Jump to content

Η ταινιοθήκη των εφημερίδων και των περιοδικών


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο Σινεμα Broken Flowers και Stranger than Paradise του Jim Jarmusch

Thanks for the info dude!

 

by the way, next Sunday στην Καθημερινή..... :shock::w00t::shock::heat:

http://img185.imageshack.us/img185/9264/picuh8.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για τρεις μήνες, κάθε Κυριακή Καθημερινή... :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη προσφορά του Σαβ/κυριακου ήταν κατά την γνώμη μου,η Ελευθεροτυπία της Κυριακής.Εκτός της πολύ καλής ταινίας Land and Freedom ,είχε και ένθετο τo βιβλίο το Σύνταγμα της Ελλάδος,κάτι που δεν βρίσκεις εύκολα σε ευκολοδιάβαστη εκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη προσφορά του Σαβ/κυριακου ήταν κατά την γνώμη μου,η Ελευθεροτυπία της Κυριακής.Εκτός της πολύ καλής ταινίας Land and Freedom ,είχε και ένθετο τo βιβλίο το Σύνταγμα της Ελλάδος,κάτι που δεν βρίσκεις εύκολα σε ευκολοδιάβαστη εκδοση.

 

υπάρχει τετοια έκδοση?

Link to comment
Share on other sites

by the way, next Sunday στην Καθημερινή..... :shock::w00t::shock::heat:

http://img185.imageshack.us/img185/9264/picuh8.th.jpg

 

!!! Must have !!! Δεν πρέπει να είναι το World at War πάντως έτσι; Εκτός και του αλλάξανε τα φώτα στο εξώφυλλο.

KCB
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τετοια έκδοση?

 

Γιατί δεν ψάχνεις σε κανένα βιβλιοπωλείο να δείς;

Παλιότερα υπήρχαν μόνο μικρές και συνοπτικές αναφορές σε σχολικά βιβλία τύπου αγωγή του πολίτη (προτού καταργηθούν),και προφανώς αφορούσε δεδομένα της εποχής και όχι κάποιες αναθεωρήσεις.Η έκδοση της Ελευθεροτυπίας είναι περιεκτική χωρίς να είναι αναλυτική και να κουράζει όπως του εμπορίου.Εξάλλου άμα θέλουμε και του νόμους που απορέουν από το Σύνταγμα είτε πάμε για σπουδές στη νομική είτε ρωτάμε δικηγόρο .:)

Link to comment
Share on other sites

!!! Must have !!! Δεν πρέπει να είναι το World at War πάντως έτσι; Εκτός και του αλλάξανε τα φώτα στο εξώφυλλο.

Συγκεκριμένα είναι το [The BBC World War Two Collection (12 Disc Box Set) by World War II Collection (DVD - 2005)] προσφορά στο amazon.co.uk £109.98

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

I've been waiting for you, Obi-Wan. We meet again, at last. The circle is now complete.

When I left you, I was but the learner; now *I* am the master.

Link to comment
Share on other sites

Το hitech στα 15 . Πολλα χρηματα για κατι ηδη υπερκοστολογημένο.

 

Ευχαριστώ δεν θα πάρω...

 

 

Πράγματι... δε θυμάμαι πόσο είχε τον προηγούμενο μήνα αλλά με 2-3E επιβάρυνση και την λογική αύξηση πωλήσεων μια χαρά θα τα έβγαζαν τα επιπλέον έξοδα του blu-ray.

 

5 χιλιάρικα (για να μη ξεχνιόμαστε) για 1 περιοδικό είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ

 

EDIT: Και επίσης χρεώνουν επιπλέον 5Ε για όποιον θέλει την πλαστική θήκη για τα 6 DVD της σειράς...!

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι... δε θυμάμαι πόσο είχε τον προηγούμενο μήνα αλλά με 2-3E επιβάρυνση και την λογική αύξηση πωλήσεων μια χαρά θα τα έβγαζαν τα επιπλέον έξοδα του blu-ray.

 

5 χιλιάρικα (για να μη ξεχνιόμαστε) για 1 περιοδικό είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ

 

EDIT: Και επίσης χρεώνουν επιπλέον 5Ε για όποιον θέλει την πλαστική θήκη για τα 6 DVD της σειράς...!

 

AHΔΙΑ κατάντησε με το ευρώ και τις ΑΡΠΑΧΤΕΣ τους !!!! :mad::mad::mad:

 

Ας το λουστούν μόνοι τους, εγώ δεν δίνω πέντε και πλέον χιλιάδες για να αγοράσω ένα περιοδικό.. λες και το δισκάκι είναι από χρυσό ή ασήμι... ΗΜΑΡΤΟΝ δλδ :down::down:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι... δε θυμάμαι πόσο είχε τον προηγούμενο μήνα αλλά με 2-3E επιβάρυνση και την λογική αύξηση πωλήσεων μια χαρά θα τα έβγαζαν τα επιπλέον έξοδα του blu-ray.

 

5 χιλιάρικα (για να μη ξεχνιόμαστε) για 1 περιοδικό είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ

 

EDIT: Και επίσης χρεώνουν επιπλέον 5Ε για όποιον θέλει την πλαστική θήκη για τα 6 DVD της σειράς...!

 

Αν θυμάμαι σωστά τον προηγούμενο μήνα το είχε 8.50.

 

ούτε και εγώ θα το πάρω.. είναι πολλά τα λεφτά :down:

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ λέτε ρε παιδιά ... 15 (+5) ευρώ? :X:wacko: Πλάκα μας κάνουν? Χαλαρά θα πατώσει σε πωλήσεις ~ ας περιμένουμε τον άλλο μήνα που θα το ξαναδώσουν σε μισή τιμή , μιας και θα τους μείνουν τα περισσότερα (μην πω και όλα , αλλά τέλος πάντων)!
Link to comment
Share on other sites

Είδα σε διαφήμιση ότι η εφημερίδα «ΕΘΝΟΣ» θα δώσει της ταινίες "The Pink Panther" με των Peter Sellers. :D :happy::happy:
Link to comment
Share on other sites

Είδα σε διαφήμιση ότι η εφημερίδα «ΕΘΝΟΣ» θα δώσει της ταινίες "The Pink Panther" με των Peter Sellers. :D :happy::happy:

 

Μπορείτε να μου πείτε ποιά απ'όλες τις ταινίες της σειράς είναι αυτή

που κλέβουν το διαμάντι "Ροζ Πάνθηρας" και ο Σέλερς ως επιθεωρητής γλιστράει στο κερί στο μουσείο, σπάει έναν δίσκο που είχε καρφωθεί επάνω του το σχοινί που σύρθηκε ο κλέφτης τραβώντας το, παλεύει με εναν κινέζο σπίτι του και πέρνει φόρα και σκάει στην κουζίνα, πάει σε ένα ξενοδοχείο και κάνει κάτι gags με μια λάμπα που πετάγεται στον αέρα, μια ηλεκτρική σκούπα και κάτι άλλα που δε θυμάμαι;

Είχα δει την ταινία πολύ μικρός και μου έχει μείνει τόσο πολύ που τη θέλω σε dvd. Αλλά δεν ξέρω τον τίτλο. Ποιά απ'όλες είναι; Και για όποιον μάθει την Κυριακή, πότε θα κυκλοφορήσει;

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Είδα σε διαφήμιση ότι η εφημερίδα «ΕΘΝΟΣ» θα δώσει της ταινίες "The Pink Panther" με των Peter Sellers. :D :happy::happy:

 

Από όσο πρόλαβα να δω της ταινίες που θα δώσει...

 

The Pink Panther - A Shot in the Dark (1964).

 

The Return of the Pink Panther (1975).

 

The Pink Panther – Straikes Again (1976).

 

Revenge of the The Pink Panther (1978).

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε ποιά απ'όλες τις ταινίες της σειράς είναι αυτή

που κλέβουν το διαμάντι "Ροζ Πάνθηρας" και ο Σέλερς ως επιθεωρητής γλιστράει στο κερί στο μουσείο, σπάει έναν δίσκο που είχε καρφωθεί επάνω του το σχοινί που σύρθηκε ο κλέφτης τραβώντας το, παλεύει με εναν κινέζο σπίτι του και πέρνει φόρα και σκάει στην κουζίνα, πάει σε ένα ξενοδοχείο και κάνει κάτι gags με μια λάμπα που πετάγεται στον αέρα, μια ηλεκτρική σκούπα και κάτι άλλα που δε θυμάμαι;

Είχα δει την ταινία πολύ μικρός και μου έχει μείνει τόσο πολύ που τη θέλω σε dvd. Αλλά δεν ξέρω τον τίτλο. Ποιά απ'όλες είναι; Και για όποιον μάθει την Κυριακή, πότε θα κυκλοφορήσει;

 

 

Χωρις να ειμαι 100% σιγουρος πρεπει να ειναι the return of the pink panther.

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα είναι το [The BBC World War Two Collection (12 Disc Box Set) by World War II Collection (DVD - 2005)] προσφορά στο amazon.co.uk £109.98

 

Πολύ καλό ήδη παίζει και διαφήμιση TV.

KCB
Link to comment
Share on other sites

Το hitech στα 15€ . Πολλα χρηματα για κατι ηδη υπερκοστολογημένο.

 

Ευχαριστώ δεν θα πάρω...

 

 

Δεν εχει καμμία λογική. Μ ενδιέφερε το test που εχει αλλα απλα δεν ειναι δυνατη η αγορα του σε αυτην την τιμή. Ηδη στα 8,5 ήταν υπερβολή. Για ντοκυμαντερ, σοβαρα μιλάνε? Στο Play υπαρχουν ταινιες Blue ray με 20 EUR και οι καινουριες εχουν 25. Οσον αφορα το περιοδικο ας δουν την ποιοτητα π.χ. των 4 Τροχών στα 5,3 EUR.

Link to comment
Share on other sites

Είδα σε διαφήμιση ότι η εφημερίδα «ΕΘΝΟΣ» θα δώσει της ταινίες "The Pink Panther" με των Peter Sellers. :D :happy::happy:

Και η εφημέριδα <ΕΘΝΟΣ> θα κυκλοφορήσει την Κυριακή με το DVD?

Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπω στο site της εφημερίδας "ΕΘΝΟΣ", το Σαββατο διαφημίζει προσφορά ντοκιμαντέρ του History Channel. Οπότε, λογικά το "Pink Panther" DVD θα ισχύει για την Κυριακάτικη έκδοση!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

I've been waiting for you, Obi-Wan. We meet again, at last. The circle is now complete.

When I left you, I was but the learner; now *I* am the master.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...