Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.715 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      927
    • Έχω MasterCard
      447
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά τυχαία μπήκα στο φορουμ και θα ήθελα να σας ενημερώσω όσον αφορά για τις wind bonus που είπαν κάποιοι. Εργάζομαι περίπου 1 χρόνο στην προώθηση της Wind Bonus Visa και Wind Bonus AMEX και αυτό που έχω να πψ είναι ότι αντικειμενικά είναι πολύ καλές Πρωτερήματα:

1) Χωρίς Συνδρομή (Για πάντα)

2) Τις δέχονται όλα τα καταστήματα για άτοκες δόσεις

3) Έχει ένα σύστημα συλλογής πόντων με το κάθε ευρώ συναλλαγής και ξεκινάνε με

7000+7000=14000 πόντους επειδή είναι 2.

και μπορεί ο οποιοσδήποτε να πάρει κάποια δώρα όπως 2 κινητα των 130Ευρώ ένα αεροπορικο εισητιριο με aegean και πολλά άλλα.

Η αίτηση γίνετε μόνο με ταυτότητα (χωρίς εκκαθαρηστικό) Και όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει pm για να τον βοηθήσω. Καλή συνέχεια παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά τυχαία μπήκα στο φορουμ και θα ήθελα να σας ενημερώσω όσον αφορά για τις wind bonus που είπαν κάποιοι. Εργάζομαι περίπου 1 χρόνο στην προώθηση της Wind Bonus Visa και Wind Bonus AMEX και αυτό που έχω να πψ είναι ότι αντικειμενικά είναι πολύ καλές Πρωτερήματα:

1) Χωρίς Συνδρομή (Για πάντα)

2) Τις δέχονται όλα τα καταστήματα για άτοκες δόσεις

3) Έχει ένα σύστημα συλλογής πόντων με το κάθε ευρώ συναλλαγής και ξεκινάνε με

7000+7000=14000 πόντους επειδή είναι 2.

και μπορεί ο οποιοσδήποτε να πάρει κάποια δώρα όπως 2 κινητα των 130Ευρώ ένα αεροπορικο εισητιριο με aegean και πολλά άλλα.

Η αίτηση γίνετε μόνο με ταυτότητα (χωρίς εκκαθαρηστικό) Και όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει pm για να τον βοηθήσω. Καλή συνέχεια παιδιά!

 

απαραιτητη προυποθεση να εχεις συνδεση wind. αλλα αν πεις ψεμματα οταν σε παρουν τηλεφωνο και αποκρυψεις το γεγονος οτι εχεις καρτοκινητο παλι κανεις την δουλεια σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά,στην aegean bonus visa της alpha,έχω ζητήσει αυτόματη μετατροπή των πόντων σε μίλια της aegean,αλλά ακόμα (έχει περάσει 1,5-2 μήνες) δεν έχω δεί καμία μετατροπή. Συνήθως κάθε πότε γίνεται;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά,στην aegean bonus visa της alpha,έχω ζητήσει αυτόματη μετατροπή των πόντων σε μίλια της aegean,αλλά ακόμα (έχει περάσει 1,5-2 μήνες) δεν έχω δεί καμία μετατροπή. Συνήθως κάθε πότε γίνεται;

 

την τελευταια κυριακη καθε μηνα οι ποντοι μετατρεπονται σε μιλια και φαινεται και στον λογαριασμο σου miles and bonus της aegean

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παρόλο που πέρασε η τελευταία κυριακή δεν είδα κάποια μεταβολή. Μίλησα με την alpha και μου είπαν οτι είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη μετατροπή

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

παρόλο που πέρασε η τελευταία κυριακή δεν είδα κάποια μεταβολή. Μίλησα με την alpha και μου είπαν οτι είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη μετατροπή

 

η επιλογη μετατροπης των ποντων σε μιλια ειναι εξαρχης ενεργοποιημενη. θα πρεπει να δηλωσεις οτι δεν το θελεις για να παραμενουν οι ποντοι στην καρτα σου. 2 μηνες και δεν βλεπεις τα μιλια στον λογαριασμο της aegean? καποιο προβλημα υπαρχει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οι άνθρωποι είναι απίστευτοι. Έκανα αίτηση για έκδοση κάρτας Οκτώμβρη και παράλληλα ζήτησα και μια μεταφορά υπολοίπου προκειμένου να πάρω παραπάνω μίλια,μιας και εία σκοπό να κλείσω τις άλλες κάρτες. Αρχές ιανουαρίου ακόμα κανένα νέο στον ορίζοντα και ούτε "φαινόταν" στα συστήματα τους η αίτηση μεταφοράς. Την ξανακάνω μέσα Ιανουαρίου,στέλνουν κούριερ παίρνουν τα απαραίτητα χαρτιά και απο τότε ούτε φωνή ούτε ακρόαση

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

επικοινωνησε με το τμημα εξυπηρετησης πελατων, και ενημερωσε τους. και εγω ειχα αρκετες φορες θεμα με τις καρτες μπονους αλλα μετα απο επικοινωνια παντα λυνοταν
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απαραιτητη προυποθεση να εχεις συνδεση wind. αλλα αν πεις ψεμματα οταν σε παρουν τηλεφωνο και αποκρυψεις το γεγονος οτι εχεις καρτοκινητο παλι κανεις την δουλεια σου

 

Όχι φίλε κάνεις λάθος όπως είπα πριν κάνω αυτή τη δουλειά 1 χρόνο και έχω κάνει αίτηση σε πάνω απο 800 άτομα, δεν χρειάζετε να έχεις σύνδεση στη wind αφου και εγώ έχω what 's up, απλά αυτοί που έχουν και συνδεση wind έχουν και άλλα πολλά προτερήματα..

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε κάνεις λάθος όπως είπα πριν κάνω αυτή τη δουλειά 1 χρόνο και έχω κάνει αίτηση σε πάνω απο 800 άτομα, δεν χρειάζετε να έχεις σύνδεση στη wind αφου και εγώ έχω what 's up, απλά αυτοί που έχουν και συνδεση wind έχουν και άλλα πολλά προτερήματα..

 

την πρωτη φορα που εκανα αιτηση οταν τους ειπα οτι εχω καρτοκινητο, γιατι δεν ηξερα, μου ειπαν οτι δεν μπορουν να πρωοθησουν την αιτηση καθως ηταν απαραιτητο προυποθεση να εχω συνδεση wind

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για την my cash της εθνικής...την έχει κάποιος?

Τι ακριβώς παίζει?Βγαίνει εύκολα και γρήγορα?

Έχει λέει όριο στις 20.000 και 1.000 ευρώ τη μέρα ανάληψη...δηλαδή σε 10 μέρες θα μπορώ να έχω 10.000???από επιτόκιο τι παίζει?Αν την βγάλω σκέφτομαι να "τραβήξω" αρκετά...

Έχετε να προτείνετε κάποια άλλη?Κυρίως για ανάληψη μετρητών που να βγαίνει εύκολα...αλλά όχι δάνειο.... :rolleyes:

Δεν τα πάω και πολύ καλά όπως καταλάβατε με όλα αυτά,γι' αυτό οποιαδήποτε βοήθεια-πρόταση θα είναι καλοδεχούμενη!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για την my cash της εθνικής...την έχει κάποιος?

Τι ακριβώς παίζει?Βγαίνει εύκολα και γρήγορα?

Έχει λέει όριο στις 20.000 και 1.000 ευρώ τη μέρα ανάληψη...δηλαδή σε 10 μέρες θα μπορώ να έχω 10.000???από επιτόκιο τι παίζει?Αν την βγάλω σκέφτομαι να "τραβήξω" αρκετά...

Έχετε να προτείνετε κάποια άλλη?Κυρίως για ανάληψη μετρητών που να βγαίνει εύκολα...αλλά όχι δάνειο.... :rolleyes:

Δεν τα πάω και πολύ καλά όπως καταλάβατε με όλα αυτά,γι' αυτό οποιαδήποτε βοήθεια-πρόταση θα είναι καλοδεχούμενη!!! :D

 

Αν δεν κανω λαθος το συνολικο επιτοκιο ειναι γυρω στο 14,6%.Σιγουρα υπαρχουν αλλες λυσεις που συμφερουν περισσοτερο, για παραδειγμα οι καρτες της alpha για αναληψεις πανω απο 800 ευρω απο ατμ της alpha εχουν επιτοκιο 10,4% περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για την my cash της εθνικής...την έχει κάποιος?

Τι ακριβώς παίζει?Βγαίνει εύκολα και γρήγορα?

Έχει λέει όριο στις 20.000 και 1.000 ευρώ τη μέρα ανάληψη...δηλαδή σε 10 μέρες θα μπορώ να έχω 10.000???από επιτόκιο τι παίζει?Αν την βγάλω σκέφτομαι να "τραβήξω" αρκετά...

Έχετε να προτείνετε κάποια άλλη?Κυρίως για ανάληψη μετρητών που να βγαίνει εύκολα...αλλά όχι δάνειο.... :rolleyes:

Δεν τα πάω και πολύ καλά όπως καταλάβατε με όλα αυτά,γι' αυτό οποιαδήποτε βοήθεια-πρόταση θα είναι καλοδεχούμενη!!! :D

 

αν θελεις να τραβηξεις ενα μεγαλο ποσο γιατιδεν σκεφτεσε την επιλογη καποιου δανειου?

Link to comment
Share on other sites

Μείνε μακρία από την mycash

Έχει έξοδα αναλήψεως από 3 μέχρι 20 ευρώ κάθε φορά που σηκώνεις από ΑΤΜ

Αν πας σε ταμείο έχει έξοδα πάλι από 3 μέχρι 20 αλλά μπορείς να κάνεις ανάληψη όλο το ποσό που δικαιούσε και όχι μόνο τα 1000 ευρώ.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για την my cash της εθνικής...την έχει κάποιος?

Τι ακριβώς παίζει?Βγαίνει εύκολα και γρήγορα?

Έχει λέει όριο στις 20.000 και 1.000 ευρώ τη μέρα ανάληψη...δηλαδή σε 10 μέρες θα μπορώ να έχω 10.000???από επιτόκιο τι παίζει?Αν την βγάλω σκέφτομαι να "τραβήξω" αρκετά...

Έχετε να προτείνετε κάποια άλλη?Κυρίως για ανάληψη μετρητών που να βγαίνει εύκολα...αλλά όχι δάνειο.... :rolleyes:

Δεν τα πάω και πολύ καλά όπως καταλάβατε με όλα αυτά,γι' αυτό οποιαδήποτε βοήθεια-πρόταση θα είναι καλοδεχούμενη!!! :D

 

Δεν εχει οριο 20000 η συγκεκριμενη καρτα,εχει ως 20000.

Δηλαδη αναλογα με το εκαθαριστικο σου και τις τυχον οφειλες που εχεις σε αλλες τραπεζες,σου δινουν οριο απο 1000 εως 20000 ευρω.

 

Στην Alpha όλοκληρώνεται η διαδικασία σε μία εβδομάδα στην eurobank σε ένα μήνα . Στην Εθνική σε μία ημέρα.

 

Την περασμενη Δευτερα εκανα σε καταστημα της alpha αιτηση για μεταφορα υπολοιπου αρα λογικα μεθαυριο θα εχει γινει?

Edited by Nikos_s3
-
Link to comment
Share on other sites

 

 

Την περασμενη Δευτερα εκανα σε καταστημα της alpha αιτηση για μεταφορα υπολοιπου αρα λογικα μεθαυριο θα εχει γινει?

 

θεψρω βεβαιο οτι θα γινει μεσα σε αυτην τη βδομαδα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ όλους σας για τις απαντήσεις!!! :D

Θα το ψάξω εκτενέστερα και θα δω τι θα μπορέσω να κάνω!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε μια καρτα απο την Τραπεζα Κυπρου debit μαυρη και με αναγλυφα τα γραμματα.

τι ακριβως ειναι αυτη??

φανταζομαι μια καρτα αναληψεως,αν κι'εγω δεν εχω ζητησει καινουργια :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε μια καρτα απο την Τραπεζα Κυπρου debit μαυρη και με αναγλυφα τα γραμματα.

τι ακριβως ειναι αυτη??

φανταζομαι μια καρτα αναληψεως,αν κι'εγω δεν εχω ζητησει καινουργια :worry:

 

Μοιάζει μήπως με αυτή της σελίδας http://www.bankofcyprus.gr/main.asp?id=3577

Η Τράπεζα Κύπρου έχει αρχίσει την αντικατάσταση των παλιών χρεωστικών, με καινούριες που έχουν επιπλέον ένα chip (σαν της τηλεκάρτας) για μεγαλύτερη ασφάλεια.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Μοιάζει μήπως με αυτή της σελίδας http://www.bankofcyprus.gr/main.asp?id=3577

Η Τράπεζα Κύπρου έχει αρχίσει την αντικατάσταση των παλιών χρεωστικών, με καινούριες που έχουν επιπλέον ένα chip (σαν της τηλεκάρτας) για μεγαλύτερη ασφάλεια.

ακριβως αυτη ειναι ;) αρα να μην ανησυχω..:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ακριβως αυτη ειναι ;) αρα να μην ανησυχω..:O

 

Όχι. :)

 

Οι συγκεκριμένες κάρτες κύριο σκοπό έχουν να πάψει η χρήση της υπογραφής για τις αγορές στα καταστήματα και να αντικατασταθεί από την πληκτρολόγηση του μυστικού αριθμού (PIN), όπως είπε και ο geoponer, για περισσότερη ασφάλεια στις συναλλαγές.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Όχι. :)

 

Οι συγκεκριμένες κάρτες κύριο σκοπό έχουν να πάψει η χρήση της υπογραφής για τις αγορές στα καταστήματα και να αντικατασταθεί από την πληκτρολόγηση του μυστικού αριθμού (PIN), όπως είπε και ο geoponer, για περισσότερη ασφάλεια στις συναλλαγές.

ok! ευχαριστω για την διευκρινηση.αρα την παλια την παω για ανακυκλωση.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και η τραπεζα πειραιως εχει ξεκινησει την αντικατασταση των χρεωστικων καρτων της με καινουριες που εχου chip
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξέρουμε πόσο καιρό τώρα έχει αρχίσει αυτό;

Δεν μου λέτε, αυτές οι κάρτες, έχουν πάλι άλλα pin και χρειάζονται και ενεργοποίηση σε κάποιο atm της αντίστοιχης τράπεζας .. ή είναι ok ; με την παλιά τι γίνεται ; φαντάζομαι παράλληλα δεν μπορούν να χρησιμοποιούνται .. θα πρέπει οπωσδήποτε να επιστραφούν στην τράπεζα;

 

(ρωτάω γιατί μένω εξωτερικό και αν παραλάβουν οι δικοί μου κάποια κάρτα, ίσως να πρέπει να μου τις στείλουν .. μην έχω καμιά έκπληξη ξαφνικά και μείνω χωρίς λεφτά!)

 

edit : διαβάζω σε αυτό το link που παραθέσατε πιο πάνω, με την μαύρη κάρτα, ότι μέσα σε 3 μήνες παραλαμβάνεται τη νέα..

 

Για εμάς που έχουμε την κάρτα παραπάνω από 1 χρόνο τι παίζει; Το ίδιο;

Edited by mariel19

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για Κύπρου, αλλά εμένα η Eurobank μου έστειλε τον Δεκέμβριο την καινούργια Visa, αφού το παλιό πλαστικό έληγε 31/12 και η καινούργια έχει τσιπάκι ενώ η παλιά όχι. Οπότε η μετάβαση έγινε ομαλά. Για το ΑΤΜ έχω το παλιό μου πιν και για αγορές δεν με εχουν ενημερώσει για κάτι οπότε οι συναλλάγες γίνονται με την υπογραφή του αποκόμματος.

 

Και κάτι άλλο:

την πάτησα τελικά και ενώ έκανα το winbank της Πειραιώς ξέχασα τελικά το πιν που είχα βάλει και δεν υπάρχει υπενθύμιση (αυτό δεν το είχα καταλάβει) και τώρα πρέπει να πάω στην τράπεζα να πάρω άλλο πιν. Ρόμπα... :O

Είπα να βάλω ένα σωστό και δύσκολο να το μαντέψει κανείς πιν και να τι έπαθα...

Τώρα θα το σημειώσω κάπου -για μεγαλύτερη ασφάλεια ρε παιδί μου :lol:

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...