Jump to content

Η ταινιοθήκη των εφημερίδων και των περιοδικών


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

The Bridge of River Kwai:

 

Έδωσε το πρώτο δισκάκι μόνο από την έκδοση που αναφέρθηκε και νωρίτερα, original φυσικά (7,61GB)

16:9 Widescreen 2.35:1

Dolby Digital 5.1

 

Πολύ ευχάριστα νέα.

 

Μήπως μπορείς να γράψεις τι θα έχει την επόμενη βδομάδα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και έλεγα κάτι ξέχασα :lol::lol:

 

To... Capote!

Not bad I think... Δεν το έχω δει, δεν θα το αγόραζα ποτέ, καλή φάση επομένως (εκτός αν κάνει στα μαγαζιά <8Ε).

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ!

 

Τίποτα το ιδιαίτερο δεν είναι αυτή η ταινία αλλά δες την για να έχεις και τη δική σου γνώμη...

Link to comment
Share on other sites

καλή φάση επομένως

 

Καλή φάση πράγματι! Έχω αρχίσει να αγχώνομαι... Δε μου φτάνουν ούτε 3 ζωές για να δω τόσα έργα.. :p

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για την άμεση πληροφόρηση! :D

Θα τσιμπιθεί δεόντως το Βήμα! :)

 

Σε ευχαριστώ!

 

Τίποτα το ιδιαίτερο δεν είναι αυτή η ταινία αλλά δες την για να έχεις και τη δική σου γνώμη...

 

Tίποτα, τι λέτε τώρα.

 

Βασικά ο Philip Seymour Hoffman είναι αγαπημένος, αυτός θα ήταν ο κύριος λόγος που θα την έβλεπα.

 

Καλή φάση πράγματι! Έχω αρχίσει να αγχώνομαι... Δε μου φτάνουν ούτε 3 ζωές για να δω τόσα έργα.. :p

 

Σειρές, ταινίες, άστα να πάνε :p :p

Link to comment
Share on other sites

The Bridge of River Kwai:

 

Έδωσε το πρώτο δισκάκι μόνο από την έκδοση που αναφέρθηκε και νωρίτερα, original φυσικά (7,61GB)

16:9 Widescreen 2.35:1

Dolby Digital 5.1

 

Πήγα να γράψω και γω αναλυτικά ... αλλά με πρόλαβες! :happy: Όπως τα λες είναι! Αν και κλέβεις λίγο από τη ποιότητα ... είναι 7.9GB:p

Τελικά , όντως έβαλε το γνήσιο πρώτο δισκάκι από το 2πλό special edition dvd!

http://img81.imageshack.us/img81/1975/thebridgeui8.th.jpg

 

Με bonus τα : isolated music sοundtrack , trivia sabotage΄experience building the bridge και maps and military strategy !!! Στο μενού γράφει "disk 1" ...( έχει και φοβερό animated menu) Κρίμα που δεν έβαλε και το bonus 2ο disk , αλλά θα το νοικιάσουμε από κανένα video club και θα το "δανειστούμε" ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Πήρα το Θέμα μετά από πάααααρα πολύ καιρό, μόνο και μόνο για την Λάμψη.

 

Παραθέτω κάποια στοιχεία:

 

Size 7,64 GB

Audio 5.1

Εννοείται 4:3 aspect ratio.

Extras: Theatrical trailer, Making of Shining (33 mins)

 

Καθόλου άσχημα νομίζω :)

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα Θέμα, Έθνος, Ελεύθερο τύπο.

 

To Alien ειναι 16:9 έχει και την original έκδοση και το director's cut:)

 

Το Thank you for Smoking είναι έπισης πολύ καλό (είναι το δισκάκι που κυκλοφορεί και επίσημα στα βιντεοκλάμπ με extras κομμένες σκηνές κτλ.) Το μόνο που με χάλασε είναι το εξώφυλλο που αντί να αφήσουν το κανονικό έφτιαξαν ένα δικό του για να γράψουν πάνω το ET της εφημερίδας. Εντελώς αντιαισθητικό.

 

Δυστυχώς το The Shining είναι Letterbox και φυσικά χάνει σε εικόνα:cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Why so serious?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Πήρα το Θέμα μετά από πάααααρα πολύ καιρό, μόνο και μόνο για την Λάμψη.

 

Παραθέτω κάποια στοιχεία:

 

Size 7,64 GB

Audio 5.1

Εννοείται 4:3 aspect ratio.

Extras: Theatrical trailer, Making of Shining (33 mins)

 

Καθόλου άσχημα νομίζω :)

 

Την άλλη βδομάδα στο Θέμα: "H Φωλιά του Κούκου" και "Cellular" (http://www.imdb.com/title/tt0337921/).

Link to comment
Share on other sites

Το DVD του Έθνους τί μέγεθος έχει ? :rolleyes:

 

Alien

 

Size: 6,65 GB αλλά έχει και τις δύο εκδόσεις της ταινίας και του '79 και το director's cut toy 2003

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Why so serious?

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να γράψω και γω αναλυτικά ... αλλά με πρόλαβες! :happy: Όπως τα λες είναι! Αν και κλέβεις λίγο από τη ποιότητα ... είναι 7.9GB:p

Τελικά , όντως έβαλε το γνήσιο πρώτο δισκάκι από το 2πλό special edition dvd!

 

Με bonus τα : isolated music sοundtrack , trivia sabotage΄experience building the bridge και maps and military strategy !!! Στο μενού γράφει "disk 1" ...( έχει και φοβερό animated menu) Κρίμα που δεν έβαλε και το bonus 2ο disk , αλλά θα το νοικιάσουμε από κανένα video club και θα το "δανειστούμε" ...:shifty:

 

H πλάκα είναι ότι με 8 ευρώ αγοράζεις την αυθεντική διπλή έκδοση π.χ. από το play.com

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το The Shining είναι Letterbox και φυσικά χάνει σε εικόνα:cry:

 

δεν μπορώ να ακούω κουλά... το original aspect της ταινίας είναι fullscreen όπως το θέλει ο σκηνοθέτης:X

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να ακούω κουλά... το original aspect της ταινίας είναι fullscreen όπως το θέλει ο σκηνοθέτης:X

 

Sorry ρε φίλε δεν το γνώριζα:O. Τελικά μερικές φόρες καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς:O Το παίζω και σινεφίλ τρομάρα μου

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Why so serious?

Link to comment
Share on other sites

Την άλλη βδομάδα στο Θέμα: "H Φωλιά του Κούκου" και "Cellular" (http://www.imdb.com/title/tt0337921/).

 

Μια χαρα, Ι like both. :cool:

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

πήρε κανείς Alien από έθνος να πει εντυπώσεις;
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

πήρε κανείς Alien από έθνος να πει εντυπώσεις;

 

Μην το χάσεις. Ειναί το ίδιο με το original DVD που κύκλοφορει στο εμπόριο έχει και τις 2 εκδόσεις τις ταινίας original και director's cut

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Why so serious?

Link to comment
Share on other sites

πήρε κανείς Alien από έθνος να πει εντυπώσεις;

 

Δες στην προηγούμενη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Alien

 

Size: 6,65 GB αλλά έχει και τις δύο εκδόσεις της ταινίας και του '79 και το director's cut toy 2003

 

Και το original DVD του εμπορίου από το πακετάκι που έχω τόσο μέγεθος έχει , οπότε βάλανε το ίδιο!http://www.contactmusic.com/new/home.nsf/Lookup/alien15x01x12x03/$file/alien15x01x12x03.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά το πακετάκι που λες δεν έχει και δεύτερο DVD με extras πάνω στο πρώτο Alien;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά το πακετάκι που λες δεν έχει και δεύτερο DVD με extras πάνω στο πρώτο Alien;

 

Ναι σωστά, το πακετάκι έχει ένα Bonus disk για κάθε ένα Άλιεν της τετραλογίας και έχει και ένα ακόμη για όλα μαζί! 9 dvd δηλαδή συνολικά! :happy:

*Απλά το DTS εμένα το έχει στα ισπανικά μόνο:mad: και 5.1 στα Αγγλικά! Μπορεί κάποιος να δει στο συγκεκριμένο της εφημερίδας τι παίζει? (προφανώς φέραν την Ισπανική έκδοση του πακέτου και το λάνσαραν μιας και θα τους κόστισε φτηνότερα - έχει φυσικά Ελληνικούς υπότιτλους... αλλά την πάτησα με τον ήχο και όταν το πρόσεξα ήταν αργά!)

Link to comment
Share on other sites

Ok. ευχαριστώ πολύ. Μου ακούγεται αρκετά καλό (αν και από την ποιότητα του προηγούμενου dvd το πήρα από φόβο).

(και sorry που δεν είδα πως είχε ήδη απαντηθεί).

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Ok. ευχαριστώ πολύ. Μου ακούγεται αρκετά καλό (αν και από την ποιότητα του προηγούμενου dvd το πήρα από φόβο).

 

Ναι είναι καλή προσφορά (για όποιον δεν τα έχει) :).

Link to comment
Share on other sites

DTS Ισπανικό??? ΕΛΕΟΣ!!!

Καλά που δεν το πήρα δηλαδή.. τα έχω ήδη εις διπλούν..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...