Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι λες; Είναι καλή τιμή;

 

Αυτήν την στιγμή ναι.. αλλά έχει περιθώρια να το ρίξει περισσότερο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σίγουρα διάβασες τα χαρακτηριστικά των δύο τηλεφώνων; Το Ν79 έχει τα χαρακτηριστικά του Ν82 και ακόμα περισσότερα.

 

Ποιά είναι αυτά τα bugs στα οποία αναφέρεσαι; Γιατί δε νομίζω να υπάρχει κάτι τόσο σημαντικό ωστε να είναι αιτία καθυστέρησης της συσκευής.

 

1. Δόξα το Θεό γνωρίζω πολύ καλά ελληνικά και αγγλικά, και ναι τα διάβασα πολλές φορές και σε πολλά διαφορετικά site και συνεχίζω να υποστηρίζω ότι οι διαφορές είναι μόνο στην κάμερα (έχω ήδη πει ότι δεν ειναι κ πολύ σημαντικό γιατι δεν ξέρουμε την ποιότητα) και συγκεκριμένα στα mp, τα οποία δεν κάνουν ένα κινητό και όσοι γνωρίζουν απο φωταγραφίες και κάμερες θα καταλάβουν. Δεν αντιλέγω πως το Ν79 είναι καλύτερο, απλά λέω πως είναι λιγάκι καλύτερο.

 

2.Τώρα όσον αφορά τα bugs του FP2, νομίζω πως αν κοιτάξετε λίγο τα post μου θα δείτε ότι έχω αναφέρει αρκετά και δεν είμαι ο μόνος. Και αν αυτό δεν σας κάνει υπάρχει και το official forum disscusions στο site της Nokia για τα smartphones και όλα αυτά που έχω αναφέρει και μερικά ακόμα τα έχουν υποστηρίξει αρκετά άτομα καθώς τα έχουν και αυτά. Απλά πηγαίνετε να ρίξετε μια ματιά εκεί που σας λέω ... θα εντυπωσιαστείτε όταν θα δείτε ότι δεν είμαι ο μόνος που τα λέει, όχι για να μην ακούγομαι παράλογος και γκρινιάρης. Εγώ παραδέχομαι ότι υπάρχουν αυτά τα προβλήματα και είναι καθαρά θέμα λογισμικού και περιμένω νέες αναβαθμίσεις προς διόρθωση αυτών. Τέλος στην ίδια την εταιρεία, την Alpha Copy, παραδέχτηκαν οι τεχνικοί και η υπεύθυνος ότι τα προβλήματα αυτά είναι θέμα λογισμικού και πρέπει να περιμένουμε τις αναβαθμίσεις.

 

Αυτά ... απο εκεί και πέρα ο κάθε ένας έχει την άποψη του κ την γνώμη του, αλλά εγώ την υποστηρίζω ακράδαντα γιατί τα έψαξα και όντως ισχύουν. Τώρα για το ποιό είναι καλύτερο απο τα 2, ας είμαστε λίγο ρεαλιστές και τα 2 κινητά καλύπτουν και με το παραπάνω τις ανάγκες ακόμα και του πιο απαιτητικού χρήστη και όπως είναι λογικό κάθε νέο μοντέλο θα είναι καλύτερο το προηγούμενο αλλά ποτε τέλειο η μακράν καλύτερο. Είναι πολιτική των εταιρειών άλλωστε να "απελευθερώνουν" σιγά σιγά στην αγορά τις νέες τεχνολογίες (μιλαμε γενικά και όχι μόνο για κινητά) για ευνόητους λόγους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα οτι δεν έχει προβλήματα το Ν78. Αν κοιτάξεις λίγες σελίδες πίσω θα δεις μια λίστα με τα bugs που έχω εντοπίσει. Αυτό που λέω είναι οτι τα προβλήματα αυτά δεν είναι λόγος αναβολής της κυκλοφορίας μιας συσκευής. Το Ν78 όταν πρωτοκυκλοφόρησε, είχε πολύ περισσότερα απο αυτά που εντοπίζονται με το τελευταίο λογισμικό. Και όμως, η συσκευή διατέθηκε κανονικά στην αγορά χωρίς καθυστερήσεις.
Link to comment
Share on other sites

και η διαφορα δεν ειναι μονο στην καμερα...το n79 εχει και accelerometer και επισης το βυσμα των 3.5mm μπορει να χρησιμοποιηθει ως tv-out...(αυτο το τελευταιο θα το ηθελα πολυ και στο n78) :P
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα οτι δεν έχει προβλήματα το Ν78. Αν κοιτάξεις λίγες σελίδες πίσω θα δεις μια λίστα με τα bugs που έχω εντοπίσει. Αυτό που λέω είναι οτι τα προβλήματα αυτά δεν είναι λόγος αναβολής της κυκλοφορίας μιας συσκευής. Το Ν78 όταν πρωτοκυκλοφόρησε, είχε πολύ περισσότερα απο αυτά που εντοπίζονται με το τελευταίο λογισμικό. Και όμως, η συσκευή διατέθηκε κανονικά στην αγορά χωρίς καθυστερήσεις.

 

 

Κοίτα όπως είπα είναι καθαρά δική μου άποψη το θέμα της καθυστέρησης, απλά είμαι της λογικής "γιατι να κυκλοφορήσεις κάτι το οποίο είναι όλο προβλήματα και όχι κατι αξιόπιστο?" η απάντηση φυσικά όλοι ξέρουμε ποια είναι... Απλά θα αναφέρω κατι, όταν βγήκαν τα Windows Vista πολλοί ήταν αυτοί που τα εγκατέστησαν και πολλοί απο αυτούς το μετάνοιωσαν λόγω ασυμβατοτήτων και προβλημάτων. Αρκετοί φώναζαν για τα προβλήματα και το χωρίς λόγο "Βαρύ" λειτουργικό που είχε εκδοθεί,αλλά τα προβλήματα συνεχίζονταν. Πριν λίγους μήνες (αφού είχαν εκδοθεί αρκετές αναβαθμίσεις και τα προβλήματα,αν όχι όλα καποια υπήρχαν) έδωσε συνέντευξη ο Bill Gates λέγοντας πως όντως το λειτουργικό που κατασκεύασαν δεν ήταν ακριβώς αυτό που ήθελαν σαν αποτέλεσμα. Εμμέσως πλη σαφώς παραδέχτηκε την μπαρούφα,σορρυ κιόλας,που είχαν βγάλει και είπε πως για τον λογο αυτό η νέα έκδοση των windows θα κυκλοφορήσει 1 χρόνο νωρίτερα και θα είναι πολύ καλύτερη (όσοι την γνωρίζουν και την ψάξουν, θα καταλάβουν). Αναφέρα το γεγονός αυτό για να καταλάβεις και τι εννοώ και διότι στο official foroum της νόκια,άτομα που το πήγαν για service ενώ είχε προβλήματα λογισμικού τους έλεγαν ότι όλα δουλεύουν και ότι το φτιάξαμε και φυσικά ... έλεγαν ψέματα !!

Link to comment
Share on other sites

2-3 σιγουρα με χρηση...τωρα και χωρις..παιζει 4 :D
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες κρατάει η μπαταρία του κινητού? Γενικά αξίζει η αγορά του?

 

Aν έχεις το touch, όχι!

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό τηλέφωνο σε συμφέρουσα τιμή, αλλά κατά την άποψη μου με ένα μεγάλο μειονέκτημα: πολύ υψηλό SAR!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Fring now officially available for Nokia N96 and N78!

 

http://www.symbian-freak.com/images/news/08/02/fring00.jpg

 

Nokia N78 and N96 Joins The Fring Family!!!

 

It's again pretty hectic over at at fring’s headquarter, they are working really hard to cover all available S60 devices, and they are pleased to announce that fring is now compatible and optimized for both the Nokia N78 as well as for the the Nokia N96.

 

"These super sexy, super cool top of the range Nokia phones provide a fringing fantastic experience. And we know fringsters are gonna love it."

 

"If you’re one of the lucky ones to get your hands on an N78 or an N96, go install fring and lets us know what you think!" said unknown author the official on the fring's blog

 

To get it, simply go to our download page, choose your handset, get an sms, click on it and you’re ready to go.

 

 

Source: Fring blog

Article: symbian-freak

 

Download It

Link to comment
Share on other sites

Κ ο γερμανός 319. Τελικά μάλλον δε θα περιμένω το ν79

Η τιμή του ν78 πλέον είναι πολύ καλή. Να δούμε τώρα πόσο θα κοστολογήσουν το 6220classic. Αυτή η νοκια θα μας τρελλάνει. Κάνει εσωτερικό ανταγωνισμό??

 

** Τώρα είδα κ το Πλαίσιο 319 το δίνει.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ελεγα για Ν79, αλλα θα χτυπησω Ν78 μαλλον, γιατι εχω και επιδοτηση.

Με ανησυχει μονο καποια σχολια που ειδα σε ξενα forums οτι δειχνει φθηνο με τα πλαστικα του. Και δε το λεω οτι θελω να δειχνει ακριβο, απο αποψη ψωνιου.

Απλα δεν ξερω για την ποιοτητα κατασκευης

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το έχουν φέρει ακρετά καταστήματα, σου προτείνω να πας σε κάποιο να το δεις, να το πιάσεις και να το δουλέψεις λίγο γιατί είναι, κατά την άποψή μου, το χειρότερο, κατασκευαστικά, N series της Nokia. Είναι κατώτερο ακόμα και απο το Ν82.

 

Μπορεί να με ικανοποιεί απόλυτα σαν συσκευή, αλλά ερχόμενος απο Ε51 και Ε90, τα οποία είναι κορυφή, μου κακοφαίνεται που επέλεξαν τόσο φθηνά πλαστικά για ένα τόσο καλό τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

2 μήνες τώρα σκεφτόμουνα να το πάρω κ μόλις είδα την τιμή ήμουν έτοιμος να πάω στο Πλαίσιο αλλά με έβαλες σε προληματισμό. Τόσο χάλια κατασκευή είναι?? Τι σε χαλάει ακριβώς??

Κ κάτι ακόμα, οι παιδικές του ασθένειες έχουν εξαλειφθεί ή έχει ακόμα τα προβληματάκια του??

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό λέω όσοι θέλετε να το πάρετε τώρα, να πάτε πρώτα να το δείτε. Εγώ δεν είχα αυτή την δυνατότητα αφού τότε που το πήρα δεν υπήρχε πουθενά.

 

Αυτό που φαίνεται χάλια σε μένα σε άλλους μπορεί να μοιάζει ποιοτικό και πολυτελές.

 

Τα περισσότερα προβλήματα λύθηκαν με την τελευταία έκδοση αλλά υπάρχουν ακόμα μερικά θέματα προς επίλυση. Προσωπικά, το μοναδικό χουσούρι που που περιμένω να λυθεί είναι η σταθερότητα του bluetooth.

 

Η συσκευή, τονίζω, δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα στην χρήση. Τα μικροπροβληματάκια είναι τοπικά.

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου. Αν κ το έχω κοιτάξει από κοντά, θα ξαναπάω.

 

Μία ακόμα σημαντική ερώτηση (τουλάχιστον για μένα), ξέρουμε ποιό από τα τρία μοντέλα που αναφέρονται στο site της nokia για το sar, καταλήγει στην Ελλάδα?? Θυμάμαι ότι κάπου έχει αναφερθεί στο thread αλλά είναι πολύ δύσκολο να βρεθεί με το μέγεθος που έχει αποκτήσει πλέον.

Link to comment
Share on other sites

όποιος θέλει το τηλεφωνάκι και δεν το έχει ακόμη ασ τρέξει να το πάρει τώρα που έπεσε η τιμή του γιατί σύντομα θα ανέβει ξανά, μετά την ανακοίνωση του sar του Ν79 1,40 παρακαλώ μάλλον πρόκειται να πατώσει.

 

τρέξτε, τρέξτε, τρέξτε.....................................

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Nokia N78 (Type RM-235)

1.23 W/kg

 

http://sar.nokia.com/sar/index.jsp

 

Από καθαρή απορία!!

Ξέρει κάποιος γιατί σε εμάς έρχεται αυτό κ σε ποιές χώρες πάνε τα άλλα μοντέλα??

Κ γιατί να υπάρχουν διαφορές στο sar σε ίδια συσκευή??

 

 

όποιος θέλει το τηλεφωνάκι και δεν το έχει ακόμη ασ τρέξει να το πάρει τώρα που έπεσε η τιμή του γιατί σύντομα θα ανέβει ξανά, μετά την ανακοίνωση του sar του Ν79 1,40 παρακαλώ μάλλον πρόκειται να πατώσει.

 

τρέξτε, τρέξτε, τρέξτε.....................................

 

Λες να καταλάβει η νοκια τη βλακεία της κ να ξανανεβάσει την τιμή?? :lol::lol:

just kidding

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...