Jump to content

Vector Master 590 (PNA)


killer_instinct
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για αλλαγή των εικονιδίων πιστεύω ότι τα παρακάτω θα βοηθήσουν πολύ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2353907#post2353907

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2360289#post2360289

 

Κάτι έκανα.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 457
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου γειά σου!

Για να σου παίξει αρχεία βίντεο πρέπει αυτά να έχουν κατάληξη (wmv) :)

 

Στο δικό μου παίζει και avi αλλά βγάζει διπλή και τριπλή την εικόνα. Προσπαθώ να τη φτιάξω αλλά δεν έχω καταφέρει τίποτα. Και wmv που το μετέτρεψα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου παίζει και avi αλλά βγάζει διπλή και τριπλή την εικόνα. Προσπαθώ να τη φτιάξω αλλά δεν έχω καταφέρει τίποτα. Και wmv που το μετέτρεψα τίποτα.

 

Θα πρέπει να πάς στο video player στο μενού options/video/video driver και να επιλέξεις GDI.

Η Μουσική εξημερώνει τα ζώα!
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να πάς στο video player στο μενού options/video/video driver και να επιλέξεις GDI.

 

Το έβαλα και παίζει μια χαρά. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Στην τιμή που διατίθεται αυτή τη στιγμή είναι Η ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ.

Πολλές δυνατότητες, αλλά επιεικώς μέτρια ποιότητα κατασκευής.

 

Λόγω οθόνης (λίγο δύσκολο να βγουν κινητά με οθόνη 4-4,3" ) πιστεύω ότι η λύση του PNA είναι καλή. Αν προστεθεί κι η δυνατότητα Bluetooth handsfree καλύτερη!

 

Πήγαινε σε ένα μαγαζί πρώτα και δες τη συσκευή που ενδιαφέρεσε να αγοράσεις.

Διάβασε και το τι μπορείς να καταφέρεις με τη βοήθεια των "δασκάλων" πλέον Xroupista και BbbB κι αποφάσισε.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε. Το έχω αγοράσει από την Παρασκευή το gps, μιας και δεν περίμενα να απαντήσει κάποιος, αλλά ακόμα δεν το έχω δοκιμάσει. Όταν το "δουλέψω" θα γράψω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε περνώντας το μενού που έφτιαξε ο φίλος Xroupista. Μετά βρες από κάπου κάποιο Destinator για PNA και ξεκίνησε τους πειραματισμούς.

Για όποια βοήθεια χρειαστείς, είμαστε κι εμείς εδώ... Σε ότι μπορούμε.

Και... καλορίζικο!

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω Χαρρυ...εγινε η δουλεια μου και μαλιστα με το βιντεο ενσωματωσα Ελλ.υποτιτλους κ τους βλεπει κανονικα..ειδες john?wmv ειναι η καταληξη...options που εχει ??για το gdi που λες παραπανω..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...μια γρηγορη ερωτηση..θυμαμαι οτι το 590 σηκωνει SD των 4gb αλλα οχι αν αναγνωριζει αυτες που ειναι high capacity, κοινως SDHC. Μηπως μπορει καποιος να μου θυμισει? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά deadp! Είναι τόσο καλό το Destinator που αξίζει να βγάλω αυτό που έχει η συσκευή;

 

george_str ρώτησα στην dis για την κάρτα μνήμης και μου είπαν ότι παίρνει μέχρι 2gb, ενώ όταν είπα ότι θέλω να βάλω 4gb μου είπε ότι δεν μου την προτείνει και ότι μπορεί να αργεί η συσκευή. Σε ερώτηση αν παίρνει high capacity ήταν σαν να της μίλαγα άλλη γλώσσα! Ούτε ήξερε τι είναι. Πάντως πιστεύω ότι αντικειμενική απάντηση θα πάρεις από εδώ μέσα από άτομα που χρησιμοποιούν 4άρα κάρτα και την έχουν γεμίσει.

 

Τέλος με ενημέρωσε ότι τέλη του μήνα θα βγουν νέοι χάρτες.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω Χαρρυ...εγινε η δουλεια μου και μαλιστα με το βιντεο ενσωματωσα Ελλ.υποτιτλους κ τους βλεπει κανονικα..ειδες john?wmv ειναι η καταληξη...options που εχει ??για το gdi που λες παραπανω..

Εάν χρησιμοποιείς το μενού του Xroupista τότε θα πάς στη σελίδα που είναι για αναπαραγωγή video κ.λ.π. θα κάνεις κλικ στο εικονίδιο "αναπαραγωγή πολυμέσων" μετά θα μπείς στο μενού options/video/video driver και θα κάνεις κλικ στο GDI

Η Μουσική εξημερώνει τα ζώα!
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω gre... Απ οτι καταλαβαινω δεν ξερουν γενικα τι παιζει γιατι SD των 4gb σηκωνει σιγουρα...την εχει δοκιμασει φιλος απο εδω και το αναφερει στο topic του 380 καπου στη σελ 90...Το μυστηριο για τις high capacity παραμενει...
Link to comment
Share on other sites

4 αρα εχει ο papajo στο 380

4 αρα είχα και εγώ στο 590 αλλά που και που κολουσε ...και στο τέλος τα έφτυσε. η κάρτα..

ίσως να έφταιγε η κάρτα (το πιθανότερο)

 

τα θέματα αυτά όπως και για βάσεις και φορτιστές τα έχουμε σχεδόν εξαντλήσει μέσα στην σελίδα από το 380 όπου σχεδόν είναι μια βιβλιοθήκη για τα μηχανάκια τις dis

 

Κάτι άκουσα για αναβάθμιση χαρτών της dis...:lol::lol::p

 

βαλτοί είστε βρε παιδιά...:lol::lol::X

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Εάν χρησιμοποιείς το μενού του Xroupista τότε θα πάς στη σελίδα που είναι για αναπαραγωγή video κ.λ.π. θα κάνεις κλικ στο εικονίδιο "αναπαραγωγή πολυμέσων" μετά θα μπείς στο μενού options/video/video driver και θα κάνεις κλικ στο GDI
ok ολα (καλα ο xroupista εκανε <<παπαδες>> μιλαμε)εβαλα το gdi αλλα 1 βιντεακι που επαιζε ο ηχος του οταν ηταν original παιζει βουβο πλεον...για να δουμε...
Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά deadp! Είναι τόσο καλό το Destinator που αξίζει να βγάλω αυτό που έχει η συσκευή;

 

george_str ρώτησα στην dis για την κάρτα μνήμης και μου είπαν ότι παίρνει μέχρι 2gb, ενώ όταν είπα ότι θέλω να βάλω 4gb μου είπε ότι δεν μου την προτείνει και ότι μπορεί να αργεί η συσκευή. Σε ερώτηση αν παίρνει high capacity ήταν σαν να της μίλαγα άλλη γλώσσα! Ούτε ήξερε τι είναι. Πάντως πιστεύω ότι αντικειμενική απάντηση θα πάρεις από εδώ μέσα από άτομα που χρησιμοποιούν 4άρα κάρτα και την έχουν γεμίσει.

 

Τέλος με ενημέρωσε ότι τέλη του μήνα θα βγουν νέοι χάρτες.

 

Παίδες όλες οι συσκευές της dis παίρνουν δοκιμασμένα 4άρες κάρτες. Ακόμη και κάποιοα κινεζάκια που δοκίμασα παίζουν οι 4άρες μια χαρά. Μάλιστα ακόμη και microSD έβαλα και τα πήγε μια χαρά, οχι απλώς miniSD. Τώρα για τις HC νομίζω οτι και άλλες συσκευές κολλώνουν(κάμερες κλπ). πρέπει να είναι θέμα του εσωτερικού card reader που διαθέτει η κάθε συσκευή. Τα ΡΝΑ δεν υποστηρίζουν HC.

Oσο για το destinator ακόμη εξακολουθεί να είναι το καλλίτερο σύνολο προγράμματος με χάρτη. Πολύ παραμετροποιήσημο απο τον χρήστη( κάνεις ότι θέλεις σχεδόν, ποια αγαπημένα θέλεις να εμφανίζονται, ποια ΡΟΙ , ποιές κάμερες,κλπ) ακούγεται ξεχωριστή ειδοποίηση για κάθε επικύνδυνο σημείο και για κάθε είδος κάμερας σε αντόιθεση πχ με το igo και αρκετά ικανοποιητικό(πάντα σε σχέση με το άριστο) στην χρήση και το αποτέλεσμα. Ακομη. Για το μέλλον, θα δείξει.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Αυριο παιδια θα σας πω αν σηκωνει η οχι τελικα μια HC καρτα το 590...διαβασα βεβαια το μυνημα του φιλου papajo αλλα το κοστος τους πλεον ειναι τοσο χαμηλο που ειπα να τη δοκιμασω και οτι γινει...ιδωμεν...
Link to comment
Share on other sites

ok ολα (καλα ο xroupista εκανε <<παπαδες>> μιλαμε)εβαλα το gdi αλλα 1 βιντεακι που επαιζε ο ηχος του οταν ηταν original παιζει βουβο πλεον...για να δουμε...

 

Για να έχεις ήχο θα πας πάλι options/audio/audio driver/ και κλικ στο wave output

ελπίζω να σε βοήθησα...

Η Μουσική εξημερώνει τα ζώα!
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άκουσα για αναβάθμιση χαρτών της dis...:lol::lol::p

 

βαλτοί είστε βρε παιδιά...:lol::lol::X

 

Κι όμως μου είπε η κοπέλα από την τεχνική υποστήριξη ότι τέλος του μήνα θα βγουν νέοι χάρτες. Αυτή τη στιγμή η τελευταία ενημέρωση που έχουν κάνει είναι από τον Ιούνιο του 2008.

Link to comment
Share on other sites

Αυριο παιδια θα σας πω αν σηκωνει η οχι τελικα μια HC καρτα το 590...διαβασα βεβαια το μυνημα του φιλου papajo αλλα το κοστος τους πλεον ειναι τοσο χαμηλο που ειπα να τη δοκιμασω και οτι γινει...ιδωμεν...

 

Τουλάχιστον δοκίμασε με μια 2ΓΙΓΑ, γιατί 4άρα είναι μάλλον απίθανο να την σηκώσει. Πάντως ότι καταφέρεις πες το ακόμη και αρνητικό βοηθάει.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Σ εμένα η 4 άρα παίζει κανονικά. Και σε βίντεο, παίζει και avi μια χαρά μετά τη ρύθμιση gdi που μου είπε ο φίλος harisveneris πιο πάνω. Το μόνο θεματάκι είναι ότι στο αμάξι είναι λίγο χαμηλός ο ήχος και δεν πολυακούγεται.
Link to comment
Share on other sites

4αρα high capacity φιλε skoupas ή απλη? το θεμα με την 4αρα την απλη το χουμε λυσει...με τις διαφορων χωρητικοτητων high capacity ψαχνομαστε...
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη δεν κατάλαβα ακριβώς. Η δικιά μου την οποία μου την έδωσε μια φίλη γιατί δεν έπαιζε στο pda της, είναι μάρκα Lexar και γράφει πάνω SDHC, άρα είναι αυτή που λες.
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη δεν κατάλαβα ακριβώς. Η δικιά μου την οποία μου την έδωσε μια φίλη γιατί δεν έπαιζε στο pda της, είναι μάρκα Lexar και γράφει πάνω SDHC, άρα είναι αυτή που λες.

Σωστά. Είναι HC. Αρα τα vectorάκια είναι πολύ μπροστά:lol: Αν και άλλος δοκιμάσει και παίζει άλλη HC κάρτα και μάλιστα 4άρα, μάλλον παίρνομε απάντηση στο ερώτημα.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις ήχο θα πας πάλι options/audio/audio driver/ και κλικ στο wave output

ελπίζω να σε βοήθησα...

 

εισαι αρχηγος...:)

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε περνώντας το μενού που έφτιαξε ο φίλος Xroupista. Μετά βρες από κάπου κάποιο Destinator για PNA και ξεκίνησε τους πειραματισμούς.

Για όποια βοήθεια χρειαστείς, είμαστε κι εμείς εδώ... Σε ότι μπορούμε.

Και... καλορίζικο!

 

 

φιλος μηπως μπορεις να ψιθυρησεις που θα βρουμε καποιο destinator που λες παραπανω?

θα με βοηθουσες πολυ

εχω ψιλοαπελπιστει λογω του οτι το λογισμικο του ειναι μ.....κια

thanks anyway :D

Carpe diem......
Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Είναι HC. Αρα τα vectorάκια είναι πολύ μπροστά:lol: Αν και άλλος δοκιμάσει και παίζει άλλη HC κάρτα και μάλιστα 4άρα, μάλλον παίρνομε απάντηση στο ερώτημα.

Εδώ και καιρό κάποια pna έχουν φορτωμένους sdhc drivers.Αυτό μπορείς να το διαπιστώσεις πηγαίνοντας στο φάκελο των windows και δεις αν υπάρχουν κάποια dll αρχεία όπως το sdhc.dll

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...