Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.712 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      925
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Κατι κανεις λαθος. Ισως τον CCV. Στην ΑΜΕΧ δεν πρεπει να βαλεις τον

 

Αυτό γραφει η Πειραιως για τις πιστωτικες της.

Γνωρίζει καποιος αν στις συναλλαγες για τον υπολογισμό των 2500 € υπολογίζονται και οι πληρωμες που γινονται στο ebanking μεσω της κάρτας, σε ασφαλιστικα ταμέια και το δημοσιο ; (ΕΝΦΙΑ, ΤΚ, Φ.Εισ.)

 

Κατά 99,9 % υπό λογίζονται όλες οι συναλλαγές.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! να ρωτησω εχω μια πιστωτικη eurobank και ειδα μια χρεωση 30 ευρω για συνδρομη της καρτας...... πειτε μου υπαρχει καποιος τροπος να το αποφυγω??? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! να ρωτησω εχω μια πιστωτικη eurobank και ειδα μια χρεωση 30 ευρω για συνδρομη της καρτας...... πειτε μου υπαρχει καποιος τροπος να το αποφυγω??? ευχαριστω!

 

παιρνεις και ζητας αντιλογισμο της συνδρομης αλλιως απειλεις με καταργηση της καρτας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιρνεις και ζητας αντιλογισμο της συνδρομης αλλιως απειλεις με καταργηση της καρτας

 

οταν λες αντιλογισμο? να μου ακυρωσουν τη χρεωση?

ελπιζω να το δεχτουν.... γατι εχω ακουσει οτι η eurobank δεν το δεχεται...

Link to comment
Share on other sites

οταν λες αντιλογισμο? να μου ακυρωσουν τη χρεωση?

ελπιζω να το δεχτουν.... γατι εχω ακουσει οτι η eurobank δεν το δεχεται...

 

να σου επιστρεψουν τα 30 ευρω της συνδρομης στοω επομενο λογαριασμο. μεχρι πριν καποιο διαστημα το κανανε δεν ξερω αν συνεχιζουνε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειχα και εγω αυτο τον μηνα την συνδρομη στην πειραιως, ζητησα τον αντιλογισμο πριν μια βδομάδα και μιλησα σημερα μαζι τους και μου ειπαν οτι εχει πληρωθει η συνδρομη(οχι απο εμενα) αλλα μεσω ebanking φαίνεται ακομα οτι την χρωσταω! Ξερει καποιος ποτε θα φανει η πληρωμη;

 

Υ. Γ.:Μου ειπαν οτι και την επομενη χρονια δεν θα εχω την χρέωση αυτη!

Link to comment
Share on other sites

Κατι κανεις λαθος. Ισως τον CCV. Στην ΑΜΕΧ δεν πρεπει να βαλεις τον τριψηφιο της πισω πλευρας, αλλα τον τετραψηφιο που εχει μπροστα δεξια τυπωμενο.

 

Και τον αριθμό και το τετραψήφιο έχω περάσει σωστά. Το έκανα αρκετές φορές και βγάζει error 5800. Μετά δοκίμασα μια revolut και την πήρε αμέσως. Άρα κάτι παίζει με τα Capital control

Link to comment
Share on other sites

να σου επιστρεψουν τα 30 ευρω της συνδρομης στοω επομενο λογαριασμο. μεχρι πριν καποιο διαστημα το κανανε δεν ξερω αν συνεχιζουνε

 

λοιπον πηρα στη eurbank και ζητησα αντιλογισμο.... μου λεει δεν υπαρχει αυτην την περιοδο καποια προσφορα για αντιλογισμο και θα πρεπει να πληρωσω.....

μετα αρχιζω τι απειλες οτι μου προσφερουν απο alpha bank πιστωτικη χωρις καθολου συνδρομη.... και μου λεει δεν μπορει να κανει κατι και οτι αν θελω να τη διακοψω να της το πω....

δεν εκανε πισω με τιποτα...

οποτε αναγκαστικα θα πληρωσω.... δεν μπορω να κανω κατι αλλο ετσι?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! να ρωτησω εχω μια πιστωτικη eurobank και ειδα μια χρεωση 30 ευρω για συνδρομη της καρτας...... πειτε μου υπαρχει καποιος τροπος να το αποφυγω??? ευχαριστω!

Βγάζεις μία κάρτα χωρίς συνδρομή για πάντα ή αν δεν μπορείς μετατρέπεις την υπάρχουσα σε τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον πηρα στη eurbank και ζητησα αντιλογισμο.... μου λεει δεν υπαρχει αυτην την περιοδο καποια προσφορα για αντιλογισμο και θα πρεπει να πληρωσω.....

μετα αρχιζω τι απειλες οτι μου προσφερουν απο alpha bank πιστωτικη χωρις καθολου συνδρομη.... και μου λεει δεν μπορει να κανει κατι και οτι αν θελω να τη διακοψω να της το πω....

δεν εκανε πισω με τιποτα...

οποτε αναγκαστικα θα πληρωσω.... δεν μπορω να κανω κατι αλλο ετσι?

Πας σε κατάστημα και την δίνεις πίσω

Θα πάρουν τηλέφωνο στα κεντρικά και θα προσπαθήσουν να σε αποτρέψουν

Μπορεί να σου χαρίσουν την συνδρομή αλλά μπορεί να χάσεις και την καρτα

Link to comment
Share on other sites

Πας σε κατάστημα και την δίνεις πίσω

Θα πάρουν τηλέφωνο στα κεντρικά και θα προσπαθήσουν να σε αποτρέψουν

Μπορεί να σου χαρίσουν την συνδρομή αλλά μπορεί να χάσεις και την καρτα

 

ειναι μεγαλο ρισκο...... και ετσι οπως ειναι τωρα τα πραγματα δυσκολο να μου ξαναβγαλουν πιστωτικη......

αν παω σε καταστημα και τους πω για τη συνδρομη θα καταφερω κατι? ή αφου δεν πετυχε το τηλεφωνο τελος?

Link to comment
Share on other sites

ειναι μεγαλο ρισκο...... και ετσι οπως ειναι τωρα τα πραγματα δυσκολο να μου ξαναβγαλουν πιστωτικη......

αν παω σε καταστημα και τους πω για τη συνδρομη θα καταφερω κατι? ή αφου δεν πετυχε το τηλεφωνο τελος?

 

και στο καταστημα να πας και αυτοι τηλεφωνο θα παρουν για το αιτημα σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειναι μεγαλο ρισκο...... και ετσι οπως ειναι τωρα τα πραγματα δυσκολο να μου ξαναβγαλουν πιστωτικη......

αν παω σε καταστημα και τους πω για τη συνδρομη θα καταφερω κατι? ή αφου δεν πετυχε το τηλεφωνο τελος?

Εγω στην θεση σου θα ξαναεπερνα τηλςφωνο και θα το ζητουσα ως αιτημα και οτι γινει πλεον, αν δεις πιο πισω στην πειραιως απλα εκανα αιτημα και για 2 χρονια μου την εκοψαν την συνδρομη, δεν εχεις να χασεις κατι, απλα ζητα το ετσι!

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε μια τράπεζα και ρώτησε αν μπορείς να κάνεις μεταφορά την κάρτα σου.

Μεταφορα σε αλλη τραπεζα με το υπολοιπο, αν σου δωσουν δωρεαν συνδρομη για παντα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν και φετος θα εχει η alpha την γνωστη προσφορα bonus ποντων x10?εχει ακουσει κανεις κατι?

προσφατα ειχε προσφορα ποντων x2 στα hondos και το ακουσα καταλαθος σε ραδιοφωνικη διαφημιση

Link to comment
Share on other sites

και το ακουσα καταλαθος σε ραδιοφωνικη διαφημιση

Που ειναι το λαθος;

Στο οτι το ειπαν;

Η οτι το ακουσες;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα κατά λάθος το άκουσα. Πήρα μερικά δωράκια για Χριστούγεννα και μου έκατσε καλά το X2. Δεν το είχανε διαφημίσει ούτε στο App ούτε στο site τους πουθενά.

Γι αυτό ρωτάω αν έχει ακούσει κανείς για το κλασσικό x10 που δίνει η bonus την περίοδο των γιορτών. Θα πληρώσω και τέλη κυκλοφορίας με κάρτα ,τουλάχιστον να πάρω τους πόντους.

Link to comment
Share on other sites

Θα πληρώσω και τέλη κυκλοφορίας με κάρτα ,τουλάχιστον να πάρω τους πόντους.

 

Με την ευκαιρια, να ρωτησω κι εγω ...

Αν με την καρτα μου πληρωσω καμια δεκαρια σηματα τριτων ( θα μου δωσουν τα χρηματα φυσικα), υπαρχει περιπτωση να εχω προβλημα απο το ΥΠ.ΟΙΚ. ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις να εχεις προβλημα ως τεκμηριο?οτι εχεις πολλα αυτοκινητα?εχω πληρωσει τελη κυκλοφοριας φιλων μεσω ebanking και δεν ειχα κανενα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Οταν π.χ εχεις συνολικα εισοδηματα στη φορολογικη σου δηλωση π.χ 20.000 ε και οι πληρωμες σου στο συνολο (καρτες , κινησεις ebanking κ.τ.λ )υπερβαινουν αυτο το ποσο, μαλλον θα εχεις προβλημα για μη δηλωθεντα εισοδηματα αρα προστιμο ή παραπανω φορος.Αυτα απο οτι γνωριζω γιατι υπαρχει απο περισυ online συνδεση εφοριας-τραπεζων αρα τα παντα πλεον καταγραφονται. http://www.kathimerini.gr/766817/article/oikonomia/ellhnikh-oikonomia/hlektroniko-mati-ths-eforias-se-logariasmoys-kai-dapanes Edited by stef
Link to comment
Share on other sites

Οταν π.χ εχεις συνολικα εισοδηματα στη φορολογικη σου δηλωση π.χ 20.000 ε και οι πληρωμες σου στο συνολο (καρτες , κινησεις ebanking κ.τ.λ )υπερβαινουν αυτο το ποσο, μαλλον θα εχεις προβλημα για μη δηλωθεντα εισοδηματα αρα προστιμο ή παραπανω φορος.Αυτα απο οτι γνωριζω γιατι υπαρχει απο περισυ online συνδεση εφοριας-τραπεζων αρα τα παντα πλεον καταγραφονται. http://www.kathimerini.gr/766817/article/oikonomia/ellhnikh-oikonomia/hlektroniko-mati-ths-eforias-se-logariasmoys-kai-dapanes

 

ακομα δεν ασχολουνται με κάρτες... ακομα....

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

και φυσικά μπορεις πάντα να επικαλείσαι ανάλωση κεφαλαιου προηγουμένων ετών, φτάνει να στο επιτρέπουν τα παλιώτερα εισοδήματα σου.
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις να εχεις προβλημα ως τεκμηριο?οτι εχεις πολλα αυτοκινητα?εχω πληρωσει τελη κυκλοφοριας φιλων μεσω ebanking και δεν ειχα κανενα προβλημα.

 

Ναι, αυτο εννοω. Κι εγω εχω πληρωσει και Τ.Κ. και ΔΕΗ. Αρα πρεπει να περιορισω τις χαρες ....

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και φυσικά μπορεις πάντα να επικαλείσαι ανάλωση κεφαλαιου προηγουμένων ετών, φτάνει να στο επιτρέπουν τα παλιώτερα εισοδήματα σου.

Να μην φτασουμε εκει λογω εξυοηραιτησης φιλων ....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οταν π.χ εχεις συνολικα εισοδηματα στη φορολογικη σου δηλωση π.χ 20.000 ε και οι πληρωμες σου στο συνολο (καρτες , κινησεις ebanking κ.τ.λ )υπερβαινουν αυτο το ποσο, μαλλον θα εχεις προβλημα για μη δηλωθεντα εισοδηματα αρα προστιμο ή παραπανω φορος.Αυτα απο οτι γνωριζω γιατι υπαρχει απο περισυ online συνδεση εφοριας-τραπεζων αρα τα παντα πλεον καταγραφονται. http://www.kathimerini.gr/766817/article/oikonomia/ellhnikh-oikonomia/hlektroniko-mati-ths-eforias-se-logariasmoys-kai-dapanes

 

Αυτο ξερω κι εγω. Αν ομως πληρωσεις και Τελη κυκλοφοριας αλλω, χωρις να ξεπερνας το εισοδημα σου, δεν εχεις προβλημα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

εγω ας πουμε που ο πατερας μου εχει επιχειρηση διανομων και πληρωβει τελη κανα 2.000 ευρω αν τα πληρωσω με την πιστωτικη μου μου δωσει ο πατερας μου τα λεφτα και τα καταθεσω στην τραπεζα υπαρχει θεμα ακομα και αν ξεπερναω το εισοδημα μου? αν ναι για μενα ειναι λαθος γιατι ετσι στρεφουν τον κοσμο στα μετρητα. εγω με την πιστωτικη μου παιρνωεκπτωση στο σταθερο και ετσι ολα τα εξοδα της οικογενεια μου τα περναω απο την πιστωτικη εισπραττω τα χρηματα τα καταθετω στην τραπεζα πληρωνω την καρτα ετσι βοηθαω και το κρατος γιατι λοιπον να με κυνηγησει με φορο ενω το βοηθαω
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...