Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Ναι αλλαζει. Αλλα παλι πρεπει να πας σε ΑΤΜ. Οποτε ποιος ο λογος να το αλλαξεις απο την εφαρμογη;

http://i1377.photobucket.com/albums/ah76/tzoumas/Screenshot_2015-11-26-22-28-13_zpsdupzmluw.jpeg

Καμια ενδεικτικη τραπεζα για να το κανουμε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

στην αλφα... και σε skrill και σε revolut μπορείς να τον αλλάξεις 100%

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθηστε με σας παρακαλω. Ειχα κανει προπαραγγελια απο το fnac πορτογαλιας και για καποιο λογο ακυρωθηκε αλλα τα χρηματα μου ειναι δεσμευμενα απο την eurobank απο τις 5 νοεμβριου. Η τραπεζα μου ειπε οτι κανει 1 μηνα η αποδεσμευση αλλα εγω τα θελω αμεσα. Το fnac μου ζητησε το order ακυρωσης και μετα δεν ξανααπαντησε στο fb. Εχω απελπιστει
Link to comment
Share on other sites

καμια σχέση παιδιά

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω πανως εχω visa skrill. μου έχει λύσει το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

καμια σχέση παιδιά

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω πανως εχω visa skrill. μου έχει λύσει το πρόβλημα

 

Υπαρχει και visa skrill?

Μηπως εννοεις mastercard skrill?

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θέλω να αγοράσω κάτι από το PlayStation store, έχω βάλει την προπληρωμένη κάρτα της Πειραιώς.μπορώ να της βάλω λεφτά από την εφαρμογή e banking; τι προμήθεια παίρνει;ή εάν βάλω την χρεωστική που έχω θα το αγοράσω αμέσως μιας και θα φαίνονται τα χρήματα κατευθείαν;
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θέλω να αγοράσω κάτι από το PlayStation store, έχω βάλει την προπληρωμένη κάρτα της Πειραιώς.μπορώ να της βάλω λεφτά από την εφαρμογή e banking; τι προμήθεια παίρνει;ή εάν βάλω την χρεωστική που έχω θα το αγοράσω αμέσως μιας και θα φαίνονται τα χρήματα κατευθείαν;

 

Στις προπληρωμενες καρτες της Πειραιως μπορεις να κανεις φορτιση δωρεαν τις δυο πρωτες φορες απο λογαριασμο Πειραιως και δυο φορες απο πιστωτικη πειραιως. Τις επομενες εχει προμηθεια γυρω στο ενα ευρω. Μπορεις να την δεις κατα την διαδικασια φορτισης. Η αγορα δεν εχει προμηθεια

1% επί του ποσού επαναφόρτισης (ελάχιστη χρέωση €1, μέγιστη χρέωση €3)

Edited by alfeios
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αλλαξα στην Alpha το pin της καρτας Revolut

 

Σημερα αλλαξα και το pin της skrill, επησεις στην AlphaBank

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Στις προπληρωμενες καρτες της Πειραιως μπορεις να κανεις φορτιση δωρεαν τις δυο πρωτες φορες απο λογαριασμο Πειραιως και δυο φορες απο πιστωτικη πειραιως. Τις επομενες εχει προμηθεια γυρω στο ενα ευρω. Μπορεις να την δεις κατα την διαδικασια φορτισης. Η αγορα δεν εχει προμηθεια

1% επί του ποσού επαναφόρτισης (ελάχιστη χρέωση €1, μέγιστη χρέωση €3)

Ναι από την αρχή με κράτησαν 2 ευρώ, τώρα τελευταία παίρνουν 1.απλά δεν την έχω φορτίσει από το κινητό

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

εχτές χρησιμοποίησα και την revolut στο σούπερ μάρκετ....

 

την κοιταζε καλα η ταμιας....

 

ολα ομως πήγαν μια χαρα....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

εχτές χρησιμοποίησα και την revolut στο σούπερ μάρκετ....

 

την κοιταζε καλα η ταμιας....

 

ολα ομως πήγαν μια χαρα....

 

Να ρωτησω κατι, ισως αφελες. Ποιος ο λογος να την χρησιμοποιησεις στο super market. Μονο απο περιεργεια ή απλα για να την αδειασεις. Το λεω αυτο επειδη για να την φορτισεις θα πληρωσεις προμηθεια, θα περιμενεις και 2-3 μερες να εμφανιστουν και το κυριωτερο στα super markets περνουν ολες οι ελληνικες πιστωτικες και χρεωστικες καρτες

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι, ισως αφελες. Ποιος ο λογος να την χρησιμοποιησεις στο super market. Μονο απο περιεργεια ή απλα για να την αδειασεις. Το λεω αυτο επειδη για να την φορτισεις θα πληρωσεις προμηθεια, θα περιμενεις και 2-3 μερες να εμφανιστουν και το κυριωτερο στα super markets περνουν ολες οι ελληνικες πιστωτικες και χρεωστικες καρτες

 

Θα σου πω εγώ που κάνω το ίδιο, μόλις παιρνω την σύνταξη βάζω το 500αρικο στη revolut γιατι 1) δεν έχω επιστοσύνη στις Ελληνικές τράπεζες 2) χρωστάω παντού (τραπεζες,ΔΟΥ) και θέλω να μην μπορουν να μου βρουν τίποτε.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω εγώ που κάνω το ίδιο, μόλις παιρνω την σύνταξη βάζω το 500αρικο στη revolut γιατι 1) δεν έχω επιστοσύνη στις Ελληνικές τράπεζες 2) χρωστάω παντού (τραπεζες,ΔΟΥ) και θέλω να μην μπορουν να μου βρουν τίποτε.

 

Με καλυψες .....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθηστε με σας παρακαλω. Ειχα κανει προπαραγγελια απο το fnac πορτογαλιας και για καποιο λογο ακυρωθηκε αλλα τα χρηματα μου ειναι δεσμευμενα απο την eurobank απο τις 5 νοεμβριου. Η τραπεζα μου ειπε οτι κανει 1 μηνα η αποδεσμευση αλλα εγω τα θελω αμεσα. Το fnac μου ζητησε το order ακυρωσης και μετα δεν ξανααπαντησε στο fb. Εχω απελπιστει

 

Θα πρπεει να γινει εκκαθαριση και απο τα δυο συστηματα, και της fnac και της τραπεζας.

Μπορεί να σου κανει και μήνα.

Μέσω fb, δεν μου φαινεται και πολυ αξιοπιστος τροπος επικοινωνιας. Μήπως να εμπαινες απο το site της εταιρειας κ να εκανες επαφή με customer services??? :wacko:

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι, ισως αφελες. Ποιος ο λογος να την χρησιμοποιησεις στο super market. Μονο απο περιεργεια ή απλα για να την αδειασεις. Το λεω αυτο επειδη για να την φορτισεις θα πληρωσεις προμηθεια, θα περιμενεις και 2-3 μερες να εμφανιστουν και το κυριωτερο στα super markets περνουν ολες οι ελληνικες πιστωτικες και χρεωστικες καρτες

περιέργεια για να δω αν δουλεύει....

 

δεν πληρώνω καμμια προμήθεια για να την φορτώσω....

 

την εχω συνδέσει με κυπριακή χρεωστικη και τραβάει λεφτά οπότε θέλω....άμεσα

 

η revolut όταν χρεώνεται φαίνεται αμέσως στην εφαρμογή, είναι pending και εκκαθαριζεται σε 2-3 μέρες....

 

μεγα πλεονέκτημα

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω εγώ που κάνω το ίδιο, μόλις παιρνω την σύνταξη βάζω το 500αρικο στη revolut γιατι 1) δεν έχω επιστοσύνη στις Ελληνικές τράπεζες 2) χρωστάω παντού (τραπεζες,ΔΟΥ) και θέλω να μην μπορουν να μου βρουν τίποτε.

 

Δεν εχεις δηλωσει τον τραπεζικο λογαριασμο ωστε να μην κατασχονται τα χρηματα μεχρι ενος ποσου?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω εγώ που κάνω το ίδιο, μόλις παιρνω την σύνταξη βάζω το 500αρικο στη revolut γιατι 1) δεν έχω επιστοσύνη στις Ελληνικές τράπεζες 2) χρωστάω παντού (τραπεζες,ΔΟΥ) και θέλω να μην μπορουν να μου βρουν τίποτε.

 

Καλά κάνεις, αλλά εγώ στη θέση σου θα έκανα κατά το δυνατόν διασπορά του κινδύνου μοιράζοντάς τα. Κάποια στη Skrill (που δεν έχουν και τους περιορισμούς του 500άρικου/μήνα), κάποια στη Revolut, κάποια στη Neteller κλπ. Ένα startup 2 Ρώσων είναι η Revolut. Δεν υπάρχει τίποτα που να αποκλείει μόλις κάνουν καλή μπάζα να βαρέσουν το πιστόλι. Βρήκα αυτό: https://www.cl.cam.ac.uk/~mjcg/Blog/Revolut/ αφού η πρώτη μου εμπειρία δεν είναι η καλύτερη (καθυστέρησε >1 εβδομάδα να φανεί μια πίστωση 20€ που έκανα δοκιμαστικά και το support μου έλεγε κάτι αστεία περί του να προσέχω να δίνω reference number τη στιγμή που ασφαλώς τον είχα δώσει σωστά και στην αιτιολογία και στο ανάλογο πεδίο του ebanking).

 

Δεν εχεις δηλωσει τον τραπεζικο λογαριασμο ωστε να μην κατασχονται τα χρηματα μεχρι ενος ποσου?

 

Για έναν και μόνο λογαριασμό και μεχρί ενός -μικρού- ποσού (το οποίο ανάθεμα κι αν είναι ξεκάθαρο τι ακριβώς αφορά: ποσό οφειλής; υπόλοιπο λογαριασμού ανεξαρτήτως ύψους οφειλής; ) Και αν το 2ο, υπόλοιπο ΠΟΤΕ; Τη στιγμή που θα αποπειραθεί το Δημόσιο να απλώσει το χέρι του αφαιρουμένης της οφειλής ή όχι; Τρίχες δηλαδή. Μόνο για να ζητάνε χαρτιά και να πληρώνουμε τους φόρους είναι οι τράπεζες πλέον. Τη μέρα που θα κάνουν το λάθος να άρουν τα cc (το θεωρώ εντελώς απίθανο βέβαια), θα εξανεμιστούν οι καταθέσεις στις Ελληνικές μπατιροτράπεζες. Δεν υπάρχει η παραμικρή πιθανότητα να επιστρέψει ποτέ η εμπιστοσύνη στο Ελληνικό τραπεζικό σύστημα, παρά μόνο αν δώσουν επιτόκια τουλάχιστον 10% (σε ταμιευτήριο εννοείται) πράγμα φυσικά απολύτως απίθανο εντός Ευρώ. Κατά συνέπεια είναι οριστικά τελειωμένο...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις δηλωσει τον τραπεζικο λογαριασμο ωστε να μην κατασχονται τα χρηματα μεχρι ενος ποσου?

 

Ναι το έχω κάνει, έναν όμως μπορώ, μέχρι 1.500 ευρω. Απο και εκει πάνω ότι βρίσκουν μου τα παίρνουν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω κάνει, έναν όμως μπορώ, μέχρι 1.500 ευρω. Απο και εκει πάνω ότι βρίσκουν μου τα παίρνουν.

 

Αρα μονοδρομος αυτο που κανεις. Πολυ πονηρη-σωστη σκεψη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω κάνει, έναν όμως μπορώ, μέχρι 1.500 ευρω. Απο και εκει πάνω ότι βρίσκουν μου τα παίρνουν.

Ο λογαριασμος στην τραπεζα εχει μονο εσενα δικαιουχο ? Νομιζω πως αν υπαρχουν πχ δυο ονοματα στον λογαριαμο και εχεις 1500 ευρω ειναι απο 750ευρω κατα ατομο με τρια ονοματα στο λογαριασμο απο 500ευρω κατα ατομο κ.ο.κ. Αν εχεις και αλλους συνδικαιουχους στο λογαριασμο σου κανε μια ερωτηση στην τραπεζα σου ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν γίνεται να κάνεις μετατροπή πιστωτική κάρτα της alpha? Πχ από bonus visa να την μετατρέψεις σε aegean bonus visa? ή κάτι αντίστοιχο?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν γίνεται να κάνεις μετατροπή πιστωτική κάρτα της alpha? Πχ από bonus visa να την μετατρέψεις σε aegean bonus visa? ή κάτι αντίστοιχο?

 

Νομίζω δεν γίνεται μετατροπή, πρέπει να κάνεις αίτηση για νέα κάρτα. Πάντως έχουν τηλέφωνο επικοινωνίας που μπορείς να πάρεις αρκετά αξιόπιστη πληροφόρηση. Αντίθετα, εάν πας σε κατάστημα εξαρτάται σε ποιον θα πέσεις...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν γίνεται να κάνεις μετατροπή πιστωτική κάρτα της alpha? Πχ από bonus visa να την μετατρέψεις σε aegean bonus visa? ή κάτι αντίστοιχο?

Αιτηση ακυρωσης παλιας

Αιτηση εκδοσης νεας.

Καλυτερα το πρωτο να το κανεις εφοσον πετυχει το δευτερο, δηλαδη οταν παραλαβεις την νεα καρτα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν γίνεται να κάνεις μετατροπή πιστωτική κάρτα της alpha? Πχ από bonus visa να την μετατρέψεις σε aegean bonus visa? ή κάτι αντίστοιχο?

Αιτηση ακυρωσης παλιας

Αιτηση εκδοσης νεας.

Καλυτερα το πρωτο να το κανεις εφοσον πετυχει το δευτερο, δηλαδη οταν παραλαβεις την νεα καρτα

 

Σωστός ο φίλος, δυστυχώς δε γίνεται μετατροπή. Είχα πάει κι εγώ για να τη κάνω aegean αλλά μου είπαν ότι θεωρείται καινούργια πιστωτική οπότε δεν έχει σχέση αν θα ακυρώσω μια ή όχι είναι σαν καινούργια αίτηση .

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...