Jump to content

Η ταινιοθήκη των εφημερίδων και των περιοδικών


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Party pooper :lol::p

 

:p :lol:

 

Happy birthday man! :D

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Party pooper :lol::p

Πολύχρονος Demi.. και ότι επιθυμείς να το πάθεις :D.

Την τούρτα πότε θα την κόψουμε :food: :lol: :p.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλάαααααααα.

 

Κάνα πάρτυ να πάμε ρε παιδιά να ξεφαντώσουμε λίγο; Έχω πολύ καιρό να πάω γμτ :(

 

 

Ασχέτο;

 

Ρε παιδιά τι θα κάνουμε με τόσες ταινίες έχει γεμίσει το σπίτι μου dvd cd etc. Χαμός δεν μπορώ να βρω άκρη πια.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ασχέτο;

 

Ρε παιδιά τι θα κάνουμε με τόσες ταινίες έχει γεμίσει το σπίτι μου dvd cd etc. Χαμός δεν μπορώ να βρω άκρη πια.

 

:lol: :lol: :lol:

 

Άστα έχω και γω γεμίσει δύο βαλίτσες χαρτοφύλακες (έχουν γίνει ασήκωτες) και έχω και αρκετές στοίβες σε κοινή θέα. Και .... δεν έχω δει ΚΑΜΜΙΑ πλην μερικών εξαιρέσεων μετρημένων στα 10 δάκτυλα !!!!!!! :X

 

Τελικά αυτό το τρυπάκι με τα ντιβιντιά και τις εφημερίδες το μόνο που κάνει είναι να δυσαρεστεί την τσέπη μας και να ευχαριστεί τις εφημερίδες !!! :cool::cool:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Thank you all :D

 

on topic: about the dvds.. IKEA rules!

 

Τώρα που είναι και φρέσκια άφιξη στο νησί... :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αυτές που πραγματικά θέλω είναι αρκετές μεν, αλλά ελάχιστες εξ αυτών έχουν δοθεί σε χαρτονάκι, οπότε δεν έχω γεμίσει (ακόμη) το σπίτι. Όταν υποστήριζα το χαρτονάκι κάποιοι διαμαρτύρονταν ...... ξεσπιτωθείτε τώρα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Αυτές που πραγματικά θέλω είναι αρκετές μεν, αλλά ελάχιστες εξ αυτών έχουν δοθεί σε χαρτονάκι, οπότε δεν έχω γεμίσει (ακόμη) το σπίτι. Όταν υποστήριζα το χαρτονάκι κάποιοι διαμαρτύρονταν ...... ξεσπιτωθείτε τώρα :lol:

 

Eγώ πάντως... μαζί σου !!! :D

 

Το χαρτονάκι κάνει δουλειά !!! Ακόμη και στα original του εμπορίου που έχω (και είναι πολλά) άλλαξα θήκες και πήρα slim, αλλά το κακό έχει πλέον παραγίνει... Μόνο το χαρτονάκι σώζει προς το παρόν το θέαμα του χάους... :p :p

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς το dvd από κάποια εφημερίδα (δεν ξέρω ποια) που κυκλοφόρησε πριν λίγο καιρό και παίχτηκε από τον ΣΚΑΙ σχετικά με την κατασκευή της γέφυρας Ρίου-Αντίριου;
Link to comment
Share on other sites

:) Το επόμενο ΕΘΝΟΣ Κυριακής θα δώσει την 5η ταινία.. "Trail of the Pink Panther"
Link to comment
Share on other sites

konv : ναι

leon : όχι

 

Volume 5:

 

http://img155.imageshack.us/img155/8833/sousou5wh3.th.jpg

 

και το Volume 6 αφού έχουμε μέχρι το 12ο DVD

 

http://img87.imageshack.us/img87/967/sousou6ri6.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντως... μαζί σου !!! :D

 

Το χαρτονάκι κάνει δουλειά !!! Ακόμη και στα original του εμπορίου που έχω (και είναι πολλά) άλλαξα θήκες και πήρα slim, αλλά το κακό έχει πλέον παραγίνει... Μόνο το χαρτονάκι σώζει προς το παρόν το θέαμα του χάους... :p :p

 

Α, δεν το συζητώωωωωωωωωω :lol: Όταν το έλεγα (όχι εδώ, γενικά, σε φίλους που μαζεύουν κι αυτοί), ήταν όλοι τους στην αρχή γεμάτοι αντιρρήσεις. "Σαν το αυθεντικό δεν είναι τίποτα" και κουραφέξαλα. Εδώ δε ξέρουμε ρε αν θα παραμείνει η τεχνολογία των απλών DVD (τώρα με τα blue-shit ξενερώνω, sorry κιόλας), θα μαζεύω και τεράαααστιες θήκες; Αφού ξέρω (και ξέρετε) πολύ καλά ότι είναι επιεικώς άπειρες οι ταινίες που λατρεύουμε, φαντάζεστε αν δοθούν όλες λοιπόν τι έχει να γίνει στον προσωπικό μας χώρο; Δε θα χρειαζόμαστε κουβέρτες, κρεββάτια, τραπέζια κ.ο.κ. Ενώ τώρα, έχω 1 κουτί ΜΟΝΟ ως τώρα που χωράει καμμιά 100αριά και ευελπιστώ να φτάσω το πολύ μέχρι 10 κουτιά.

 

Επίσης, δε ξέρω αν το γνωρίζετε όσοι δεν παίρνετε τη Μαντάμ Σουσού, αλλά μόλις ολοκληρωθεί, η Ραδιοτηλεόραση θέλοντας να εξαργυρώσει ....... εεεεεε ......... ξεσκονίσει τα αρχεία της εννοούσα, θα βάλει σε 7 συλλεκτικά DVD τη σειρά "Βεγγαλικά" με τον πολυαγαπημένο Θανάση Βέγγο. (Επιτέλους, θα σταματήσω να παίρνω το περιοδικό για λίγο καιρό). Ελπίζω κάποια στιγμή να ακολουθήσει και το "Ορκιστείτε παρακαλώ", βαρεθήκαμε να περιμένουμε ρεεεεεεεεεε.

 

Α, επίσης, αν θυμάστε τις περιπέτειες του Νηλς Χόλγκερσον, ΔΕΝ τις δίνει κάποιο περιοδικό, απλώς είδα διαφήμιση τηλεπώλησης (στο κρατικό κανάλι) σε DVD + βιβλίο της συγκεκριμένης σειράς, η οποία όμως τώρα πωλείται ως ταινία, που σημαίνει ότι θα'ναι κάνα δίωρο το πολύ η διάρκεια της, καμμία σχέση με τα ολόκληρα επεισόδια που απολαμβάναμε τσιπιρίκια.

Link to comment
Share on other sites

konv : ναι

leon : όχι

 

Volume 5:

 

http://img155.imageshack.us/img155/8833/sousou5wh3.th.jpg

 

και το Volume 6 αφού έχουμε μέχρι το 12ο DVD

 

http://img87.imageshack.us/img87/967/sousou6ri6.th.jpg

 

Να 'σαι καλά!:O Οπόταν next week το τελευταίο...

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα.. ωραία!

έχουμε κανένα νέο για το ΤΙ θα προσφερθεί μετά την Σουσού ?

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα.. ωραία!

έχουμε κανένα νέο για το ΤΙ θα προσφερθεί μετά την Σουσού ?

 

Κάποιος δε διαβάζει προσεκτικά τι γράφουμε εδώ μέσαααααααα :lol:

 

Επίσης, δε ξέρω αν το γνωρίζετε όσοι δεν παίρνετε τη Μαντάμ Σουσού, αλλά μόλις ολοκληρωθεί, η Ραδιοτηλεόραση θέλοντας να εξαργυρώσει ....... εεεεεε ......... ξεσκονίσει τα αρχεία της εννοούσα, θα βάλει σε 7 συλλεκτικά DVD τη σειρά "Βεγγαλικά" με τον πολυαγαπημένο Θανάση Βέγγο. (Επιτέλους, θα σταματήσω να παίρνω το περιοδικό για λίγο καιρό). Ελπίζω κάποια στιγμή να ακολουθήσει και το "Ορκιστείτε παρακαλώ", βαρεθήκαμε να περιμένουμε ρεεεεεεεεεε.
Link to comment
Share on other sites

Θα ορκιζόμουν ότι την πρώτη φορά που το διάβασα το post σου δεν υπήρχαν info για την Σουσού.. anyway :)

 

Ελπίζω να δωθούν τα long gone επεισόδια με την "Αντιγόνη το Κανόνι" ή και τον "Ηρακλή και τα Λιοντάρια του"

Link to comment
Share on other sites

Ταινίες και βιβλία του Σαββατοκύριακου

 

Ελεύθερος Τύπος (Σάββατο) – Η κυρία με τις καμέλιες (βιβλίο)

 

Ελεύθερος Τύπος (Σάββατο) – Η κατάρα του Φαραώ Τουταγχαμόν (DVD, 1ο μέρος, με τους Μάλκομ Μακ Ντάουελ, Κάσπερ Βαν Ντίεν)

 

Ελεύθερος Τύπος (Κυριακή) – Anything Else (Τζέισον Μπιγκς, Κριστίνα Ρίτσι, Γούντι Άλεν)

 

Βήμα (Σάββατο) – Η χαμένη τιμή της Κατερίνας Μπλουμ, του Χάινριχ Μπελ (βιβλίο)

 

Βήμα (Κυριακή) – Million Dollar Baby (Χίλαρι Σουάνκ, Κλιντ Ίστγουντ)

 

Βήμα (Κυριακή) – Νέα σειρά ντοκιμαντέρ του National Geographic με τίτλο 'O υπέροχος πλανήτης' (Οι κόσμοι των ωκεανών)

 

Καθημερινή (Σάββατο) – Ακολουθώντας τέρατα και δεινόσαυρους (Ντοκιμαντέρ του BBC, 4o από 6 VCD)

 

Καθημερινή (Κυριακή) – Δεύτερος Παγκόσμιος Πόλεμος Η Συλλογή (το 5ο DVD από τα 12 του ντοκιμαντέρ)

 

Πρώτο Θέμα (Κυριακή) – Λιούμπη (Αλέξης Γεωργούλης, Ζένια Καπλάν)

 

Πρώτο Θέμα (Κυριακή) – Wimbledon (Κίρστεν Ντανστ, Πολ Μπέτανι)

 

Πρώτο Θέμα (Κυριακή) – Rumors Has It (Τζένιφερ Άνιστον, Κέβιν Κόστνερ)

 

Έθνος (Σάββατο) – Ντοκιμαντέρ του History Channel (Αντίχριστος μέρος 2ο)

 

Έθνος (Κυριακή) – Η 5η ταινία με τις περιπέτειες του επιθεωρητή Κλουζό: Trail of the Panther (Πίτερ Σέλερς)

 

Ελευθεροτυπία (Σάββατο) – Συλλεκτική έκδοση 196 σελίδων με τίτλο 'Πουλιά μου διαβατάρικα'

 

Ελευθεροτυπία (Σάββατο) – Ντοκιμαντέρ: Το μεγαλύτερο βήμα, η κατάκτηση της Σελήνης

 

Νέα (Σάββατο) – Κόμικ Disney (Αυτοκίνητα)

 

Jacques Clouseau

Να τονίσουμε πως η ταινία 'Trail of the Pink Panther' γυρίστηκε το 1982 και λόγω του ότι ο Πίτερ Σέλερς είχε πεθάνει 2 χρόνια πριν, οι εμφανίσεις του στο φιλμ είναι από υλικό αρχείου.

 

Περιοδικό

Με το νέο Σινεμά που κυκλοφορεί, δώρο δύο ταινίες του Κριστόφ Κισλόφσκι: 'Η διπλή ζωή της Βερόνικα' και 'Amator'.

 

 

 

Για μένα:

 

Ελεύθερος Τύπος (Σάββατο) – Η κατάρα του Φαραώ Τουταγχαμόν (DVD, 1ο μέρος, με τους Μάλκομ Μακ Ντάουελ, Κάσπερ Βαν Ντίεν) την είχα δεί σε dvd και μου άρεσε..

 

Βήμα (Κυριακή) – Million Dollar Baby (Χίλαρι Σουάνκ, Κλιντ Ίστγουντ) (oh yes :D )

 

Βήμα (Κυριακή) – Νέα σειρά ντοκιμαντέρ του National Geographic με τίτλο 'O υπέροχος πλανήτης' (Οι κόσμοι των ωκεανών) (Να συμπληρώνεται..)

 

Καθημερινή (Σάββατο) – Ακολουθώντας τέρατα και δεινόσαυρους (Ντοκιμαντέρ του BBC, 4o από 6 VCD) (Να συμπληρώνεται..)

 

Καθημερινή (Κυριακή) – Δεύτερος Παγκόσμιος Πόλεμος Η Συλλογή (το 5ο DVD από τα 12 του ντοκιμαντέρ) (Να συμπληρώνεται..)

Link to comment
Share on other sites

Ταινίες και βιβλία του Σαββατοκύριακου

 

Καθημερινή (Κυριακή) – Δεύτερος Παγκόσμιος Πόλεμος Η Συλλογή (το 5ο DVD από τα 12 του ντοκιμαντέρ)

 

Έθνος (Κυριακή) – Η 5η ταινία με τις περιπέτειες του επιθεωρητή Κλουζό: Trail of the Panther (Πίτερ Σέλερς)

Αυτά για μένα :rolleyes:.

 

 

 

Ελεύθερος Τύπος (Σάββατο)Η κατάρα του Φαραώ Τουταγχαμόν (DVD, 1ο μέρος, με τους Μάλκομ Μακ Ντάουελ, Κάσπερ Βαν Ντίεν)

Αυτό τι είναι.. Ντοκιμαντέρ ή Ταινία :worry: ??

Link to comment
Share on other sites

Αυτό τι είναι.. Ντοκιμαντέρ ή Ταινία :worry: ??

 

Straight-to-TV-movie :happy:

suprisingly very good!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...