Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6220 Classic


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 984
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ειδα απο κοντα σε ενα μαγαζι φιλου μου και μπορω να πω οτι ειναι αρκετα "πλαστικουρα"!! Μικρη οθονη, εχω κακομαθει, αλλα "ζωντανη" και η μπαταρια μου ειπε οτι μπορουσε να ηταν πιο μεγαλη!

Δεν εχει Wi-Fi και εμενα δεν με καλυπτει καθολου!!

 

Για τα λεφτα του νομιζω παιζει μονο του! Δεν προλαβα να δω πολλα για αυτο μην με ρωτατε διαφορα!:cool:

 

Νομιζω πως στα 370 το Ν78 ειναι η χρυση τομη γενικως!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Παιζει μονο του, καλα τα λες...

 

Συγκρινοντας με το n78:

 

Δεν εχει

- Wi-Fi

- Την ιδια ποιοτητα κατασκευης

- Θεωρητικα λιγοτερη αυτονομια

Εχει

- Xenon flash

- A-GPS

- Ελαφρυτερη κατασκευη λογο του πλαστικου και της μικροτερης οθονης

 

Για καθημερινη χρηση το 6220 classic αποδεικνυεται καλυτερο φωτοκινητο και πιστευω οτι στα 320-340 ευρω αξιζει τα λεφτα του.

Link to comment
Share on other sites

Παιζει μονο του, καλα τα λες...

 

Συγκρινοντας με το n78:

 

Είναι μερικά ακόμα χαρακτηριστικά που κάνουν την διαφορά μεταξύ των 2 αυτών συσκευών:

 

Δεν εχει

- Wi-Fi

- Στερεοφωνικά ηχεία

- Την εξελιγμένη έκθεση των N series

- Υποδοχή 3,5 χιλιοστών

- Την ίδια ποιότητα κατασκευής (σχετικό)

- Θεωρητικά μικρότερη αυτονομία (σίγουρο)

- Navi Wheel

- Το multimedia μενού των N series

- Οθόνη 2,4 ιντσών

 

Εχει

- Xenon flash

- Αναμένεται να έχει την κορυφαία ποιότητα φωτο με το Ν82

- Video VGA 30fps (N78 15fps)

- RAM 90MB (N78 45MB)

- Ελαφρυτερη κατασκευη λογο του πλαστικου και της μικροτερης οθονης (η διαφορά είναι ελάχιστη)

- Έξοδος Tv-out

 

To Assisted GPS αλλά και το Tag photo & video τοέχουν και τα 2.

 

Μετά είναι θέμα προτεραιοτήτων. Αν θέλεις πολύ καλή κάμερα και δε σου χρειάζονται τόσο το Wi-fi και τα καλύτερα multimedia χαρακτηριστικά του Ν78, τότε το 6220 θα σε καλύψει πλήρως.

Link to comment
Share on other sites

To Wi-Fi είναι όντως μειονέκτημα αλλά οι φωτογραφίες του (βραδινές λήψεις) είναι καλύτερες απο του N95. Φίλος το αγόρασε από το expansys και είχε μέσα ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

To Wi-Fi είναι όντως μειονέκτημα αλλά οι φωτογραφίες του (βραδινές λήψεις) είναι καλύτερες απο του N95. Φίλος το αγόρασε από το expansys και είχε μέσα ελληνικά.

Άντε να το πάρει κανένας φίλος από εδώ μέσα να δούμε και συγκριτικό φωτογραφιών με το Ν82. :rolleyes:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να σας πω τις πρώτες μου εντυπώσεις από το κινητό, όπως σας υποσχέθηκα. Να σας θυμίσω ότι το απέκτησα μέσω ebay (τελικό "χτύπημα" και μαζί με τα έξοδα αποστολής σύνολο=285€) από Λετονία και χτες του πέρασα και τα ελληνικά με τη γνωστή διαδικασία. Αναπόφευκτα θα το συγκρίνω σε κάποια σημεία με το άλλο κινητό μου, το πολύ πετυχημένο κατ' εμέ 6300.

 

Αρνητικά που εντόπισα...

* Σαν κατασκευή το 6220 είναι μέτριο και σίγουρα κατώτερο από το 6300. Ελαφριά αλλά φθηνά πλαστικά που θυμίζουν χαρτόνι τόσο στην υφή, όσο και στην σκληρότητα και που σίγουρα δεν εμπνέουν σιγουριά σε μία ενδεχόμενη πτώση. Μερικά τριξίματα συμπληρώνουν την -δυστυχώς άσχημη- εικόνα. Το μεταλλικό περίβλημα του 6300 κλάσεις ανώτερο...

* Δύσκολη θέση της SIM, μπαίνει εύκολα, βγαίνει δύσκολα γιατί συρταρώνει και δεν αφήνει πολλά περιθώρια να την κρατήσεις και να την τραβήξεις. Ίσως ταλαιπωρήσει αυτούς που αλλάζουν συχνά κάρτες.

* Τα πλήκτρα επιλογής ακριβώς κάτω από την οθόνη είναι τόσο μπερδεμένα με το πλήκτρο του menu και το C που θέλει λίγο χρόνο να συνηθίσεις να μην τα πατάς ταυτόχρονα.

* Ωραία η οθόνη, αλλά βρήκα αυτή του 6300 καλύτερη, με πιο ζωηρά χρώματα και ευκρίνεια. Φυσικά γι' αυτό ίσως να ευθύνεται και το γεγονός ότι ενώ έχουν την ίδια ανάλυση (240x320) αυτή του 6220 είναι λίγο μεγαλύτερη.

* Η μπαταρία του ίσως και να είναι λίγη. Αν και δεν είμαι αυτός που θα χαρακτηρίζατε heavy user, "έπαιξα" αρκετά με το κινητό (αναβάθμιση, παραμετροποίηση, εγκαταστάσεις, δοκιμές με το GPS, φωτογραφίες, βίντεο, μερικά SMS και κλήσεις) και από χτες το μεσημέρι που το φόρτισα μέχρι τώρα η μπαταρία έπεσε στο 20%. Το βράδυ το είχα σβηστό.

 

Και τα θετικά...

* Είναι γρήγορο αν και δε μπορώ να το συγκρίνω με κάποιο άλλο για να σας πω πόσο γρήγορο είναι. Το FP2 προσφέρει επίσης όμορφα εφέ που όμως υποψιάζομαι ότι οι περισσότεροι θα τα απενεργοποιήσετε γρήγορα, όταν σας φύγει ο πρώτος ενθουσιασμός.

* Έχει δυνατό και καθαρό ηχείο. Το έχω στη μισή ένταση, γιατί πιο πάνω χαλάει τον κόσμο!

* Η φωτογραφική του μηχανή μου άρεσε, όσο την χρησιμοποίησα τουλάχιστον. Έχει δυνατό φλας και τραβάει και ωραίο βίντεο. Σας παραθέτω δύο δείγματα φωτογραφιών για να πάρετε μία ιδέα (μία νυχτερινή λήψη χωρίς φλας και μία macro με φλας).

* Για το GPS δε μπορώ να πω κάτι αρνητικό γιατί ποτέ στο παρελθόν δεν είχα χρησιμοποιήσει. Δούλεψε μιά χαρά κι εντόπισε τη θέση μου, τώρα πώς κρίνεται αν είναι καλό ή όχι δεν ξέρω. Κατέβασα και τους χάρτες της Ελλάδας για το Nokia Maps και συνεργάστηκαν κι αυτοί μια χαρά.

* Έχει TV-out που λειτουργεί θαυμάσια με το παρεχόμενο καλώδιο! Πολύ χρήσιμο αυτό.

* Άψογη η συνεργασία και με το bluetooth handsfree της Plantronics που έχω (Discovery 640).

 

Αυτά τα λίγα προς το παρόν. Δεν μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα, αλλά ούτε κι απογοητεύτηκα όμως. Ήξερα τι έπαιρνα και τι ελλείψεις έχει αλλά ήταν αυτό που έψαχνα. Για τα χρήματα που έδωσα θεωρώ ότι είναι "τίμια" αγορά και ένα πολύ καλό κινητό.

 

Ακολουθούν οι δύο φωτό που σας έλεγα...

http://img369.imageshack.us/img369/8748/41665562ay3.th.jpg http://img144.imageshack.us/img144/4154/89566791vk3.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

* Μερικά τριξίματα..... Μπορει να επεσες σε ελλατωματικο:confused:

* Δύσκολη θέση της SIM,..... Aδιαφορο :rolleyes:

* Τα πλήκτρα επιλογής ακριβώς κάτω από την οθόνη είναι τόσο μπερδεμένα με το πλήκτρο του menu .....Τα συνηθιζεις ;)

* Ωραία η οθόνη, αλλά βρήκα αυτή του 6300 καλύτερη.....Αποκλειεται :mad:

* Η μπαταρία του ίσως και να είναι λίγη.....Αναμενομενο ειναι sybian ;)

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

* Η μπαταρία του ίσως και να είναι λίγη.....Αναμενομενο ειναι sybian ;)

Και επειδη ειναι symbian? Το Ν78 δλδ πως κραταει 3-4 μερες με "μεσαια" προς "βαρια" χρηση?

 

Παντως αν ειχε καλυτερη ποιοτητα κατασκευης θα πουλουσε σαν τρελο! Τωρα θα πηγαινει καποιος και μολις το πιανει στα χερια του θα το διπλοσκεφτεται και τριπλοσκεφτεται...

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Και επειδη ειναι symbian? Το Ν78 δλδ πως κραταει 3-4 μερες με "μεσαια" προς "βαρια" χρηση?

Ε όχι και 3-4 μέρες. :p Για να σου κρατήσει τόσο, θα πρέπει, τα πράγματα που κάνεις με το κινητό να είναι πολυ μετρημένα. Πχ, χρησιμοποιώντας σε συχνή βάση, Internet Wi-fi, Internet Radio, Music Player, Πλοήγηση με τον ενσωματωμένο δέκτη, λήψη φωτογραφιών και βίντεο καθώς και συχνότατη χρήση της έκθεσης, ακόμα και 2.000mAh μπαταρία να είχε, δεν θα έφτανε.

 

Μεχρι στιγμής, στο Ν78 πάντα, κάνοντας όλα τα παραπανω σε καθημερινή βάση, το φορτίζω κάθε μέρα αργά το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και 3-4 μέρες. :p Για να σου κρατήσει τόσο, θα πρέπει, τα πράγματα που κάνεις με το κινητό να είναι πολυ μετρημένα. Πχ, χρησιμοποιώντας σε συχνή βάση, Internet Wi-fi, Internet Radio, Music Player, Πλοήγηση με τον ενσωματωμένο δέκτη, λήψη φωτογραφιών και βίντεο καθώς και συχνότατη χρήση της έκθεσης, ακόμα και 2.000mAh μπαταρία να είχε, δεν θα έφτανε.

 

Μεχρι στιγμής, στο Ν78 πάντα, κάνοντας όλα τα παραπανω σε καθημερινή βάση, το φορτίζω κάθε μέρα αργά το βράδυ.

 

Δε λεω με τοσο βαρια χρηση!

 

Αν χρησιμοποιεις 1 ωρα την ημερα για πλοηγηση με Wi-Fi, τραβας φωτος, μιλας περιπου 2 ωρες την ημερα, κανεις διαφορα αλλα απο λιγο καθε μερα τοτε κραταει 3 μερουλες! Τουλαχιστον εγω ετσι ειμαι...

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

* Μερικά τριξίματα..... Μπορει να επεσες σε ελλατωματικο:confused:

* Δύσκολη θέση της SIM,..... Aδιαφορο :rolleyes:

* Τα πλήκτρα επιλογής ακριβώς κάτω από την οθόνη είναι τόσο μπερδεμένα με το πλήκτρο του menu .....Τα συνηθιζεις ;)

* Ωραία η οθόνη, αλλά βρήκα αυτή του 6300 καλύτερη.....Αποκλειεται :mad:

* Η μπαταρία του ίσως και να είναι λίγη.....Αναμενομενο ειναι sybian ;)

 

Χωρίς καμιά διάθεση ειρωνίας, απλά με έκπληξη.

Γράφει τις εντυπώσεις του κάποιος που διαθέτει ήδη το κινητό και τον αμφισβητούμε χωρίς να το έχουμε πιάσει στα χέρια μας.

Ήμαρτον ρε παιδιά, αλλά κάποιες φορές στα φόρουμ του myphone μου δημιουργείται η εντύπωση ότι πολλά μέλη δεν επιδέχονται καμιά αρνητική κριτική για το κινητό που έχουν επιλέξει.

Δεν ξέρω αν αυτό έχει να κάνει με την ηλικία αλλά είναι τουλάχιστον ενοχλητικό.

 

Γιατί δηλαδή είναι απίθανο το 6300 να έχει καλύτερη απόδωση χρωμάτων στην οθόνη?

Σε άλλο φόρουμ έγραψα τις εντυπώσεις μου από φωτογραφική σύγκριση του Ε51 που έχω με το 6300.

Η κάμερα του 6300 τραβά καλύτερες φωτο. Αυτό είναι το συμπερίσμα, μήπως δεν πρέπει να το πω επειδή είμαι κάτοχος του Ε51?

Παράλληλα όμως έχω να πω ότι η οθόνη του Ε51 αποδίδει καλύτερα από αυτή του 6300 στις ίδιες φώτο και ας έχουν τα ίδια γενικά χαρακτηριστικά.

Δεν θυμάμαι που είδα την ίδια φωτο τραβηγμένη με 6220 και με Ν95.

Σαφώς αυτή του Ν95 διέθετε πολύ πιο ρελιστικά χρώματα.

Δεν αρκεί λοιπόν μόνο η ονομαστική αξία της κάμερας. Παίζουν ρόλο και πολλά άλλα πράγματα.

Φιλικά, Κώστας

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

[....]

Αυτά τα λίγα προς το παρόν. Δεν μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα, αλλά ούτε κι απογοητεύτηκα όμως. Ήξερα τι έπαιρνα και τι ελλείψεις έχει αλλά ήταν αυτό που έψαχνα. Για τα χρήματα που έδωσα θεωρώ ότι είναι "τίμια" αγορά και ένα πολύ καλό κινητό.

[.......]

 

φαντάσου ότι έδωσες 285 ευρώ, κάποιος εδώ ελλάδα που θα δώσει 385 τι πρέπει να πει κατά την γνώμη σου; Αξίζει; Μάλλον όχι από αυτά που διαβάζω.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

φαντάσου ότι έδωσες 285 ευρώ, κάποιος εδώ ελλάδα που θα δώσει 385 τι πρέπει να πει κατά την γνώμη σου; Αξίζει; Μάλλον όχι από αυτά που διαβάζω.

 

Γιατί δεν το αγοράζεις κι εσύ από το e-bay. Ρε παιδιά είπαμε καλές οι εγγυήσεις αλλά 100 ευρώ παραπάνω είναι πολλά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το αγοράζεις κι εσύ από το e-bay. Ρε παιδιά είπαμε καλές οι εγγυήσεις αλλά 100 ευρώ παραπάνω είναι πολλά.

 

Kαλά σίγουρα δεν σκορπάω τα ευρώ μου σε έλληνες μαγαζάτορες που ζητάνε όσα τους λείπουν.:devil:

Αλλά και το ebay κρύβει αρκετές παγίδες. Το expansys βλέπω το έχει αρκετά ψηλά κ αυτό ...360 ευρώ. γενικά κ αυτοί μυρίστηκαν ελληνικές τιμές κ πάνε να κονομήσουν. :ρ Ο φίλος με τα 285 πρέπει να πέτυχε τρελή ευκαιρία.

 

anyway προς το παρόν te_salat δεν ενδιαφέρομαι ειδικά σε αυτές τις τιμές. Εχω ούτως ή άλλως το πληρέστερο Ν82. Δεν κολλάει ως αγορά για μένα. Για άλλον το θέλω.

 

ΥΓ. αλήθεια γιατί κάποιος να προτιμήσει το 6220 (από 360 εώς 387 ευρώ το βλέπω) έναντι του Ν82 στα 402 πλέον ευρώ;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

την ίδια απορία έχω και εγώ ... συμφέρει περισσότερο το Ν82 ( παρόλο που το ασημί το χαλάει , το μαύρο όμως μια χαρά είναι ) και είναι και καλύτερο ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορει να με επιρεασει η ΑΠΟΨΗ ΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥ που πηρε το κινητο απο την Λετονια(!!!!!).

Ουτε φανταζομαι μια εταιρια σαν την νοκια θα εφτιαξε ενα κινητο συνεχεια του 6120c που ειναι αριστο,και θα το προωθησε σαν ενα μαυρο χαλι οπως λεει ο φιλος.

Ειναι η αποψη του.

Αποψη ειχε και ενα παλληκαρι για το 6120c:

 

"Θέμα: Από τα χειρότερα κινητά τηλέφωνα στην ιστορία της ΝΟΚΙΑ

Μία εβδομάδα το άντεξα. Από τα χειρότερα κινητά στην ιστορία τηςΝΟΚΙΑ.

ευχρησία 1/10

κάμερα 4/10

βίντεο 4/10

ήχος 6/10

τα πλήκτρα είναι πολύ σπαστικά ιδίως για να μπεις στο μενού

η κάμερα είναι άθλια

ο ήχος επιεικώς απαράδεκτος...." (θεμα 1441,στο τοπικ 6120c)

 

Aν δεν ειχα το κινητο και διαβαζα τα παραπανω ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΣΧΟΛΙΟΜΟΥΝΑ ΚΑΝ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΙΝΗΤΟ.

Ολοι ομως απορησαν διοτι ειναι ενα αριστο κινητακι με τον ταχυτερο επεξεργαστη της νοκια!!!!!

Καπως ετσι βλεπω την καθε παρουσιαση ενος ιδωτη.

Θα το αγορασω και θα σχηματισω πολυ καλη δικη μου γνωμη.

Το να επιρεαζεις ανθρωπους που ενδιαφερονται για ενα μοντελο ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΝ ΕΙΔΙΚΟΣ,μου κανει και πολυ ασχημα,να μην πω για προκαταληψη.

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα:

* Το γεγονός ότι αγόρασα το κινητό από την Λετονία δεν είναι υποτιμητικό ούτε για μένα, ούτε και για το κινητό.

* Δεν το έθαψα το κινητό, αντιθέτως στο τέλος τόνισα ότι αποτελεί πολύ καλή επιλογή και το ίδιο υποστηρίζω και τώρα, μερικές μέρες μετά την αγορά του.

* Δεν έχω προκατάληψη όπως επίσης δεν χρειάζεται να είμαι και ειδικός για να εκφέρω γνώμη για κάτι. Όλοι έχουν την ικανότητα και το δικαίωμα να κρίνουν αν κάτι τους αρέσει ή όχι και θα το κάνουν σίγουρα όταν δουν το κινητό από κοντά.

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτά που λέτε ρε παιδιά.

Δημοκρατία έχουμε και μάλιστα στον ιντερνετ είναι ολοκληρωτική όσο σέβεσαι τους άλλους.

Θα απαγορεψουμε στον κάθ' ένα να λέει την γνώμη του για το κινητό που πλήρωσε?

Την προσωπική του γνώμη λέει ο άνθρωπος δεν πίεσε κανένα να μην το αγοράσει.

Ας σοβαρευτούμε λίγο. Το myphone μέσω των παρουσιάσεωντου και μέσω του φόρουμ, μας έχει βοηθήσει όλους να αποφύγουμε πατάτες.

Προσωπικά για να πω αν ένα κινητό με ικανοποιεί θα πρέπει να το κρατήσω και να δουλέψω πάνω του τουλάχιστον μια μέρα.

Έπειτα πέρα από τις γενικές εντυπώσεις μετρά και το τι χρειάζεται ο καθένας μας.

Μέσα από την κρίση που κάνει κάθε μέλος ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ, σίγουρα θα βρούμε κάποιον που ζητά τα ίδια πράγματα με μας.

Αν τον ακούσουμε μπορούμε να γλυτώσουμε μια απογοητευση που έχει χρηματικό κόστος.

Συμφωνώ απόλυτα ότι αν το βγάλουν στην αγορά πάνω από 320 ευρώ είναι προτιμότερο το Ν82 κι ας μην είναι καινούργιο μοντέλο.

Μια φορά στην ζωή μου αγόρασα βιαστικά κινητό πριν κυκλοφορήσει στην ελλάδα και την πάτησα.

Από τότε αφήνω να περάσουν 6-8 μήνες και μετά αγοράζω.

Στο διάστημα αυτό έχουν βγει όλα τα καλά και κακά συν του ότι η τιμές πεφτουν 10-20%.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Με καλυπτουν πληρως απαντησεις αλλων που δηλωσαν απογοητευμενοι αμεσως μετα την....παρουσιαση που εκανε ο vsk.

 

"Σαν κατασκευή το 6220 είναι μέτριο και σίγουρα κατώτερο από το 6300. Ελαφριά αλλά φθηνά πλαστικά που θυμίζουν χαρτόνι τόσο στην υφή, όσο και στην σκληρότητα και που σίγουρα δεν εμπνέουν σιγουριά σε μία ενδεχόμενη πτώση. Μερικά τριξίματα συμπληρώνουν την -δυστυχώς άσχημη- εικόνα. Το μεταλλικό περίβλημα του 6300 κλάσεις ανώτερο..."

 

Eχουνε τιποτα κοινο τα παραπανω τηλεφωνα,εκτος το οτι ειναι και τα 2 νοκια?

Μιλαμε για αθλια πλαστικουρα με τασεις χαρτονιου που τριζει καταλαβα εγω.

Πιθανον να κατασκευαζονται απο ασχετους χημικους στη λετονια που τα.....περνουν απο αλλη εταιρια για να ξευτελισουν την νοκια,που πλεον φτιαχνει κινητα κατωτερα απο τα κινεζικα.

Η δημοκρατια ισχυει και για μενα νομιζω.

Θα ηθελα πληρεις εξηγησεις οταν ερθει το κινητο και δεν εχει τα παραπανω συμπτωματα.

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το πού θα πουλάνε ανώτερο ποιοτικά αυτό εγώ προσωπικά δεν το ξέρω.

Ποιος μας λέει ότι στη Λετονία δεν πουλάνε και καλύτερά ποιοτικά μοντέλα, λόγω και εγγύτητας με τη Φινλανδία??? :lol:

 

Πάντως στο παρελθόν έχει παρατηρηθεί διαφορά στην ποιότητα κατασκευής σε συγκεκριμένα μοντέλα της Nokia, πράγμα που κατ' εμέ ίσως να οφείλεται στις διαφορετικές παρτίδες που κατασκευάζονται σε διαφορετικά εργοστάσια.

 

Πάντως δεν πιστεύω να περίμενε κανείς από ένα τηλέφωνο αυτής της κατηγορίας τιμής να έχει ποιότητα κατασκευής του επιπέδου Arte ή Eseries. Εδώ ακόμα και η Nseries είναι παραμελημένη σε αυτόν τον τομέα, πόσο μάλλον ένα μοντέλο που δεν είναι καν Nseries. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν ισχύει. Το αντίθετο μάλιστα. Τα κινητά της κατηγορίας 6ΧΧΧ έχουν πάρα πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Πχ τα 6300, 6500 classic, 6500 slide αλλά και το πολύ φθηνό 6120 classic, ήταν υπόδειγμα ποιότητας.

 

Έτσι, ο φίλος που αγόρασε το 6220 classic, πολύ καλά κάνει και το συγκρίνει με το 6300. Μπορεί να είναι 2 πολύ διαφορετικές συσκευές, απο κάθε άποψη, όμως ανήκουν και οι 2 στην ίδια σειρά και η τιμολογιακή τους πολιτική είναι η ίδια.

 

Μόλις αρκετοί απο μας πιάσουμε στα χέρια μας και τα 6220 classic που θα εισαχθούν απο την alpha copy, τότε θα μπορέσουμε να βγάλουμε μια ολοκληρωμένη εικόνα της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

http://nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_6220_classic_UG_el.pdf το ελληνικο μανουαλ βγηκε

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...