Jump to content

Η ταινιοθήκη των εφημερίδων και των περιοδικών


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εθνος Σαββατου έχει την ταινία "I love Ηuckabees" (Dustin Hoffman, Jude Law) και δεύτερο ντοκιμαντέρ για τη Μαφία.

 

To I Heart Huckabees εμένα δε μου πολυάρεσε. Αφού είδα μετά τα πρώτα 30-40 λεπτά ότι δε βγάζω νόημα το σταμάτησα. Όποιος θέλει, βέβαια, μπορεί να κάνει μια προσπάθεια.

 

H Ελευθεροτυπία δίνει εμπορικές εκδόσεις;

 

Δε νομίζω. Πάντως η συγκεκριμένη ταινία (Amores Perros) δεν είχε τίποτα ιδιαίτερο στην εμπορική της έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To I Heart Huckabees εμένα δε μου πολυάρεσε. Αφού είδα μετά τα πρώτα 30-40 λεπτά ότι δε βγάζω νόημα το σταμάτησα. Όποιος θέλει, βέβαια, μπορεί να κάνει μια προσπάθεια.

 

Θα μπορούσε κάλλιστα να λέγεται «Το νόημα της ταινίας και πως να το χάσετε - αν το βρείτε ποτέ»...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

:happy:.. Έθνος (Κυριακή) για το Θεός για μια εβδομάδα , και Καθημερινή (Κυριακή) για τις Μεγάλες καταστροφές: Οι επιζήσαντες (3ο DVD από 3).
Link to comment
Share on other sites

Μολονότι έχω ήδη το "Θεός για μια εβδομάδα" λέω να το ξαναπάρω για τη συλλογή, να το'χω και σε slim case. :p Και για Minority Report ψήνομαι γιατί έχω δει μόνο την αρχή του αλλά δεν ξέρω το τέλος.
Link to comment
Share on other sites

Μολονότι έχω ήδη το "Θεός για μια εβδομάδα" λέω να το ξαναπάρω για τη συλλογή, να το'χω και σε slim case. :p Και για Minority Report ψήνομαι γιατί έχω δει μόνο την αρχή του αλλά δεν ξέρω το τέλος.

 

Πράγματι, σε χάρτινη θήκη είχε δωθεί την προηγούμενη φορά... Δεν ξέρω, μπορεί να το (τα) πάρω κι εγώ τελικά...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή σε όποιον θέλει να πάρει σήμερα Ημερησία μόνο για την ταινία:

 

Είναι custom DVD με απλά στερεοφωνικό ήχο, εικόνα 4:3, χωρίς extra... και φυσικά, σε μονής στρώσης DVD... Χάαααααλιααααα!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή σε όποιον θέλει να πάρει σήμερα Ημερησία μόνο για την ταινία:

 

Είναι custom DVD με απλά στερεοφωνικό ήχο, εικόνα 4:3, χωρίς extra... και φυσικά, σε μονής στρώσης DVD... Χάαααααλιααααα!!!

 

Ότι ακριβώς έδωσε και το Θέμα.

 

Απαράδεκτοι...

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με το καινούριο περιοδικό ΣΙΝΕΜΑ το INLAND EMPIRE του Ντέιβιντ Λιντς και Μετά τη πρόβα του Ίγκμαρ Μπέργκμαν.
Link to comment
Share on other sites

To THELMA & LOUISE που δίνει το ΕΘΝΟΣ είναι του εμπορίου (αν και δεν γράφει κάτι το εξώφυλο πάντως έχει πλήρη extras).

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

H Καθημερινή ξεκινά καινούργια σειρά ?

 

Η Π+13 ξεκίνησε από την Παρασκευή 16/5/08 μια νέα σειρά ντοκυμαντέρ "Αδόλφος Χίτλερ" το οποίο θα ολοκληρωθεί σε 14 DVD.

Samsung Galaxy Tab 10.1 ICS 4.0.4, stock

Samsung Galaxy S II Jelly Bean 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω το ''Πρώτο Θέμα'' να βγάλει και τον δεύτερο κύκλο απο ''Τα Φιλαράκια''.!Ο πρώτος κύκλος ήταν γ@μ@τος.!Τώρα περιμένουμε και τον δεύτερο ακόμα πιο super duper κύκλο!

Μπείτε στο Google.gr και πατήστε:FRIENDS και θα σας βγάλει την επίσημη ιστοσελίδα της σειράς.!

Άν πάλι θέλετε να δείτε Videakia απο ''Τα Φιλαράκια'' αλλά με Ελληνικούς υπότιλους θα μπείτε:

Στο YouTube.com και θα πατήσετε:FRIENDS WITH GREEK SUBTITLES!

Καλά Διασκέδαση!:):lol::lol::):):):D:rolleyes::rolleyes::p:

Link to comment
Share on other sites

το ΘΕΜΑ είναι custom τελικά?

 

Φαίνεται να έχουν πάρει το πρώτο DVD απ' το διπλό σετ του εμπορίου (γράφει επάνω στο δίσκο dvd 1). Η εικόνα είναι widescreen (με αρκετό κόκκο κατά την εκτίμησή μου, αλλά δεν έχω δει την ταινία για να ξέρω αν ήταν έτσι και εκεί), ήχο 5.1 και χωρίς extras (μέγεθος 7,76 GB). Tην επόμενη εβδομάδα "The Beach" (http://www.imdb.com/title/tt0163978/).

Link to comment
Share on other sites

H Καθημερινή ξεκινά καινούργια σειρά ?

 

Η Π+13 ξεκίνησε από την Παρασκευή 16/5/08 μια νέα σειρά ντοκυμαντέρ "Αδόλφος Χίτλερ" το οποίο θα ολοκληρωθεί σε 14 DVD.

 

Η καθημερινη ξεκιναει νεα σειρα με τα 80 μεγαλυτερα θαυματα του ανθρωπου

Link to comment
Share on other sites

Η Κ. Ελευθεροτυπία είχε το Amores Perros σε custom DVD με αναμορφική 1.85:1 εικόνα και 2.0 ήχο.

 

Το Bruce Almighty του Έθνους ήταν ίδια η έκδοση του Θέματος πριν 2 χρόνια.

Δηλαδή, άθλια 4:3 εικόνα και 2.0 ήχο.

Την επόμενη εβδομάδα θα έχει το Chicago που φαντάζομαι θα είναι και αυτό η παλιά έκδοση του Θέματος ( γιατί άραγε; ).

 

Την επόμενη βδομάδα μαζί με το Βήμα:

Άρωμα Γυναίκας και Goodbye Bafana

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να έχουν πάρει το πρώτο DVD απ' το διπλό σετ του εμπορίου (γράφει επάνω στο δίσκο dvd 1). Η εικόνα είναι widescreen (με αρκετό κόκκο κατά την εκτίμησή μου, αλλά δεν έχω δει την ταινία για να ξέρω αν ήταν έτσι και εκεί), ήχο 5.1 και χωρίς extras (μέγεθος 7,76 GB). Tην επόμενη εβδομάδα "The Beach" (http://www.imdb.com/title/tt0163978/).

 

ιδού το δισκάκι εμπορίου με DTS ήχο..

 

http://img81.imageshack.us/img81/2569/mr1yo7.jpg

 

http://img81.imageshack.us/img81/1904/mr2fh1.jpg

 

Καθημερινή επόμενης Κυριακής:

 

http://img81.imageshack.us/img81/5114/k1dl4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ο Ελεύθερος Τύπος -στηρίζεται σταθερά σε επαναλήψεις- δίνει δύο την επόμενη Κυριακή: Million dollar baby και Ιπτάμενα στιλέτα. Δεν είδα κάτι περί Λαζόπουλου, τέλος τα dvd με τις σαχλαμάρες του; :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε τπτ για Έθνος επόμενης εβδομάδας;

 

:)...

Την επόμενη εβδομάδα θα έχει το Chicago.

 

 

Το Θεός που έδωσε είχε τπτ έξτρα ή πολλά ζητάω;

 

Πολλά ζητάς :p

Link to comment
Share on other sites

:)...

 

Πολλά ζητάς :p

 

Σωστόοοοοοοος, αλλά όπως και να'ναι το πήρα για τη συλλογή Κάρεϋ!

Το Σικάγο όμως, με του Σαββάτου ή της Κυριακής θα είναι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...