Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια ειμαι καινουργιος εδω. Εχω και εγω ενα N78 και αντιμετωπιζω προβλημα με το keypad. Η δεξια πλευρα δεν αποκρινεται καλα. Στην Nokia εδω στην Πατρα που μενω μου ειπαν οτι πρεπει να το αφησω 3 εβδομαδες για να το αλλαξουν κατι που ειναι απαραδεκτο.

Εγω μπορω να το αλλαξω μονος μου αλλα οχι χωρις το Kit με τα εργαλειακια που χρειαζονται γιατι με τα κοινα εργαλεια που προσπαθησα μπορει να κανω ζημια, εχει κανεις καποια ιδεα.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παίδες, όταν βγουν οι χάρτες της ovi με την free πλοήγηση για το μοντέλο μας, ας το ποσταρει κάποιος και εδώ....απο ότι είδα και στην δοκιμαστική έκδοση του ovi maps 3.0 (χωρίς την πλοήγηση) φαίνονται πάρα πολυ βελτιωμένα τα πράγματα.
Link to comment
Share on other sites

Μπόρω κάπως να βελτιώσω το WiFi σήμα? Μετα βίας μπαίνει και όλο αποσυνδέεται. Είτε με κάποιο πρόγραμμα που να δίνει εντολή για περισσότερη ισχύ στον πομποδέκτη είτε προσαρμόζοντας κάποια κεραία-πατέντα εξετερικά της συσκευής. Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μου έχει κολλήσει το πληκτρολόγιο του κινητού με αποτέλεσμα να μην δουλεύει κανένα κουμπί ακτός του on/off. Δεν μπορώ να κάνω hard format ούτε με ανοιχτό ούτε με σβηστό το κινητό. Έχω βγάλει την κάρτα μνήμης και την SIM μήπως ξεκολλήσει αλλά τίποτα.

 

Το πρόβλημα δημιουργήθηκε όταν έκλεισα το ξυπνητήρι αλλά είχε κολλήσει η δόνηση με αποτέλεσμα να αναγκαστώ να βγάλω τη μπαταρία.

 

Έχει κανείς καμία ιδέα?

 

Ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα \ καλησπέρα

Εχω το coreplayer to 1.36 και προσπαθώ να ακούσω ραδιοφωνικούς σταθμούς μέσω ίντερνετ σε μορφή AACplus v1/v2 (http://ipadress:port)

το πρόβλημα είναι ότι ενώ το coreplayer παίζει κανονικά αρχεία aac+

τους σταθμούς από το ίντερνετ τους παίζει στα 22khz αντί στα 44khz με αποτέλεσμα να ακούγονται χάλια χωρίς καθόλου πρίμα.

Υπάρχει κάποιος player η κάποια λύση για αυτό το πρόβλημα?

 

η nokia τελικά μ@λακιζεται

αρχίζει και ξηλώνει λειτουργίες από τα κινητά

έβγαλε το voip ...κλπ

και τώρα διαβάζω αυτο https://irbcast.nokia.com/nmds/supported_codecs.html

τελικά το n78 δεν υποστηρίζει AAC+ radio

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας, το καινουργιο firmware του n78 ειναι το ν30. το n78 εχει firmware και γραφει cosmote και η εκδοση του ειναι v21 και λεει οτι δεν μπορει να αναβαθμιστει. Αμα του αλλαξω το product code και βαλω το κανονικο firmware θα κανει προβληματα κατα την αναβαθμιση του ?

Επειδη ενος φιλου μου ειχε κινητο απο vodafone το k750 την ωρα που αλλαξα το product code που- ηθελα να βαλω το κανονικο firmware του sony ericsson εκανα update και κολλησε γυρω στα 30% και σταματησε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα εχεις κανενα προβλημα προχωρησε στην διαδικασια κανονικα..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
λοιπον...στο πατρικο μου σπιτι εχω ασυρματο ιντερνετ και ειχα συνδεθει αρκετες φορες τελως παντων...τωρα συμβαινει το εξης ακυρο,ενω δεν βρισκομαι σπιτι κατα καποιο τροπο παει το κινητο μου και συνδεεται σε αυτο ενω δεν υπαρχει!!!και το πιο κουφο ειναι οτι ενω συνδεεται το κινητο μου σ'αυτο το δικτυο αν κανω αναζητηση απο το laptop μου το βρισκει και αυτο!!!υπαρχει περιπτωση να εκπεμπει wireless το κινητο???:wacko::wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

λοιπον...στο πατρικο μου σπιτι εχω ασυρματο ιντερνετ και ειχα συνδεθει αρκετες φορες τελως παντων...τωρα συμβαινει το εξης ακυρο,ενω δεν βρισκομαι σπιτι κατα καποιο τροπο παει το κινητο μου και συνδεεται σε αυτο ενω δεν υπαρχει!!!και το πιο κουφο ειναι οτι ενω συνδεεται το κινητο μου σ'αυτο το δικτυο αν κανω αναζητηση απο το laptop μου το βρισκει και αυτο!!!υπαρχει περιπτωση να εκπεμπει wireless το κινητο???:wacko::wacko::wacko:

 

μπαααααααααα.. :p απλα το wlan του πατρικου σου εχει καποιο κοινο ssid πχ CONNX που υπαρχουν παντου.. ετσι οταν το βρισκει το κινητο σου κανει συνδεση μονο του :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

μπαααααααααα.. :p απλα το wlan του πατρικου σου εχει καποιο κοινο ssid πχ CONNX που υπαρχουν παντου.. ετσι οταν το βρισκει το κινητο σου κανει συνδεση μονο του :rolleyes:

ναι και γω ετσι νομιζα αλλα πως γινεται οταν συμβαινει αυτο να βρισκω το ιδιο δικτυο (για την ακριβεια ThompsonF6B2A2) απο το laptop μου...

Link to comment
Share on other sites

ναι και γω ετσι νομιζα αλλα πως γινεται οταν συμβαινει αυτο να βρισκω το ιδιο δικτυο (για την ακριβεια ThompsonF6B2A2) απο το laptop μου...

 

τωρα μιλας για ενα σημειο μακρια απο το router σου φανταζομαι οχι παντου. αν ναι υπαρχει και αλλο ThompsonF6B2A2. αλλιως ειναι στοιχειωμενο και σ ακολουθει :ninja:

Το Ν78 δεν εκπεμπει wlan απο μονο του

Link to comment
Share on other sites

τωρα μιλας για ενα σημειο μακρια απο το router σου φανταζομαι οχι παντου. αν ναι υπαρχει και αλλο ThompsonF6B2A2. αλλιως ειναι στοιχειωμενο και σ ακολουθει :ninja:

Το Ν78 δεν εκπεμπει wlan απο μονο του

 

μα για να καταλαβεις δηλαδη τι εγινε...ημουν στο χωριο της αδερφης μου που δεν υπαρχει περιπτωση να εχει καποιος ασυρματο ιντερνετ...και αναβω τον υπολογιστη της και εχω το κινητο στην τζεπη...ε μολις αναβει το pc μου βγαζει διαθεσιμο δικτυο... :wacko: και ηταν παλι το ThompsonF6B2A2 αυτο δηλαδη που μου εμφανιζε το κινητο!!!!δεν υπαρχει λεμε!!!!και σημερα που ημουν σε μερος χωρις ασυρματο...κοιταω το κινητο παλι μου ειχε το σημα πως ειναι συνδεδεμενο...ανοιγω το n97 της φιλης μου κανω αναζητηση για ασυρματο και το βρηκε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα με την συσκευη,ενω ολα λειτουργουν μια χαρα η σταθμη της μπαταριας δεν πεφτει ποτε(τουλαχιστον ετσι δειχνει στην κυρια οθονη) και καποια στιγμη θα μου γραψει χαμηλη μπαταρια και θα σβησει,ενω στην ενδειξη δειχνει να ειναι γεματο,εκανα φορματ στην συσκευη αλλα απο οτι φαινεται δεν αλλαζει κατι.Καμια βοηθεια?:O:cry:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Εχω το ν78 και θελω να το συνδεσω με το λαπτοπ ετσι ωστε να εκμεταλευτω την προσφορα που ειχε η Wind πριν μερικες μερες με το δωρεαν ιντερνετ.

 

Επειδη ειμαι ασχετος με το θεμα,τι πρεπει να κανω,υπαρχει καποιος οδηγος(αναλυτικος?!:O) ?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το κάνεις μέσω pc suite και με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να συνδεθείς. Παλιά είχε γραφτεί σε κάποιο θέμα ένας οδηγός. Μπορείς να το βρεις με αναζήτηση.

Μια πιο απλή λύση είναι να περάσεις στο κινητό σου την εφαρμογή JoikuSpot όπου θα μπορείς να συνδέεσαι μέσω wi-fi έυκολα και γρήγορα!

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για την αμεση απαντηση:)

 

Οδηγο εννοεις αυτον η καποιον αλλο?

http://www.myphone.gr/library/article-34.html#faq-95

 

Το joikuspot δεν θα το προτιμησω γιατι απ'οτι ειδα ειναι επι πληρωμη...

 

Οποιαδηποτε βοηθεια ευπροσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αν και είναι λίγο γενικές γιατί για κάθε μάρκα κινητού η διαδικασία αλλάζει λίγο. Μπορείς να δεις και αυτό μήπως σε βοηθήσει.

 

Όσο για το joikuspot.. μάλλον δεν έψαξες καλά! :)

Link to comment
Share on other sites

Tελικα το συνδεσα μεσω pc suite-usb και δεν αλλαξα κατι στις ρυθμισεις,δουλευει μεχρι τωρα!

 

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Mπορώ να βρώ ανταλλακτικό πίσω καπάκι για το κινητό από την Nokia γιατί αυτό μου έσπασε?

Έχει στο ebay με 6 ευρω http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=n78+back+fascia&_sacat=0&_trksid=p3286.m270.l1313&_stpos=&LH_BIN=1&_sop=15&gbr=1&_dmpt=PDA_Accessories&_odkw=n78+back+-skin&_osacat=0&bkBtn=

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εχει χρησιμοποιήσει κανείς κάποια από τις πολλές φτηνές "μαϊμού" μπαταρίες που κυκλοφορούν στην αγορά ?

χρειάζομαι μια δεύτερη και βλέπω τιμές από 8 μέχρι 50 ευρώ

Πηγα σε ένα μαγαζί με μεταχειρισμένα κινητά και μου πρότεινε μια σε συσκευασία που δεν θα το καταλάβαινες ότι είναι μαϊμού.. στα 20 ευρώ

τι γίνετε ξέρει κανείς πια να πάρουμε?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα πρότεινα τη φτηνή-εύκολη λύση της μαϊμού μπαταρίας.

Καλύτερα να αγοράσεις μια γνήσια και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...