Jump to content

Η ταινιοθήκη των εφημερίδων και των περιοδικών


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μερικες απο τις ταινιες που θα δωσει το Βημα:

 

"Spartacus"

"Gandhi"

"The guns of Navarone"

"The bridge on the river Kwai"

"Jerry Maguire"

 

Αυτές σίγουρα θα τις πάρω :happy:.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

dvd εμπορίου του ΘΕΜΑ με συνεντεύξεις trailers κτλ

 

http://img179.imageshack.us/img179/5085/43586744yj2.jpg

Link to comment
Share on other sites

τσιμπησες μια τυπικη αντιπροσωπευτικη εικονα και την εβαλες..ετσι!:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

τόσες και τόσες βάλαμε στο άλλο το thread :)

 

next Sunday : The Green Mile (το έχω ήδη ευτυχώς)

Link to comment
Share on other sites

next Sunday : The Green Mile (το έχω ήδη ευτυχώς)

 

Και εγώ το έχω (όπως το λες "ευτυχώς") στην ωραία χάρτινη κασετίνα του :rolleyes::D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα πρόσφατα το πακέτο με όλες τις ταινίες του Στάνλεϊ Κιούμπρικ και έχει και το ""Μάτια Ερμητικά Κλειστά"": 2-Disc Ειδική Έκδοση

http://www.audiovisual.gr/uploads/poster_photos_large/2007/Nov07_3/DVSTWB80673S.jpg

 

Και είναι full screen σε wide οθόνες και όχι όπως αυτή που έβαλες πάνω Demi , αλλά μου φαίνεται έχουν "φάει" πληροφορία από την εικόνα :confused: ... παίζει κάτι τέτοιο? Να , δες την αντίστοιχη στην ίδια ακριβώς σκηνή:

http://img246.imageshack.us/img246/1059/33256477be8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μερικες απο τις ταινιες που θα δωσει το Βημα:

 

"As good as it gets"

"Jerry Maguire"

"Philadelphia"

"In the name of the father"

"The last temptation"

"The age of innocence"

"Scarface"

 

Πάλι θα μου τα πάρει το Βήμα.... :O

[sIGPIC][/sIGPIC]

...Barcelona,such a beautiful horizon

Barcelona,like a jewel in the sun

Por ti sere gaviota de tu bella mar...

my blog

Link to comment
Share on other sites

όχι γιατί:

 

http://www.imageshack.gr/files/6otakgjhugp5hgr7xq4x.jpg

 

το δικό σου φαίνεται δεν είναι το εγγεκριμένο από τον Kubric για να μην είναι fullscreen

Link to comment
Share on other sites

Βήμα

Μάλιστα... Παρά τα 4Ε πήρα το Βήμα με το σκεπτικό ότι ποτέ δε με είχε απογοητεύσει μέχρι τώρα (εντάξει... 1-2 φορές:p) και αφού είχε την slim θηκούλα όλα καλά... Αλλά όταν άνοιξα τη συσκευασία ξενέρωσα τρελά... βάζεις που βάζεις ρε φίλε dual layer τον 5.1 γιατί τον κόβεις; Τι να το κάνω έτσι το Gladiator; Ταινία του 2000 είναι όχι του 1930. Αμάν πια με το Ελλαδιστάν, οι άλλοι έξω παίζουν πλέον με τα νέα ασυμπίεστα κ super-duper formats ήχου και εδώ πέρα μας πετάνε ένα Prologic γιατί ξέρουν ότι ο κόσμος είναι άσχετος και αυτοί θα γλιτώσουν κάποια Ευρώ για τα δικαιώματα (διότι η εταιρία διανομής που τους έδωσε την ταινία ξέρει ότι ο "purist" θα την αγοράσει και από αυτούς). Anyway... εγώ προτείνω γρήγορη αλληλοενημέρωση των specs και "μποικοτάζ" όποτε χρειάζεται... :)

 

 

Θέμα

Hasiotis η έκδοση σου είναι προφανώς κομμένη για να γίνει widescreen... δες το κάδρο πάνω από το κεφάλι της που λείπει τελείως. Μπράβο στο Θέμα αυτή τη φορά, κρίμα που δε το πήρα (αυτοί φταίνε :p), στη διαφήμιση έδειχναν το Eyes Wide Shut σε widescreeen και νόμιζα ότι θα την έκαναν πάλι την πατατιά...:D Αναρωτιόμουν πόσο ανάποδοι μπορεί να ήταν και να πάρουν τη μοναδική ταινία που έπρεπε να είναι όντως 4:3 και να την κόψουν... Τελικά γλίτωσε από τα νύχια τους...!

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Τί εξυπνάδα ήταν αυτό που έκανε το Βήμα :mad: Ανέβασε την τιμή στα 4 Ευρώ και πείραξε τον ήχο :mad: Πρίν μπορεί να έδινε στα 3 Ευρώ custom DVD (συνήθως συμπιεσμένα) αλλά ο ήχος ήταν DD 5.1. Ωραία "στροφή ποιότητας" έκανε.Μαύρο από εδώ και πέρα για να μάθουν. Ευτυχώς αυτές που θέλω τις έχω και οι υπόλοιπες μου είναι αδιάφορες :p.

Samsung Galaxy Tab 10.1 ICS 4.0.4, stock

Samsung Galaxy S II Jelly Bean 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Την επόμενη Κυριακή με το Έθνος "Ο Επίμονος κηπουρός" με Ρέιφ Φάινς και Ρέτσελ Γουάιζ.

 

Το Βήμα θα έχει το "Πέρα από την Αφρική". Βλέπω να αγοράζω 8-9 από αυτές που ανακοίνωσαν.

 

Την επόμενη Κυριακή θα αγοράσω μάλλον το Θέμα (πρώτη φορά μετά από πολύ καιρό). Ελπίζω να μην είμαι τόσο γκαντέμης που να βάλουν 4:3 στο "Πράσινο Μίλι"...

Link to comment
Share on other sites

Βήμα

Μάλιστα... Παρά τα 4Ε πήρα το Βήμα με το σκεπτικό ότι ποτέ δε με είχε απογοητεύσει μέχρι τώρα (εντάξει... 1-2 φορές:p) και αφού είχε την slim θηκούλα όλα καλά... Αλλά όταν άνοιξα τη συσκευασία ξενέρωσα τρελά... βάζεις που βάζεις ρε φίλε dual layer τον 5.1 γιατί τον κόβεις; Τι να το κάνω έτσι το Gladiator; Ταινία του 2000 είναι όχι του 1930. Αμάν πια με το Ελλαδιστάν, οι άλλοι έξω παίζουν πλέον με τα νέα ασυμπίεστα κ super-duper formats ήχου και εδώ πέρα μας πετάνε ένα Prologic γιατί ξέρουν ότι ο κόσμος είναι άσχετος και αυτοί θα γλιτώσουν κάποια Ευρώ για τα δικαιώματα (διότι η εταιρία διανομής που τους έδωσε την ταινία ξέρει ότι ο "purist" θα την αγοράσει και από αυτούς). Anyway... εγώ προτείνω γρήγορη αλληλοενημέρωση των specs και "μποικοτάζ" όποτε χρειάζεται... :)

 

 

Θέμα

Hasiotis η έκδοση σου είναι προφανώς κομμένη για να γίνει widescreen... δες το κάδρο πάνω από το κεφάλι της που λείπει τελείως. Μπράβο στο Θέμα αυτή τη φορά, κρίμα που δε το πήρα (αυτοί φταίνε :p), στη διαφήμιση έδειχναν το Eyes Wide Shut σε widescreeen και νόμιζα ότι θα την έκαναν πάλι την πατατιά...:D Αναρωτιόμουν πόσο ανάποδοι μπορεί να ήταν και να πάρουν τη μοναδική ταινία που έπρεπε να είναι όντως 4:3 και να την κόψουν... Τελικά γλίτωσε από τα νύχια τους...!

 

Έχετε ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο με τον "Μονομάχο" ... μεγάλη ξεφτίλα να βάλουν 8 GB δισκάκι και να του βάλουν 2.0 ήχο! Και σε τέτοιο έργο μάλιστα! Κακός πάντως που δεν το προειδοποίησε κάποιος από νωρίς για να προλάβουν μερικοί να μην το πάρουν! Ειδικά εσείς από Αθήνα τις έχετε τις εφημερίδες από την προηγούμενη το βράδυ...

Όσο για το "eyes wide shut" δεν μετανιώνω που τα πήρα σε special edition μιας και η εικόνα είναι σαφώς καλύτερη σε σχέση με το original ... έτυχε και είχα στα χέρια μου και αυτό από το "Θέμα" και καμιά σχέση ποιοτικά το ένα με το άλλο!

Άσε δε και τα έξτρα που έχει στο δεύτερο δισκάκι *... πολύ ενδιαφέρον και ΟΛΑ με Ελληνικούς υπότιτλους!

 

*

Δίσκος 1: Η Ταινία (Ψηφιακά Επεξεργασμένη)

 

* Σχολιασμός από τους Σίντνεϊ Πόλλακ & Πήτερ Λόουενμπεργκ

 

Δίσκος 2: Πρόσθετες Παροχές

 

* Το Καταφύγιο – Κέντρο Ελέγχου

* Τεχνητή Νοημοσύνη ή Ο Συγγραφέας ως Ρομπότ

* Μάτια Ερμητικά Κλειστά, Μια Ταινία Του Στάνλεϊ Κιούμπρικ

* Τα Χαμένα Αρχεία Του Κιούμπρικ: Ταινίες Που Δεν Τελείωσαν Ποτέ

* Απονομή Βραβείου Griffith 1998

* Συνεντεύξεις με τους Τομ Κρουζ, Νικόλ Κίντμαν και Στήβεν Σπίλμπεργκ

* Κινηματογραφικό Τρέιλερ

* Τηλεοπτικά Σποτ

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα για τον Μονομάχο που έδωσε το Βήμα...

 

Πρόσεξε κανείς την εικόνα που εμφανίζεται στο πίσω μέρος της θήκης; (με τους 3 πρωταγωνιστές) Είναι εμφανώς πιξελαρισμένη. Το ίδιο και τα tag-lines που φαίνονται από πάνω (πάντα στην πίσω πλευρά). Τι να πω... προχειροδουλειά!! :(

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Είναι εμφανώς πιξελαρισμένη.

 

εμφανως..;;ο εκτυπωτης μου καλυτερα θα την εβγαζε!:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα πρόσφατα το πακέτο με όλες τις ταινίες του Στάνλεϊ Κιούμπρικ

 

Ρέ φίλε νά σέ ρωτήσω κάτι;

 

Όταν λές όλες, εννοείς όλες;

 

Καί τό the killing π.χ.;

 

Καί τό paths of glory?

vangelakas.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ειδα χτες διαφημιση και δεν καταλαβα περι τινος προκειται,το "θεμα" λεει εξαντληθηκε και ξανακυκλοφορει σημερα με δωρο υλικο απο το ντι βι ντι του ζαχοπουλου.

περι τινος προκειται;

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ειδα χτες διαφημιση και δεν καταλαβα περι τινος προκειται,το "θεμα" λεει εξαντληθηκε και ξανακυκλοφορει σημερα με δωρο υλικο απο το ντι βι ντι του ζαχοπουλου.

περι τινος προκειται;

 

Ναι και εγώ το είδα αυτό και δεν κατάλαβα τι εννοούσε... Πάντως δεν λέει ρητά ότι πρόκειται για το DVD του Ζαχόπουλου, αλλά αν θυμάμαι καλά μιλάει για "αποσπάσματα από το video που συζητάει όλη η Ελλάδα..." :ninja:

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

κατα πασα πιθανοτητα θα ειναι αποσπασματα απο ολες αυτες τις εκπομπες-τοκ σοου που εχουν γινει σχετικα με το θεμα.το πολυ πολυ να εχει και φωτογραφιες(σαν σκρινσοτ) οπως αυτες που εχουν ηδη κυκλοφορησει στο ιντερνετ.
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ρέ φίλε νά σέ ρωτήσω κάτι;

 

Όταν λές όλες, εννοείς όλες;

 

Καί τό the killing π.χ.;

 

Καί τό paths of glory?

 

Πρέπει (και ελπίζω) να εννοεί αυτό:

http://www.dvdactive.com/news/releases/stanley-kubrick-collection2.html

(που βασικά ΔΕΝ είναι όλες)

 

εγώ από την άλλη περιμένω να βγεί το πακέτο αυτό σε steelbooks :happy:

Link to comment
Share on other sites

Ρέ φίλε νά σέ ρωτήσω κάτι;

 

Όταν λές όλες, εννοείς όλες;

 

Καί τό the killing π.χ.;

 

Καί τό paths of glory?

 

Πρέπει (και ελπίζω) να εννοεί αυτό:

http://www.dvdactive.com/news/releases/stanley-kubrick-collection2.html

(που βασικά ΔΕΝ είναι όλες)

 

εγώ από την άλλη περιμένω να βγεί το πακέτο αυτό σε steelbooks :happy:

 

Ούπς :O ... βασικά τυπογραφικό λάθος ήταν.... αυτό που λέει ο συνάδελφος demis είναι!:happy: Βασικά έχει τις καλύτερες ταινίες!

Πολύ καλά τα steelbooks .. αλλά θα κάνουν και κάνα 30άρικό ευρά παραπάνω!

Link to comment
Share on other sites

καλά λες.. θα περιμένω να πέσει η τιμή του Blu-ray πακέτου τότε..

το ίδιο ακριβώς αλλά σε Blu

Link to comment
Share on other sites

Την επόμενη Κυριακή με το Έθνος "Ο Επίμονος κηπουρός" με Ρέιφ Φάινς και Ρέτσελ Γουάιζ.

 

Το Βήμα θα έχει το "Πέρα από την Αφρική". Βλέπω να αγοράζω 8-9 από αυτές που ανακοίνωσαν.

 

Την επόμενη Κυριακή θα αγοράσω μάλλον το Θέμα (πρώτη φορά μετά από πολύ καιρό). Ελπίζω να μην είμαι τόσο γκαντέμης που να βάλουν 4:3 στο "Πράσινο Μίλι"...

 

Έθνος, Βήμα και Θέμα θα «τσιμπηθούν» πάραυτα...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

ΒΗΜΑ - Custom και με stereo ήχο

 

ΘΕΜΑ - Εμπορίου + full extras

 

Am I missing something?

Link to comment
Share on other sites

Φτου ****το, να χάσουμε τις προσφορές αυτής της έγκριτης εφημερίδας που καμαρώνει ότι έχει απήχηση σε τόσο κόσμο για τα θέματα της.

 

Αυτή ας κλείσει, ας δίνει τα DVD σκέτα σε τέτοια τιμή :lol:

 

Από αύριο στο Avanti η ταινιάρα του Ψάλτη "Βασικά .... καλησπέρα σας!"

 

Κούυυυυυυλαααααααααα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...