Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.712 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      925
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Φυσικα και αναφερομαι σε μεταφορες μεχρι 500€ τον μηνα. Για παραπανω ειναι αλλο θεμα.

Δεν νομιζω να αντιμετωπισεις προβλημα αφου η συναλλαγη εγινε. Προσωπικα, καν αγορες (μικροποσα) χωρις κανενα προβλημα με πληρωμες στο paypal μεσω καρτας ΑΜΕΧ. Με visa ή mastercard δεν μπορω

 

Ε δεν θα πρέπει να είναι "άλλο θέμα". Αυτό λέω και περιμένω να δω. Σε Ελληνική τράπεζα είναι οι λογαριασμοί τους.

Η σημερινή συναλλαγή που ανέφερα δεν έχει γίνει ακόμα (δεν υπήρξε μείωση του υπολοίπου μου στην prepaid προς το παρόν). Το Amazon απλά έβγαλε ότι έγινε η αγορά και θα ενημερωθώ περαιτέρω με email όταν αποσταλλεί. Για αυτό ρωτάω πως λειτουργεί το Amazon και μπας και προσπαθήσουν αύριο να τα τραβήξουν τα χρήματα και δεν τα καταφέρουν. Εν τω μεταξύ δεν μου ζητήθηκε ούτε καν το CVV της κάρτας την οποία την πρόσθεσα σήμερα για πρώτη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δοκιμάσει και έχει δουλέψει (εννοώ εκτός από το να γίνει η μεταφορά να πιστωθεί τελικά το account σου στη Skrill και με τι ποσό); Επιμένω και ρωτάω γιατί όπως είπα και μέχρι πριν λίγο καιρό που είχε λογαριασμό στην RBS (έχει υποκατάστημα στον Πειραιά αυτή) με Ελληνικό

(GR...) ΙΒΑΝ, η μεταφορά ναι μεν πραγματοποιήθηκε αλλά τη φόρτιση δεν την έκαναν (πιθανότατα καταχρηστικά και παράνομα γιατί απλά δεν είχαν τρόπο να βγάλουν τα λεφτά στη χώρα της έδρας τους).

Ναι έχει ειπωθεί αρκετές φορές ότι δουλεύει άψογα. Εμένα που έχω λογαριασμό στην Alpha έκανε μια εργάσιμη να μπουν τα λεφτά στο Skrill. Επίσης εκεί δεν υπάρχει όριο λόγω cc. Μπορείς να φορτώσεις το Skrill και με 2000 αν θες..

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει ειπωθεί αρκετές φορές ότι δουλεύει άψογα. Εμένα που έχω λογαριασμό στην Alpha έκανε μια εργάσιμη να μπουν τα λεφτά στο Skrill. Επίσης εκεί δεν υπάρχει όριο λόγω cc. Μπορείς να φορτώσεις το Skrill και με 2000 αν θες..

 

Νομιζω οτι το skrill το ιδιο εχει περιορισμο στην μεταφορα, 1000 € ανα 60 ημερες. Δηλαδη κι εκει 500 € τον μηνα. Προσωπικα δεν με ενδιαφερουν μεγαλυτερα ποσα, απλα το σημειωνω

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το skrill το ιδιο εχει περιορισμο στην μεταφορα, 1000 € ανα 60 ημερες. Δηλαδη κι εκει 500 € τον μηνα. Προσωπικα δεν με ενδιαφερουν μεγαλυτερα ποσα, απλα το σημειωνω

Το έχεις δει γραμμένο κάπου αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δει γραμμένο κάπου αυτό;

 

ναι, εδω http://i1377.photobucket.com/albums/ah76/tzoumas/alpharhochiepsilonomicron%20lambdapsietasigmaf_zpsqksszrzn.png~original

Edited by alfeios
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

 

Αυτό αφορά για προσθήκη χρημάτων μέσω κάρτας (όπου μπορείς να αυξήσεις το όριο και άλλο αν κάνεις επιβεβαίωση, πχ http://prntscr.com/90ftbt ), για κατάθεση χρημάτων δεν υπάρχει όριο.

Φιλικά,

 

Γιώργος Βαρδίκος

HyperHosting Web Hosting Services

http://www.hyperhosting.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

 

 

Αυτό αφορά για προσθήκη χρημάτων μέσω κάρτας (όπου μπορείς να αυξήσεις το όριο και άλλο αν κάνεις επιβεβαίωση, πχ http://prntscr.com/90ftbt ), για κατάθεση χρημάτων δεν υπάρχει όριο.

 

Δικιο εχεις ......

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Εκανε κανενας εμβασμα με επιτυχια προς το λογαριασμο της Skrill στην Αlpha Bank αυτες τις μερες (γιατι καποιος εγραψε οτι δεν μπορεσε να κανει μεσω phonebanking κτλ κτλ) ? Λειτουργει κανονικα ? Θελω να στειλω 200€...μην κολλησουν στο κενο. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εκανε κανενας εμβασμα με επιτυχια προς το λογαριασμο της Skrill στην Αlpha Bank αυτες τις μερες (γιατι καποιος εγραψε οτι δεν μπορεσε να κανει μεσω phonebanking κτλ κτλ) ? Λειτουργει κανονικα ? Θελω να στειλω 200€...μην κολλησουν στο κενο. :lol:

όχι και 200€

 

60€ τη μέρα, σε 4 μέρες περίπου θα τα έχεις...

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη θελεις να πεις οτι η μεταφορα 10€ που εκανα απο τραπεζικο λογαριασμο στο paypal ειναι παρανομη; Κυνδινευω;

στο είπα αυτό με το σκεπτικό (πολύ πιθανόν να κάνω λάθος) ότι ο μόνος τρόπος αυτή τη στιγμή να φορτώσεις λεφτά στο balance είναι το κολπάκι με το send money. προφανώς δεν ήξερα το δικό σου τρόπο. δηλαδή εσύ πηγές στην τράπεζα και φορτωσες λογαριασμό PayPal??? γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

όχι και 200€

 

60€ τη μέρα, σε 4 μέρες περίπου θα τα έχεις...

 

Γιατί καλέ; Είναι μεταφορά σε λογαριασμό Alpha bank, και 1000 ευρώ που έκανα σε 1 εργάσιμη μπήκαν κανονικά.

Φιλικά,

 

Γιώργος Βαρδίκος

HyperHosting Web Hosting Services

http://www.hyperhosting.gr

Link to comment
Share on other sites

στο είπα αυτό με το σκεπτικό (πολύ πιθανόν να κάνω λάθος) ότι ο μόνος τρόπος αυτή τη στιγμή να φορτώσεις λεφτά στο balance είναι το κολπάκι με το send money. προφανώς δεν ήξερα το δικό σου τρόπο. δηλαδή εσύ πηγές στην τράπεζα και φορτωσες λογαριασμό PayPal??? γίνεται?

 

Οχι. Δεν πηγα στην τραπεζα.

Στο site του paypal μπηκα,

Επελεξα την καρτελα My Account

μετα Top Up και επιλογη Add Money (takes a few days)

Ανοιγει παραθυρακι και σου βγαζει πληροφοριες , ονομα λογαριασμου, τραπεζα κλπ με την προυποθεση οτι εχεις προσθεσει απο πριν ρον λογαριασμο σου οπως την καρτα σου. μετα πας στο ebanking που χρησιμοποιεις και κανεις την μεταφορα. Με κοστος 1 € τα χρηματα εμφανιζονται στο paypal balance σε δυο εργασιμες μερες. Στη διαθεση σου για οποια επιπλεον πληροφορια χρειαστεις

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

όχι και 200€

 

60€ τη μέρα, σε 4 μέρες περίπου θα τα έχεις...

 

Γιατι? Απο αποψη ασφαλειας το λες?

 

Τελος παντνων, αν καποιος μερεφερε λεφτα στην Skrill (στον λογαρισμο Alpha Bank) ας γραψει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

 

 

Αυτό αφορά για προσθήκη χρημάτων μέσω κάρτας (όπου μπορείς να αυξήσεις το όριο και άλλο αν κάνεις επιβεβαίωση, πχ http://prntscr.com/90ftbt ), για κατάθεση χρημάτων δεν υπάρχει όριο.

Απλά να προσθέσω ότι μόλις το τσεκαρα, κι έχω στείλει πάνω από 1000 ευρώ στον λογαριασμό της Skrill τους μήνες Σεπτέμβριο - Οκτώβριο..

Link to comment
Share on other sites

Γιατί καλέ; Είναι μεταφορά σε λογαριασμό Alpha bank, και 1000 ευρώ που έκανα σε 1 εργάσιμη μπήκαν κανονικά.

 

ok Νόμιζα ότι ισχύει η ανακοίνωση:

 

Μετά την ανακοίνωση της Paysafe που αναστέλλει προσωρινά την έκδοση καρτών (κλικ εδώ), και η Skrill ενημερώνει τους πελάτες της πως δε θα δέχεται εργαλεία πληρωμής με εξαίρεση τις απευθείας μεταφορές χρημάτων στις ελληνικές τράπεζες με όριο 60€.

 

Δείτε αναλυτικά την ανακοίνωση:

 

Οι πρόσφατες αποφάσεις της Ευρωπαϊκής κεντρικής τράπεζας να επιβάλει έλεγχο κεφαλαίου στις ελληνικές τράπεζες έχει επίπτωση στην χαμήλωση της σταθερότητας της ελληνικής οικονομικής αγοράς.

 

Δυστυχώς ως αποτέλεσμα αυτού η Skrill προσωρινά δεν θα δέχεται εργαλεία πληρωμής με εξαίρεση τις απευθείας μεταφορές χρημάτων στις ελληνικές τράπεζες με όριο 60€ ημερησίως.

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

ok Νόμιζα ότι ισχύει η ανακοίνωση:

 

Η ανακοίνωση δεν ισχύει πλέον, καθώς όπως έχουμε αναφέρει αρκετές φορές στις προηγούμενες σελίδες έχουν ανοίξει λογαριασμό στην Alpha bank.

Φιλικά,

 

Γιώργος Βαρδίκος

HyperHosting Web Hosting Services

http://www.hyperhosting.gr

Link to comment
Share on other sites

Η ανακοίνωση δεν ισχύει πλέον, καθώς όπως έχουμε αναφέρει αρκετές φορές στις προηγούμενες σελίδες έχουν ανοίξει λογαριασμό στην Alpha bank.

 

........... Και επομενως δεν μεταφερεις χρηματα στο εξωτερικο, αλλα σε ελληνικη τραπεζα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

........... Και επομενως δεν μεταφερεις χρηματα στο εξωτερικο, αλλα σε ελληνικη τραπεζα

 

Εννοείται αλλά εμάς δεν μας επηρεάζει και κάτι. Και λογικά είναι και ο μοναδικός τρόπος να "βγάλει" κάποιος στο εξωτερικό ένα σεβαστό ποσό χωρίς δυσκολία.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος σου κάνει κατάθεση μέσω winbank της τράπεζας Πειραιώς σε λογαριασμό eurobank, πόσο χρόνο χρειάζεται για να εμφανιστούν τα λεφτά στον λογαριασμό σου;
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος σου κάνει κατάθεση μέσω winbank της τράπεζας Πειραιώς σε λογαριασμό eurobank, πόσο χρόνο χρειάζεται για να εμφανιστούν τα λεφτά στον λογαριασμό σου;

Αν κανει την καταθεση σε εργασιμη ωρα θα εμφανιστουν την επομενη εργασιμη το βραδυ, αν την κανει απογευμα ή αργια, θα εμφανιστουν την μεθεπομενη

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Η σημερινή συναλλαγή που ανέφερα δεν έχει γίνει ακόμα (δεν υπήρξε μείωση του υπολοίπου μου στην prepaid προς το παρόν). Το Amazon απλά έβγαλε ότι έγινε η αγορά και θα ενημερωθώ περαιτέρω με email όταν αποσταλλεί. Για αυτό ρωτάω πως λειτουργεί το Amazon και μπας και προσπαθήσουν αύριο να τα τραβήξουν τα χρήματα και δεν τα καταφέρουν. Εν τω μεταξύ δεν μου ζητήθηκε ούτε καν το CVV της κάρτας την οποία την πρόσθεσα σήμερα για πρώτη φορά.

 

Το προϊόν έχει αποσταλλεί από χθες τελικά και ακόμα δεν έχει υπάρξει-φανεί χρεώση στην κάρτα!

Link to comment
Share on other sites

Αν κανει την καταθεση σε εργασιμη ωρα θα εμφανιστουν την επομενη εργασιμη το βραδυ, αν την κανει απογευμα ή αργια, θα εμφανιστουν την μεθεπομενη

 

Ευχαριστώ!

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

άνοιξα λογαριασμό στην skrill απο το κινητό μου την Κυριακή.....

 

δευτέρα έστειλα πενήντα ευρω μέσω άλφα μπανκ..

 

σήμερα μου ήρθε μήνυμα ότι τα λεφτα μπήκαν.... τα είδα και στην εφαρμογή....

 

έκανα αμέσως αίτηση για κάρτα εγκρίθηκε και την περιμένω.....

 

ολα σε ελάχιστο χρόνο....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

άνοιξα λογαριασμό στην skrill απο το κινητό μου την Κυριακή.....

 

δευτέρα έστειλα πενήντα ευρω μέσω άλφα μπανκ..

 

σήμερα μου ήρθε μήνυμα ότι τα λεφτα μπήκαν.... τα είδα και στην εφαρμογή....

 

έκανα αμέσως αίτηση για κάρτα εγκρίθηκε και την περιμένω.....

 

ολα σε ελάχιστο χρόνο....

 

καλημερα φιλε, για επιβεβαιωση στοιχειων χρειαζεται να στειλεις ταυτοτητες κλπ κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...