Jump to content

Η ταινιοθήκη των εφημερίδων και των περιοδικών


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έθνος - ΒΗΜΑ τί έχουν την επόμενη Κυριακή?

 

To Έθνος θα έχει το Ice Harvest (http://www.imdb.com/title/tt0400525/).

Με την ευκαιρία, το Brokeback Mountain ήταν 4 GB δισκάκι, 16:9 εικόνα (σχετικά καλή), 2.0 ήχος, χωρίς extras, σε κανονική θήκη (όχι slim δυστυχώς). Εδώ και καιρό ήταν σε προσφορά στα Μετρόπολις, νομίζω στα 9 Ε, αν θυμάμαι καλά με extras.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΜΗΝ ΠΑΡΕΤΕ το ΒΗΜΑ της Κυριακής , όσοι νομίζεται ότι θα έχει 2 dvd μέσα! Ένα έχει!!! Ζήλεψαν το κόλπο από το ΘΕΜΑ και διαφήμιζαν για 2πλό dvd, αλλά τελικά τον π@ύλο!

(πάλι καλά που γνωρίζω τον περιπτερά και το ανοίξαμε εκεί για να δω... οπότε δεν ξέρω και ποιότητα!) Κρίμα ...:mad:

 

*είναι σίγουρο ότι το 2πλό original θα δοθεί τώρα με 4-5 ευρώ σε καταστήματα, οπότε....;)

 

Man......Την πάτησα....Και αφού γύρισα στις 6 σπίτι δεν μπορούσα να μπώ στο forum να τσεκάρω?:(

Πάντως για όποιον ενδιαφέρεται ο Beanούλης της Espresso ήταν vcd και θα αποτελείται από δύο μέρη.

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ο Ελεύθερος τύπος θα δώσει το Runaway Bride...

 

http://www.imdb.com/title/tt0163187/

 

Το Πρώτο Θέμα μόνο μία ταινία θα δώσει?

 

Ο ορισμός της επανάληψης... :down:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

4ευρω το εθνος κ 4 ευρω ο ελευθερος τυπος..

οπως λεει κ ο Μικης "να σηκωθουμε λιγο ψηλοτερα, λιγο ψηλοτερα.."

 

εσεις που αγοραζεται τις εφημεριδες, ποιο ηταν το τελευταιο dvd Που σας ικανοποιησει απο ποιοτητα;;

Link to comment
Share on other sites

εσεις που αγοραζεται τις εφημεριδες, ποιο ηταν το τελευταιο dvd Που σας ικανοποιησει απο ποιοτητα;;

 

Έχω να πάρω DVD από εφημερίδα πάνω από μήνα:p.Η καλύτερη ποιοτικά ήταν το Green Mile από Θέμα.

Samsung Galaxy Tab 10.1 ICS 4.0.4, stock

Samsung Galaxy S II Jelly Bean 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

εσεις που αγοραζεται τις εφημεριδες, ποιο ηταν το τελευταιο dvd Που σας ικανοποιησει απο ποιοτητα;;

 

Λάτρεψα το "Καλύτερα δε γίνεται" από το Βήμα πριν 2 εβδομάδες νομίζω. Μέχρι φινλανδικούς υπότιτλους είχε (σλουρπ) και μερικά εξτράκια αν και δεν είμαι φαν των έξτρας.

Link to comment
Share on other sites

εσεις που αγοραζεται τις εφημεριδες, ποιο ηταν το τελευταιο dvd Που σας ικανοποιησει απο ποιοτητα;;

 

Όταν προσφέρουν εμπορικές εκδόσεις όλα είναι ΟΚ από ποιότητα (εκτός αν κι αυτές έχουν πρόβλημα:confused:).

 

Μου άρεσε η έκδοση του Γκάντι που είχε προσφέρει το Βήμα πριν κάτι βδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρία, το Brokeback Mountain ήταν 4 GB δισκάκι, 16:9 εικόνα (σχετικά καλή), 2.0 ήχος, χωρίς extras, σε κανονική θήκη (όχι slim δυστυχώς). Εδώ και καιρό ήταν σε προσφορά στα Μετρόπολις, νομίζω στα 9 Ε, αν θυμάμαι καλά με extras.

 

Ήμουν έτοιμος να αρχίσω πάλι τα βρισίδια μια και το έχω πάρει (και μου έφερε μνήμες Gladiator το post σου), αλλά είπα να κάνω ένα double-check. Είναι όντως 4GB (ούτε καν 4.4GB) αλλά ο ήχος είναι 5.1

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Εν τώ μεταξύ τό δισκάκι τού Λαζόπουλου δέν παίζει... Ο ΕΤ έχει κάποια διεύθυνση/υπηρεσία στήν οποία στέλνονται τά "ζαβά" δισκάκια;
vangelakas.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.

 

Γι' αυτή τη βδομάδα τα μόνα που δε ξέρουμε είναι ΕΤ Σαββάτου, Έθνος Σαββάτου και Κ. Ελευθεροτυπία.

Link to comment
Share on other sites

Εν τώ μεταξύ τό δισκάκι τού Λαζόπουλου δέν παίζει... Ο ΕΤ έχει κάποια διεύθυνση/υπηρεσία στήν οποία στέλνονται τά "ζαβά" δισκάκια;

 

Ένα τηλεφωνάκι θα σε βοηθήσει πιστεύω...

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το Catwoman είχε δωθεί από την κυπριακή Σημερινή..

διακρίνω μια παρόμοια συμφωνία.. (αλλά εμάς ήταν καθαρά εμπορίου..)

Link to comment
Share on other sites

Το "Τα Καλά Παιδιά" κυκλοφορεί από την Audiovisual σε 2πλό DVD ~ Ειδική Έκδοση με νέα Ψηφιακά επεξεργασμένη εικόνα - ήχο !

Πιστεύω ότι τέτοιο "διαμάντι" πρέπει να το έχετε στην καλύτερη έκδοση... και μιας και έχω και τις 2 , πιστέψτε με , η παλιά είναι ποιοτικά ΧΑΛΙΑ!!! Και είναι σίγουρο ότι θα βάλουν την παλιά!

 

Τα Καλά Παιδιά (2 DVD Ειδική Έκδοση)

 

http://www.compactdisclub.gr/content/000F4240/Images/00000B6A_l.jpg

 

Διάρκεια: 139 min

Γλώσσες: Ισπανικά, Γερμανικά, Αγγλικά

Υπότιτλοι: Αγγλικά, Αγγλικά για ατομα με προβλήματα ακοής, Γαλλικά, Γερμανικά, Γερμανικά για ατομα με προβλήματα ακοής,

Δανέζικα, Εβραϊκά, Ελληνικά, Ισλανδικά, Ισπανικά, Ιταλικά, Κροατικά, Νορβηγικά, Ουγγρικά, Πολωνικά, Πορτογαλικά, Σλοβενικά, Σουηδικά, Τουρκικά, Τσέχικα, Φινλανδικά

 

Extras: Disc 1:

# Οι Ηθοποιοί και συντελεστές της ταινίας με τον σκηνοθέτη Μάρτιν Σκορσέζε και τους Ρέι Λιότα, Λορέϊν Μπράκο, Πωλ Σορβίνο, Φράνκ Βίνσεντ,

τον σεναριογράφο Νίκολας Πιλέτζι, τους παραγωγούς Έρβιν Γούινκλερ και Μπάρμπαρα Ντε Φίνα, τον διευθυντή φωτογραφίας Μάϊκλ Μπάλχαους και την Διευθύντρια μοντάζ Θέλμα Σκούνμεϊκερ.

# «Μπάτσος και απατεώνας», Σχολιασμός από τον Χένρι Χιλ και τον πρώην πράκτορα του FBI , Έντουαρντ Μακ Ντόναλντ.

 

Disc 2 :

# Όλο το ιστορικό της δημιουργίας της κλασικής, πλέον ταινίας .

# «Οι Φτασμένοι» και η κληρονομιά της ταινίας «Τα Καλά Παιδιά»: Οι κινηματογραφιστές Τζό Κάρναχαν , Τζον Φαβρό, Αντουάν Φούκα,

οι αδελφοί Χιούζ και ο Ρίτσαρντ Λίνκλεϊτερ σχολιάζουν το μέγεθος της επιρροής της ταινίας στον σύγχρονο κινηματογράφο.

# Σχολιασμοί : «Ο Καθημερινός Γκάνγκστερ» - Μια ματιά στην απλή και συνηθισμένη ζωή των οργάνων του εγκλήματος και «Το χαρτί είναι φθηνότερο από το φιλμ»

- Σύγκριση μεταξύ του αυθεντικού σεναρίου και της κινηματογραφικής μεταφοράς του.

 

Studio παραγωγής: Warner Bros Entertainment

Format Εικόνας: Widescreen 1.85:1 Anamorphic

Ηχος: Dolby Digital 5.1

Εταιρία διανομής: Audiovisual

Περιοχή (region): 2

Ημερομηνία κυκλοφορίας: 25/05/2005

Link to comment
Share on other sites

Εάν σκέφτεστε πάντως να αγοράσετε την Catwoman από το Θέμα σας θυμίζω πως η συγκεκριμένη ταινία το 2005 απέσπασε τα τέσσερα βασικά Βατόμουρα: Χειρότερης Ταινίας, Σκηνοθεσίας, Σεναρίου, Γυναικείου Ρόλου!!
Link to comment
Share on other sites

Εάν σκέφτεστε πάντως να αγοράσετε την Catwoman από το Θέμα σας θυμίζω πως η συγκεκριμένη ταινία το 2005 απέσπασε τα τέσσερα βασικά Βατόμουρα: Χειρότερης Ταινίας, Σκηνοθεσίας, Σεναρίου, Γυναικείου Ρόλου!!

 

Ναι , αλλά έχει ....:hypno::rolleyes:

http://www.webwombat.com.au/entertainment/movies/images/catwoman-1.JPG

 

Υ.γ. ... Όντως , το έργο είναι ΑΘΛΙΟ!!!!:down: και είμαι και σίγουρος ότι και η ποιότητα του dvd θα είναι και ανάλογη!

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.

 

Γι' αυτή τη βδομάδα τα μόνα που δε ξέρουμε είναι ΕΤ Σαββάτου, Έθνος Σαββάτου και Κ. Ελευθεροτυπία.

 

H Κ. Ελευθεροτυπία θα δώσει το The Fourth Protocol (http://www.imdb.com/title/tt0093044/)

Link to comment
Share on other sites

Επισης το Σαββατο η Ελευθεροτυπια εχει Μουσικο cd και dvd James brown :yahoo: :dance:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

H Κ. Ελευθεροτυπία θα δώσει το The Fourth Protocol (http://www.imdb.com/title/tt0093044/)

 

Μπράβο ρε Γιάννη.

 

Το Έθνος Σαββάτου θα δώσει τη "Σπηλιά" ή κάτι τέτοιο. Δε τη πρόλαβα τη διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε Γιάννη.

 

Το Έθνος Σαββάτου θα δώσει τη "Σπηλιά" ή κάτι τέτοιο. Δε τη πρόλαβα τη διαφήμιση...

 

Ελπίζω να μην είναι αυτό... :(

 

Άκυρο, μπερδεύτηκα. Το Έθνος με DVD έρχεται Κύπρο, έτσι Demi;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Όντως, την "Σπηλιά" θα δώσει. Ο Ελεύθερος Τύπος δεν έχει διαφημίσει ακόμα DVD, μόνο για του Λαζόπουλου μας πρήζει. Θέλω τη νύφη που το σκασε ρεεεεεεε :p
Link to comment
Share on other sites

Όντως, την "Σπηλιά" θα δώσει. Ο Ελεύθερος Τύπος δεν έχει διαφημίσει ακόμα DVD, μόνο για του Λαζόπουλου μας πρήζει. Θέλω τη νύφη που το σκασε ρεεεεεεε :p

 

Θα το πάρω, αν και εκ των δύο ταινιών «σπηλιάς» προτιμώ την «Kάθοδο», με το original απαισιόδοξο τέλος...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην είναι αυτό... :(

 

Άκυρο, μπερδεύτηκα. Το Έθνος με DVD έρχεται Κύπρο, έτσι Demi;

 

yeap..

Link to comment
Share on other sites

yeap..

 

Λαμπρά. Άρα Έθνος θα «τσιμπηθεί». :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...