Jump to content

[Επίσημο] Nokia N96


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ακομα δεν τα πηραν πολλοι τα πουλανε...:worry:φυσικα μια σωστη δικαιολογια ειναι οτι δεν υπαρχει ενθουσιασμοs ιδιαιτεροs στιs διαφορεs λειτουργικου, ποιοτητα κατασκευηs και περισσοτερων δυνατοτητων σε σχεση με τα 95ρια:( Ασ περιμενουμε λοιπον το SAMSUNG με οντωs περισσοτερεs αναβαθμησειs,δυνατοτητεs και καλη ποιοτητα κατασκευηs μιαs και φοραει s60:)

 

μα κι εγω που το ειδα δεν ενθουσιαστηκα,σε τι ρε παιδια να επενδυσω χρηματα,σε μια συσκευη που μοιαζει πολυ με ενα n81 κι εχει σχεδον τα ιδια πραγματα με ενα 8αρι n95?με διαφορα μηνων υπερ του 96 για να το πουμε και καινουριο μοντελο???

μπα δε θα παρω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

βρηκε την αναβαθμιση με το nokia updater εκανα την αναβαθμιση και το καλο ειναι οτι δεν χρειαστηκε να κανω restore διοτι με την αναβαθμιση δεν σβηνεται τιποτε.

 

η γλωσσα δηλαδη δεν αλλαζει αν ειναι περασμενη στο κινητο(απο γερμανια)

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση πριν από λίγο και δεν άλλαξε απολύτως τίποτα στο κινητό (μόνο το λογισμικό του αναβαθμίστηκε).

 

 

Αναβάθμιση μέσω Nokia Software Updater

 

 

 

http://www.imageshack.gr/files/nlnwgm04gv59bxoz7c1w.jpg

 

 

http://www.imageshack.gr/files/wjtow27564tyrhrbd3i6.jpg

 

 

 

;)

Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα απο αυτους που το πηραν auto lock δεν εχει το κινητο?

Η tv τελικα παιζει?

η μονο μεσω ιντερνετ????

SamsungP400,PanasonicGD90,MotorolaStartack,V50,Mpx200,V3silver,QtekS100,9100,2020i,9000,S200,SonyEricsson788,T68,T610,P900,V800,K750,P990,,GlofishX500+,Htc3300Nokia3110,3210,6110,6210,8850,5210,8310,7650,6100,7250i,6600,7610,6630,6680,N70,N80,N73,N93,N95,Ν958GB,E65,5800,N96,iPhone 4Gb,iPhone 8gb,iPhone 3g 32gb,iPhone 3gs 32 gb,iPhone 4 32gb,iPhone 4s 32 gb,iPhone 5 16 gb,iPhone 5s 32gb,iPhone 6 64,iPhone 6plus 128GB gb:D
Link to comment
Share on other sites

To πηρα κι εγω σημερα απο πλαισιο. Που την ειδαν καποιοι την πλαστικουρα(!), τον τζογο(!), και τα τριξιματα(!).....??????

Απο τις στιβαροτερες και πιο ομορφες συσκευες που εχουν περασει απ'τα χερια μου! -Και δεν ειναι λιγες..-

Πεταει η τηλεφωναρα!!

Υ.Γ. καλοριζικο σ'οσους το πηραν παιδες.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν θα έχουν και όλες οι συσκευές τον ίδιο τζόγο στο slide ή το ίδιο τρίξιμο στο καπάκι της μπαταρίας. Άλλες συσκευές θα έχουν, άλλες όχι. Έτσι είχε γίνει και με τα 2 Ν95άρια.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα απο αυτους που το πηραν auto lock δεν εχει το κινητο?

Η tv τελικα παιζει?

η μονο μεσω ιντερνετ????

Έχει αυτόματο κλείδωμα πληκτρολογίου αλλά και κλείδωμα με κωδικό.

Η τηλεόραση είναι μέσω ψηφιακού σήματος το οποίο δεν υποστηρίζεται ακόμα στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

To πηρα κι εγω σημερα απο πλαισιο. Που την ειδαν καποιοι την πλαστικουρα(!), τον τζογο(!), και τα τριξιματα(!).....??????

Απο τις στιβαροτερες και πιο ομορφες συσκευες που εχουν περασει απ'τα χερια μου! -Και δεν ειναι λιγες..-

Πεταει η τηλεφωναρα!!

Υ.Γ. καλοριζικο σ'οσους το πηραν παιδες.

 

 

 

+1

 

η κατασκευή του είναι από τις καλύτερες και πιο στιβαρές που έχουν βγει σε slide κινητά! Άλλωστε ο μηχανισμός για το slide είναι εντελώς καινούργιος και παντελώς άσχετος με αυτούς που έχουν τα N95 & N95 8GB

 

Και αυτά περί τριξιμάτων και λοιπά, μάλλον ανήκουν σε μεμονωμένες περιπτώσεις και δεν αφορούν την πλειοψηφία των N96. Αν δεν πρόκειται για ελαττωματικό καπάκι ή γενικά συσκευή N96 τότε προσέξτε (όσοι αναφέρατε τρίξιμο στο καπάκι της μπαταρίας) να κλείνετε καλά το καπάκι γιατί παρουσιάζει μία μικρή "δυσκολία" με το κουμπί στην επάνω μεριά του κινητού. Αν δεν κλείσει σωστά, δείχνει πως είναι κλειστό, αλλά στην ουσία δεν είναι και "τζογάρει"! Εκεί θέλει λίγο προσοχή.

 

 

;)

Link to comment
Share on other sites

απο πυο ενεργοποειται το auto lock?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Προς τους κατόχους του Ν96:

 

Το Navi Wheel τελικά δουλεύει; Γιατί διαβάζω σε άλλα φόρουμ οτι δεν λειτουργεί. Βέβαια, το πρώτο που σκέφτομαι είναι οτι οι τύποι που χρησιμοποιούν την συσκευή, δεν έχουν συνειδητοποιήσει οτι το navi wheel είναι default απενεργοποιημένο και πρέπει να μπείς στις ρυθμίσεις για να το ενεργοποιήσεις.

 

Ρυθμίσεις- Γενικές- Τροχός Navi

Link to comment
Share on other sites

απο πυο ενεργοποειται το auto lock?

Πας στις Ρυθμίσεις > Γενικές > Ασφάλεια > Τηλέφωνο και κάρτα Sim > Χρόνος αυτόματου κλειδώματος πληκτρολογίου και βάζεις σε πόσα λεπτά θέλεις να κλειδώνει το πληκτρολόγιο.

 

Η ακριβώς αποκάτω επιλογή (Περίοδος αυτόματου κλειδώματος) αναφέρεται στο κλείδωμα της συσκευής με κωδικό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή κλειδώνει/ξεκλειδώνει και με το κουμπάκι στο επάνω μέρος του κινητού (δίπλα στο on/off).
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το pc suite απο το Ν95. Αρκει αυτο, ή να εγκαταστησω και του Ν96 πιστευετε?

τελικα, ειμαι αρκετο και του Ν95

Link to comment
Share on other sites

σουπερ.τοκινητο αναβαθμιζεται κανονικα απο το nsu.συσκευη αγορασμενη απο γερμανια και ελληνικα περασμενα.ολα δουλευουν ρολοι:lol:

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε μας μερικές πληροφορίες. Σαν τηλέφωνο είναι ελκυστικό, με χαλάει όμως η μπαταρία του.... πως την βλέπεις;

Κάποιος ρε παιδιά; Να μας πεί η μπαταρία κατά πόσο είναι αρκετή;

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος ρε παιδιά; Να μας πεί η μπαταρία κατά πόσο είναι αρκετή;

 

καλημερα!!

το εχω 3μερες και το φορτισα

την πρωτη μερα και απο τοτε η μπαταρια ειναι

στα μισα/το βραδυ ανοικτο/wifi/radio και καμια φοτο.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

το εχω 3μερες και το φορτισα

την πρωτη μερα και απο τοτε η μπαταρια ειναι

στα μισα/το βραδυ ανοικτο/wifi/radio και καμια φοτο.:cool:

 

τι εννοειs? οτι περασανε 3 μερεs καταναλωσε μονο την μιση μπαταρια και το ξαναφoρτιζειs απο την μεση?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

τι εννοειs? οτι περασανε 3 μερεs καταναλωσε μονο την μιση μπαταρια και το ξαναφoρτιζειs απο την μεση?:wacko:

 

οχι,το πηρα π.χ.πεμπτη ητανε στα μισα

τελειωσε το φορτισα(πρωτη φορτιση).

παρασκευη/σαββατο/κυριακη

ειναι στα μισα ακομα.:O

 

υ.γ.οταν αλλαζετε -προβολη μενου(πεταλλο/v/λιστα)

σας κολλαει η συσκευη??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το εχω 4 ημερες και μου κολαει οταν βλεπω τα video που εχω τραβηξει οχι παντα αλλα συχνα. επισης μου εχει αλλαξει ο ηχος κλησης μονος του 2 φορες απο μονος του λετε με μια version καινουρια να μου φτιαξει.
Link to comment
Share on other sites

ακομα δεν τα πηραν πολλοι τα πουλανε...:worry:φυσικα μια σωστη δικαιολογια ειναι οτι δεν υπαρχει ενθουσιασμοs ιδιαιτεροs στιs διαφορεs λειτουργικου, ποιοτητα κατασκευηs και περισσοτερων δυνατοτητων σε σχεση με τα 95ρια:( Ασ περιμενουμε λοιπον το SAMSUNG με οντωs περισσοτερεs αναβαθμησειs,δυνατοτητεs και καλη ποιοτητα κατασκευηs μιαs και φοραει s60:)

 

Που το'δες αυτο οτι το πουλανε..?

Η ποιοτητα μακραν καλυτερη του Ν95. Καμια σχεση. Αριστη και πολυτελης θα'λεγα..

Υ.Γ.1. οκ περιμενε τη samsung με τις ..συχνες αναβαθμισεις της..

Υ.Γ.2. γιατι τοοση πρεμουρα για ψιλοθαψιμο του κινητου που ακομα δεν προλαβε καλα καλα να κυκλοφορισει..? Δειτε το, και μετα κρινετε..

Link to comment
Share on other sites

antonio_r βλεποντας τη κακια που βγαζουν καποιοι αρχιζω να πιστευω οτι πρεπει να ειναι πολυ καλο κινητακι.
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

antonio_r βλεποντας τη κακια που βγαζουν καποιοι αρχιζω να πιστευω οτι πρεπει να ειναι πολυ καλο κινητακι.

 

Αγοραζω καπου 5-6 κινητα το χρονο x11 χρονια τωρα, για διαφορους λογους. Ειναι το καλυτερο που ειχα ποτε φιλε... Κορυφη!

Link to comment
Share on other sites

Νά σάς πώ κι' εγώ τήν γνώμη μου. Τό έχω τρείς μέρες καί σάς λέω οτι είναι αψογο σέ σχέση μέ τά άλλα 95 πού τά εχω.Εάν είχε καί περισόρερη ράμ από 40-50 μέγα πού εχει θά ήταν τελειο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...