Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.714 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      927
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Μου έστειλε η Πειραιώς το ακόλουθο:

ΘA ΘEΛAME NA ΣAΣ ENHMEPΩΣOYME OTI AΠO 30/10/2024 ΘA IΣXYOYN NEOI EΠIKAIPOΠOIHMENOI OPOI XPHΣHΣ THΣ ΠIΣTΩTIKHΣ ΣAΣ KAPTAΣ MASTERCARD. OI AΛΛAΓEΣ AΦOPOYN TH ΣYNEPΓAΣIA THΣ TPAΠEZAΣ ΠEIPAIΩΣ KAI ME TON OPΓANIΣMO VISA ΓIA THN EKΔOΣH ΠIΣTΩTIKΩN KAPTΩN. https://www.piraeusbank.gr/MC_CreditCards

Δεν βρίσκω να υπάρχει κάτι αξιόλογο. Έχει αντιληφθεί κανείς άλλος κάτι που να μου διαφεύγει;

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, geoponer said:

Το ίδιο σφάλμα έρχεται ακόμη και χωρίς κανένα συνημμένο, με Edge και Chrome και απενεργοποιημένο το AdBlocker... δεν θα τους αφήσω έτσι όμως.

Εγώ έκανα ξανά τικετ με τη δεύτερη φορά που δεν μπήκαν οι πόντοι. Και πριν 3 μέρες έγινε πάλι εξόφληση με πάγια και περιμένω να δω αν θα μπουν. Οκ σαν ξεχωριστά ποσά δεν είναι μεγάλα (εμένα είναι περιπου 3 ευρώ ανα λογαριασμό) αλλά στον ένα χρόνο μαζεύονται. 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, paanos said:

Αφορά τη μετατροπή των MC σε Visa

Ίσως αποτελεί προστάδιο για μελλοντική αντικατάσταση και των πιστωτικών καρτών. Μέχρι στιγμής έχουν ανακοινώσει μόνο την αντικατάσταση των χρεωστικών και των προπληρωμένων: https://www.piraeusbank.gr/el/idiwtes/kartes/campaigns/apokleistiki-sunergasia-tis-trapezas-piraeus-me-ti-visa

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας.Σήμερα έκανα μια πληρωμή λογαριασμού ύδρευσης απο το ebanking της εθνικής τράπεζας,και την συναλλαγή δέν την αποθήκευσα.Μήπως κάποιος γνωριζει πώς βρισκω αποδεικτικό συναλλαγής.στις κινησεις λογαριασμού το γράφει βέβαια,αλλα εγώ θέλω το αποδεικτικό συναλλαγής.

UPDATE; το βρήκα πάς μεταφορές και πληρωμές,πρόσφατες συναλλαγές,και εκει με pdf εχει την συναλλαγή.sorry για την αναστάτωση.

😉😉😉😉😉

Edited by Hliasat
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια πληροφορία για το πρόβλημα σύνδεσης στο e-banking της Εθνικής;;;

Από τη σελίδα συνδέεται κανονικά.

Screenshot_20240830_113219.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εχουν πρόβλημα με το app, ούτε σε μένα συνδέεται αλλα ουτε και ειδοποιήσεις έχω. 

Link to comment
Share on other sites

Στο web banking ανέφερε προγραμματισμένη συντήρηση συστήματος 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, dennis99 said:

Στο web banking ανέφερε προγραμματισμένη συντήρηση συστήματος 

Μέρα μεσημέρι μόνο μια ελληνική τράπεζα θα μπορούσε να κάνει κάτι τέτοιο γιατί το βράδυ πανε για ποτάρες

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, dennis99 said:

Στο web banking ανέφερε προγραμματισμένη συντήρηση συστήματος 

Απλά παρέλειψαν να αναφέρουν ότι προγραμματίστηκε εκ των υστέρων 😉

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για αυτους που γνωριζουν. Εστω οτι καποιος εχει χρηματα στο εξωτερικο (revolut, freedom24, trading 212 etc). Σε ποια ελληνικη τραπεζα τα μεταφερει (χωρις προμηθεια - μεσω εμβασματος ή δεν ξερω πως αλλιως) ωστε να μπορει να τα σηκωσει ως μετρητα απο το λογαριασμο της ελληνικης τραπεζας?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gumtreeman2013 said:

Μια ερωτηση για αυτους που γνωριζουν. Εστω οτι καποιος εχει χρηματα στο εξωτερικο (revolut, freedom24, trading 212 etc). Σε ποια ελληνικη τραπεζα τα μεταφερει (χωρις προμηθεια - μεσω εμβασματος ή δεν ξερω πως αλλιως) ωστε να μπορει να τα σηκωσει ως μετρητα απο το λογαριασμο της ελληνικης τραπεζας?

Χωρίς προμήθεια καμία πλέον. εκτός αν μεταφέρεις 15 - 15 η όποιο είναι το ελάχιστο όριο για δωρεάν εισερχόμενα εμβάσματα στην τράπεζα που επιθυμείς Η άμα έχεις ειδικό λογαριασμό που έχει δωρεάν εισερχόμενα εμβάσματα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gumtreeman2013 said:

Μια ερωτηση για αυτους που γνωριζουν. Εστω οτι καποιος εχει χρηματα στο εξωτερικο (revolut, freedom24, trading 212 etc). Σε ποια ελληνικη τραπεζα τα μεταφερει (χωρις προμηθεια - μεσω εμβασματος ή δεν ξερω πως αλλιως) ωστε να μπορει να τα σηκωσει ως μετρητα απο το λογαριασμο της ελληνικης τραπεζας?

Ανάλογα τι εννοεις εχει λεφτά, γιατι ποσά μιλάμε αν πχ ειναι κάποιες 10 δες χιλιάδες ευρω δεν νομίζω να σε ενδιαφέρουν το 4-10 ευρω της προμήθειας της Τράπεζας, τωρα να είναι 100€ ακολούθησε την συμβουλή του @testatos

Edited by nikos_kallithea
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, nikos_kallithea said:

Ανάλογα τι εννοεις εχει λεφτά, γιατι ποσά μιλάμε αν πχ ειναι κάποιες 10 δες χιλιάδες ευρω δεν νομίζω να σε ενδιαφέρουν το 4-10 ευρω της προμήθειας της Τράπεζας, τωρα να είναι 100€ ακολούθησε την συμβουλή του @testatos

Αν ειναι για δεκαδες χιλιαδες (μπορει να ειναι για μικροτερα μπορει για μεγαλυτερα ποσα αλλα ας πουμε στο ευρος αυτο των δεκαδων χιλιαδων) ποια ελληνικη τραπεζα εχει το χαμηλοτερο κοστος εισερχομενου, διοτι απο οτι εχω δει σε ορισμενες δε μιλαμε για 4-10 ευρω αλλα για 100δες ευρω τη φορα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω που ειδες τα ποσά που λες η Εθνική εχει ανώτατη προμήθεια τα 20€ για πάνω απο 50 χιλ ευρώ.

Σε κάθε περίπτωση διαβάζεις τα τιμολόγια της τράπεζας σου 

Link to comment
Share on other sites

H Πειραιώς είχε κάποτε κάτι λογαριασμούς με δωρεάν εισερχόμενα εμβάσματα

winbank direct τον έλεγε.

Είχα κάνει τετοιο λογαριασμό και ακόμα έχει δωρεαν εμβασματα. Το δοκίμασα πριν μερικούς μήνες σε εισερχόμενο εμβασμα από Κύπρο.

Τώρα βεβαια στην περίπτωση σου ξέρεις ότι θα χτυπήσουν καμπανάκια στην εφορία.

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

H Eurobank για τον αποταμιευω τωρα λογαριασμο δεν χρεωνει για εισερχομενα εως 31/12.
Μολις ερθουν εκει τα μεταφερεις σε αλλο λογαριασμο της Eurobank γιατι μεσω του αποταμιευω δεν μπορεις να κανεις συναλλαγες.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Πειραιως και εξτραπιν

 

Έκανα αίτηση αλλαγής τηλεφωνου  εξτραπιν μέσω winbank πριν αρκετές ημέρες και φυσικά δεν άλλαξε. 

Πριν λίγο έκανα διαγραφή του παλιού και καταχώρηση νέου. Πότε και ΑΝ θα γίνει η αλλαγή? 

Το έχει κάνει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί η Alpha δεν μου εμφάνιζε τους καταθετικούς λογαριασμούς και έγραφε: "Προσωρινή αδυναμία εμφάνισης υπολοίπων. Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά."

Τώρα δεν ανοίγει καν η εφαρμογή και η σελίδα δεν φορτώνει!

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, GraveDigger said:

Το πρωί η Alpha δεν μου εμφάνιζε τους καταθετικούς λογαριασμούς και έγραφε: "Προσωρινή αδυναμία εμφάνισης υπολοίπων. Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά."

Τώρα δεν ανοίγει καν η εφαρμογή και η σελίδα δεν φορτώνει!

https://www.facebook.com/100064835912812/posts/915574937280362/

Link to comment
Share on other sites

Από χτες το βράδυ "μαμ*θηκε" το σύμπαν...δε δούλευε τίποτα....2 ώρες για να κάνουμε μια μαμωπληρωμή...😡

Link to comment
Share on other sites

ακόμα τίποτα η εφαρμογή της αλφα. οι άνθρωποι είναι τραγικοί. έχει γίνει από τις χειρότερες εφαρμογές. και δεν καταλαβαίνουν όταν τους λες τα προβλήματα της 

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

On 31/8/2024 at 7:12 ΜΜ, mol said:

Πειραιως και εξτραπιν

 

Έκανα αίτηση αλλαγής τηλεφωνου  εξτραπιν μέσω winbank πριν αρκετές ημέρες και φυσικά δεν άλλαξε. 

Πριν λίγο έκανα διαγραφή του παλιού και καταχώρηση νέου. Πότε και ΑΝ θα γίνει η αλλαγή? 

Το έχει κάνει κάποιος?

Πριν 2 χρόνια που το είχα κάνει θυμάμαι σου έδινε έναν κωδικό και έπρεπε να καλέσεις την αυτοματοποιημένη πύλη για να τον πληκτρολογήσεις και να γίνει.

5 ώρες πριν, ilka71 said:

ακόμα τίποτα η εφαρμογή της αλφα. οι άνθρωποι είναι τραγικοί. έχει γίνει από τις χειρότερες εφαρμογές. και δεν καταλαβαίνουν όταν τους λες τα προβλήματα της 

Πολύ κακή δυστυχώς η εφαρμογή. Σε iPhone 15 δεν κατάφερε να παίξει ποτέ σωστά, σχεδόν 2/3 συναλλαγές βγάζει ένα ακαταλαβίστικο μήνυμα λάθους (του τύπου hdjdh7hdj-js2j) και η συναλλαγή άλλες φορές περνάει, άλλες όχι. 
Το αστείο είναι ότι το κάνει μόνο στα 15. Παλιότερες συσκευές είναι οκ. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...