Jump to content

[Επίσημο] Nokia N96


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως μπορω να κανω αναβαθμιση και πως κανω φορματ??συγγνωμη αν ειναι χαζες οι ερωτησεις μου!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πως μπορω να κανω αναβαθμιση και πως κανω φορματ??συγγνωμη αν ειναι χαζες οι ερωτησεις μου!!

Διαβασε το Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 Platform FAQ και θα σου λυθουν όλες οι απορίες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

LightCtrl (Light Control) και χρησιμοποιεις τα led του κινητου σαν κανονικο φακο , απο το γνωστο μαγαζακι!!!!

 

Υ.Γ. Ξερει κανεις πως μπορω να μεταφερω τους σελιδοδεικτες (αγαπημενα) απο τον internet explorer του PC στον αντιστοιχο του κινητου (Ν96);

Απ'ευθειας απο το pc suite->Συγχρονισμος->Ρυθμισεις->Γενικα

Και επιλεγεις μονο Σελιδοδεικτες

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να περιμενω και εγω τα ιδια προβληματα και ακομα και αλλα στο κινιτο μου ποy το εστειλα για service??:wacko:

Εγω το πηρα πισω απο το service μου ειπαν απο αντικατασταση,και πηρα ενα Ν96 τουμπανο,πριν δεν ειχα problems με το slide αλλα το νεο τα σπαει!!!!

Πραγματικα εχω χαρει πολυ γιατι πριν δεν ειχα προβλημα και απο χαζομαρα μου το κολλησα και απο καλη μου τυχη πηρα ενα ακομα πιο καλο.

 

Απο οσο ξερω στην αντικατασταση σου αλλαζουν μονο την πλακετα,δεν να ειμαι σιγουρος ομως.

 

Οποτε NAYPLI θεμα τυχης τι θα παρεις πισω.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Διαβασε το Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 Platform FAQ και θα σου λυθουν όλες οι απορίες.

 

σε ευχαριστω πολυ!!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα πισω απο το service μου ειπαν απο αντικατασταση,και πηρα ενα Ν96 τουμπανο,πριν δεν ειχα problems με το slide αλλα το νεο τα σπαει!!!!

Πραγματικα εχω χαρει πολυ γιατι πριν δεν ειχα προβλημα και απο χαζομαρα μου το κολλησα και απο καλη μου τυχη πηρα ενα ακομα πιο καλο.

 

Απο οσο ξερω στην αντικατασταση σου αλλαζουν μονο την πλακετα,δεν να ειμαι σιγουρος ομως.

 

Οποτε NAYPLI θεμα τυχης τι θα παρεις πισω.

 

 

εγω φιλε το εστειλα για το κουμπι της καμερας και το χαλαρο slide λες να κανουν τπτ καλο κ σε μενα

δηλαδη σου αλλαξανε την πλακετα και ολα καλα τωρα??το ελεξες καλα??ολα καμερα κουμπια gps ola?

Link to comment
Share on other sites

Ναι,μαλιστα ζητησα να το τσεκαρω πριν παραλαβω.

 

Παντως αυτο με το κουμπι της καμερας εγω δεν το εχω δει ή μαλλον καταλαβει σαν προβλημα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

ωχ κατι επαθε:wacko::wacko:!!του εκανα το σοφτ φορματ και κολησε μια εσβηνε μια ανοιγε ετσι τι κλεισα τελειως..μετα πηγα να το ανοιξω και μου βγαζει "Η εκκινηση του τηλεφωνου απετυχε.Επικοινωνηστε με τον αντιπροσωπο"..τι εγινε ρε γμτ!!τωρα το παω στην νοκια και το χανω για κανα μηνα!?εχει ξανατυχει σε κανεναν??
Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι!!

 

Ετυχε σε εμενα.

 

Κανε πολλα restart,βαλε βγαλε μπαταρια και αν δεν σου ανοιξει πας στην Νοκια,εμενα το ειχαν 3 εβδομαδες!!!!!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Επίσης δοκίμασε να το ανοίξεις χωρίς κάρτα μνήμης.

Αν ανοίξει, κάνεις κατευθείαν μορφοποίηση τη κάρτα μνήμης.

Αν συνεχίσει να μην ανοίγει προσπάθησε πολλές φορές να το ανοίξεις. Σε κάποια φάση θα ανοίξει δε μπορεί.

Αφού τελικά ανοίξει, πάρε με back up τα δεδομένα σου χωρίς τις ρυθμίσεις και κάνε hard format.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι,μαλιστα ζητησα να το τσεκαρω πριν παραλαβω.

 

Παντως αυτο με το κουμπι της καμερας εγω δεν το εχω δει ή μαλλον καταλαβει σαν προβλημα.

 

για να σου δωσω να καταλαβεις το κουμπι της καμερας ηταν παρα πολυ σκληρο.που οταν το παταγα με δηναμη εκανε κ ενα κλικ μεσα αλλα το παταγα με πολυ δηναμη αφου φοβομουν μηπως το σπασω...για να δουμε..

Link to comment
Share on other sites

τα προσπαθησα ολα,αλλα τιποτα...προσπαθησα να το συνδεσω και με το Η/Υ αλλα δεν το αναγνωριζει..φτου γκαντεμια με βλεπω να μενω χωρις κινητο κανα μηνα και τωρα που ξεκιναει η εξεταστικη..τι ατυχια ειναι τουτη!!!:worry:
Link to comment
Share on other sites

παιδες βοηθεια.το gps δεν πιανει καθολου σημα.μπαινω στο nokia maps αι αναβοσβηνει μια κιτρινη παυλα αλλα δεν συνδεεται με δορυφορο.μηπως ξερει κανεις γιατι το κανει?
Link to comment
Share on other sites

παιδες βοηθεια.το gps δεν πιανει καθολου σημα.μπαινω στο nokia maps αι αναβοσβηνει μια κιτρινη παυλα αλλα δεν συνδεεται με δορυφορο.μηπως ξερει κανεις γιατι το κανει?

 

Την πρώτη φορά αργεί αρκετά να κλειδώσει δορυφόρους, άφησε το σε ανοικτό χώρο για πολύ ώρα και θα κλειδώσει

Ενεργοποίησε και το a-gps για πιο γρήγορα

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

παιδες βοηθεια.το gps δεν πιανει καθολου σημα.μπαινω στο nokia maps αι αναβοσβηνει μια κιτρινη παυλα αλλα δεν συνδεεται με δορυφορο.μηπως ξερει κανεις γιατι το κανει?

Βγες σε ανοιχτο χωρο (πχ. ταρατσα) ,ανοιξε το gps και αστο ανοιχτο για κανα τεταρτο.Σιγουρεψου οτι στις ρυθμισεις εχεις ενεργοποιημενο το A-GPS

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

παιδες βοηθεια.το gps δεν πιανει καθολου σημα.μπαινω στο nokia maps αι αναβοσβηνει μια κιτρινη παυλα αλλα δεν συνδεεται με δορυφορο.μηπως ξερει κανεις γιατι το κανει?

Να το αφησεις κανα 5λεπτο...Δοκίμασες...?:p

ΚΑμια φορά κολλάει και θέλει πολυ ώρα για να πιασει...

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μόνο τη πρώτη φορά συμβαίνει αυτό?
ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μόνο τη πρώτη φορά συμβαίνει αυτό?

Η σε πολυ παρατεταμενες περιοδους μη λειτουργιας του gps

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

που υπάρχει η ρύθμιση για ενεργοποίηση του Α-GPS?

εργαλεια->ρυθμισεις->γενικες->εντοπισμος θεσης->μεθοδοι εντοπισμου θεσης

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανεις τι ειναι το Α-GpS και αν έχει καμιά επιπλέων χρέωση αν το χρησιμοποιείς ?

και άλλη μια ερώτηση.. Για να χρησιμοποιήσεις την live Τv πρέπει να πληρώσεις στην τηλεφωνικη εταιρία που είσαι πχ. cosmote ή απλά ανοιγεις το προγραμμα και βλέπεις? Αυτά thanks :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανεις τι ειναι το Α-GpS και αν έχει καμιά επιπλέων χρέωση αν το χρησιμοποιείς ?

και άλλη μια ερώτηση.. Για να χρησιμοποιήσεις την live Τv πρέπει να πληρώσεις στην τηλεφωνικη εταιρία που είσαι πχ. cosmote ή απλά ανοιγεις το προγραμμα και βλέπεις? Αυτά thanks :p

Το A-GPS υπάρχει για να βοηθάει στην γρήγορη εύρεση δορυφόρων και για πιο γρήγορο λοκάρισμα. Χρησιμοποιεί το δίκτυο για να βοηθήσει στο εντοπισμό σήματος και χρεώνεται ελάχιστα. Αν εννοείς τον ψηφιακό δέκτη για την TV που έχει το Ν96, δεν μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις, γιατι δεν υποστηρίζεται από τα Ελληνικά δίκτυα, στην ουσία είναι άχρηστος ο δέκτης για την Ελλάδα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

πηρα τηλ σημερα τα κεντρικα της νοκια και μου ειπαν οτι το κινητο το εστειλαν στο εξωτερικο για ελενχο και να ξαναπαρω σε 2 βδομαδες..ηδη ειμαι 3 βδομαδες χωρις κινητο..ειναι καλο που το εστειλαν εξωτερικο??θα κανουν τπτ?αντικατασταση παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...