Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Λοιπόν πήγα σήμερα στο βιβλιαριο δεν εμφανίζεται και μου τον έδωσαν μέσα από το ταμείο. Ο κωδικός ήταν εκεί από τις 30 Οκτωβρίου.

Αφου ασχολεισε με υπολογιστες, γιατι δεν εκανες και μια αιτηση για e-banking αφου πηγες;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

η πειραιως γιατι ζηταει 5 ευρω για ενεργοποιηση του e banking?

 

Γιατί είναι *****.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

αναγκαστικα θα τα δωσω.

στην εθνικη ειναι δωρεαν ε; φανταζομαι και οι 2 τραπεζες ζηταν τα ιδια εγγραφα, σωστα;

Link to comment
Share on other sites

'Εκανα παραγγελία με prepaid virtual card στο banggood και μου στείλανε email με τίτλο Risk control Department και μου ζητούν ένα έγγραφο ταυτότητας και τα τελευταία 4 ψηφία της κάρτας για ταυτοποίηση.

Είναι φυσιολογικό αυτό; Σε παλαιότερη παραγγελία με άλλη κάρτα πάλι δεν μου ζητησαν τίποτα.

Τα χρήματα έχουν τραβηχτεί απο την κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

η πειραιως γιατι ζηταει 5 ευρω για ενεργοποιηση του e banking?

 

Ντόιν! Προ cc είχα ενεργοποιήσει εγώ δωρεάν. Και άλφα μέσα στα cc πάλι δωρεάν. :\

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφου ασχολεισε με υπολογιστες, γιατι δεν εκανες και μια αιτηση για e-banking αφου πηγες;

Σκέφτομαι σε πια τράπεζα να κάνω το e-Banking Πειραιώς η εθνική τα ίδια μπορείς να κάνεις και με τα 2?

Link to comment
Share on other sites

Ντόιν! Προ cc είχα ενεργοποιήσει εγώ δωρεάν. Και άλφα μέσα στα cc πάλι δωρεάν. :\

Μάλλον είσαι τυχερός Γιατί 5 ευρώ χρεώνουν εδώ κι πολλά χρόνια

Link to comment
Share on other sites

'Εκανα παραγγελία με prepaid virtual card στο banggood και μου στείλανε email με τίτλο Risk control Department και μου ζητούν ένα έγγραφο ταυτότητας και τα τελευταία 4 ψηφία της κάρτας για ταυτοποίηση.

Είναι φυσιολογικό αυτό; Σε παλαιότερη παραγγελία με άλλη κάρτα πάλι δεν μου ζητησαν τίποτα.

Τα χρήματα έχουν τραβηχτεί απο την κάρτα.

 

Μη στείλεις τίποτα! Δεν πρέπει να στέλνεις προσωπικά δεδομένα τα οποία δεν χρειάζονται για τις αγορές σου. Και ποτέ δεν στέλνουμε ταυτότητα...:)

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι σε πια τράπεζα να κάνω το e-Banking Πειραιώς η εθνική τα ίδια μπορείς να κάνεις και με τα 2?

 

Και στις δύο φυσικά. Δε νοείται πλέον συνεργασία με οποιαδήποτε τράπεζα χωρίς e-banking.

Link to comment
Share on other sites

Ντόιν! Προ cc είχα ενεργοποιήσει εγώ δωρεάν. Και άλφα μέσα στα cc πάλι δωρεάν. :\

Είσαι σίγουρος την alpha? Πριν 1.5 περίπου έκανα εκεί ebanking και είχε χρέωση, τα πήραν από το λογαριασμό τα χρήματα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος την alpha? Πριν 1.5 περίπου έκανα εκεί ebanking και είχε χρέωση, τα πήραν από το λογαριασμό τα χρήματα.

Εγώ πάντως επειδή δεν είχα τόσο καιρό,χθες που έκανα στην alpha δωρέαν την έκανα

Link to comment
Share on other sites

κάποτε στην Πειραιώς....

 

οταν ανοιγες λογαριασμό winbank που έπαιρνες προνομιακο επιτόκιο με μηνιαίο εμβασμα....

 

σου έκαναν δώρο το πενταευρω του ebanking

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ντόιν! Προ cc είχα ενεργοποιήσει εγώ δωρεάν.

Σίγουρα δε σου τράβηξαν 5€ από κάποιο λογαριασμό σου;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Το ebanking στην alpha είναι δωρεάν,χρεώνουν μόνο το μηχανάκι ή την εφαρμογή(safe access) για κινητα 8 ευρω(για τον πρόσθετο κωδικό ασφαλείας).

Δεν ξερω γιατί αλλά εγώ δεν χρεωθηκα ποτέ για την εφαρμογη τους και το είπα σε μια υπάλληλο τους και μου είπε αποκλείεται να μην χρεωθηκα :p

Link to comment
Share on other sites

Το ebanking στην alpha είναι δωρεάν,χρεώνουν μόνο το μηχανάκι ή την εφαρμογή(safe access) για κινητα 8 ευρω(για τον πρόσθετο κωδικό ασφαλείας).

Δεν ξερω γιατί αλλά εγώ δεν χρεωθηκα ποτέ για την εφαρμογη τους και το είπα σε μια υπάλληλο τους και μου είπε αποκλείεται να μην χρεωθηκα :p

 

Που το ειδες αυτο οτι χρεωνουν την εφαρμογη; Το μηχανακι ναι, 8€.

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

http://i65.tinypic.com/99ovo9.png

 

Δεν ξερω. Εγω χρησιμοποιω το ebanking πανω απο 8 χρονια. Χρησιμοποιουσα το μηχανακι, και το εχω πληρωσει 8€. Πριν ενα μηνα ειδα στο google play την εφαρμογη, την κατεβασα και μετα μπηκα στο ebanking την δηλωσα και την συχρονησα. Απο τοτε χρησιμοποιω την εφαρμογη. Δεν ειδα κατι για πληρωμη και φυσικα δεν πληρωσα κατι

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Στην πειραιώς είναι στανταράκι το 5ευρω για internet banking όσοι νομίζουν είναι δωρεάν για κρατήστε μικρό καλάθι γιατί η χρέωση γίνεται μετά απο κάποιες μέρες απευθείας από το λογαριασμό!
Link to comment
Share on other sites

Μη στείλεις τίποτα! Δεν πρέπει να στέλνεις προσωπικά δεδομένα τα οποία δεν χρειάζονται για τις αγορές σου. Και ποτέ δεν στέλνουμε ταυτότητα...:)

τον ήπιαμε δηλαδή...:(

Link to comment
Share on other sites

Προχθές έβγαλα ebanking στην Πειραιώς δωρεάν ,έχω μόνο πιστωτική εκεί

 

Στην πειραιώς είναι στανταράκι το 5ευρω για internet banking όσοι νομίζουν είναι δωρεάν για κρατήστε μικρό καλάθι γιατί η χρέωση γίνεται μετά απο κάποιες μέρες απευθείας από το λογαριασμό!

 

στην δικια μου περιπτωση δεν ισχυει αυτο :p

Link to comment
Share on other sites

Μπα, θα στο τσιμπήσουν το 5αράκι.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

μπα ,με την καμια ,μου το ειπαν ,ειναι στα νεα δεδομενα της τραπεζας ,να φανταστεις ebanking χωρις καταθετικο λογαριασμο δεν εδιναν ,εγω ομως εχω βγαλει
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι όπως τα λες.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...