με δανειο ή καρτα απο καμια τραπεζα), η αλφα με ειχε κοψει 2 φορες για την Aegean bonus visa. Την 3η φορα ήμουν πιο τυχερος. Γι αυτο πιστευα πως η premium Amex θα ειχε ακομα αυστηροτερα κριτηρια.

 

Εκτός από εισόδημα μετράει και πόσες κάρτες έχεις συνολικά όλων των Ελληνικών τραπεζων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...