Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΟΚ καταλαβα πως εγινε και τωρα κανω την αναβαθμιση. Σας ευχαριστω !

 

Κι εκει που πηγα να χαρω με την πετυχημενη αναβαθμιση... αρχισαν τα προβληματα... Μπαινω στο μενου και μενει εκει,καμια αντιδραση απ'το joystick. Μπορω να βγω μεν,αλλα μπαινοντας παλι κανει τα ιδια. Heeeeelp

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πολυπλήκτρο δεν λειτουργεί καθόλου ή απλά κολλάει το κινητό όταν μπαίνεις στο κεντρικό μενού;

 

Άλλαξες product code και μετά έκανες την αναβάθμιση; Την έκανες μέσω foftware updater ή over the air;

 

Αν βλέπεις και δεν ξεκολάει, κάνε φορμάτ στην συσκευή. Δες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το κανα ηδη το φορματ... Τωρα δειχνει ενταξει. Νομιζα πως θα χαθει η αναβαθμιση αλλα ειναι ΟΚ τωρα. Ελπιζω να τελειωσαν τα βασανα μου !
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το USB ρε παιδιά. Όταν πάει να κάνει αντίγραφα ασφαλειας η update μου πετάει ότι αποσυνδέθηκε το τηλέφωνο!
Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το έχω μερικές μέρες και χωρίς να του κάνω τίποτα δουλεύει μόνο το κάτω ηχείο και συχνά δεν δουλεύει ούτε αυτό... και στα τραγούδια και όταν με καλούνε... και δεν μπορώ να βαζω ανοιχτή ακρόαση. Έλεως ακόμα δεν το πήρα και κάνει τέτοια?

 

Κολάει κιόλας στα μενου και δεν του έχω βάλει καμία εφαρμογή.. έχω την 10 εκδοση!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε του φορμάτ σε τηλέφωνο και κάρτα, και μετά πέρνα του την νεότερη αναβάθμιση 12.046.
Link to comment
Share on other sites

Φορματ γιατι ρε φίλε?

Έχω βγάλει μερικές φωτογραφίες και έχω περάσει και 20 τραγούδια!

Τίποτα μα τίποτα άλλο!! :| :| :|

 

Με φορματ χανονται επαφές και μηνύματα?

 

Το πρόβλημα με τα μεγάφωνα το έχει κανένας άλλος?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Κανε αντίγραφα ασφαλειας για όλα σου τα αρχεία και τα μηνύματα και δοκίμασε αυτό που λέει ο mirrorofsorrow.

 

"Τελικά έγινε η αναβάθμιση σε μένα και έχω μια εντύπωση ότι το τηλέφωνο είναι πολύ ποιο γρήγορο αλλα σαν να σκοτείνιασε λίγο η οθόνη του..."

Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τα μεγάφωνα το έχει κανένας άλλος?

 

το ιδιο προβλημα εχω και γω φιλε μου μονο το αριστερο ηχειο παιζει.δεν εχω αξιωθει ακομα να το παω στο nokiashop.

TO NOY SAS
Link to comment
Share on other sites

Κανε αντίγραφα ασφαλειας για όλα σου τα αρχεία και τα μηνύματα και δοκίμασε αυτό που λέει ο mirrorofsorrow.

 

"Τελικά έγινε η αναβάθμιση σε μένα και έχω μια εντύπωση ότι το τηλέφωνο είναι πολύ ποιο γρήγορο αλλα σαν να σκοτείνιασε λίγο η οθόνη του..."

 

Εμενα δε μου φανηκε πιο γρηγορο... Αλλα για την οθονη,ναι σκοτεινιασε σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τα μεγάφωνα το έχει κανένας άλλος?

 

το ιδιο προβλημα εχω και γω φιλε μου μονο το αριστερο ηχειο παιζει.δεν εχω αξιωθει ακομα να το παω στο nokiashop.

 

paidia to provlima me to megafwno to eiha ki egw...

allaxa sim kai lythike

meta otan xanaevala tin palia mou ola itan ok

dokimaste to......

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει η sim με τα μεγάφωνα?!? :| :|

Το κουνάω το κινητό και δεν παίζει ούτε το αριστέρο.. μια παίζει μια δεν παίζει...

Έλεος η nokia τι ποιότητα είναι αυτή...

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Το internet radio στις Vodafone συσκευές είναι κλειδωμένο να παίζει μόνο με χρέωση (και όχι από WLAN) ή είναι ιδέα μου;

Δε μου ζητάει επιβεβαίωση για το ποια σύνδεση να χρησιμοποιήσει και ξεκινάει να παίζει αμέσως...

all-time favorites: Alcatel OT-701, Siemens SL45i, Ericsson T39m, Nokia N-Gage, Samsung D500, Nokia N78, Sony Ericsson Xperia Play, Motorola Moto G, One Plus X
Link to comment
Share on other sites

Το internet radio στις Vodafone συσκευές είναι κλειδωμένο να παίζει μόνο με χρέωση (και όχι από WLAN) ή είναι ιδέα μου;

Δε μου ζητάει επιβεβαίωση για το ποια σύνδεση να χρησιμοποιήσει και ξεκινάει να παίζει αμέσως...

 

Δεν το νομιζω . Μηπως απο default εχει διαλεξει καποια συνδεση .

Αλλαξε το μεσα απο τις ρυθμισεις ,να σε ρωταει .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δεν το νομιζω . Μηπως απο default εχει διαλεξει καποια συνδεση .

Αλλαξε το μεσα απο τις ρυθμισεις ,να σε ρωταει .

 

Έχω βάλει γενικά στις συνδέσεις να με ρωτάει, αλλά εδώ στις ρυθμίσεις "Music > Radio > Internet Radio > Options > Settings" είχε οριστεί default access point... και το γύρισα στο "Always Ask".

 

Ευχαριστώ!

all-time favorites: Alcatel OT-701, Siemens SL45i, Ericsson T39m, Nokia N-Gage, Samsung D500, Nokia N78, Sony Ericsson Xperia Play, Motorola Moto G, One Plus X
Link to comment
Share on other sites

Μια που έγινε αναφορά παραπάνω για το internet radio, να κάνω κι εγώ την ερώτηση μου για το Visual Radio.

Η επιλογή "Κατάλογος σταθμών" πως δουλεύει;

Έχει νόημα για την Ελλάδα, δλδ. υποστηρίζεται στη χώρα μας;

Γιατί δε δουλέυει με WiFi;

 

Ευχαριστώ...

 

Άκυρο το ερώτημα, το'ψαξα:

Δεν υποστηρίζεται από κανένα σταθμό στην Ελλάδα, WiFi δεν υποστηρίζεται για να τα 'κονομάει η Nokia και οι providers.

Περισσότερα εδώ και εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Στην σελίδα της Vodafone για τις καινούριες συσκευές στα χαρακτηριστικά της N78 δεν αναγράφει πουθενά για GPS, μήπως η συγκεκριμένη έκδοση της Vodafone δεν έχει;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Στην σελίδα της Vodafone για τις καινούριες συσκευές στα χαρακτηριστικά της N78 δεν αναγράφει πουθενά για GPS, μήπως η συγκεκριμένη έκδοση της Vodafone δεν έχει;

ΕΧΕΙ θα ξεχασαν να το βαλουν μαλλον

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και απο εμενα !

Εχω βαλει στο ματι το συγκεκριμενο μοντελο Ν78 και πηγα σημερα να

του ριξω μια ματια.

Καταρχην αυτο που αναφερθηκε σε προηγουμενα ποστς ειναι σωστο

οτι δηλαδη τα πλαστικα του το κανουν να δειχνει καπως σαν ψευτικο.

Μου φανηκε οτι γεμιζει δαχτυλιες με το μονο μονο και οτι υπαρχει κινδυνος ευκολου

γρατζουνισματος .Κατι ακομα που ειδα ειναι η ασταθεια του πισω μερους του..

η μηπως ετυχε σε αυτο που δοκιμαζα?

Ας αναφερθει καποιο παιδι που το εχει αποκτησει .

Κατι τελευταιο, τα κουμπια ειναι πιο βολικα απ οτι δειχνουν εξ όψεως!

 

Τεσπα , λεω να το τσιμπησω αμεσα ! :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Btw εχει παρατηρήσει κανείς οτι για να παίξει το -απλο- ραδιόφωνο απο τα speakers πρεπει να βαλεις το jack των ακουστικών και μετά να το γυρίσεις σε speakerphone? Αν δεν εχεις ακουστικά δηλαδη, δεν μπορείς να ακούσεις ραδιοφωνο απο τα speakers!:blink:
Link to comment
Share on other sites

Btw εχει παρατηρήσει κανείς οτι για να παίξει το -απλο- ραδιόφωνο απο τα speakers πρεπει να βαλεις το jack των ακουστικών και μετά να το γυρίσεις σε speakerphone? Αν δεν εχεις ακουστικά δηλαδη, δεν μπορείς να ακούσεις ραδιοφωνο απο τα speakers!:blink:

Αυτό γίνεται σε όλα τα nokia που έχουν ραδιόφωνο. Τα ακουστικά λειτουργούν ως κεραία για το ράδιο. Έτσι γινόταν σε όσα nokia είχα εγώ και είχαν ραδιόφωνο. Κάτι τέτοιο πιστεύω γίνεται και στο Ν78

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ΓΚατι ακομα που ειδα ειναι η ασταθεια του πισω μερους του, η μηπως ετυχε σε αυτο που δοκιμαζα?

Ας αναφερθει καποιο παιδι που το εχει αποκτησει .

Κατι τελευταιο, τα κουμπια ειναι πιο βολικα απ οτι δειχνουν εξ όψεως!

Δυστυχώς φίλε, τα πλαστικά της συσκευής είναι το αδύναμο σημείο της. Κατά τ'άλλα πρόκειται για ένα πάρα πολύ καλό τηλέφωνο και, το πιο σημαντικό, την συγκεκριμένη χρονική περίοδο αποτελεί την καλύτερη value for money πρόταση.

 

Το πληκτρολόγιό της, παρόλο που έχει περίεργο σχεδιασμό και σε γεμίζει με αμφιβολίες περί ευχρηστίας, είναι πάρα πολύ καλό και βολικό. Το θεωρώ πολύ πιο βολικό απο το αντίστοιχο του Ν82. Επίσης το πλουπλήκτρο του, είναι καταπληκτικό.

 

Btw εχει παρατηρήσει κανείς οτι για να παίξει το -απλο- ραδιόφωνο απο τα speakers πρεπει να βαλεις το jack των ακουστικών και μετά να το γυρίσεις σε speakerphone? Αν δεν εχεις ακουστικά δηλαδη, δεν μπορείς να ακούσεις ραδιοφωνο απο τα speakers!:blink:

Σε όλα τα nokia, τα ακουστικά λειτουργού ως κεραία. Άρα για να μπορέσεις να ακούσεις ράδιο, είτε απο ακουστικά είτε ηχεία, πρέπει να έχεις συνδεμένο το καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...