Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ξέρω αν το πρόσεξε κανείς, με τη νέα αναβάθμιση σε όλα τα θέματα είτε μνήμης κινητού είτε κάρτας, εφαρμόζονται στανταρ ίδιας μορφής ενδείξεις για ένταση ήχου. και αν κάποιο θέμα που βάλετε δεν μπορεί το τηλέφωνο να το προσαρμόσει αναλόγως δεν παίζει κανονικά και κολάει το τηλέφωνο ενώ χρειάζεται απεγκατάσταση του θέματος. πχ blue haze by pizero το θέμα αυτο αν το βάλετε θα έχετε πρόβλημα. ενώ με την προηγούμενη αναβάθμιση δεν υπήρχε τέτοιο θέμα. δεν ξέρω ίσως έτσι να σχεδιάστηκε επίτηδες μποορεί όμως να είναι και bug.

από τα καλά είναι ότι διορθώθηκε το ραδιόφωνο και το RDS, η ανοιχτή ακρόαση όπως και η απόκριση του navi wheel.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορω να την περασω μεσω του Nokia pc suite?.

λετε να χαθει κ το προγραμμα garmin που εχω μεσα?. θα χρειαστει επανεγκατασταση?

Link to comment
Share on other sites

ναι θα χρειαστεί επανεγκατάσταση.

 

μία απορία το screensaver ρολόι που βάλανε, για ποιο λόγο το βάλανε αφού το τηλέφωνο μπαίνει μόνο του σε deep power saving mode δηλαδή σβήνει η οθόνη (μαυρίζει) και δεν φαίνεται τίποτα. θα έπρεπε να υπάρχει επιλογή να μην μπαίνει στην παραπάνω κατάσταση, εκτός αν δεν το καταλαβα καλά εγώ.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπερα μου σε ολους.Χθες το αγορασα και πρωτη εντυπωση ειναι οτι αξιζει τα λεφτα του 110%.Θα τα ξαναπουμε!!!
Link to comment
Share on other sites

ναι θα χρειαστεί επανεγκατάσταση.

 

μία απορία το screensaver ρολόι που βάλανε, για ποιο λόγο το βάλανε αφού το τηλέφωνο μπαίνει μόνο του σε deep power saving mode δηλαδή σβήνει η οθόνη (μαυρίζει) και δεν φαίνεται τίποτα. θα έπρεπε να υπάρχει επιλογή να μην μπαίνει στην παραπάνω κατάσταση, εκτός αν δεν το καταλαβα καλά εγώ.

 

Αυτό το παρατήρησα και εγώ. Βασικά ο screensaver σταματά μόλις το πληκτρολόγιο κλειδώσει αυτόματα ή χειρονακτικά. Αν το αφήσεις ξεκλείδωτο, τρέχει κανονικά όση ώρα και αν το αφήσεις.

Επίσης παρατήρησα πως στο μενού tools-settings-general-personalisation-themes τα εικονίδια των επιλογών είναι τα μισά από το theme haze και τα υπόλοιπα τα default εικονίδια ενώ εγώ έχω το nseries 1 που έχει ολα τα εικονίδια default. Ισχύει και σ' εσάς;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι Vodafone Live ή άλλη costum έκδοση;

Αν ναι γι αυτό.

Δες εδώ τι θα πρέπει να κάνεις. Το product code που θα χρησιμοποιήσεις είναι το 0547725.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι Vodafone Live ή άλλη costum έκδοση;

Αν ναι γι αυτό.

Δες εδώ τι θα πρέπει να κάνεις. Το product code που θα χρησιμοποιήσεις είναι το 0547725.

 

Είναι cosmote (my view νομίζω). Αν είναι αυτός ο λόγος αργεί να γίνει σε αυτές τις συσκευές η αναβάθμιση ή δε γίνεται καθόλου?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτός είναι ο λόγος.

Κάνε αυτό που σου είπα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν ξέρω αν οφείλεται στο (πολύ καλό) τελευταίο update ή στο format που του έριξα αλλα πλέον το gps κλειδώσει σε 10 το πολύ δευτερόλεπτα ενώ πριν χρειζόταν αρκετά λεπτά και μάλιστα σε σημεία που πριν δεν μου έβρισκε σήμα. Εύγε!
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβάθμιση αλλα έχω πρόβλημα με τους χάρτες όπως περιέγραψα(http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791&page=163). Επειδή ίσως φταίει η αναβάθμιση υπάρχει τρόπος

να ξαναβάλω την προηγούμενη version 12.046 ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ασφαλής τρόπος να κάνεις downgrade.

Ωχ αν οφείλεται στην αναβάθμιση την πάτησα.Οκ ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως με την νέα αναβάθμιση περνάνε και οι πρόσφατες εκδόσεις του Nokia Maps; Ας μας πουν και οι υπόλοιποι που έχουν περάσει την 20, ποια έκδοση του Nokia Maps αναγράφεται όταν το ανοίγετε;
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβάθμιση αλλα έχω πρόβλημα με τους χάρτες όπως περιέγραψα(http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791&page=163). Επειδή ίσως φταίει η αναβάθμιση υπάρχει τρόπος

να ξαναβάλω την προηγούμενη version 12.046 ?

 

Δοκίμασες να το κάνεις μέσα από το Download της συσκευής; Εγώ μόλις το έκανα και ολοκληρώθηκε απροβλημάτιστα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι , μου περασαν την 13 στην alpha copy και τωρα που αναζητω την 20 μεσω φοτα κ δε μου βρισκει ενημερωσεις, ενω ενας φιλος μου που ειχε την 12 περασε την 20.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι Vodafone Live ή άλλη costum έκδοση;

Αν ναι γι αυτό.

Δες εδώ τι θα πρέπει να κάνεις. Το product code που θα χρησιμοποιήσεις είναι το 0547725.

 

Το έκανα.. Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι Vodafone Live ή άλλη costum έκδοση;

Αν ναι γι αυτό.

Δες εδώ τι θα πρέπει να κάνεις. Το product code που θα χρησιμοποιήσεις είναι το 0547725.

και σε μια δικια μου συσκευη το ιδιο γινεται...εχς δοκιμασει 5-6 product codes...και συνεχεια το ιδιο...εχω την 1,13...και λεει οτι εχω την τελευταια..

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Μήπως με την νέα αναβάθμιση περνάνε και οι πρόσφατες εκδόσεις του Nokia Maps; Ας μας πουν και οι υπόλοιποι που έχουν περάσει την 20, ποια έκδοση του Nokia Maps αναγράφεται όταν το ανοίγετε;

 

Εγώ είχα βάλει το nokia maps 3 και μετά την αναβάθμιση κανένα πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Για να μην κάνω διπλά post και είμαι εκτός θέματος το θέμα το συνεχίζω εδώ :http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2648135&posted=1#post2648135.
Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησα ήδη στο θέμα του nokia maps. Οτι ερωτήσεις έχεις για το hack μπορείς να τις ποσταρεις στο αντίστοιχο θέμα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησα ήδη στο θέμα του nokia maps. Οτι ερωτήσεις έχεις για το hack μπορείς να τις ποσταρεις στο αντίστοιχο θέμα.

Οκ ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

πέρασα και εγώ πριν λίγο την αναβάθμιση..μια χαρα φαίνεται εκ πρώτης όψεως..αυτο που δεν βλέπω όμως είναι το εξής

FM frequency range extends below 87.5MHz

σε μένα πάλι εκει σταματάει...στα 87.5...δεν πάει παρακάτω. Και σε εσάς έτσι είναι?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως με την νέα αναβάθμιση περνάνε και οι πρόσφατες εκδόσεις του Nokia Maps; Ας μας πουν και οι υπόλοιποι που έχουν περάσει την 20, ποια έκδοση του Nokia Maps αναγράφεται όταν το ανοίγετε;

 

εχει την 2.0.3904

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...