Jump to content

[Επίσημο] Nokia N96


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ioterl ναι, υποστηρίζεται από το καινούργιο firmware. Μπορείς να το βρεις στο Εργαλεία, Ρυθμίσεις, Γενικές ....

 

Ευχαριστώ πολύ. Το είχα πάρει όταν πρωτοβγήκε, αλλά με ενοχλούσε αυτή η έλλειψη και τα τριξίματα των πλαστικών και το έδωσα. Τώρα που το πρώτο διορθώθηκε, θα το πιάσω ξανά στο χέρι, και ίσως το ξαναπάρω. :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kαλημερα και απο μενα.Ειμαι καινουργιος στο forum.

Εδω και μια βδομαδα ειμαι κατοχος ενος Ν96(ανταλλαξα το παλιο μου κινητο) και ειμαι πολυ ευχαριστημενος!

Του εκανα και update στο λογισμικο μεσο wi-fi και ολα δουλευουν ρολοι.

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες στο φόρουμ φίλε καικαλορίζικο το νέο σου εργαλείο. :)

 

Διάβασε το S60 3rd Edition Platform FAQ, αν δεν το έχεις κάνει ήδη. Θα σε βοηθήσει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παίδες, καλός σας βρήκα:D

 

πρίν λίγες ημέρες έγινα κάτοχος ενός μεταχιρισμένου Nokia N96 μέσο e-bay ( U.K model )

 

μήπως θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει με δύο προβληματάκια που έχω συναντήσει?

 

το πρώτο είναι όταν πάω να συνδεθώ μεσώ GPRS στο ίντερνετ μέσο του explorer του κινητού και ενώ έχω στείλει τις ρυθμίσεις απο το δίκτυο για την συσκευή όταν κάνω επιλογή της χρήσης των ρυθμίσεων του vodafone live μου βγάζει το μήνυμα " packet data connection not evalable " και δεν κάνει την σύνδεση...

 

 

το δεύτερο πρόβλημα είναι όταν πηγαίνω να κάνω αναβάθμιση μέσο του υπολογιστή μου λέει πως έχω firmware 11.018 και πως είναι η τελευταία αναβάθμιση, ενώ κάποιες σελίδες ποιο πίσω είδα ότι έχει βγεί firmware 2..

 

 

οποιαδήποτε βοίθια θα βοηθούσε πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς όρισες.

 

Μπορείς να κάνεις κανονικά κλήσεις με τη sim που του έχεις βάλει;

Ρωτάω μήπως και είναι κλειδωμένο το κινητό σε κάποιο δίκτυο.

 

Αν τελικά δεν είναι κλειδωμένο, τότε μάλλον είναι branded από κάποιο δίκτυο της Αγγλίας γι αυτό και δεν αναγνωρίζει ως τελευταία έκδοση την 20.050 (20-03-09).

Για να την περάσεις θα πρέπει να αλλάξεις product code (υπάρχουν οδηγίες το faq), αλλά τυπικά χάνεις την εγγύηση

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σ' έυχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση σου Itchrist, μπορώ να κάνω κανονικά κλήσεις από το κινητό, μόνο με το wap έχω πρόβλημα... όσο για το δεύτερο θέμα ναι αυτό έφταιγε άλλαξα το product code στα ελληνικά και βρήκε την αναβάθμιση κανονικά, ήλπιζα με την καινούρια αναβάθμιση να λυνόταν και το πρόβλημα με το wap που μου λέει " πακέτα δεδομένων " - δεν διατίθετε σύνδεση πακέτων δεδομένων ( τώρα μου το βγάζει στα ελληνικά lol) όταν πάω να κάνω σύνδεση

 

αν έχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα με το wap θα παρακαλούσα να μου δώσει μια μικρή βοίθια

 

ευχαριστώ πολύ:!:

Link to comment
Share on other sites

 

αν έχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα με το wap θα παρακαλούσα να μου δώσει μια μικρή βοίθια

 

ευχαριστώ πολύ:!:

 

Καλως ηρθες και καλοριζικο και απο μενα.

Η συνδεση σου ειναι παγιου ή prepay ?

Χρησιμοποιησε τις αναλογες ρυθμισεις

vodafone live ή vodafone live prepay

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

σέυχαριστώ nervous, καλός σας βρήκα είσαστε φοβερό φόρουμ και κάνετε πολύ καλή δουλειά:!

 

τελικά έφτιαξε και το wap με την αναβάθμιση στο ελληνικό product code απλά βιάστηκα να βγάλω συμπεράσματα:X

 

σας ευχαριστώ πολύ όλους

Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα αναβάθμιση στην έκδοση 20.... ενω ειχα την 12...

Εχουμε ιδεα τι βελτιώνει η νέα?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε στα χέρια μου χθες ένας κλώνος Ν96.Αρχικά δε κατάλαβα τι παιζει και άρχισα να σχολιάσω την χάλια ποιότητα κατασκευής του.

Ψάχνοντας στο μενού για να απενεργοποιήσω τις συντομέυσεις στο desktop είδα πόσο χάλια είναι και το menu του και κατάλαβα ότι πρόκειτε για κλώνο.

Τι άλλο θα δούμε ρε παιδιά..

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καινούριο firmware για το N96 v21.002

 

http://img91.imageshack.us/img91/7135/nsu.jpg

 

Δεν είναι ακόμα διαθέσιμο για τα ελληνικά product codes

Επίσης δεν υπάρχουν πληροφορίες για τις διορθώσεις σε αυτή την έκδοση

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα και εγω απο την vodafone (εταιρικη αναβαθμιση) και το περιμενω απο μερα σε μερα. Εχει κανεις αποψη για το αν θα πρεπει να αλλαξω product code , οπως ειχα κανει και στο Ν95 μου, για να μπορω να περασω τις αναβαθμισεις της nokia γιατι απο οσο ξερω αυτο θα εχει ξεχωριστες αναβαθμισεις για Firmware Vodafone. Οποια πληροφορια δεκτη!

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε να δεις αν όντως είναι branded και βλέπεις εάν χρειάζεται να κάνεις αλλαγή του product code.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ειναι, γιατι στον τιμοκαταλογο το δινει σαν vodafone live. To N95 μου δεν ηταν γιατι το ειχα παρει μολις κυκλοφορησε και δεν ειχαν προλαβει ακομα να βαλουν το σημα τους απανω. Αλλα και παλι χρειαστηκε αλλαγη product code γιατι δεν ηταν ελληνικο!
Link to comment
Share on other sites

Paidia kalispera, kai sory gia ta greeklish alla eimai apo kinito. Exw ena problima me tin syskeyi, xtes brady tis allaksa prosopsi,mia pou eixa brei sto net. To problima einai pws simera paratirisa pws to akoustiko einai nekro, diladi me akouei o synomilitis, egw omws oxi... Exei symbei se kanenan? Yparxei periptwsi na exw sfiksei poly tis bides k na dimiourgoun problima, i prepei na paw se nokia club? Ta katsabidia ta exw spiti, alliws tha to dokimaza twra. An to paw se nokia club kseroume poso tha prepei na to afisw? An einai mipws to paw simera. Eyxaristw prokatabolika :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Με ποιόν τρόπο σβήνω όλα τα προσωπικά μου αρχεία (επαφές, φωτογραφίες κλπ.) και ρυθμίσεις σε περίπτωση που θέλω να το πουλήσω; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Με ποιόν τρόπο σβήνω όλα τα προσωπικά μου αρχεία (επαφές, φωτογραφίες κλπ.) και ρυθμίσεις σε περίπτωση που θέλω να το πουλήσω; Ευχαριστώ.

Ακολουθείς το παρακάτω Πως κάνω format στο κινητό και στη κάρτα μνήμης;

 

@Prattein_Aloga Μπορεί να μην έχεις βάλει σωστά το ακουστικό ή να μην έχει κουμπώσει καλά. Μπορείς να το πας σε nokia store αλλά μην πεις για κανένα λόγο ότι το άνοιξες, γιατί αυτόματα ακυρώνεται η εγγύηση και θα πληρώσεις για την επισκευή. Αν ο τεχνικός έχει χρόνο εκείνη την στιγμή τότε μπορεί να στο επισκευάσει επιτόπου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε 'ολους!Θα ήθελα τη βοήθεια σας αν έχει τύχει σε κάποιον ή γνωρίζει κάποιος.Έχω και γω το Ν96 και 'επεσε νερό πάνω του (ελάχιστη ποσότητα όχι νερο απ τη θαλασσα) έσβησε η συσκευή, αυτος ο δεικτης υγρασίας εγινε λίγο ροζ και το ειδα οπως το σκουπιζα, την άφησα στεγνωσε θόλωσε και η οθόνη και μετα απο μία ημέρα καθάρισε και πήρα την αποφαση να το ενεργοποιήσω να δω αν λειτουργεί και όντως δεν είχε κανένα απολύτως πρόβλημα.

Το θέμα είναι οτι το πήγα σε 2 νοκια shop και μου είπαν οτι αφου ειναι ροζ ο δείκτης εχει υγρασια και ειναι για πεταμα και χανει την εγγυηση.Ωραία λέω αφου όμως μου δουλεύει και απανταν οτι αυτο οσο κρατησω και οτι μπορει να τους μεινει στα χερια αν το συνδεσουν σε pc και να βρουν το μπελα τους.Οποτε λεω τι μπορω να πληρώσω να αλλαξω να χω το κεφαλι μου ήσυχο οτι δε θα σβησει.Μου απανταν τιποτα.Τέλος το πηγαινω κέντρο Αθηνα και μου λεν το ιδιο αλλα..!Να το ελεγξει ο μηχανικος.Η διαγνωση:Αλλαγη "φλεξας" και ειναι ενταξει.57ευρό.Τωρα τι είναι αυτο κ ποιον να πιστεψω και τι να κανω?Να το πληρώσω?Ισχυει κατι τετοιο?Θα ξέρω οτι θα συνεχισει να λειτουργει?γιατι ακουω οτι αν παει υγρασια σ'αυτα τα microchip θα.. δημιουργισει άλατα καποτε.

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Paidia kalispera, kai sory gia ta greeklish alla eimai apo kinito.

Μιας και σου απάντησαν στο πρόβλημά σου, θέλω να σε ρωτήσω για ποιον λόγο δεν μπορείς να γράψεις ελληνικά; Από το Ν96 ποστάρεις; Αν ναι, μπορείς κανονικότατα να γράψεις ποστ με ελληνικούς χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα χρησιμοποιώ τον όπερα μίνι και μια άλλη φορά που είχα γράψει ελληνικα σε κάποιο φορουμ, έβγαιναν μη αναγνώσιμοι χαρακτήρες στο ποστ. Ας το ξαναδοκιμασω μια που το έθιξες..

Edit: τελικά το βγάζει σωστά απ'ό,τι φαίνεται. σε ευχαριστώ για την υπόδειξη :)

 

 

EDIT: Τελικα εγω ημουν ο ανικανος και οχι οι βιδες η κατι αλλο στην διαδικασια...

Απλα δεν ειχα παρατηρησει πως το ηχειακι του ακουστικου ηταν αποσπωμενο και εβγαινε παραμενοντας κολλημενο στην παλια προσοψη ΛΟΛ. Οποτε τωρα που ηρθα σπιτι το τοποθετησα και ολα οκ. Τωρα μπορειτε να γελασετε ανετα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::stupid:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.ειχα το ΝΟΚΙΑ Ν95.δεν εχω ασχοληθει καθόλου με το Ν96 αλλά από τα χαρακτηριστικά του είδα πως είναι πολύ καλό.διάβασα ελάχιστα αυτο το thread και δεν είδα και τα καλύτερα σχολια για αυτό.και είδα επίσης ένα βιντεάκι και ειλικρινά τα "έπαιξα".!!!

1)καλά τοσο αργό ειναι στην πραγματικότητα?

εγώ στον Ν95 είχα βάλει κάποια παιχνίδια του NGAGE και κάποια άλλα emulators και αργούσε αρκετά.

2)τι άλλα προβλήματα έχει?

3)προτείνετε να το αγοράσω?

4)αν πάρω το Ν97(5η έκδοση) αντί του Ν96(3η έκδοση) τα προγράμματα του Ν96 θα τρέχουν στο Ν97?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...