Jump to content

Samsung SGH-F480


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά εγώ πάντως έστειλα ένα μήνυμα με αρκετούς χαρακτήρες (πάνω απο 120), το έγραφα με Τ9, και μου χρέωσε 1 μήνυμα. Ή τουλάχιστον έστι λέω. :O

Δεν μου είπε πάντως σε κάποιο σημείο της αποστολής οτι θα στείλει 2 ή 3 μηνύματα... :confused:

 

Άν πάς Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Ρυθμίσεις Μηνυμάτων - Μήνημα κειμένου - Επιλογές αποστολής , στην Υποστήριξη χαρακτήρων γράφει Αφλάβητο GSM;

Άν γράφει Unicode ή Αυτόματο ... ... την πάτησες ... :p

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 481
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει βάλει κανείς το F480XXIB1;

Ξέρετε άν έχει Ελληνικά;

Απότι φαίνεται αυτό είναι το τελευταίο firmware αλλα δεν ξέρω αν έχει Ελληνική γλώσσα. Λογικά αφού είναι F480XX*** θα έχει. Σωστά;

Αυτή την στιγμή έχω το F480XXHJ4 (με αυτό το firmware αγόρασα το τηλέφωνο) το οποίο έχει Ελληνικά...

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αν και το εκανα αναβαθμιση εχω το ιδιο προβλημα. Οποτε γραφω παντα με λατινικους χαρακτηρες, διαφορετικα αν το στειλω με Ελληνικους χρεωνομαι πολλα sms.

 

Αυτο γινεται καιρο τωρα με τις αναβαθμισεις...

Μονο αν βαλετε t9 και ελληνικα θα μπορειτε να στελνετε κανονικα ενα μυνημα με 120 χαρακτηρες..

Οποτε συνηθιστε το τ9...δεν ειναι και κατι δυσκολο...το χρησιμοποιω πλεον κανα χρονο τωρα οπου αναγκαστικα εκανα απο τις πρωτες αναβαθμισεις μιας και ειχε τοτε τα γνωστα προβληματα το τηλ..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Αυτο γινεται καιρο τωρα με τις αναβαθμισεις...

Μονο αν βαλετε t9 και ελληνικα θα μπορειτε να στελνετε κανονικα ενα μυνημα με 120 χαρακτηρες..

Οποτε συνηθιστε το τ9...δεν ειναι και κατι δυσκολο...το χρησιμοποιω πλεον κανα χρονο τωρα οπου αναγκαστικα εκανα απο τις πρωτες αναβαθμισεις μιας και ειχε τοτε τα γνωστα προβληματα το τηλ..

 

120 χαρακτήρες;

Μήπως εννοείς 160; :worry:

Έχεις την Υποστήριξη χαρακτήρων στο Αφλάβητο GSM;

 

Ποιό formware έχεις; Έχεις δοκιμάσει το τελευταίο F480XXIB1;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

120 χαρακτήρες;

Μήπως εννοείς 160; :worry:

Έχεις την Υποστήριξη χαρακτήρων στο Αφλάβητο GSM;

 

Ποιό formware έχεις; Έχεις δοκιμάσει το τελευταίο F480XXIB1;

 

Ναι 160 εννοω....

Την υποστηριξη την εχω ετσι κι αλλως στο gsm γιατι αν το βαλεις στο unicode καθε 1 γραμμα ποιανει θεση 2 χαρακτηρων..οποτε και παλι σου βγαινει μικρο το μυνημα..

Και μην παιζετε συνεχεια με τις αναβαθμισεις αν δεν εχετε σοβαρα προβληματα...δεν ειναι τιποτα να γραφεις με t9...

Τουλαχιστον πλεον δεν ειμαι πιτσιρικας μηνυματακιας οποτε και δεν με πειραζει...

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα με την HJ4. Θέλω να βάλω την IB1 λόγω περισσότερων Widgets (AccuWeather κλπ) και γιατί είναι πιό καινούρια και προφανώς θα διορφώνει κάποια παλαιότερα bugs...

Λές να πάω σε service center; Να μην το επιχειρήσω μόνος;

Δεν ξέρω όμως ποιά θα βάλουν...

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Η δονηση στην οθονη παιζει σε κανενα?

Την ενεργοποιω κι δουλευει για λιγο μονο ενω η ρυθμιση παραμενει.

 

Εννοείς την δόνηση όταν ακουμπάς την οθόνη; Δουλεύει κανονικά. Την έχω ενεργοποιημένη συνέχεια.

Μήπως την επενεργοποιείς καταλάθος πατώντας τα πλαινά πλήκτρα;

Πάντως αν είναι ενεργοποιημένη και στα καλά καθούμενα απενεργοποιείται (χωρίς εσύ να κάνεις τίποτα) τότε υπάρχει πρόβλημα...

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς την δόνηση όταν ακουμπάς την οθόνη; Δουλεύει κανονικά. Την έχω ενεργοποιημένη συνέχεια.

Μήπως την επενεργοποιείς καταλάθος πατώντας τα πλαινά πλήκτρα;

Πάντως αν είναι ενεργοποιημένη και στα καλά καθούμενα απενεργοποιείται (χωρίς εσύ να κάνεις τίποτα) τότε υπάρχει πρόβλημα...

 

Μόλις κλεισω το κινητο κι το ξανανοιξω δε παιζει η δονηση παρολο που κραταει τη ρυθμιση.

 

Μηπως να κανω καμια αναβαθμιση μπας κι στρωσει? Το θεμα ειναι που να το παω για την αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν απαιτείται αναβάθμιση.

Πάντως καλά είναι να πάς να το δούν στο service.

Είμαι απο Θεσσαλονίκη οπότε δεν μπορώ να σε πολυβοηθήσω για το πού και πώς... :happy:

Δές εδώ ... http://www.omnitech.gr/index.php?option=com_contact&Itemid=3

Η Omnitech είναι η επίσημη αντιπροσωπεία της Samsung... ;)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα την F480XXIB1.

Τελευταίο firmware με Ελληνικά (+Τ9 Ελληνικό). :rolleyes:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω....wi-fi εχει?γιατι απο οτι ειδα...με χρεωση..μπορεις να μπεις στο ιντερνετ ..

 

ΟΧΙ. Δυστυχώς δεν έχει wi-fi..! :(

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το αγόρασα από κάποιον μεταχείρα σε τέλεια κατάσταση αλλά δυστυχώς είναι Vodafone και έχει αλλαχτεί το firmware με αποτέλεσμα να μην έχει προβλήματααλλα και να μην καλύπτεται από εγγύηση. Που μπορώ να βρώ το firmware της Voda;Σκέφτομαι να το πουλήσω και θέλω να είμαι εντάξει απέναντι στον αγοραστή.
Evolution is the solution... :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το αγόρασα από κάποιον μεταχείρα σε τέλεια κατάσταση αλλά δυστυχώς είναι Vodafone και έχει αλλαχτεί το firmware με αποτέλεσμα να μην έχει προβλήματααλλα και να μην καλύπτεται από εγγύηση. Που μπορώ να βρώ το firmware της Voda;Σκέφτομαι να το πουλήσω και θέλω να είμαι εντάξει απέναντι στον αγοραστή.

 

Φίλε μου δεν ξέρω που θα βρεις το firmware της Voda.

Αυτό που ξέρω είναι ότι δεν χρειάζεται να πολυζορίζεσαι. Οι περισσότεροι (99%) ψάχνουν unbranded τηλέφωνα. Δεν ξέρω κανέναν που να έχει unbranded τηλέφωνο , να θέλει να βάλει μπάστακα τύπου Vodafone live στο κεφάλι του. Μην το πειράζεις καθόλου. Απλά θα πείς στον υποψήφιο αγοραστή αυτό που συμβαίνει…

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας με ένα πρόβλημα που μου παρουσιάστηκε.Είμαι κάτοχος του Omnia αλλά πριν από αυτό είχα το Samsung F480.Όταν με το καλό πήρα το Omnia αποφάσισα να πάω το F480 για μια αναβάθμιση επειδή είδα ότι υπάρχει.Όταν το πήγα στην Omnitech στο Μαρούσι μου είπαν ότι για αναβάθμιση πρέπει να δώσω 30 ευρώ και έτσι τους είπα ότι κάνει restart μόνο του μερικές φορές για να το κάνουν δωρεάν.Σήμερα μου στέλνουν μην. και μου λένε ότι το κόστος επισκευής είναι 120 ευρώ λόγο οξείδωσης και ότι χρειάζεται αλλαγή πλακέτας.Το κινητό ήταν σε άριστη κατάσταση,αφού το μεταχειρίστικα πολύ λιγο και μόνο για ομιλία.Και όταν τους πήρα τηλ. και τους είπα ότι το κινητό δούλευε κανονικότατα πριν μου απάντησαν ότι υπάρχει πιθανότητα να δουλεύει και να έχει χαλάσει η πλακέτα.Η ερώτησή μου είναι η εξής,υπάρχει πιθανότητα να έχουν κάνει καμμια ζημιά αυτοί και να προσπαθούν να το φορτώσουν σε εμένα και αν μπορείται να μου πείτε τι να κάνω.
Link to comment
Share on other sites

 

mporei na moy pei kapoios an gnwrizei an to sigkekrimeno kinito paizei arxeia divx ?...eyxaristw!!!

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες μερες παρατηρησα οτι εχει βγαλει ενα περιεργο πραγμα σαν υγρασια ή οξειδωση στο μπροστα μερος κατω απο την οθονη στο σημειο που λεει Samsung.

Πρωτη φορα το βλεπω αυτο. Πως εγινε αυτο κατω απο την οθονη. Ουτε σε νερα εχει πεσει ουτε σε υγρασια το ειχα. Καμια ιδέα?

 

 

Τι προτείνετε, να το παω Πλαισιο απο οπου το πηρα ή να αναζητησω αντιπροσωπεια?

Στα νοτια προαστεια υπαρχει κανενα υποκαταστημα της αντιπροσωπειας?

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότινα να το πάρεις και να το πας αλλού για service, σίγουρα θα βρεις κάπου πιο φθηνά από τα 120€ που σου ζητάνε στην Omnitech.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα σας

 

Θέλω να κάνω μια ερώτηση .Ξέρει κανείς ποιο είναι το τελευταίο Firmware για το samsung SGH F480?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δές εδώ

http://samsungflash.webs.com/apps/wiki/f480xxib1-2

Έχει και Ελληνική Γλώσσα και Ελληνικό Τ9.

Μεγάλη προσοχή στην διαδικασία αναβάθμισης! Διάβασε ΠΡΕΟΣΕΚΤΙΚΑ το tutorial!

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

γεια σας παιδια θα ηθελα να μου πειτε τι πρεπει να κανω για να περασω τραγουδια ;

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μαζί με το κινητό λογικά θα πήρες και ένα cd.Μέσα σε αυτό το cd έχει προγραμματάκια ενα εκ των οποίων σου δίνει την δυνατότητα να μεταφέρεις αρχεία απο τον υπολογιστή σου πχ.τραγούδια ,στο κινητό σου.Είναι πολύ εύκολο προγραμματάκι.Κάντο install και αν έχεισ απορια μου λές
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Θα ήθελα να ρωτησω αν εχει κανεις το κινητακι μαζι με Wind Plus. Μπαινει κανονικά σε ολες τις σελιδες; Τι γινεται; Μπορει να τσεκαρει κανεις ανετα και ευκολα ΠΑΝΤΑ ΜΕΣΩ WIND PLUS μειλς σε google, yahoo κλπ;

 

Χωρίς να πληρωνεις παντα...(με εξοφληση μεσω American Express εννοω...)

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-F480

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...